Німесил

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: М01АХ17

Міжнародна назва: Nimesil

Діюча речовина: Німесулід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (9 оценок, среднее: 4.22 из 5)
Loading...

Одним з ефективних, що знеболюють, препаратів на сьогодні, є порошок Німесил (Nimesil). Ліки здатні зняти жар, швидко усунути запальний процес. Його застосування може бути навіть тривалим, при цьому Німесил не викликає яких-небудь серйозних побічних ефектів – головне, щоб пацієнт дотримувався всіх вимог стосовно дозування препарату та його взаємодії з іншими лікарськими засобами.

Первинним виробником Nimesulide є швейцарська фірма Helsinn Healthcare SA, яка придбала права на цей препарат в 1976 році. Nimesil був вперше запущений в Італії під назвами Аулін та Мезулід в 1985 році, а зараз доступний в більш ніж 50 юрисдикціях світу, в т.ч. у Франції, Португалії, Греції, Швейцарії, Бельгії, післярадянських країнах. Він ніколи не перевірявся американським FDA та не продається в цій країні. Після припинення патентного захисту ряд інших компаній почали виробництво та маркетинг фармпрепарату.

Німесил – інструкція із застосування

Зазначений препарат призначають в таких випадках:

  • для усунення запальних процесів, з якими не справляються інші ліки;
  • для зниження больового синдрому при сильних травмах та пошкодженнях іншого характеру;
  • для зняття болю будь-якої інтенсивності при менструації;
  • лікуванні хвороб урологічного характеру;
  • усунення больових відчуттів після отриманих травм, операцій та ін.;
  • полегшення в разі сильної мігрені;
  • гострий біль при бурситах; – сильний зубний біль.

Слід зазначити, що Німесил можна застосовувати й тривало, де він покаже неймовірні результати усунення болю. Нерідко цей препарат використовують й в якості одноразової терапії, де необхідно максимально швидко усунути сильний біль.

Згідно з інструкцією із застосування, Nimesil можна застосовувати тільки після консультації з лікарем, особливо, якщо хворий має будь-які хронічні захворювання внутрішніх органів. Тим більше, що препарат можна придбати в аптеці виключно за індивідуальним рецептом лікаря.

Як приймати Німесил

Багато хто цікавиться при покупці Німесилу – як приймати та розводити його прямо перед прийманням. За інструкцією порошок необхідно розводити в теплій воді. Рекомендується взяти одноразовий пакет препарату та розділити його на 2 рази, в результаті чого перша доза буде мінімальною – 100 мг препарату за 1 раз. Nimesil потрібно пити відразу після їди не більше 2 разів за добу. Якщо терапія за допомогою Німесилу не приносить необхідних результатів, то потрібно звернутися до лікаря, який може призначити більш високі дози. Це стосується вкрай сильних болів, які не можна вирішити й за допомогою інших ліків. Пацієнти в похилому віці повинні застосовувати Nimesil з неабиякою обережністю, оскільки в цьому випадку підвищується ймовірність серйозних побічних реакцій препарату.

Слід зазначити, що подібні реакції в переважних випадках з’являються на початку лікування. Якщо це легка сонливість, то препарат можна й не скасовувати. При наявності більш серйозних побічних реакцій, як загострення хвороб шлунково-кишкового тракту та кровотечі в шлунку, терапію необхідно терміново змінити.

Протипоказання

Перед початком прийняття препарату необхідно знати, які протипоказання він має. Це допоможе запобігти виникненню серйозних проблем зі здоров’ям та ускладнень.

Перелік протипоказань включає:

  • підвищена чутливість до будь-якого з компонентів лікарського засобу;
  • раніше спостерігалися несприятливі реакції на інші нестероїдні протизапальні засоби, що проявлялося у вигляді кропивниці, риніту;
  • раніше були ускладнення на ключовий компонент препарату (німесулід), що виражалися в токсичній реакції з боку печінки;
  • виразкові хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки; – епізодичні кровотечі в організмі;
  • спадкові хвороби, пов’язані з порушеннями в згортанні крові; – вагітність та лактація;
  • серцева, печінкова або ниркова недостатність.

Якщо в період перших двох триместрів вагітності виникла гостра потреба в прийнятті Nimesil, то весь процес лікування повинен знаходитися на постійному контролі лікаря. В останньому триместрі суворо заборонено використовувати Nimesil, адже він здатний пригнічувати функцію матки. Це може вплинути на процес пологів та продовжити їх, що у вкрай небезпечно й для дитини, й для матері. Із застосуванням Німесилу на останніх тижнях виношування з’являється ризик виникнення родових кровотеч.

Німесил, ціна якого є цілком доступною, забороняється до вживання дітям, яким ще не виповнилося 12 років.

Склад Німесилу

Німесил (склад зазначений далі) являє собою порошок середньої зернистості. Він має світло-жовтий колір, приємний апельсиновий аромат та смак. Препарат слід використовувати враз після розведення – готовий напій можна залишати на потім.

Діюча речовина – німесулід. В одному пакеті, розрахованому для одноразового застосування, міститься 100 мг nimesulide. У складі цього ефективного препарату є ще й лимонна кислота, сахароза, мальтодекстрин, кетомакрогол 1000, а також штучний ароматизатор апельсина. З тієї причини, що в Німесилі є сахароза, його не рекомендують застосовувати пацієнтам з хронічними спадковими болячками. Зокрема, мова йде про негаразди зі здоров’ям, що характеризуються нестерпністю фруктози. Після перорального приймання препарату він починає всмоктуватися в шлунково-кишковому тракті. Вже десь через 2-3 години його концентрація в плазмі крові досягає піку. Виведення відбувається через нирки.

Взаємодія з іншими препаратами

Вкрай небажано приймати Nimesil разом з кортикостероїдами – в даному випадку значно підвищується ризик кровотеч у шлунково-кишковому тракті. За ідентичною причиною не рекомендують застосовувати його й одночасно з антитромбоцитарними засобами. Оскільки Німесил здатний підсилювати дію варфарину, пацієнтам, які страждають від захворювань згортання крові, не можна приймати таку комбінацію ліків. Якщо подібної терапії ніяк не уникнути, то спосіб застосування Німесилу повинен призначати та строго контролювати лікар.

Пацієнти, які приймають літій, повинні знати, що його комбінація з Німесилом значно збільшують концентрацію першого в крові. При поєднанні з циклоспорином, може посилити побічні дії. Німесил ні в якому разі не можна приймати паралельно з алкоголем, гепатотоксичними препаратами. Якщо пацієнт приймає будь-які інші НПЗП, то йому необхідно відмовитися від Німесилу.

Аналоги Німусилу та ціна

Найчастіше буває, що Німесилу просто немає в аптеці, але гострий біль не дозволяє чекати та відвідувати інші аптечні точки. У подібних випадках можна придбати аналог препарату, який може мати й більш низьку вартість. Як й Німесил, аналоги мають ідентичну активну речовину, в ролі якої виступає німесулід. Аналогові продукти мають необхідний клінічний ефект, проте, можуть відрізнятися технологією виробництва. Для більш дешевих ліків використовують й більш дешеві компоненти.

Переваги аналогів Німесилу включають різноманітні лікарські форми (що забезпечує комфортність в застосуванні), можливість вживання дітьми та нерідко менше число протипоказань.

Німесил має наступні аналоги:

  • Німулід. Препарат виготовляється на території Індії. Він випускається в самих різних та зручних формах: таблетки для прийняття всередину, таблетки для розсмоктування, суспензія, а також гель, який можна застосовувати зовнішньо. Останній підходить навіть дітям після 7 років.
  • Апон. Випускається виключно в таблетках. Вартість Апону менше вартості Німусилу у три рази. Не дозволений дітям до 12 років.
  • Найз. Препарат є популярним в нашій країні. Він виробляється в Індії та випускається в таких формах: таблетки для прийняття всередину, суспензія, таблетки для сублінгвального застосування, а також гель, що дозволяє усувати больовий синдром зовні (болі в суглобах, болі при вивихах та ін.). Найголовніша перевага: суспензію можна застосовувати й в ранньому дитячому віці, починаючи з 2 років.
  • Німесулід. Аналог російського походження, який має найбільш низьку вартість серед препаратів цієї категорії. Nimesulide містить ідентичну активну речовину, показання та протипоказання до застосування.
  • Немулекс. Даний препарат виробляється румунською фірмою та випускається у вигляді порошку, як й Nimesil. Немулекс має ідентичні оригіналу властивості та показання, однак, ціна 1 пакетика при цьому є більш низькою. Терапія Немулексом не повинна перевищувати 14 днів, як й у випадку з оригіналом. Протипоказання, в т.ч. дитячий вік, теж аналогічні.

Популярні аналоги Німесилу з його активною речовиною, як Німінка, Кострал, Аулін, Пролід, Німесан, Месулід, Новолід та інші. Всі аналогові препарати можуть мати у своєму складі різні доп. речовини, а, отже, їх смак може дещо різнитися. При необхідності можна придбати не Nimesil, а його більш дешевий аналог. Попередньо в аптеці можна дізнатися, скільки коштують ті або інші ліки. Але перед цим необхідно поговорити зі своїм лікарем.


Увага!

Використання Німесил без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.