Мукалтин

Фармакологічна група: Відхаркувальний засоби (препарати), ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю

Класифікація: R05CA05

Міжнародна назва: Mucaltinum

Діюча речовина: Суміш полісахаридів із алтеї лікарської

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Мукалтин – найвідоміший і дешевий лікарський препарат від кашлю, в основі якого фігурує природні компоненти. Кілька десятиліть тому він вважався чи не єдиним засобом, який слід застосовувати при лікуванні гострих вірусних захворювань дихальних шляхів. Сьогодні фармацевтичні компанії пропонують цілий ряд різноманітних відхаркувальних ліків і частина з них є дженериків мукалтину або частково копіює його складу. Це пов’язано з унікальними властивостями активної речовини і його безпекою практично для всіх категорій пацієнтів.

Інструкція з використання мукалтину

Будь кашель виникає як відповідь організму на подразнення рецепторів і основним його прагненням є звільнення дихальних шляхів від сторонніх речовин, що закривають бронхи і забруднюючих легкі. Принцип роботи мукалтину полягає в тому, щоб допомогти природної реакції організму стати більш результативною.

Головний компонент таблеток – екстракт алтея лікарського. Ця рослина з давніх часів відома своїми регенеруючими, протизапальними і відхаркувальними властивостями. Дія ліків забезпечується за рахунок посилення вироблення секреторної речовини в бронхах, яке в свою чергу значно розріджує накопичилася мокротиння.

У такому вигляді вона з легкістю відкашлюється і виводиться з дихальних шляхів. На тлі загального підвищення продуктивності кашлю знижується ймовірність розвитку запального процесу і наступних за ним ускладнень хвороби. Додаткові речовини, що знаходяться в складі препарату, також сприяють зменшенню в’язкості мокротиння. Іноді бронхи настільки сильно забиті густим слизом, що просто зробити її рідшою недостатньо, потрібно також розкриття самих бронхів. Тому мукалтин призначається в сукупності з ліками, що сприяють розширенню дихальних шляхів.

Безумовною перевагою засобу від кашлю мукалтин є можливість його вживання дорослими і дітьми з 2-х років, а також вагітним і годуючим жінкам. Цей препарат однаково добре сприймається усіма категоріями пацієнтів і не викликає звикання. Завдяки рослинним компонентам в основі ліків алергічні реакції або інші побічні ефекти, властиві всім препаратам на основі хімічних сполук, відсутні тут практично повністю. Проте слід уважно вивчати склад купленого препарату, оскільки в деякі аналоги додаються нові речовини, що не зустрічаються в класичному Мукалтині.

Медицина використовує лікарський алтей для створення обволікаючих засобів, що допомагають при загостренні хвороб шлунка і деякі пацієнти вважають мукалтин відповідним ліками для зняття симптомів цих захворювань. Насправді ж для створення одних ліків використовується корінь рослини, в той час як для інших квітки або трава, що забезпечує різну дію речовини. У рідкісних випадках у людей, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту, при прийомі мукалтину можуть виникнути нудота, печія. У зв’язку з цим його не рекомендують вживати при наявності гастритів, гастродуоденита, виразок. Оскільки компоненти препарату містять полісахариди, від його застосування слід утримуватися особам, які страждають на фенілкетонурію та цукровий діабет. Під час відвідування лікаря слід розповісти йому також про наявність в анамнезі проблем з нирками.

Випуск оригінального мукалтину здійснюється в класичній таблетованій формі безліччю вітчизняних і зарубіжних виробників. Вони відрізняються один від одного додатковими компонентами, але в цілому однакові за дією на організм. В останні роки почалося виробництво відхаркувальний засіб у вигляді сиропу. Його застосовують для лікування кашлю у дітей. Будь-яка форма випуску препарату відпускається в аптеці безрецептурно.

На сьогоднішній день не існує інших лікарських засобів, одночасне застосування яких з Мукалтином може привести до негативних наслідків. Не рекомендується поєднувати препарат тільки з гнобителями кашлю, оскільки їх дія прямо протилежно роботі мукалітіка. У той же час прийом двох відхаркувальних ліків в один час цілком допускається, якщо обидва призначив лікар.

Застосування мукалтину

Фармацевтичний ринок протикашльових препаратів величезний і регулярно поповнюється новими зразками ліків, розібратися від чого конкретно допомагає той чи інший засіб, від якого виду кашлю і як його правильно застосовувати. Властивості мукалтину дозволяють використовувати його як при сухому, так і при вологому кашлі для підвищення продуктивності. При першому варіанті компоненти препарату зроблять кашель вологим, дозволивши уникнути приєднання вторинних інфекцій дихальних шляхів, при другому – істотно пом’якшить кашель зменшивши больові відчуття. Деякі фахівці призначають засіб при хронічному кашлевом синдромі для чого продумує особливу схему застосування.

Показаннями до вживання мукалтину стають бронхіт, бронхіальна астма, запалення легенів, ларингіт, трахеїт, трахеобронхіт, туберкульоз. При цьому засіб виступає учасником комплексної терапії, оскільки дозволяє усунути тільки кашель, але не первинну причину його появи. Якщо кашель виник в результаті зараження респіраторним вірусом, застосування мукалтину буває досить для повного лікування кашлю. Якщо ж причина криється в інфекції, обов’язково підключення антибіотика.

Залежно від стану хворого, тривалості і стадії захворювання дозування препарату становить 1-2 таблетки 3-4 рази на добу для дорослих і 1 таблетку 3-4 рази на добу для дітей. Засіб можна розсмоктувати або запивати помірною кількістю води.

Перша форма прийому є переважною, оскільки скорочує час до початку дії. При призначенні таблетованій форми дітям, засобом можна попередньо подрібнити і розчинити в теплій воді. Дозування сиропу становить 1 чайну ложку 4 рази на день для дітей до 12 років або 1 столову ложку препарату 4 рази на день для дітей старше 12 років. Найбільш високу ефективність засіб покаже при вживанні його після їжі або за 1 годину до неї. Точне дозування повинен підбирати лікар.

Для забезпечення високої ефективності проміжок між прийомами препарату повинен становити приблизно 4 години. При скороченні цього проміжку виникає невеликий ризик передозування. Це дозволить швидко скоротити кількість нападів кашлю і знизити їх вираженість, інтенсивність. Тривалість лікування становить в середньому 1-2 тижні, але при хронічному кашлі цей період може бути збільшений до декількох місяців після консультації з фахівцем.

Ціна на препарат мукалтин

Головним достоїнством мукалтину протягом багатьох десятиліть вважають його низьку вартість. Ціна становить буквально копійки в порівнянні з іншими протикашльовими препаратами. Підсумкова сума, яку доводиться заплатити за засіб, залежить від безлічі факторів: заводу-виготовлювача, упаковки, форми, місця продажу.

Виробництвом мукалтину в Росії займаються Уралбіофарм, Оновлення ПФК, Віфітех, Фармстандарт. Деякі з них випускають таблетки в простій паперовій упаковці по 10 штук, інші – в коробочці по 10,20,30 штук з чіткою інструкцією із застосування. Перший варіант завжди стоїть в кілька разів дешевше другого, хоча не відрізняється за принципом дії і не поступається за ефективністю. Аналогічні форми випуску  є на фармацевтичних заводах Казахстану (компанія Хімфарм), України (Галичфарм, Досвідчений Завод). Їх вартість також незначна в порівнянні з іншими препаратами від кашлю. Лікарський засіб у формі сиропу традиційно коштує дорожче таблеток.

Популярність мукалтину обумовлена ​​не тільки низькою ціною і високою відхаркувальної, протизапальної ефективністю, але і іншими перевагами на тлі нових ліків. Мукалтин не впливає на нервову систему приймаючого його людини, не знижує загальну працездатність, не викликає сонливості і може бути використаний особами з будь-якою професією, автолюбителями, дітьми та вагітними жінками. Зрідка зустрічаються негативні відгуки про застосування засобу пов’язані або з неправильним його використанням, або із відсутністю грамотного комплексного підходу до лікування причин кашлю. У деяких випадках для поліпшення стану пацієнта потрібно вдатися до муколітиків, заснованим на інших діючих речовинах, тому призначення препарату проводиться тільки лікарем за результатами особистого огляду та збору анамнезу.


Увага!

Використання Мукалтин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.