Мірамістин

Фармакологічна група: Антисептики і дезинфікуючі засоби

Класифікація: S03AA12

Міжнародна назва: Miramistin

Діюча речовина: Мірамістин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 оценок, среднее: 4.25 из 5)
Loading...

Одним з неймовірно ефективних медичних препаратів є Мірамістин. Це пояснюється його широкими можливостями позитивно діяти на самі різні хвороби. Він випускається безпосередньо у вигляді розчину, спрею та мазі. Препарат відноситься до антисептичних та дезінфекційних засобів.

Розробки засобу почалися в 80-і роки у СРСР. Тоді в рамках програми “Космічні технології” влада поставила завдання створити антисептик для космонавтів орбітальних станцій. Завдання було складним – адже ліки мали витримувати високотемпературні умови в відсіках орбітальних станцій, успішно боротися з мікробами та бути безпечними при тривалому багаторазовому застосуванні.

Хіміки провідних науково-дослідних інститутів (НДІ) синтезували десятки з’єднань, поки не зупинилися на БХ-14 (пізніше став Мірамістином). Первісне вивчення мікробіологічної активності БХ-14 проводилося в Кримському державному університеті ім. С. І. Георгієвського під керівництвом академіка Ю. Кривошеїната кандидатом хімічних наук А. Рудько. Офіційна реєстрація відбулася у 1991 р. Виробництво виділили в самостійний напрям в 1995 р. Зараз ряд фармвиробників РФ мають ліцензію на випуск засобу відповідно до міжнародних стандартів Good Manufacturing Practice (GMP).

Показання та інструкція по застосуванню Мірамістину

 1. Травматологія та хірургія. Тут препарат застосовується в якості місцевого лікування різного роду ран. Це стосується  інфікованих ран, які можуть знаходитися на абсолютно будь-якій ділянці тіла та мати будь-яке походження. Велику ефективність препарат здатний надати у вигляді засобу профілактики вторинної інфекції ран.
 2. Гінекологія, акушерство. Препарат частенько застосовують безпосередньо для жінок під час профілактики та обов’язкового лікування нагноєння ран, які іноді виникають у породіль. Ці рани можуть локалізуватися в піхві. Крім того, препарат ефективний й у лікуванні захворювань геніталій.
 3. Комбустиологія. Препарат нерідко застосовується для швидкого лікування опіків різної міри, а також в якості підготовчої обробки ран після опіків для подальшої дермопластики.
 4. Дерматологія. Тут препарат дуже успішно застосовують в лікуванні грибкових захворювань шкіри, а також обов’язково слизових оболонок.
 5. Венерологія. Лікування та обов’язкова профілактика різних венеричних хвороб.
 6. Отоларингологія. У цій галузі медицини препарат широко застосовують для лікування гострих, а також хронічних хвороб. Тут слід виділити успішне лікування отиту, тонзиліту та гаймориту.
 7. Стоматологія. Велику ефективність Мірамістин здатний зробити й в лікуванні таких поширених стоматологічних захворювань, як стоматит й пародонтит.

Мірамістин, інструкцію до якого буде вказана далі, слід застосовувати виключно після консультації з лікарем. Адже тільки лікар зможе поставити справжній діагноз, а відповідно й призначити правильне лікування.

Для лікування ран різної занедбаності слід використовувати препарат безпосередньо у вигляді розчину та обробляти з його допомогою хворі ділянки 2-3 рази на добу протягом 5 днів.

Якщо Мірамістин необхідний для лікування запалень жіночих статевих органів, то тут слід використовувати тампони, змочені в розчин. Таким же чином проводиться профілактика післяпологових інфекцій, яку потрібно здійснювати не менше 5-7 днів.

У лікуванні дерматологічних захворювань слід використовувати спрей. За допомогою насадки для розпилення необхідно зрошувати хворі ділянки. Таким же чином проводиться й лікування кандидомікозів слизових оболонок. Процедуру зрошення хворих ділянок слід проводити 2-4 рази на день протягом 3-5 днів.

Для профілактики венеричних захворювань необхідно вводити Мірамістин безпосередньо в сечовипускальний канал за допомогою спеціальної насадки. Ефективність препарату виправдана лише в разі, якщо його застосовувати протягом 2 годин після здійснення статевого акту.

У лікуванні небезпечного гнійного гаймориту рекомендується застосовувати препарат безпосередньо для промивання верхньощелепної пазухи під час пункції. Для процедури знадобиться 10 мл розчину. Якщо необхідно вилікувати отит, то для цього потрібно помістити добре змочений в розчині тампон у вухо. Процедуру потрібно проводити 6 разів на добу протягом 2 тижнів.

Для лікування різних стоматологічних захворювань, як правило, призначаються полоскання за допомогою Мірамістину. Їх необхідно проводити 3-4 рази в день після їди. Що стосується тривалості лікування, то воно залежить від виду та занедбаності захворювання.

Мірамістин для дітей менше 3-х років не призначений, тому в лікуванні деяких хвороб слід застосовувати інші препарати.

Склад Мірамістину

Як було сказано раніше, склад Мірамістину залежить від лікарської форми, випускається у вигляді спрею, розчину та мазі. У таких формах, як гель, крем та таблетки препарат не випускається.

У складі Мірамістину у формі розчину є 0,1 мг Мірамістину (на 1 мл), а також допоміжної речовини, в ролі якої виступає підготовлена ​​очищена вода.

Спрей містить ідентичне співвідношення головної речовини й очищеної води. Головна відмінність спрею від розчину – це наявність розпилювача на місткості з ліками.

Що стосується мазі Мірамістину, то вона (1 мг) складається з 5 мг Мірамістину, а також ідентичної кількості динатривої солі едетової кислоти. Інша маса мазі – це ні що інше, як спеціальна гідрофільна основа, яка легко розчиняється у воді.

Форми випуску

Як було зазначено раніше, Мірамістин випускається у формі спрею, мазі та розчину, відповідно, застосовується місцево.

Мірамістин спрей

Мірамістин спрей можна купити у флаконі, місткість якого 150 мл. У комплекті також є насадка-розпилювач, яка допомагає при необхідності обробляти ротову порожнину та горло. З його допомогою можна дуже зручно полоскати рот при антисептичній обробці ран. Для дітей, вік яких складає більш 3-х років, необхідна обробка невеликих ділянок ротової порожнини, на яких присутні запальні вогнища, розпилювач особливо зручний. Багато хто цікавиться – від чого допомагає Мірамістин у вигляді спрею? Препарат в даній формі допомагає від тих же проблем, що й ліки у вигляді розчину або мазі. Показання до застосування Мірамістину вказані вище.

Мірамістин мазь

Мірамістин мазь в переважних випадках застосовується в комплексі з антибіотиками для лікування інфекційних ран, які знаходяться глибоко в тканинах. Важливо знати, що таке застосування препарату допоможе набагато швидше позбутися від тривожних ран. Мазь нерідко застосовують для лікувань усіляких дерматологічних проблем у дорослих, де її наносять або місцево на помітно уражені ділянки шкіри, або застосовують у вигляді аплікацій, що також надає необхідну дію. Крім усього іншого, Мірамістин у формі мазі можна застосовувати спільно з протигрибковими препаратами для лікування відповідних хвороб, що мають грибкове походження.

Мірамістин розчин

Мірамістин розчин використовується в медичній практиці найчастіше. Тим більше, що купити даний препарат можна в будь-якій аптеці за прийнятною ціною. Як було зазначено раніше, препарат у вигляді розчину часто використовують у вигляді примочок для запобігання інфікування ран будь-якого походження, в тому числі й опікових. У лікуванні отитів спосіб застосування ліків досить простий – необхідно взяти невеликий ватний тампон, змочити його розчином та помістити неглибоко у вухо.

Ціна та аналоги

Препарат Мірамістин ціна якого залежить від форми випуску та виробника, має кілька аналогів. Застосування будь-якого препарату зі списку, що зазначений нижче, повинно завжди бути узгодженим з лікарем. Особливо це стосується випадків, коли препарат застосовується для лікування дитини.

Мірамістин має такі препарати-аналоги:

 • Антифунгін. Даний лікарський препарат призначається тим пацієнтам, які страждають від грибкових уражень шкіри. До них слід віднести трихофітію, епідермофітію, кандидоз. Крім того, велику ефективність він здатний продемонструвати й під час лікування всіляких гнійничкових уражень шкіри, грибкових уражень слизової оболонки ротової порожнини, а також для усунення виразково-некротичного гінгівіту.
 • Віротек. Цей препарат призначається для лікування, а також обов’язково профілактики ран з нагноєннями. З його допомогою успішно лікуються гнійно-запальні процеси в опорно-руховому апараті. Крім того, Віротек призначають при лікуванні опіків, а також при підготовці опікових ран безпосередньо до дерматопластики. Препарат активно застосовують для антисептичної обробки ділянок шкіри до, а також обов’язково після оперативного втручання будь-якого характеру та під час накладання та зняття швів. Велику користь цей препарат здатний принести й під час лікування інфекційних травм й хвороб, а також в лікуванні запальних хвороб статевих органів безпосередньо у жінок.
 • Горостен. Препарат часто застосовують в медичних установах безпосередньо для дезінфекції шкіри рук всіх працівників – це необхідно перед виконанням усіляких медичних процедур. Крім того, Горостен часто застосовують для обробки швів, в тому числі й післяпологових.
 • Демістин. Так само, як й Мірамістин аналог має антисептичні властивості та застосовується для хірургічної обробки рук медперсоналу. Нерідко його застосовують для профілактики інфікування та обробляють їм різні невеликі травми на шкірі.
 • Декаметоксин. Він показаний безпосередньо для лікування захворювань стоматологічного характеру – стоматиту, пародонтиту, гінгівіту виразково-некротичної форми, грибкового стоматиту. Крім того, хороші лікувальні результати він показує й при лікуванні ангіни, а також неспецифічного виразкового коліту. Декаметоксин часто застосовують й в гінекології, а саме – для лікування молочниці у жінок. Завдяки його антисептичним властивостям препарат використовують й для відповідної обробки рук персоналу, а також медичних інструментів при операціях.
 • Декасан. З його допомогою лікуються гнійничкові бактеріальні та грибкові захворювання шкіри, фурункули, гнійні рани, а також захворювання стоматологічного характеру. Препарат ефективний при лікуванні ангіни, захворювань інфекційного походження, а також в гінекології, а саме – для усунення запальних захворювань статевих органів. Для того щоб дізнатися скільки коштує даний препарат найкраще звернутися в найближчу аптеку.
 • Деттол спрей. Препарат показаний при первинній, а також обов’язково при первинно-відстроченій обробці ран різної складності. Ще одне показання Деттола – профілактичні процедури при бактеріальному забрудненні ран.
 • Драполен. Застосовується для лікування пелюшкового дерматиту у маленьких дітей, а також сечового дерматиту безпосередньо у дорослих. Ефективний в лікуванні опіків, а також при обвітрені.
 • Етоній. Цей препарат є відмінним засобом при лікуванні небезпечних наслідків трофічних гнійних виразок, а також під час усунення стоматитів різної занедбаності, гінгівітах, отитах та кератитах (коли запалюється рогівка ока). Етоній допомагає ранам гоїтися значно швидше.

Увага!

Використання Мірамістин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.