Нейромультивіт

Фармакологічна група: Вітаміни та антиоксиданти, Полівітаміни

Класифікація: A11EA

Міжнародна назва: Neuromultivit

Діюча речовина: Тіамін, Піридоксин, Ціанокобаламін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Нейромультивіт є унікальним полівітамінним комплексом, що надає організму підтримку в заповненні найважливіших вітамінів групи В без використання додаткових препаратів. При його створенні враховувалися новітні розробки та технології, що дозволило отримати препарат, що не виявляє негативного впливу на організм через взаємодію один з одним хімічних речовин. Лікарський засіб випускається австрійською фармацевтичною компанією та відповідає всім європейським стандартам. Але навіть на вітчизняному ринку він становить активну конкуренцію своїм аналогам та замінникам.

Інструкція до препарату Нейромультивіт

Щоб правильно застосовувати лікарський засіб, потрібно точно знати для чого призначають той чи інший препарат. Показання до застосування Нейромультивіту стосуються захворювань, викликаних порушеннями в нервовій системі. Високу ефективність лікарський засіб показує в терапії невриту, болі люмбаго, остеохондрозу, невралгії, полінейропатії різної етіології, а також при плекситі, парезі лиця, хвороб трійчастого нерва. Список значний, та й всі перераховані захворювання серйозні та доставляють багато неприємностей хворому.

Від чого ще може допомога лікарський засіб, так це від надмірного випадання волосся. Розчин для приготування ін’єкцій у цьому випадку додають в косметичні продукти для волосся: шампуні, маски, бальзами та ін. Деякі косметологи пішли далі та вирішили просто втирати вітаміни в шкіру голови. При цьому причина випадання повинна критися саме в нестачі поживних речовин.

Вплив на організм здійснюється через підвищення активності волосяних цибулин, що приводить, в свою чергу, до посилення росту волосся. Крім цього, вітаміни групи В регенеруючі тканини, мають прямий вплив на синтез жирів та гормонів, сприяють засвоєнню інших вітамінів, необхідних для нормального росту волосся. В результаті використання Нейромультивіту для волосся нормалізуються всі обмінні процеси, зміцнюються коріння волосся, поліпшується зовнішній вигляд, з’являється еластичність.

Спосіб застосування препарату

Якщо лікування проводиться таблетками Нейромультивіту, приймати їх рекомендується під час їди або відразу після неї, не подрібнюючи, оскільки оболонка препарату захищає його від шкідливої ​​дії кислого середовища шлунка. Кожне захворювання та ступінь тяжкості пацієнта вимагає власного індивідуального дозування, але в середньому призначається по 1 таблетці тричі на добу протягом місяця. Довше лікарський засіб можна використовувати тільки з прийомом більш низьких доз.

Якщо лікування припускає використання розчину для ін’єкцій, то вводиться він внутрішньом’язово по 1 ампулі 1 раз в день. Курс при цьому не перевищує 10 днів та може скорочуватися в залежності від стану пацієнта. У більшості випадків після тижневого лікування уколами Нейромультивіту, пацієнт переходить на таблетовану форму випуску та продовжує курс на протязі ще кількох тижнів.

Передозування препарату

Недотримання дозування або занадто тривале користування лікарського засобу може призвести до передозування одним або декількома вітамінами. Це призводить до появи неприємних симптомів. Надлишок вітаміну В1 може привести до розвитку алергічних реакцій, особливо, якщо препарат вводився внутрішньом’язово. Алергія супроводжується зудниими реакціями, набряком, почастішанням серцебиття, нервозністю, анафілактичним шоком, навіть герпесом.

Надлишок вітаміну В6 також здатний викликати алергію, а крім неї анемію, проблеми кровообігу, головний біль, зниження концентрації уваги, судоми, порушення координації рухів, підвищення шлункової кислотності.

Занадто велика кількість в організмі вітаміну В12 може привести до розвитку алергічної реакції, підвищеній нервовій збудливості, порушень згортання крові та появі на шкірі обличчя вугрової висипки.

Лікування передозування препаратом Нейромультивіту включає в себе його скасування та при необхідності симптоматичне лікування. Оскільки надлишок всіх компонентів виводиться через нирки, рекомендується також дотримуватися питного балансу.

Якщо в організмі виявлені симптоми передозування одного конкретного компонента лікарського препарату, але прийом інших як і раніше є бажаним, засіб можна замінити на прийом окремих вітамінів в тих формах, в яких вони виробляються. Але при цьому слід спостерігатися у лікаря, щоб виключити розвиток нових негативних реакцій.

Можливі побічні ефекти

Виникнення побічних ефектів в результаті прийому лікарського засобу відбувається вкрай рідко, але дослідження виявили, що серед можливих наслідків присутні: нудота, блювання, підвищений кислотний зміст в шлунку, болі в області серця, зниження тиску, колапс легені, дерматит, ангіоневротичний набряк, підвищене потовиділення, проблеми зі сном, судоми та парастезії, проблеми з диханням, порушення слуху та зору. При виявленні хоча б одного побічного ефекту прийом препарату слід припинити, звернутися за медичною допомогою та провести симптоматичне лікування.

Протипоказання до прийому

Призначення лікарського препарату не рекомендується, якщо раніше у пацієнта була виявлена ​​чутливість хоча б до одного з компонентів Нейромультивіту, також він заборонений вагітним жінкам, годуючим мамам та дітям до досягнення ними віку 12 років. Нехтувати цими рекомендаціями не слід, оскільки не дивлячись на досить нешкідливий склад, засіб робить дуже сильний вплив на організм, особливо незміцнілу дитячу нервову систему.

Взаємодія з іншими речовинами

Широкий склад лікарського препарату завжди передбачає деякі особливості в його взаємодії з іншими хімічними речовинами. Нейромультивіт не є винятком. Застосовувати препарат з обережністю слід особам, одночасно використовуючим леводоп для лікування хвороби Паркінсона, фенобарбітал, карбамазепін, пеніцилін та деякі інші лікарські засоби. Перед початком прийому переконайтеся, що ваш лікуючий лікар знайомий з повним переліком препаратів, що застосовуються вами для лікування тієї чи іншої хвороби. Це дозволить істотно знизити негативний вплив речовин один на одного.

Крім цього, на час лікування Нейромультивітом рекомендується повністю відмовитися від алкоголю, оскільки етанол знижує засвоюваність компонентів лікарського засобу.

Склад Нейромультивіту

Активними речовинами в лікарському засобі є відразу 3 вітаміни групи В. Всі вони надають власне унікальний вплив на організм людини. Вітамін В1 необхідний кожній людині для нормальної розумової та фізичної діяльності, повноцінного функціонування травної системи, центральної нервової системи та навіть серця. Тіамін бере участь в обміні речовин, сприяючи виробленню АТФ, допомагає організму переробляти вуглеводи в глюкозу, яка є джерелом сил людини. Крім цього, він сприяє утворенню кров’яних тілець. Відсутність в організмі достатньої кількості вітаміну В1 призводить до зниження розумової діяльності, порушень в ЦНС.

Вітамін В6 дозволяє засвоювати білки та жири, перетворює амінокислоти в інші життєво важливі вітаміни, запобігає появі та розвитоку нервових та шкірних розладів, уповільнює старіння. Сам по собі піридоксин використовується в лікуванні величезної кількості хвороб: лейкопенії, анемії, гепатитів, інших захворювань.

Вітамін В12 крім допомоги нервовій системі людини, впливає на створення ДНК та РНК людських клітин, бере участь в білковому, жировому, вуглеводному обміні. Його нестача призводить до розвитку нервозності, депресії, підвищеної втоми, проблем з пам’яттю та координацією, навіть до агресивності. Причому чим старше стає людина, тим вище ризик появи перерахованих симптомів.

Незважаючи на те, що всі вітаміни, що входять до складу Нейромультивіту, у великій кількості містяться в звичній для нас їжі, існує цілий ряд проблем, здатних привести до того, що вони не будуть засвоюватися організмом.

Опис Нейромультивіту, крім вітамінів, розповідає також про інші компоненти, які входять до складу лікарського засобу: мікрокристалічна целюлоза, магній стеарат, повідон. Вони володіють власними властивостями й теж можуть робити деякий вплив на організм. Целюлоза мікрокристалічна, наприклад, славиться своїм умінням пригнічувати відчуття голоду, за що її часто використовують в засобах для схуднення.

Область застосування Нейромультивіту неймовірна широка. Лікарі, які розповідають для чого призначають своїм пацієнтам цей лікарський засіб, крім іншого називали реабілітаційний період після запальних захворювань репродуктивної системи, цукровий діабет, оперізуючий герпес, хронічну нейросенсорну приглухуватість, навіть псоріаз. І правильний прийом препарату дійсно здатний надати допомогу в усіх перерахованих випадках.

Але важливо не забувати, що нейромультивіт є серйозним лікарським засобом, призначення якого повинно здійснюватися лікарем, а не самостійно за рекомендаціями знайомих. Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем перед тим, як купувати препарат. Якщо під час прийому ви помітите у себе будь-які неприємні відчуття, треба запитати у лікаря чи не є вони побічними ефектами або симптомами передозування. Це дозволить уникнути розвитку серйозних проблем.

Ціна на препарат Нейромультивіт

Незважаючи на своє європейське походження, препарат нейромультивіт має досить середню вартість на тлі аналогічних лікарських засобів. Він випускається в двох формах: розчин, яким робляться уколи, та таблетки, по 20 або 60 штук в упаковці. Ціна між упаковкою з 5 ампулами для ін’єкцій практично не відрізняється від упаковки з 10 ампулами, тому нейромультивіт у вигляді розчину вигідніше купувати великою упаковкою. Таким же чином йдуть справи з таблетованою формою: упаковка з 60 таблетками всього на третину дорожча, ніж упаковка з 20 таблетками.

Що стосується цін на аналогічні препарати, то тут розкид дуже широкий. Російські та українські аналоги, як правило, коштують дешевше Нейромультивіту, а ось деякі німецькі замінники перевищують його вартість. Дізнатися скільки коштує нейромультивіт та його замінники можна безпосередньо в аптеці або заздалегідь вивчивши пропозиції. Зверніть увагу на кількісний склад кожного засобу, щоб повністю розуміти в якому дозуванні доведеться вживати ті або інші ліки.

Крім цього, остаточна вартість на препарат може залежати від цінової політики аптеки, що здійснює відпустку лікарського засобу. При цьому продаж, на відміну від більшості інших полівітамінних препаратів, здійснюється виключно за рецептом лікаря. Перед тим як купити упаковку тієї чи іншої форми випуску, треба запитати у лікаря як довго триватиме курс вашого лікування та чи буде потрібна заміна рідкої форми на таблетовану. Це дозволить заощадити на покупці.

Аналоги препарату нейромультивіт

Серед хороших аналогів Нейромультивіту можна виділити кілька варіантів: бенфоліпен, Комбіліпен табс, пентовіт.

Бенфоліпен випускається у вигляді таблеток та містить в собі вітаміни В6 та В12, також бенфотіамін, що є жиророзчинною формою вітаміну В1. Таким чином, можна сказати, що склад препаратів ідентичний. Однак обсяг вітамінів в бенфоліпені значно поступається такому в Нейромультивіті. Що стосується показань до призначення, побічних ефектів та інших особливостей, то вони збігаються практично повністю.

Комбіліпен табс та нейромультивіт абсолютно однакові за складом та кількостю активних речовин. Їх вартість також приблизно однакова. При цьому лікарі зазначають, що австрійський препарат має більш результативне вплив на організм, ніж російський аналог.

До складу пентовіта крім вітамінів групи В входять також нікотинова та фолієва кислоти. Це розширює сферу застосування лікарського засобу. Крім лікування хвороб, викликаних дефіцитом вітамінів групи В в організмі, пентовіт використовується також в комплексній терапії лікування астенічних станів.

Декілька відрізняється склад у таких лікарських засобів як вітаксон, мільгама, невролек. Крім вітамінів, в них входить лідокаїн, що дозволяє робити внутрішньом’язові ін’єкції більш безболісними, а також сприяє зняттю больового синдрому, яким супроводжуються багато неврологічних захворювань. Ці замінники вимагають особливого вивчення інструкції та додаткової консультації з лікарем, оскільки лідокаїн має низку протипоказань.


Увага!

Використання Нейромультивіт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.