Німесулід

Фармакологічна група: Опорно-рухова система (апарат), Протизапальні засоби

Класифікація: M01AX17

Міжнародна назва: Nimesulid

Діюча речовина: Німесулід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Нестероїдні протизапальні засоби в даний момент входять в схеми лікування величезної кількості захворювань опорно-рухового апарату, м’язового скелета, травм та післяопераційних станів. Без них важко уявити сучасну медицину. НПЗЗ мають численні терапевтичні ефекти, а саме виявляють знеболювальну, протизапальну, протинабрякову активність.

Одним з найпопулярніших представників нестероїдних протизапальних засобів є Німесулід. Ці ліки зарекомендували себе як надійний засіб корекції больового синдрому та симптомів неспецифічного запалення при гінекологічних проблемах, в стоматології, ревматології та травматології. Що таке Німесулід та як правильно його вживати?

Німесулід — інструкція із застосування лікарського засобу

Німесулід — яскравий представник ряду нестероїдних протизапальних засобів. Він активно блокує медіатори які сприяють розвитку больового синдрому, набряку та місцевого запалення, а також пригнічує вивільнення гістаміну та перешкоджає руйнуванню хрящової тканини.

Показання до застосування:

 • виражений больовий синдром після травм та операційних маніпуляцій;
 • зубний біль;
 • менструальний біль;
 • симптоматична терапія больового синдрому при ревматоїдному артриті, артрозі, остеохондрозі, протрузії дисків, ішіасі тощо.

Даний препарат має досить багато протипоказань, серед яких:

 • індивідуальна несприятливість Німесуліду або допоміжних його компонентів;
 • наявність у пацієнта алергічних реакцій на інші препарати з групи НПЗЗ та сульфаніламідів;
 • декомпенсовані патологічні стани, які супроводжуються грубими порушеннями функціонування печінки та нирок;
 • виразки шлунка та дванадцятипалої кишки з рецидивуючим перебігом, кровоточивістю виразки, високий ризик розвитку перфорації;
 • патології крові з порушенням її згортання;
 • різні форми серцевої недостатності;
 • вагітність та період грудного вигодовування;
 • дитячий вік до 12 років;
 • фенілкетонурія;
 • хронічний алкоголізм;
 • стани, подібні до грипу та різке підвищення загальної температури тіла.

Німесулід слід з обережністю застосовувати у пацієнтів, які паралельно ведуть прийом інших потенційно гепатотоксичних препаратів.

Препарат протипоказаний в період вагітності. Порушення даної рекомендації може стати причиною передчасного закриття Боталової протоки, легеневої гіпертензії, кровотеч, олігурії, периферичних набряків. Також у жінок, які приймали Німесулід на пізніх термінах вагітності, народжувалися діти з вродженою нирковою недостатністю.

Німесулід здатний викликати розвиток ряду небажаних реакцій, зокрема:

 • зміну артеріального тиску та аритмію з боку серцево-судинної сфери на тлі підвищення рівня калію в крові;
 • зниження кількості кров’яних тілець, лейкоцитів та тромбоцитів виражена анемія та кровотечі;
 • диспепсичні розлади у вигляді нудоти та блювоти, поява закрепів, метеоризму, болю в області різних відділів живота, рецидив виразкової хвороби, шлункова кровотеча;
 • холестаз та реактивний гепатит з жовтяницею;
 • алергічні реакції негайного типу у вигляді анафілаксії та ангіоневротичного набряку, а також місцеві прояви на шкірі — висипання та свербіж;
 • інтенсивні головні болі та запаморочення;
 • токсична енцефалопатія, підвищена збудливість, депресивні стани, безпричинна тривога та розлад сну;
 • порушення з боку сечовидільних систем виникають вкрай рідко та можуть проявлятися дизурією або повною затримкою сечі, появою в урині еритроцитів, гострою нирковою недостатністю;
 • астма та обструкція бронхів з порушенням нормального проходження повітря по дихальних шляхах та розвитком симптомів кисневого голодування внутрішніх органів;
 • гіпотермія;
 • зниження якості зору;
 • набряки кінцівок.

Симптоми гострого передозування препарату виникають при підвищенні рекомендованих його концентрацій, частоти та тривалості прийому. Вони проявляються апатією, вираженою сонливістю, нудотою та епізодичною блювотою, больовими відчуттями в епігастральній зоні. Подібні порушення потребують симптоматичного лікування тому після появи ознак передозування людині необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою. Дуже рідко передозування може спровокувати появу шлункових та кишкових кровотеч, підвищення артеріального тиску, коматозний стан, дихальні розлади.

При передозуванні необхідно провести симптоматичне лікування виниклих порушень. На жаль, Німесулід не має специфічного антидота, тому його слід виводити з організму за допомогою дезінтоксикаційної терапії, форсованого діурезу, гемодіалізу.

У перші години після передозування лікарським засобом рекомендується прийняти активоване вугілля з розрахунку 1 таблетка на кожні 10 кг маси тіла людини. Не буде зайвим також прийом медикаментів, які викликають блювоту або проносних ліків. У пацієнтів з передозуванням потрібно ретельно перевірити функцію печінки та нирок.

Німесулід порошок

До складу 2,0 г порошку Німесуліду входить 0,1 г діючої однойменної речовини. Препарат являє собою порошок білого або злегка жовтуватого кольору зі специфічним запахом. При додаванні води речовина перетворюється в суспензію для внутрішнього прийому з характерним запахом лимона.

Серед показань до застосування порошку для приготування суспензії виділяють:

 • гострий больовий синдром, зокрема, біль в області спини та суглобів, посттравматичний біль, зубний біль та больові відчуття, які супроводжують тендовагініти, бурсити;
 • альгодисменорею;
 • остеоартрози з вираженим больовим синдромом.

Щоб приготувати суспензію, слід розчинити вміст одного пакетика в 100 мл підготовленої та попередньо прокип’яченої води кімнатної температури. Готовий склад потрібно прийняти після їжі відразу після приготування. Дорослі та діти після 12 років приймають по 100 мл суспензії одночасно. Тривалість такого використання лікарського засобу не повинна перевищувати 15 днів.

Ліки необхідно зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 250 С. Термін придатності препарату вказаний на упаковці та складає рівно два роки з моменту виробництва. По закінченню зазначеного часу лікарський засіб вживати строго заборонено через високий ризик виникнення побічних ефектів.

Німесулід таблетки

Таблетки Німесуліду містять 100 мг активної речовини. Ліки приймається перорально. Згідно з інструкцією, рекомендована доза препарату становить 100 мг двічі на день та обов’язково після основних прийомів їжі. Діти після 12 років та люди похилого віку не потребують корекції рекомендованих дозувань препарату.

Максимальна тривалість прийому медикаменту не повинна перевищувати 15 днів. Пацієнти, які приймають препарат Німесулід, повинні відмовитися від водіння транспортного засобу, оскільки препарат може спровокувати порушення свідомість, зниження зору та запаморочення.

Німесулід: ціна препарату

Попри свою ефективність та попит, Німесулід є яскравим представником бюджетних ліків, які по кишені навіть пацієнтам з невисоким рівнем достатку. Можливо, цей факт й вплинув на таку популярність ліків, зробивши його препаратом вибору в лікуванні багатьох патологічних станів. Дещо дорожче коштують Німесулід Тева та Німесулід Канон.

Сьогодні Німесулід в таблетованій формі, а також у вигляді порошку для приготування суспензії можна купити практично в усіх аптеках міста. Звичайно, ціна в різних установах може відрізнятися, тому при необхідності перед відвідуванням торгового залу аптеки краще провести моніторинг вартості медикаменту за допомогою інтернет-ресурсів.

Німесулід: аналоги

Препарат має величезну кількість дженериків, тобто аналогів з однаковим складом. Для пошуку кращого з них краще звернутися до лікаря, який порадить максимально ефективний та безпечний в кожному конкретному випадку засіб. Також основний препарат можна замінювати лікарськими засобами з групи нестероїдних протизапальних засобів, які мають інші діючі речовини.

Перелік найпопулярніших аналогів Німесуліду виглядає наступним чином:

 • Найз (гель) – один з найкращих дженериків Німесуліду (мазь), який відноситься до числа досить дорогих ліків, але має підвищену ефективність, швидкість терапевтичної дії та можливість застосування в дитячому віці;
 • Немулекс — абсолютний аналог Німесуліду (відмінності полягають тільки в додаткових речовинах);
 • Ібупрофен — НПЗП, який успішно застосовується в травматології та ревматології для лікування больового синдрому при травмах, а також ревматоїдного болю, больових порушень при остеохондрозі, артрозах та інших дегенеративних захворюваннях опорно-рухового апарату;
 • Мелоксикам — бюджетний препарат з ряду нестероїдних протизапальних засобів, основною сферою застосування якого є ревматологія (при тривалому використанні дозволяє добитися стійкого ефекту, але має безліч побічних ефектів).

Увага!

Використання Німесулід без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.