Муміє

Фармакологічна група: Вітаміни та антиоксиданти, Загальнозміцнюючі вітаміни

Класифікація: A16AX

Міжнародна назва: Mumijo

Діюча речовина: Муміє очищене

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Поки не всім відомо, що таке муміє і як воно виробляється, але з кожним роком загальна поінформованість населення на цю тему тільки зростає – це прямо пропорціонується частотою призначення добавки засобу лікарями. Призначається при різних хворобах, де виконує роль допоміжного інгредієнта, хоча, не можна не відзначити, муміє – це сам по собі ефективний засіб. Бажано, щоб його призначав фахівець в області медицини, що має значний досвід, однак, для самостійного застосування, наприклад, в косметології, добавка також підходить.

Муміє у вигляді таблеток

Чуючи про такий нез’ясовно чудодійний засіб перший раз, більшість людей задаються питанням – що таке муміє? Це засіб, створений самою природою, а це значить, що організму і здоров’ю людини він приносить колосальну користь при організовуваному та правильному застосуванні. Протягом більш, ніж чотирьох тисяч років, муміє знову та знову доводить людству свою неперевершену неповторність, коли рятує від хвороб, допомагає зберегти бадьорість та молодість організму на довше.

Ще одне питання, яке цікавить людей – з чого роблять муміє? Як було сказано вище, муміє має стовідсотково-натуральне походження. Воно ще називається гірською смолою, маслом каменю, кам’яною смолою, гірським маслом, гірським воском та ін. З переліку альтернативних назв можна легко здогадатися – муміє має гірське походження: воно являє собою смоляний нарист або кірку, що видніється з тріщин скель і гір. Склад чорної скоринки постійно досліджується, в ньому є закам’янілі рештки кісток стародавніх тварин (та їх екскрементів), рослин, гірських порід. Думки вчених з приводу точного походження кам’яної смоли, поділяються – одні стверджують, що вона має органічне походження, інші – навпаки. Однак, згідно з багаторічним дослідженням, речовина з більшою ймовірністю являється органічною та неорганічною одночасно.

Після того, як відбувається видобуток муміє, воно найретельнішим способом проходить багатоетапну очистку та тільки тоді стає готовим до вживання. Після тривалих очисних процесів гірська смола отримує темно-коричневий або чорний колір. При зберіганні починає каменіти та значно твердіти – з часом частки вологи залишають його поверхню. Алтайське муміє можна без роздумів зберігати при будь-яких обставинах та температурах, оскільки воно має дивну стійкість до більшості різних факторів, не псуючись при цьому.

Муміє утворюється далеко не у всіх умовах – ось що для цього потрібно:

  • Скельно-гірська поверхня з висотою не менше 200-3500 метрів;
  • Відносно висока температура повітря, відсутність тривалих заморозків та холодів;
  • Присутність в тій місцевості певних тварин та птахів – до них відносяться миші летючі, білки, голуби дикі, пищухи, архари та ін.;
  • Наявність рослин певного цілющого типу – шипшина, м’ята, полинь, ялівець звичайний, пирій, ревінь та ін.;
  • Присутність в горах тріщевидних пустот, в яких й буде утворюватися, накопичуватися надалі відоме муміє.

Існує Золоте муміє від евалар – воно випускається в таблетках та призначене для прийому всередину. Крім того, гірський камінь також випускається іншими виробниками. При покупці засобу (особливо в таблетках) слід бути уважним та ретельно читати склад. Найчастіше таблетована речовина містить в своєму складі багато інших малокорисних речовин та малу частку муміє, що робить його практично неефективним в лікуванні хвороб.

Перед застосуванням гірських сліз, як ще називають муміє, слід почитати інструкцію – вона має протипоказання, одним з яких вважається дитячий вік до дванадцяти років. Хоча лікарі дуже часто призначають кам’яну смолу й дітям самого малого віку.

Застосування муміє в медицині

Муміє здавна використовували в народній медицині, але в наш час його застосовують досить активно й в традиційній медицині. Зараз його призначають при дивно найширшому списку хвороб:

  • Хвороби шлунково-кишкового тракту – виразки, гастрити, коліти, проблеми з селезінкою та ін.
  • Прояви диспептичного походження – нудота, блювота, печія.
  • Алергічні хвороби.
  • Недуги запально-хронічного характеру.
  • Проблеми з органами слуху. Муміє добре допомагає при отитах та зниженні слуху.
  • Цукровий діабет. Тут природна речовина виконує важливу допоміжну роль в терапії.
  • Схильність до кровотеч, викликана різними причинами. Це стосується, наприклад, легеневого або носового крововилива.
  • Тромбофлебіти.
  • Схильність до мігреноподібних головних болів та мігренів.
  • Нервові хвороби та розлади, включаючи епілепсію.
  • Бронхіальна астма.
  • Результативний при переломах, вивихах, суглобових проблемах, ревматизмі, ударах, розтягненнях тощо.
  • Проблеми з продовженням роду. Це стосується як чоловічої, так й жіночої безплідності.
  • Гострі та хронічні хвороби, що вражають жіночі статеві органи.
  • Туберкульоз, який вразив суглобову порожнину.
  • Високий тиск.
  • Наявність каменів в жовчному міхурі.
  • Гемороїдальні шишки та невеликі зони.
  • Стоматологічні хвороби ясен та зубів.
  • Алопеція різного походження.
  • Запальні процеси в сечовому міхурі.
  • Багато інших хвороб.

Залежно від проблеми, пацієнт може застосовувати муміє топічно (тобто місцево) шляхом прикладання примочок, так й шляхом внутрішнього прийому. Муміє в чистому вигляді розсмоктують у ротовій порожнині, а таблетки запивають водою.

Деякі лікарі навіть заявляють, що цей засіб навіть здатний подіяти на ракову пухлину, розсмоктуючи її, тому іноді й призначають муміє. Однак для його ефективності лікар повинен чітко та прозоро бачити всю ситуацію з можливими варіантами побічних дій, в протилежному випадку вкрай важко буде дочекатися будь-якої користі від натурального препарату.

При ударах, переломах, розтягненнях та інших подібних проблемах муміє застосовують в чистому вигляді шляхом накладання пов’язок-примочок з речовиною. Відгуки, які залишаються з усією легкістю на інтернет-ресурсах, підтверджують дієвість такого місцевого застосування на всі сто відсотків.

На початку терапії багатьох хвороб приймається мінімальна доза БАДа, складова від 0,15 до 0,20 грам, лікування зазвичай продовжують 10 днів. Далі робиться ідентична довжина перерву (можна 5 днів) та відбувається повторення курсу. Для максимального ефекту слід повторити курс не менше, ніж 3-4 повноцінних рази.

Муміє, яке має чистий вид, можна запивати різними можливими напоями – молоком, чаєм, соком, з медом та ін., розсмоктуючи при цьому в ротовій порожнині. Алкоголь під час курсу лікування, в тому числі й під час перерви між курсами, є безперечним та абсолютним протипоказанням.

Існує чимало рецептів з гірським воском, де також застосовуються відвари трав та інших інгредієнтів.

Використання муміє для волосся, тіла та обличчя

Муміє активно використовується й в косметологічній галузі, де цей натурпродукт додають в різні склади, маски, шампуні та ін. Перед тим як приймати засіб дуже бажано вивчити деякі рецепти, які призначені від розтяжок, для краси обличчя та ін.

Рослинна смола гірського походження часто використовується для обличчя. Дуже добре вона себе зарекомендувала в позбавленні від прищів. Для цього беруть таблетки, або муміє в чистому вигляді й додають в нього різні інгредієнти, властивості яких є в тій чи іншій мірі корисними. За допомогою муміє шари шкіри обличчя повільно, але вірно насичуються корисними мікроелементами та мінералами, які й посприяють надалі позбавленню від акне й комедонів, успішно отруюючи життя своїм власникам. Кращий засіб – це крем з присутністю сліз гір, який доведеться тижнями, а може й місяцями розшукувати в магазинах та аптеках. Але поспішати впадати у відчай не потрібно, оскільки його можна приготувати своїми силами на кухні. Розтоплене на водяній бані муміє в кількості приблизно двох сірникових головок додається в крем, який використовується щодня. Менше, ніж через тиждень, вже можна помітити неперевершений результат.

Добре муміє використовувати й для росту волосся, для чого його додають у всілякі маски та в шампуні. Смолу розтоплюють на водяній бані й додають в пляшечку з шампунем, застосовуючи як зазвичай. Як і від інших засобів стимулюючих ріст волосся, результат можна помітити лише через 2-3 місяці. Не одна косметична компанія пропонує споживачам такий товар, як готова маска для волосся з муміє. Подібні засоби продаються зазвичай в 200-500-міллілітрових баночках.

Нерідко гірське масло починають приймати й для схуднення. Для цих важливих цілей краще брати муміє в чистому вигляді, хоча й таблетований БАД теж буде до речі.

Яку ціну має муміє?

Муміє – це такий БАД, який легко та просто можна купити практично в будь-якій аптеці за дивно низькою ціною, не дивлячись на відносну дефіцитність. Фахівці радять уважно дивитися на виробника добавки, оскільки іноді в складі можуть бути невідомі компоненти. І в таких випадках неясно, що буде від них – користь чи шкода. Також велику роль відіграють відгуки користувачів в інтернеті, які розкажуть, добавку якого виробника краще купувати, а якого – обходити стороною.

Сьогодні можна придбати таблетований муміє, де в складі засобу існує також чимало інших інгредієнтів, а також гірську смолу в чистому вигляді (виглядає як темний шматочок смоли).

Чи є у муміє аналоги?

Особливість цього гірського препарату полягає в тому, що він не має жодного аналога, яким би можна було його з легкістю замінити. Єдине, що тут доречно – ця заміна одного виробника муміє на іншого, але як було з’ясовано раніше при виборі постачальника потрібно уважно прочитити вміст препарату.

Разом з цим можна звернути увагу на такі ж багаті складом природні засоби, як наприклад китайську водорість під назвою спіруліна.


Увага!

Використання Муміє без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.