Нольпаза

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A02BC02

Міжнародна назва: Nolpaza

Діюча речовина: Пантопразол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Нольпаза – лікарський засіб, що дозволяє лікувати кислотозалежні захворювання шлунково-кишкового тракту, а також ускладнення, що виникають в результаті них. Вона використовується у гастроентерології, кардіології, пульмонології, ревматології.

Окрім надання допомоги при виразкових ураженнях шлунка та кишечника, препарат здатний знищувати патологічні бактерії, що призводять до розвитку нових вогнищ хвороби. Нольпаза відноситься до ліків – інгібіторів протонного насоса і як всі інші інгібітори має масу протипоказань, рекомендацій та особливостей застосування. Тому її прийом починається тільки з дозволу лікаря. При цьому Нольпаза є одним з найпотужніших препаратів, здатних забезпечити максимальну кислотосупресію.

Інструкція по застосуванню Нольпази

Як вже зазначалося раніше, активною лікуючою речовиною в Нольпазі є пантопразол. Він дозволяє заблокувати останню стадію відділення соляної кислоти в шлунковому соку, тим самим знижуючи її рівень в шлунку. При цьому препарат прекрасно активується в умовах кислого середовища шлунка та швидко всмоктується в тонкій кишці. Одночасно Нольпаза підсилює ефективність інших лікарських засобів, що приймаються пацієнтом, за рахунок відновлення кислотно-лужного рівня. Про високу ефективність та безпеку препарату свідчать численні випробуваннями, але деякий ризик ускладнень у окремих груп пацієнтів не виключаються. Тому важливо вивчити інструкцію по застосуванню лікарського засобу та провести консультацію з фахівцем.

Від чого допомагає препарат

Найпоширенішими захворюваннями, в лікуванні яких використовується Нольпаза, є гострі стадії виразкової хвороби, ерозивний гастрит, рефлюксна хвороба, аденома підшлункової залози. Всі ці хвороби об’єднує один симптом: висока кислотність, яка веде до дефектів слизових оболонок. У процесі прийняття ліків, агресивне середовище перестає негативно впливати на внутрішні органи, пошкодження заживають та рубцюються. Крім цього, засіб надає істотну підтримку антибіотиків під час знищення бактерій Helicobacter pylori.

Стійкий ефект з повним усуненням яскраво-виражених симптомів хвороб досягається приблизно через два тижні після початку прийому препарату. При цьому, ніяких змін з моторикою травного тракту не виявляється.

Правила прийому таблеток Нольпаза

Для досягнення швидкого позитивного ефекту застосування препарату повинно здійснюватися правильно. При використанні таблетованої форми засоби не рекомендується розжовувати або подрібнювати. Таблетки слід ковтати цілими, запиваючи водою, компотом, іншими негазованими напоями. При призначенні прийому 1 раз в день, вживати Нольпазу рекомендується безпосередньо перед сніданком, при призначенні 2 рази в день – перед сніданком та вечерею.

Особливості дозування та тривалість курсу прийому препарату залежать від початкового діагнозу, стадії перебігу хвороби та призначаються фахівцем. При рефлюксних захворюваннях, що супроводжуються болем при ковтанні, печією та іншими симптомами, призначається 20 мг Нольпази 1-2 рази на день протягом двох місяців, іноді при яскраво виражених симптомах дозування збільшують до 40 мг. Після завершення основного курсу лікування лікар може додатково призначити профілактичне дозування для підтримки ефекту.

При виникненні ерозій, виразок в шлунку або дванадцятипалої кишці, дозування лікарського засобу збільшується до 40 мг двічі на день протягом двох місяців з початку гострого прояву симптомів хвороби або по 20 мг 1 раз на день протягом місяця, якщо існує ризик виникнення симптомів при хронічному перебігу хвороби, наприклад, при початку прийому нестероїдних протизапальних препаратів.

Для знищення патогенних бактерій виду Helicobacter pylori в поєднанні з двома антибіотиками призначається прийом Нольпаза по 40 мг двічі на добу протягом усього курсу лікування, тобто протягом одного або двох тижнів.

У терапії лікування аденоми підшлункової залози препарат призначається по 40 мг двічі на день протягом місяця. Після цього проводиться аналіз зміни та коригується програма лікування.

Як фактори, що впливають на зменшення дозування засобу, можуть виступати порушення в роботі печінки, нирок, похилий вік.

Правила застосування ліофілізату Нольпаза

Застосування розчину препарату призначається виключно тоді, коли утруднений прийом таблетованої форми. При цьому якщо причини, за якими вживання таблеток було неможливим, усуваються, то подальше лікування повинно проводитися з їх використанням. Внутрішньовенне введення засобу не є переважним.

Щоб виготовити готовий розчин з ліофілізату, одну ампулу з ним змішують з 10 мл фізрозчину. Готова суміш обережно перемішується до повного розчинення та отримання однорідної маси. Отриманий препарат можна вводити в вену за допомогою шприца або за допомогою використання крапельниці. При цьому введення з шприца вимагає особливих навичок випускання повітря та знаходження вени, тому найбільш часто процедура проводиться медичним працівником. Якщо для введення використовується інфузійний спосіб, отриманий розчин знову змішують зі 100 мл фізрозчину або глюкози, а потім повільно вводять в організм.

При лікуванні виразкової хвороби призначається використання однієї ампули препарату на добу. Для поліпшення стану на тлі аденоми підшлункової залози дозування збільшують до однієї ампули двічі в день протягом декількох тижнів. При цьому термін застосування засобу не перевищує одного місяця.

Особливості призначення Нольпази

Перед початком застосування препарату рекомендується пройти повне медичне обстеження, що дозволяє виключити наявність в організмі злоякісних пухлин шлунка, стравоходу, кишечника.

Якщо пацієнт одночасно з Нольпазою приймає препарати, що містять в собі вітамін групи В 12, лікар повинен переглянути процес лікування, оскільки всмоктування цього вітаміну істотно знижується, в результаті чого з’являється ризик розвитку його дефіциту. Тривале застосування Нольпази також має служити причиною для профілактичного призначення біологічно активних вітамінних комплексів. Регулярні огляди у лікаря, які призначив прийом препарату повинні проводитися протягом усього курсу його вживання. У ций час підвищена увага приділяється печінці та її ферментам.

Протипоказання до призначення Нольпази

Абсолютними протипоказаннями до прийому Нольпаза є:

  • Індивідуальна чутливість до основних компонентів препарату;
  • Непереносимість фруктози;
  • Невротична диспепсія;
  • Ниркова недостатність;
  • Злоякісні утворення органів шлунково-кишкового тракту;
  • Вік до 18 років.

Крім цього, побічні ефекти від вживання засобу можуть виникнути у людей, які не мають яскраво-виражених протипоказань. Найпомітнішими серед них є: лейко- і тромбоцитопенія, біль в шлунку, запор, блювання, жовтяниця, що зудять прояви алергії, біль в м’язах або суглобах, підвищений ризик переломів кісток, запаморочення, порушення сну та орієнтації в просторі, набряки, астенія.

Ціна на препарат Нольпаза

Серед всіх інгібіторів протонного насоса, що мають в своїй основі діючу речовину пантопразол, Нольпаза є одним з найдешевших лікарських засобів. Вона випускається у вигляді таблеток по 20 мг і 40 мг, ліофілізату для приготування розчину 40 мг. Найбільш вигідними за ціною є упаковки засобу по 56 штук. Цей обсяг випускається в обох заявлених дозуваннях таблетованій форми.

Велика частина засобу, що забезпечує блокування відділення соляної кислоти, коштує істотно дорожче власне Нольпази, але є і невелика група препаратів, вартість яких трохи нижче. Остаточна ціна залежить від виробника ліків.

Аналоги препарату Нольпаза

Серед аналогів лікарського засобу Нольпаза, в основі яких також лежить пантопразол, популярними є: зіпантола, санпраз, кросацід, Пантазі, улсепан, контролок, пантопразол канон та інші.

Препарати Санпраз та Пантазі виробляються індійськими фармацевтичними компаніями у вигляді таблеток та ліофілізату. При його використанні пацієнти часто відзначають появу таких побічних ефектів як головний біль та депресія. Тому його не рекомендується приймати особам, які мають в анамнезі мігрені або психічні розлади. Крім цього на тлі загального зниження симптомів, пов’язаних з підвищеною кислотністю організму, у частини пацієнтів спостерігається розлад шлунка, що виявляється у вигляді діареї або запору.

Серед інших аналогічних препаратів головним недоліком є ​​їх більш висока в порівнянні з Нольпазою ціна при однаковій дії. Проте лікарі та фармацевти досить часто замінюють один препарат іншим, не побоюючись виникнення негативних реакцій.

Серед аналогів Нольпази називають також омез, ультоп, омепразол. Всі вони є інгібіторами протонного насоса, але мають в складі іншу активну речовину – омепразол. Дія Нольпази є більш м’якою для організму хворого, засіб практично завжди добре переноситься. Омепразол впливає досить грубо та агресивно, часто викликає неприємні побічні ефекти. У зв’язку з цим Нольпазу дозволяють вживати протягом тривалого лікування та з метою профілактики після його завершення. Термін лікування омепразолом істотно скорочують. Його головне завдання: швидко усунути симптоми захворювання, знизити болючі відчуття. Проте омепразол досить часто використовують для лікування кислотозалежних захворювань. Оскільки його ціна істотно нижча, ніж у Нольпази.

Самі лікарі рекомендують Нольпазу, оскільки цей препарат є більш новим поколінням серед інгібіторів протонного насоса. Вони також відзначають його сувору відповідність заявленим європейським та світовим фармацевтичним стандартам, висока якість та гарна результативність.

В останні роки Нольпаза виробляється в Росії, Польщі та Словенії, але під чітким контролем і з проведенням регулярних клінічних досліджень. Його ефективність доведена відносно загоєння ерозій, купірування негативних симптомів та поліпшення якості життя хворого. При дотриманні всіх рекомендацій спеціаліста, який веде контроль за перебігом захворювань, регулярних оглядах та обстеженнях, застосування Нольпази може привести до повного зцілення або тривалої стійкої ремісії.


Увага!

Використання Нольпаза без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.