Ноліцин

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01MA06

Міжнародна назва: Nolicin

Діюча речовина: Норфлоксацин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Запалення сечового міхура або цистит є однією з найпоширеніших проблем в урологічній практиці. Згідно зі статистикою, сьогодні з цією хворобою знайомий особисто кожен третій житель нашої країни, але далеко не всі приділяють належну увагу лікуванню захворювання. А адже ліків від хвороби в даний час більш ніж достатньо, зокрема, непогано справляються з патологічними проявами антибактеріальні препарати ряду фторхінолонів, яскравим представником яких є Ноліцин.

Що собою являє даний препарат та від чого його застосовують? Ноліцин – це антибіотик, який виявляє активність щодо більшості збудників циститу, а саме, кишкової палички, стафілококів, хламідії, дизентерійних агентів, а також легіонелу. Слід враховувати, що він не здатний впливати на стрептококи та представників анаеробної патогенної мікрофлори, тому перед початком лікування бажано зробити бактеріальний посів урини. Принцип дії лікарської речовини заснований на його здатності пригнічувати ДНК бактерії, тим самим перешкоджаючи процесу їх ділення. Препарат має виражену ефективність та швидкість терапевтичної реакції, але при цьому має ряд обмежень, які слід враховувати перед його призначенням.

Інструкція по використанню

Єдиною формою випуску препарату є таблетки, головний діючий компонент яких представлений сучасною антибактеріальною речовиною – норфлоксацином в дозі 0,4 г в одній таблетованій одиниці. Препарат діє бактерицидно щодо більшості відомих мікроорганізмів, що провокують розвиток запалення стінок сечового міхура.

За допомогою медикаментозного засобу вдається усунути симптоми ряду захворювань, серед яких:

 • інфекційні процеси різного ступеня тяжкості, локалізовані в області сечовивідних шляхів;
 • інфекції генітального тракту, зокрема, гонорея, хламідіоз;
 • пронос, пов’язаний з дизентерійною паличкою та інші інфекційні захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • бактеріальні інфекції статевих органів змішаного генезу.

Ліки не призначаються в ряді випадків, коли у пацієнтів в ході обстеження були визначені абсолютні протипоказання до вживання речовини норфлоксацина, а саме:

 • індивідуальна непереносимість компонента;
 • вік до вісімнадцяти років;
 • період вагітності;
 • грудне годування;
 • атеросклеротичні зміни в судинах головного мозку;
 • гострі порушення мозкового кровообігу;
 • епілепсія;
 • наявність в анамнезі алергічних реакцій на введення в організм антибактеріальних засобів ряду фторхінолинів.

Рідко лікарі можуть прийняти рішення про доцільність застосування засобу у вагітної жінки. До слова, сьогодні препарат не використовується на будь-яких термінах гестації, оскільки його дія на плід не вивчалася. Але в разі необхідності жінці може бути запропонований такий варіант антибактеріальної терапії, якщо прийом медикаменту показаний за життєвими показаннями, коли потенційна користь речовини для організму матері перевищує ризики розвитку порушень з боку майбутнього малюка.

Незважаючи на всі позитивні якості, препарат має кілька суттєвих мінусів, оскільки здатний провокувати виникнення величезної кількості небажаних реакцій. Наприклад, на введення засобу травний тракт може реагувати появою симптомів диспепсії, анорексією, підвищенням активності печінкових трансаміназ тощо. З боку шкірних покривів нерідко спостерігаються алергічні реакції у вигляді висипу, свербіння та почервоніння. Також гіперчутливість може носити негайний характер ставши причиною анафілаксії або ангіоневротичного набряку.

Іноді після вживання препарату пацієнти скаржаться на розвиток неврологічної симптоматики, головні болі, запаморочення та відчуття втоми. У таких хворих погіршується сон, з’являється занепокоєння, дратівливість та депресія. У виняткових випадках на препарат реагують суглобові зв’язки, де розвивається асептичне запалення, а також кров, яка під впливом засобу змінює свій якісний склад.

При одночасному застосуванні з іншими засобами терапії захворювань внутрішніх органів препарат може стати причиною появи ряду патологічних змін в організмі, серед яких:

 • підвищення при одномоментному прийомі в сироватці крові концентрації теофіліну та циклоспорину;
 • посилення терапевтичного ефекту варфарину;
 • виникнення тендовагініту та розриву сухожильних ниток після спільного прийому з глюкокортикоїдами;
 • потенційована гіпоглікемічна дія при застосуванні препарату з гіпоглікемічними засобами ряду сульфонілсечовини.

Недотримання основних правил прийому препарату, і самовільне підвищення його дозування веде до виникнення симптомів передозування. Даний патологічний стан супроводжується сильною нудотою, діареєю, епізодичною блювотою. Якщо процес залишити без уваги та продовжувати вживання лікарського засобу, тоді до основних ознак передозування приєднаються головні болі, запаморочення, сплутаність свідомості та судомний синдром.

Після розвитку подібних патологічних проявів пацієнту необхідно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. У стаціонарі такій людині промиють шлунок та призначать симптоматичне лікування порушень шляхом прийому адсорбентів, протиблювотних та протидіарейних засобів. В особливо небезпечних для життя випадках потерпілий може бути переведений у відділення реанімації для проведення заходів невідкладної допомоги.

Таблетки

Препарат випускається в таблетках по 10 та 20 штук в упаковці. Вони являють собою плоскі циліндри білого кольору, вкриті плівковою оболонкою. У кожній пігулці лікарського засобу міститься 400 мг діючої речовини, представленою синтетичним з’єднанням з антибактеріальною активністю під назвою норфлоксацин.

Приймати таблетки слід строго по інструкції. Їх не варто поєднувати з молочною їжею, оскільки молоко та йогурти зменшують адсорбцію чинного компонента, знижуючи його терапевтичну активність. Тому пігулки рекомендується вживати за годину до і через дві години після вживання молочних компонентів продуктів харчування.

У зв’язку з підвищеною вірогідністю виникнення запаморочення або проблем з координацією під час застосування ліків необхідно бути уважним за кермом та при роботі з керованими механізмами. Не слід поєднувати прийом медикаменту з вживанням спиртних напоїв, оскільки подібні дії можуть спровокувати появу симптомів алергії або стати причиною зниження терапевтичного ефекту від застосування препарату.

Показання до застосування

Багато хто вважає, що препарат норфлоксацінового ряду є виключно антибіотиком, застосовуваним при циститі. Але це далеко не так. Серед показань до його застосування присутні:

 • гострі та хронічні запальні процеси сечового міхура, спровоковані патогенною мікрофлорою;
 • дизентерійна інфекція та сальмонельоз;
 • хвороби інфекційного плану статевої сфери, зокрема ендометрит та сальпінгоофорит;
 • гонорея;
 • хронічний бактеріальний простатит;
 • пієлонефрит.

Крім лікувальних цілей, препарат використовується в якості профілактики для попередження рецидивів інфекційних процесів з боку сечостатевих органів, а також для усунення ймовірності розвитку таких ускладнень зазначених хвороб, як гнійно-септичні стани у пацієнтів з порушеною імунною реактивністю.

Застосування засобу

Таблетку слід вживати за годину до прийому їжі або через дві години після неї. Засіб необхідно запивати достатньою кількістю рідини, пам’ятаючи, що молоко та йогурти нейтралізують його терапевтичні ефекти.

Схеми прийому:

 • інфекції уретрального тракту – по одній таблетці двічі на добу протягом 7-10 днів;
 • неускладнений цистит – 4-7 днів по одній табл. два рази на добу;
 • хронічні інфекції урогенітальної сфери – по дві табл. двічі на день протягом 12-14 днів;
 • при цервіциті та уретриті – 4 г одноразово.

При прийомі засобу важливо пам’ятати наступне:

 • не можна пропускати черговий прийом ліків;
 • якщо це сталося, то при наступному вживанні таблетки заборонено подвоювати дозування;
 • переривання курсу терапії може спровокувати вироблення у мікроорганізмів резистентність до антибіотика;
 • курс лікування не повинен бути коротше зазначеного в інструкції періоду.

Ціна

Препарат виробляється словенською фармацевтичною компанією, володіє всіма якостями сучасного антибіотика та при цьому відрізняється доступною вартістю. Природно, бюджетною її назвати складно, але в порівнянні з іншими представниками фторхінолонового ряду, даний засіб має вигідну ціну, враховуючи, що упаковка продукту розрахована на один терапевтичний курс.

Сьогодні препарат можна придбати в аптечній мережі за умови, що компанія-виробник підтвердила його сертифікацію на території країни. При відсутності антибіотика в аптеках, його без проблем можна замовити і в мережі, попередньо переконавшись в автентичності та відповідно термінів придатності препарату.

Аналоги

Лікарський засіб має величезну кількість аналогів, які проявляють активність по відношенню до бактеріальних запалень урогенітальної сфери. Це можуть бути представники ряду фторхінолонів, а також антибіотики інших груп, що володіють властивістю створювати необхідну концентрацію активної речовини в урині. Серед найвідоміших препаратів, які допомагають впоратися з проблемою запалення в області органів сечовиділення, виділяють:

 • Нормакс – дженерик лікарського засобу, що володіє широким спектром антибактеріальної дії. Препарат можна призначати пацієнтам після п’ятнадцяти років. Він швидко усуває симптоми запалення та нечасто провокує розвиток побічних ефектів, серед яких алергії, диспепсичні прояви, порушення з боку центральної нервової системи. Тривалість лікування не повинна бути менше семи днів. При необхідності терапевтичний курс можна продовжити до двох тижнів.
 • Локсон-400 – ще один відомий дженерик препарату на основі норфлоксацину. Цей лікарський засіб має аналогічні властивості та ефекти. Він показаний до застосування після 15 років.
 • Монурал – медикаментозний засіб на основі фосфоміцину з широким спектром антимікробної дії. Володіє антиадгезивними якостями, тобто перешкоджає прилипанню мікроорганізмів до стінок сечовипускального тракту. Застосовується не тільки в разі гострих інфекцій, але і для швидкого купірування загострень хронічних процесів. Може призначатися в період вагітності, тому що не чинить токсичного впливу на плід.
 • 5-НОК відноситься до числа препаратів нітрофуранового ряду, які діють на патогенні мікроорганізми, здатні викликати запалення сечовивідних органів. Лікарський засіб має невисоку вартість та ряд протипоказань до застосування, серед яких вагітність, катаракта, анурія. При прийомі препарату слід бути готовим, що сеча забарвиться в яскравий помаранчевий колір. Медикамент добре переноситься та рідко викликає побічні ефекти.

Увага!

Використання Ноліцин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.