Насобек

Фармакологічна група: Засоби від алергії

Класифікація: R01AD01

Міжнародна назва: Nasobec

Діюча речовина: Беклометазон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Насобек (Nasobec) – це препарат, який застосовується від нежиті. Робочим інгредієнтом є глюкокортикоїд беклометазон, що належить до кортикостероїдної групи та володіє антиалергічним, імуносупресивним та протизапальним ефектами.

Випускає даний лікарський препарат всесвітньо відома ізраїльська компанія з виробництва дженериків та оригінальних медикаментів Тева, а саме її чеське відділення Тева Чех Індастріз.

Насобек – інструкція із застосування препарату

Порядок прийому. Засіб використовують для впирскування в ніс. Дозування підбирається в індивідуальному порядку залежно від тяжкості хвороби. За класикою впорскують 50-100 мкг в кожну ніздрю двічі на день, але самолікуванням займатися не варто, обов’язково проконсультуйтеся з медичним працівником.

Від чого призначається. Анотація інформує, що офіційними показаннями до використання Насобеку є:

  • алергічний риніт сезонний (на тлі цвітіння амброзії, вилітання тополиного пуху та ін.) та цілорічного (тобто неминаючого) характеру;
  • вазомоторний риніт (викликаний порушеннями тонусу кровоносних судин).

Цікавий факт: застосування слова “вазомоторний ” в назві вищезгаданого захворювання зараз критикується. На думку Європейської академії алергології та клінічної імунології, цей термін не рекомендується при постановці діагнозу, оскільки порушення вазомоторної іннервації в тій чи іншій мірі присутні при всіх видах риніту (крім атрофічного). Є пропозиція назвати його “неінфекційний неалергічний риніт”.

Іноді Насобек призначають при гаймориті (скажімо, якщо недуга активізувалася на тлі алергії). Однак корисно знати, що гайморит (максілли) – неалергічне захворювання, яке має запальний характер.

Протипоказання. В їх список входять:

  • непереносимість будь-якого з компонентів препарату;
  • наявність геморагічного діатезу;
  • нещодавно перенесена травма або операція на носовій порожнині;
  • регулярні носові кровотечі;
  • виношування дитини;
  • годування (якщо інше не зазначено лікарем, коли потенційна користь переважає над ризиком);
  • дитячий вік до 6 років.

Обережно й з обов’язковою лікарською консультацією слід застосовувати при супутньому вживанні антибіотиків, підвищеному тиску, недавно перенесеному серцевому інфаркті, глаукомній патології, серйозних печінкових недугах, системних бактеріальних або вірусних хворобах, грибковому або паразитарному інфікуванні.

Побічні ефекти. Застосування Насобеку може привести до розвитку:

  • імунних розладів (почервоніння, набряклість, свербіння та ін.);
  • неврологічних розладів (головного болю, відчуттів смердючого запаху або неприємного смаку);
  • дихальних розладів (чхання, відчуття сухості в гортаневій порожнині, бронхоспазмів, виразок слизової носа та ін.);
  • системних побічних реакцій (рідко, якщо медикамент використовується при алергії протягом тривалого періоду), таких як остеопороз, зростання апетиту, затримка росту при застосуванні у маленьких пацієнтів, остеопоротичні поразки.

Наукові докази ефективності. Згідно вікіпедичним даним, повне хімічне найменування активного компонента препарату Nasobec ​​- 9a-хлор-11b, 17a, 21-тріоксі-16b-метил-1 , 4-прегнадієн-3,20-діона 17,21-дипропіонат, або 9a-хлор-16b-метил-преднізолондипропіонат.

У дослідженні В. Бергера (Berger WE), Р. Якобса (Jacobs RL) та інших (Каліфорнія / Техас / Пенсільванія, 2015 р.), оцінювалася ефективність та безпека назального аерозолю дипропіоната беклометазону у дітей, що страждають на хронічний (цілорічний) алергічний риніт. З’ясувалося, що ліки в дозуванні 80 μg (мкг) у день нормально переносилося та забезпечували хорошу терапію даного цілорічного недугу.

У 2016 році американські фахівці Д. Букштейн (Bukstein D), Р. Паріх (Parikh R) та ін. З Asthma and Sinus Center (штат Вісконсін) повідомили про результати опитування ряду пацієнтів із застосуванням Rhinitis Control Assessment Test score (тесту оцінки контролю над ринітом). Було відзначено значне поліпшення показників якості життя, роботи та відвідування шкільних занять.

Також потрібно відзначити, що даний беклометазоновий препарат діє не так, як судино-звужувачі. Щоб отримати бажаний ефект в повній мірі (прибрати закладеність та виділення), потрібно почекати 3-5 днів. Деякі люди на тлі терапії Насобеку продовжували використовувати судинозвужувальні краплі, проте вже через кілька днів закидали цю справу, оскільки вдавалося досягти потрібної дії монотерапією (завдяки беклометазону).

Згідно голосуванню лікарів на одному з онлайн-порталів, ліки для носа Насобек набрали 9 з половиною балів з десяти.

Взаємодії. При спільному вживанні деяких засобів, зокрема, фенобарбіталу, рифампіцину, може спостерігатися зниження ефективності Насобеку. У свою чергу, естрогенові ліки, теофілін, оральні стероїди (кортикостероїди), beta2-адреностимулятори активізують дію бекламетазону. Тому, якщо ви приймаєте медикаменти з даних груп (та й взагалі будь-які лікарські засоби), під час медичної консультації обов’язково поділіться цією інформацією з лікарем.

Насобек: яка ціна в аптеках?

В Україні реєстрація на даний препарат закінчилася, тому ви не знайдете його в аптечних пунктах. Можливо, після проведення процедури перереєстрації він з’явиться на прилавках. Однак доступні інші медикаменти на основі тієї ж активної речовини – беклометазону.

В аптеках Російської Федерації та Білорусі Nasobec ​​зараз можна придбати, відомостей про закінчення реєстраційного ряду немає. Вартість відрізняється демократичністю, якщо потрібно придбати якомога дешевше, можна зрівняти ціни в онлайн-аптеках або за допомогою спеціальних сервісів. Оскільки це серйозний кортикостероїдний препарат, офіційно він відпускається за рецептом.

Препарати-аналоги Насобеку

У аптеках продаються такі беклометазонові препарати:

  • Беконазе спрей від британської корпорації Глаксо Веллком С.А.;
  • Беклоназол аква від фінської Оріон Корпорейшен;
  • Аллергорус (Allergorus) від російської Синтез Курган.

В якості альтернативи можна підібрати засоби з іншим активним компонентом. Наприклад: Аваміс спрей від Глаксо Оперейшнс ЮК (флютиказон), Аллертек від Фармеа, Гленспрей від Гленмарк Фармасьютикал, Метаспрей від Ципла, Назонекс від Шерінг-Плау Лабо, Саном від Лек, Етацид від Уорлд Медицин Ілач Сан. Ве Тидж.

Історія винаходу препарату

Вперше беклометазону дипропіонат (beclometasone dipropionate) був запатентований в 1962 році. Його почали використовувати в медичних цілях через одну декаду – в 1972 р. У 1976 році американський регулятор ФДА офіційно схвалив засіб. Його почали широко використовувати для лікування астми (в інгаляційній формі).

Зараз він входить в список найважливіших для охорони здоров’я ліків за версією Всесвітньої організації охорони здоров’я, спеціалізованої установи ООН в сфері охорони здоров’я. В зарубіжних країнах речовина входить до складу інгаляторів Clenil (Кленіл) тв Qvar (К’ювар), а також випускається в якості назального спрея або аерозолю під найменуваннями Alanase (Аланазе), Vancenase (Ванценазе) и Qnasl (К’юназл). Також він доступний в інших формах (наприклад, лосьйон) для лікування дерматологічних захворювань.


Увага!

Використання Насобек без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.