Моваліс

Фармакологічна група: Опорно-рухова система (апарат), Протизапальні засоби

Класифікація: M01AC06

Міжнародна назва: Movalis

Діюча речовина: Мелоксикам

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Сучасну терапевтичну практику складно уявити без препаратів з групи нестероїдних протизапальних засобів. Ці ліки застосовуються в лікуванні запальних процесів неспецифічної етіології та для купірування больового синдрому, з ними пов’язаного. Одним з найвідоміших і популярних представників даної лінійки є Моваліс.

Моваліс – препарат з ряду НПЗЗ, який доцільно призначати на початку лікування патологічного процесу, коли запалення і больові відчуття досягають свого максимуму. При такому варіанті розвитку подій фахівці виписують пацієнтам уколи Мовалісу. Згодом їх замінюють на таблетовані форми або супозиторії. Тривалість терапевтичного курсу визначає лікуючий лікар, виходячи з особливостей клінічної картини, вираженості больового синдрому, наявності у пацієнта ускладнень і ризиків розвитку побічних ефектів.

Моваліс – інструкція із застосування

В інструкції із застосування прописані всі правила прийому препарату та присутній опис його складу, а також ймовірних побічних ефектів від використання медикаменту. Згідно з анотацією до лікарського засобу, Моваліс має кілька форм випуску: таблетки, розчин для ін’єкцій та свічки. Це ефективний препарат, в основі якого знаходиться речовина з протизапальною та антиалгічною активністю – мелоксикам.

Виконання всіх рекомендацій з інструкції дозволяє пацієнтові захистити себе від розвитку побічних ефектів. Дотримання дозувань в процесі лікування дає можливість людині досягти бажаного ефекту терапії та не нашкодити своєму здоров’ю.

Моваліс уколи

Однією з найвідоміших форм препарату є розчин для парентерального введення. Одна така ампула містить:

 • діючий компонент – мелоксикам в дозі 15 мг;
 • допоміжні інгредієнти, зокрема, гліцин, хлорид натрію, глікофурфурол, гідроксид натрію та інші.

Суспензія для ін’єкцій показана для застосування в наступних клінічних випадках:

 • дегенеративні захворювання хребта і суглобів;
 • артрити та поліартрити;
 • гонартроз;
 • хвороба Бехтерева;
 • терапія больового синдрому при міжреберній невралгії та затисканні нервових волокон.

Ампули препарату використовуються для внутрішньом’язових ін’єкцій. Їх рекомендується ставити в сідничну зону. Згідно з інструкцією, добова доза лікарського засобу повинна становити від 7,5 мг до 15 мг. Препарат має досить тривалий період дії, тому вводиться тільки один раз на день. Не рекомендується використовувати Моваліс довше трьох діб, оскільки такий прийом веде за собою розвиток численних ускладнень. Після триденної парентеральної терапії пацієнт переводиться на таблетовані форми медикаменту або свічки.

Основними протипоказаннями до призначення ампульного засобу є:

 • непереносимість одного або декількох допоміжних компонентів препарату;
 • підвищена чутливість до лікарських засобів з групи нестероїдних протизапальних препаратів;
 • виразкові зміни слизової оболонки шлунка та 12-палої кишки;
 • вагітність та період вигодовування немовляти грудьми;
 • дитячий вік до 15 років;
 • бронхіальна астма з вираженою обструкцією, яка тягне за собою кисневе голодування внутрішніх органів;
 • функціональні порушення з боку органів кровотворення та складні патології крові;
 • кардіальна недостатність;
 • цукровий діабет;
 • хронічна алкогольна залежність.

Численні дослідження не підтверджують частих фактів передозування Мовалісом, але все-таки подібні порушення мають місце в медичній практиці. Передозування препаратом тягне за собою появу таких симптомів, як сонливість, помутніння свідомості, інтенсивні болі в епігастральній зоні, кровотечі з травного тракту, зміни якості периферичної крові, підвищення або зниження артеріального тиску, проблеми в роботі серця, ренальна недостатність.

Побічні ефекти:

 • порушення нормального процесу кровотворення;
 • поява ерозій та виразок на слизовій оболонці шлунка й тонкого кишківника;
 • загострення або первинна поява симптомів бронхіальної астми;
 • виникнення інтенсивних мігренозних болів, які супроводжуються запамороченням, боязню гучних звуків та сонячного світла, сплутаністю свідомості;
 • розвиток депресивного стану;
 • алергія на шкірі у вигляді висипки й сверблячки;
 • зниження зору;
 • поява постін’єкційних абсцесів та ділянок змертвіння епітеліальних тканин у зоні уколу.

Моваліс таблетки

Одна таблетка Мовалісу містить 7,5 мг або 15 мг мелоксикаму, а також ряд допоміжних речовин. На вигляд вони є круглими пігулками світло-жовтого кольору з лінією розколу посередині. Поверхня таблетки може бути як гладкою, так й шорсткою.

Препарат в таблетках застосовується перорально. При остеоартрозах рекомендована доза лікарського засобу становить 15 мг на добу, тобто одна таблетка по 15 мг або дві по 7,5 мг. Медикамент потрібно приймати разово, запиваючи достатньою кількістю води.

У разі загострення виразкової хвороби шлунку або ревматоїдного артриту початкова доза препарату повинна становити рівно 15 мг на добу. У міру зменшення хворобливих проявів патологічного процесу дану кількість лікарського засобу можна знизити вдвічі, тобто перейти на прийом 7,5 мг препарату на день.

Скільки днів пити Моваліс? З таким запитанням лікарям доводиться стикатися досить-таки часто. Дійсно, уточнення цього моменту терапії дозволяє уникнути розвитку багатьох небажаних реакцій. Тривалість прийому Мовалісу в таблетках визначається лікарем та залежить від особливостей патологічного процесу у конкретного пацієнта та варіанту перебігу недуги.

Моваліс свічки

Препарат Моваліс німецького виробництва випускається в супозиторіях по 15 мг №6 для ректального застосування. Свічки мають той же принцип фармакологічної дії, що й інші форми лікарського засобу. Вони часто призначаються пацієнтам після інтенсивного курсу ін’єкцій Мовалісу, а також в якості комбінованої терапії при вираженому больовому синдромі з боку органів опорно-рухового апарату.

Застосування свічок має повністю відповідати рекомендаціям в інструкції. При анкілозуючому спондилоартрозі, поліартритних ураженнях та остеохондрозі пацієнтам слід приймати ректально по 15 мг (1 супозиторія) на день. Тривалість терапії визначається лікарем. Вживання свічок Мовалісу без кваліфікованої консультації може бути небезпечним для здоров’я.

Моваліс: ціна та найбільш вигідні місця покупки

Скільки коштує Моваліс? Вартість лікарського засобу складно назвати бюджетним, але все ж вона є доступною для більшості наших співгромадян. Природно, ціна дещо завищена для тих, хто потребує тривалого прийому медикаменту, тому нерідко лікарі пропонують їм замінити Моваліс більш дешевими аналогами.

Препарат не належить до сильнодіючих медикаментозних форм, тому при його покупці рецепт не потрібний. Його можна придбати в будь-якій аптеці. Також лікарський засіб можна замовити через інтернет, але в даному випадку слід переконатися в його автентичності та відповідно заявленій якості.

Моваліс – аналоги лікарськіного препарату

Препарат має величезну кількість структурних аналогів (дженериків) з головною діючою речовиною, серед яких варто виділити:

 • Артрозан – мелоксикам вітчизняного виробництва, який випускається у вигляді розчину та таблеток, які володіють дуже швидкою аналгетичною дією в порівнянні з іншими дженериками Мовалісу;
 • Медсікам – дешевий дженерик Мовалісу, який є гідною альтернативою дорогим препаратам мелоксікамового ряду;
 • Мелбек та Мелбек форте мають виражену протизапальну, жарознижувальну та аналгетичну дію, повністю відповідають за описом Мовалісу та іншим дженерикам мелоксикаму;
 • Мелоксикам – один з найпопулярніших та дешевих аналогів Мовалісу, який нерідко пропонується в якості альтернативи дорогому німецькому препарату;
 • Мовасин – бюджетний замінник, який можна застосовувати в дитячому віці починаючи з 4 років (ампули та таблетки Мовасину коштують у кілька разів дешевше Мовалісу та непогано переносяться організмом людини).

Увага!

Використання Моваліс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.