Монурал

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01XX01

Міжнародна назва: Monural

Діюча речовина: Фосфоміцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Монурал є вельми популярним антибіотиком широкого спектра, що має в своїй основі хімічну речовину фосфоміцин. Він відрізняється швидким наданням впливу на бактерії, а значить швидким настанням поліпшення в стані пацієнта. Цей лікарський препарат є одним з небагатьох антибіотиків. Дозволених до використання жінками під час вагітності, хоча і з певною обережністю. Лікарі активно призначають засіб в лікуванні гінекологічних та урологічних хвороб, а також в хірургії.

Інструкція до препарату монурал

Інструкція по застосуванню до препарату містить в собі вичерпну інформацію про те, від чого допомагає лікарський засіб, через скільки діє на організм і як часто можна пити монурал. Тому рекомендується уважно прочитати її перед початком прийому.

Фосфоміцин, що міститься в монуралі, не дає відбутися першій стадії синтезу бактеріальних клітин, в результаті чого патологічні мікроорганізми припиняють розмножуватися, а просто гинуть. Додатковим ефектом від впливу хімічної речовини на організм є зниження стійкості патогенів до нього самого та інших видів антибіотиків і бактерицидних засобів. Саме тому монурал успішно застосовують спільно з іншими лікарськими препаратами. Дія засобу поширюється на штами таких бактерій як ентерококи, стафілококи, кишкову паличку, клебсієли та багато інших видів патогенів.

Порошкова форма випуску дозволяє лікам дуже швидко всмоктуватися з житлово-кишкового тракту і протягом перших кількох годин почати надавати позитивний вплив на організм. Завдяки тому, що велика концентрація лікарського препарату накопичується в сечі, активно знищуються мікроорганізми, що поширюються в сечовивідних шляхах. Це робить засіб надзвичайно корисним для лікування захворювань сечостатевої системи. Високе дозування зберігається в організмі протягом доби, а іноді й двох, тому для повноцінного лікування досить одноразового прийому монуралу.

Основними показаннями до призначення монурала стають бактеріальний цистит в гострій фазі, бактеріальний неспецифічний уретрит, бактеріурія, часто з’являється під час вагітності, інфекції, що виникли в результаті хірургічного впливу, а також в профілактичних цілях, якщо знадобиться операція або діагностичне обстеження сечостатевої системи.

Безумовною перевагою лікарського засобу є мала кількість протипоказань до його застосування, серед яких найбільш серйозними є ниркова недостатність, оскільки препарат виводиться з організму нирками, а також дитячий вік до 5 років.

Поява побічних ефектів вкрай малоймовірно, але серед можливих відзначаються різні розлади шлунково-кишкового тракту, якими супроводжується прийом більшості антибіотиків, а також алергічних висипів.

Як вже зазначалося раніше, часто монурал призначають в комплексному лікуванні з іншими антибактеріальними препаратами, але існують також лікарські засоби, поєднання яких з монуралом небажано. Одним з них є метоклопрамід, який призначається при сильній блювоті. При її виникненні в якості побічного ефекту для усунення симптомів слід вибрати інший препарат. В іншому випадку метоклоперамід істотно знизить концентрацію монурала в організмі, а значить позитивний ефект від його прийому не настане.

Прийом лікарського засобу рекомендується здійснювати приблизно за 2 години до прийому їжі або через стільки ж після останнього прийому. Макисмально ефективним розчин є при вживанні його натщесерце. Прийом можливий в будь-який час доби, але найкращу ефективність препарат показує при ранковому вживанні.

Спосіб застосування лікарського засобу надзвичайно простий. Порошок розводять приблизно в 100 мл простої води та випивають. При цьому дорослим рекомендується дозування 3 г, а дітям з 5 років – 2 м. В деяких особливо важких випадках перебігу хвороби можливе збільшення тривалості курсу до двох діб, але остаточне рішення приймає лікар, ґрунтуючись на аналізах і самопочутті хворого.

Профілактичний прийом монурала передбачає вживання лікарського засобу за 3 години до призначеної хірургічної операції або діагностичного обстеження і ще один раз, рівно через добу після першого прийому. Особам з нирковою недостатністю іноді також дозволяється прийом монурала, але при цьому дозування зменшується, а час між прийомом збільшується. Особливу обережність також слід проявляти хворим на цукровий діабет, оскільки кожен порошок містить в собі невелику кількість сахарози. Як правило, при дотриманні звичайної дієти й прийомі призначених ліків від діабету, сахароза з монурала не робить істотного впливу на самопочуття пацієнта.

При неправильному використанні лікарського засобу, недотриманні призначеного дозування може виникнути передозування, яке лікується збільшенням обсягу рідини, що випивається для якнайшвидшого виведення препарату з організму.

Монурал і алкоголь приймати в один час не рекомендується, оскільки етанол чинить серйозний вплив на нирки та печінку, а їх робота повинна бути зосереджена на переробці хімічної речовини в препараті. При цьому слід пам’ятати про тривале виведення лікарського засобу з організму.

Відмовитися від алкоголю слід не менше, ніж на дві доби, після вживання монурала.

Використання монурала при циститі

Цистит є не просто гострим захворюванням сечостатевої системи. Хвороба практично завжди переростає в хронічну форму і вимагає частого лікування. Загострення виникають в періоди ослаблення імунітету, в холодну пору року. Найчастіше цистит виникає через інфікування сечового каналу кишковою паличкою, наявної в організмі кожної людини, причиною можуть стати й інші інфекції, що передаються статевим шляхом.

Лікування циститу, як правило, призначається після проведення аналізу сечі. Це дозволяє виявити природу патогенних мікроорганізмів і підібрати лікарський препарат, здатний впоратися з ними. Однак широта впливу монурала на штами бактерій дозволяє лікарям призначать його ще до отримання результатів аналізу, що прискорює процес одужання.

Високу ефективність монурал показує при лікуванні, коли цистит вперше себе проявив. Хронічна форма захворювання вимагає більш тривалого курсу прийому антибіотиків. Для цієї мети більше підійде амоксицилін.

Проте, монурал при циститі є надзвичайно популярним препаратом. Не багато інші лікарські засоби здатні зняти неприємні симптоми хвороби, такі як часте і хворобливе сечовипускання, всього за кілька годин.

Використання монурала при вагітності

Період вагітності, особливо перший триместр, характеризується великим ризиком для плода, тому вплив на організм матері більшості лікарських засобів є згубним. При розвитку інфекційної хвороби дуже важливо вибрати препарат, ефективність якого для матері буде значно вище. Чим можливу шкоду для дитини. Саме тому монурал має особливу цінність.

Під час вагітності монурал призначають при загостреннях циститу і для лікування бактуріурії. Обидві хвороби вимагають максимально швидкого лікування, оскільки можуть призвести до тяжких наслідків для організму, наприклад, до розвитку пієлонефриту. Перевага монурала криється саме в тому, що для лікування достатньо одноразового прийому, а значить плід отримає порцію хімічної речовини від матері всього один раз. Це набагато безпечніше, ніж тривала дія на організм, що формується протягом декількох тижнів. При цьому подальше годування грудьми з прийомом лікарського препарату краще все ж не поєднувати.

У будь-якому випадку прийом препаратів під час вагітності повинен бути узгоджений з лікуючим лікарем. Не допускається використання лікарського засобу без консультації лікаря, оскільки тільки він може судити про тяжкість стану жінки по її аналізах, а значить усвідомлювати всі ризики для дитини.

Якщо до вагітності ви стикалися з проявами циститу, слід убезпечити себе від розвитку рецидиву проведенням профілактичних заходів: ретельно дотримуйтесь правил гігієни, пийте більше рідини, особливо надають сечогінний ефект, уникайте переохолоджень.

Лікарі відгукуються про препарат монурал не інакше, як про чудодійний засіб, здатний зняти симптоми гострої інфекції за лічені години, але при цьому звертають увагу на те, що навіть при успішному використанні ліків в минулому, його нове призначення повинно виходити від фахівця. Купувати препарат самостійно не можна, оскільки з легкістю можна порушити мікробний баланс організму. Завжди пам’ятайте, що монурал – сильний антибіотик, а значить вимагає підвищеної уваги до організму не тільки під час лікування, але і після його закінчення.

Ціна на препарат монурал

Монурал вважається досить дорогим лікарським засобом. Він випускається у вигляді пакетиків, які містять в собі порошок для приготування розчину для внутрішнього вживання. Дозування може бути 2 і 3 м. Ціна, що встановлюється на різні дози препарату, відповідає кількості речовини та говорить про вигоду придбання одного або іншого недоцільно. Рекомендується купувати лікарський засіб в тому дозуванні, яке призначив лікар.

Висока цінова категорія препарату пов’язана не тільки з його виробником, популярністю і ціновою політикою аптеки, а й з простотою застосування і лікування. Курс прийому монурала, як правило, не перевищує одного єдиного дня.

Проте в продажу можна знайти багато аналогів, що володіють схожим спектром дії, але мають класичну таблетовану форму і продаються за ціною, в кілька разів нижче, ніж вартість монурала. Тому при призначенні лікарем цього лікарського засобу рекомендується обговорити з ним інші, більш доступні варіанти лікування. Купити препарат можна в аптеці по попередньо виписаним лікарем рецептом. Перед цим слід дізнатися скільки коштує монурал або його аналоги в сусідніх аптечних пунктах.

Аналоги препарату монурал

Замінники лікарського засобу монурал діляться на ті, які аналогічні за способом впливу на організм і ті, які мають ідентичний склад. Розглянемо найпопулярніші з них й виявимо їх особливості:

  • Амоксицилін – популярний антибіотик з широким спектром дії, вироблений у вигляді таблеток, капсул, гранул. Є чи не найпопулярнішим серед своєї фармакологічної групи, доступний за ціною. Здатний лікувати цистит, запалення легенів, різні кишкові, гінекологічні, отолорінгічні інфекції. Заборонено до прийому при гв.
  • Ноліцін – містить в собі норфлосацин і особливо високу ефективність показує відносно інфекцій і запалень, які розвинулися в малому тазу. Заборонено до прийому дітьми, вагітними, жінкам, що годують.
  • Уролесан – препарат рослинного походження, а тому безпечний дорослим та дітям. Ефективний при лікуванні захворювань сечостатевої системи, в тому числі сечокам’яної хвороби. Має протипоказання до застосування особами з хворобами шлунково-кишкового тракту.
  • Урфоцин – використовується для лікування неускладнених запалень або в як профілактичний засіб перед хірургічними операціями та діагностичними обстеженнями.
  • Фітолізин – містить в собі виключно трави та ефірні масла з доведеною ефективністю щодо запальних процесів. Випускається у вигляді пасти. Може знімати симптоми інфекційних хвороб, але не лікує їх першопричину, тому використовується в комплексній терапії.
  • Фурадонин – синтетичний антимікробний лікарський засіб. Використовується при лікуванні циститу, пієлонефриту, уретриту. Заборонено до прийому новонародженими до 1 місяця, а також хворим, які мають цироз печінки, ниркову недостатність та інші захворювання.

Серед препаратів, що мають у своїй основі фосфоміцин можна також виділити урофосфабол, фосміцін, фосфорал ромфарм, екофомурал. Попри однакову активну речовину, перераховані лікарські засоби розрізняються допоміжним складом, тому слід уважно ознайомитися з інструкціями або проконсультуватися з лікарем про заміну монурала на один з аналогів.


Увага!

Використання Монурал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.