Називін

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Засоби від нежитю

Класифікація: R01AA05

Міжнародна назва: Nasivin

Діюча речовина: Оксиметазолін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Нежить є одним з головних симптомів, яке супроводжує простудні захворювання. Набряк слизової, закладеність, неможливість дихати, пересушені носові ходи та ін. Прояви знижують життєвий комфорт та можливість повноцінно жити й працювати. Особливо важко протікає застуда з «мокрим» носиком у наших малюків. Аптечні мережі заповнені різними судинозвужувальними ліками й часом важко розібратися, які краплі підійдуть краще. Називін є ефективним рішенням від нежиті дорослим та самим маленьким діткам.

Дитячий Називін – «діючі» ліки при риніті для дітей

Нежить може негативно позначитися на здоров’ї дитини, якщо на нього не звертати увагу й вважати дитячі «соплі» дрібницею, супутніми раннього віку. Але це далеко не так. Недолікована хвороба може привести до серйозних наслідків: зниження та навіть втрати слуху, хронічного риніту, ослаблення імунітету та частих застуд. Для новонароджених немовлят – «нездоров’я» у вигляді нешкідливих виділень з носа, особливо небезпечно.

Перерахуємо можливі ускладнення при назальних патологіях.

Отит виникає найчастіше від проникнення бактерій в середній слуховий відділ при тривалій інфекції верхніх дихальних шляхів. Нестерпні стріляючі болі у вусі, які переходять в гортань, очі, зуби, шию, високофебрильна температура й можливий вушний гній приносять величезні страждання, особливо дітям.

Гайморит, як різновид синуситу, проявляється в запаленні гайморових порожнин через проникнення вірусів та мікроорганізмів. Все починається з банальних виділень з носа, недолікованої застуди, ускладнених міграцією інфекцій.

Бронхіт та пневмонія також можуть спровокувати «нешкідливий» нежить.
Відхилення в серцевій діяльності – результат неправильного вибору судинозвужувальних препаратів, а також порушеннях при дозуванні назальних ліків. Можливі прояви ревматизму та міокардиту, підвищення тиску крові та ін.

Дитячі форми Називіну в дозуванні 0,01% та 0,025% з успіхом використовуються педіатрами та отоларингологами в багатьох країнах для лікування риніту у малюків різної вікової категорії протягом тривалого часу та доводять свою ефективність.

При закладених носових проходах у маленьких карапузів утруднюється дихання, внаслідок цього, малюк стає неспокійним й примхливим: не може активно їсти, порушується сон. Краплі з Оксиметазоліном часто виручають стурбованих матусь й відновлюють носове дихання улюблених чад.

Незважаючи на позитивний ефект, слід дотримуватися правил введення крапель в дитячий носик та не перевищувати рекомендовані дози. Для дітей до року – найніжніших та незахищених, слід з особливою обережністю підходити до самостійного лікування носових виділень та підбору крапель.

Називін Бебі – спеціальна лікуюча форма для немовлят до року

Називін Бебі в концентрації 0,01 % – один з небагатьох засобів, дозволених для усунення закладеності та «хлюпань» носиків у найменших пацієнтів – крихіток до року. Дитячі крапельки упаковані в темний флакон й мають зручну піпетку-дозатор, що дає можливість точно відміряти краплі й уникати передозування. Існує ще одна форма введення крапель для немовлят: ватяні джгутики-турунди змочують 1-2 краплями 0,01 % розчину Nazivin (в залежності від віку малюка) та протирають внутрішню частину носових ходів.

Називін: інструкція по правильному застосуванню

Оксиметазолін – базова речовина лінійки назальних медикаментів під торговою назвою Називін. Присутній в препаратах у вигляді гідрохлоридної солі. Синтезований в 1961 році найбільшою німецькою компанією Merck. Виробники взяли за основу ксилометазолін з метою зменшення побічних ефектів, поліпшення якості та тривалості дії препарату. Отримана субстанція отримала структурну ідентичність вихідного компонента та бажані властивості.

Дана формула дозволила збільшити пролонгацію до 10-12 годин, замість 8.
Явище «скасування» медикаменту в оксиметазоліна проходить м’якше та не так відчутно.
Nasivin дозволили використовувати при вагітності з умовою про короткочасне застосування під лікарським контролем.

Механізм дії заснований на фармакологічній атаці Oxymetazoline на певну мету – α-адренергічні рецептори другого типу. При цьому відбувається звуження судин в носовій порожнині та поступово знімається набряклість.

Оксиметазоліну г \ хл занесений в список життєво важливих медикаментів в Україні, в США заохочений Управлінням з контролю за продуктами й медикаментами та внесений до міжнародної Кохрейновскої бази з доказової медицини.

Активна субстанція під різними торговими назвами користується великою популярністю в багатьох європейських країнах й США в якості місцевих деконгестантів. Nasal congestion в перекладі означає – носова закладеність або носовий затор, з чим ліки справляються на «відмінно».

Головні призначення Називіну:

 • закладеність носа при всіх видах простудних захворювань;
 • вазомоторний риніт;
 • параназальний синусит;
 • алергічний риніт;
 • середній отит;
 • відновлення носового дихання й дренажу при запаленні придаткових носових пазух;
 • судинозвужувальна дія та зняття набряклості перед діагностичними та операційними діями.

Головні протипоказання:

 • індивідуальна підвищена чутливість;
 • цукровий діабет;
 • гіпертрофічна патологія передміхурової залози;
 • атрофічний риніт;
 • підвищений внутрішньочерепний тиск;
 • закритокутова глаукома;
 • функціональні порушення щитовидної залози;
 • неполадки в серцевій діяльності (гіпертонія, ішемічна хвороба серця та ін.);
 • феохромоцитома.

Форми випуску лікарського препарату:

 • Називін 0,05 % 10 мл у вигляді крапель призначений дорослим та дітям після шести років.
 • Називін 0,025 % 10 мл у вигляді крапель для дітей від року до шести років.
 • Краплі закапують в ніздрю по черзі (правій та лівій) по 1-2 краплі 2-3 рази за добу.
 • Називін 0, 01 % 5 мл – розроблена форма для немовлят. До 4-х тижнів рекомендована доза – 1 крапля в кожну ніздрю, а з 5 тижнів до року – 1-2 краплі не частіше 2-3 разів на добу.

Спреї:

 • Називін 0,05 % 10 мл та називін Сенсетів 0,05 % для вприскування дорослим та дітям старше шести років.
 • Називін Сенсетів спрей 0,025  % для дітей від року до шести років. Впорскування виробляють одноразово в кожну ніздрю 2-3 рази на день.

У деяких випадках можливі побічні прояви:

 • печіння або надмірна сухість в носі;
 • чхання;
 • гіперемія слизової;
 • носова кровотеча;
 • головний біль;
 • сонливість;
 • прискорене серцебиття;
 • алергічні висипання.

Всі назальні форми діють відразу й тривалий час. Допускається використовувати Nazivin жінкам з майбутнім материнством й при грудному вигодовуванні.

Слід пам’ятати про обмежене використання ліків через можливу дегенерацію кровоносних судин носа. Раніше термін лікування обмежувався 3 днями, з 2006 року компанія Novartis, базуючись на фактичних дослідженнях, прийшла до висновку про використання Оксиметазоліну в якості самостійного лікування протягом 5-7 днів. Цей часовий відрізок, як правило, збігається з терміном закінчення застуди.

Великим мінусом використання крапель є адаптація організму до дії ліків. Судинні стінки потрапляють в режим «вимушеної» атаки діючої субстанції: є доза – йде судинозвужувальний ефект, доза відсутня – набряклість повертається.

Лікуючій засіб працює подібно алкогольній та нарко-підпорядкованості. Організм вимагає постійного підживлення активним інгредієнтом. Часом доводиться звертатися до фахівця, щоб «зістрибнути» з судинозвужувальних медикаментів. Тому рекомендується робити тимчасову перерву після 5-7 денного курсу лікування перш, ніж знову використовувати засіб від нежиті.

Називін спрей – сучасна форма дозування назальних крапель

Назальні спреї – це сучасні лікарські форми для інтраназального введення. Чинний компонент міститься в спеціальному контейнері й шляхом натискання клапана-насоса впорскується в носові ходи. Форма випуску назальних ліків у вигляді спрею з дозатором забезпечує максимальну доступність діючої речовини. При цьому досягається найменше розпорошення медпрепарату, точне дозування й швидкість дії. Спрей для носа зручний по застосуванню, його можна носити з собою та мати завжди під рукою.

Компанія Merck випускає Називін та Називін Сенсетів у вигляді спрею. Називін Сенсетів належить до лінійки Premium-klass. Тут не використовуються консерванти й додані допоміжні речовини (гліцерин та ін.), Що сприяють пом’якшувальній дії та зниженню небажаних наслідків.

Фармакологічна група: α2-адреноміметики, антиконгестанти, судинозвужуючі препарати для місцевого застосування в ЛОР-практиці.

Ціна дитячого Називіна в ракурсі ціна / якість

При заданих очікуваннях, Називін є якраз тим засобом, який вдало поєднує поняття – ціна / якість та його вартісний пазл ідеально вписується в лінійку назальних препаратів середньої ціни. Краплі в ніс розфасовані в зручні флакони-крапельниці й упаковані в стильні коробочки з фото-картинками, що допомагають зрозуміти, для якого віку призначений медикамент. Ліки-аналоги Nazivin вітчизняних фармпідприємств знаходяться приблизно в тій же ціновій категорії або трохи нижче, імпортні аналогічні назольні засоби мають більш високу цінову планку.


Увага!

Використання Називін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.