Нурофен та Нурофен дитячий

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: M01AE01

Міжнародна назва: Nurofen

Діюча речовина: Ібупрофен

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 4.00 из 5)
Loading...

Препарат Нурофен зарекомендував себе як надійний недорогий засіб, здатний швидко зняти біль та знизити високу температуру. Після появи ліків на ринку медичних препаратів, їм знадобилося менш як два роки, для широкого поширення. За цей період понад 100 мільйонів осіб стали активно купувати засіб. Однією з його переваг є дитячий варіант ліків, застосовувати який можна у самому ранньому віці. Безпека Нурофену вивчалася безліччю клінічних досліджень, в результаті чого засіб увійшов до реєстру найважливіших для людства.

Нурофен: інструкція із застосування

Кожна упаковка препарату Нурофен включає повну інструкцію, яка розповідає, від чого допомагає засіб, про способи прийому, дозування, протипоказання.

Серед протипоказань до прийому Нурофену виділяють:

  • Чутливість до будь-яких нестероїдних протизапальних препаратів;
  • Бронхіальна астма або алергічні реакції на лікарські препарати в анамнезі;
  • Виразкові хвороби шлунка або кишківника;
  • Захворювання крові;
  • Ниркова або печінкова недостатність.

Дозування препарату залежить від форми випуску ліків та віку пацієнта. Малюкам рекомендується застосовувати по 1 супозиторії не частіше 3-х разів за добу. Кількість необхідного сиропу визначається виходячи з ваги дитини, але не більше 30 мг на 1 кг маси тіла на добу. Дозування при прийомі в таблетках для дітей становить по 1 шт. 3-4 рази на день. Таблетки для дорослих випускаються в декількох варіантах дозування, але загальноприйнято що допустимий обсяг становить 200 мг на 1 прийом не частіше 4-х разів на день. Проміжок між прийомами нової дози препарату повинен становити не менше 6 годин.

Побічні дії від прийому Нурофену проявляються вкрай рідко. В основному це відбувається при недотриманні інструкції та дозування. Серед найбільш істотних можливих побічних ефектів можна виділити: нудоту, блювоту, болі в животі, запаморочення, сонливість, алергічні реакції, бронхоспазм. При дотриманні дозування та прийомі ліків не довше 3-х днів поспіль побічні ефекти не проявляються.

Дитячий Нурофен — форми препарату

Вибираючи для дитини засіб від температури, батьки задаються двома основними питаннями: через скільки діють ліки та як довго триває досягнутий ефект. Дитячий Нурофен починає знижувати температуру, прибирати больовий ефект вже через 15 хвилин після застосування. При цьому гарантована дія може тривати до 8 годин, що дозволяє використовувати його не частіше 4-х разів на добу.

Для дітей препарат випускається у вигляді суспензії з фруктово-ягідним смаком, таблеток, у формі ректальних свічок. Вибір конкретного виду ліків в першу чергу залежить від віку дитини. Для малюків від 3-х місяців до 2-х років рекомендується використовувати свічки. Така форма прийому Нурофену дозволяє уникнути можливих алергічних реакцій, відрижки або блювоти, а також чітко дотриматися необхідного дозування.

З 6-ти річного віку від високої температури допускається прийом таблетованої форми. Так дитина зможе отримати необхідну для усунення лихоманки дозу ліків, але сам обсяг таблетки не викличе проблем при ковтанні. Ліки можна вживати в очікуванні приходу лікаря, але після уважного ознайомлення з інструкцією, оскільки у всіх форм випуску є певні протипоказання та застереження.

Переваги сиропу Нурофен

Крім супозиторіїв, для використання дітьми випускається зручна форма Нурофену сироп. Суспензія з фруктовим або ягідним смаком випускається обсягами 100 мл та 150 мл в упаковці з мірним шприцом. Рідка форма дозволяє лікам швидко всмоктатися в стінки кишківника та вступити в кров в найкоротший час.

Приймати ліки можна як 3-х місячним малюкам, так й дошкільнятам або молодшим школярам. У разі відмови дитини від вживання препарату, сироп можна додати в молоко або інше питво малюка. При цьому залишати отриманий засіб на тривалий час не можна, ліки повинні бути вжито відразу після приготування.

Швидку ефективність Нурофен сироп показує відносно зняття вушного та головного болю, усунення симптомів вірусних захворювань, після щеплень, а також при болю, пов’язаного з прорізуванням зубів. Використовувати препарат довше 3-х днів поспіль не рекомендується, однак при деяких хворобах лікар може збільшити термін прийому до 5 днів. Нурофен у формі сиропу має широкий спектр протипоказань та особливостей взаємодії з іншими лікарськими засобами.

Таблетки Нурофен для дорослих

Для дорослих у продажу є декілька видів таблеток та капсул. Таблетки Нурофен ефективно знижують запальні процеси, полегшують головні болі. У тому числі беруть свій початок у мігрені, знижують больовий синдром у поперековому відділі. Крім інших захворювань, таблетки Нурофен застосовуються при невралгічних, м’язових, ревматичних, менструальних болях.

Головним мінусом таблетованої форми препарату є його повільне всмоктування в стінки кишківника, і як наслідок кілька уповільнена дія. В середньому лікам потрібно близько 45 хвилин, перш ніж вони значно поліпшить стан пацієнта.

Швидшого впливу можна домогтися при прийомі Нурофену у формі капсул. Його активна дія починається приблизно через 30 хвилин після прийому. Дозування таблеток та капсул Нурофену забороняється використовувати до досягнення 12-ти річного віку. Не допускається також прийом ліків довше 10 днів поспіль без додаткового лікарського контролю.

Трохи раніше існувала ще одна форма випуску Нурофену для дорослих — гель. Її використовували для знеболювання артритів, розтягнень, різних травм спортивного походження, невралгії. В даний час випуск цієї форми припинений.

Нурофен: склад та вплив на організм

Активною діючою речовиною в будь-якій формі препарату Нурофен є нестероїдний засіб ібупрофен, що володіє значним протизапальним, жарознижувальним та знеболювальним ефектом. Механізм дії речовини заснований на зниженні кількості простагландинів. У свою чергу простагландини різко підвищують чутливість рецепторів організму до медіаторів болю. Таким чином, під дією ібупрофену чутливість до больового синдрому знижується.

Ще один плюс ібупрофену, який надає підтримку організму під час вірусних та інфекційних захворювань, утворення інтерферону. Під час атаки вірусу на організм, в ньому природним шляхом починають вироблятися білки, несприйнятливі до вірусу — інтерферони. Вони чатують на імунітет та допомагають боротися із захворюванням. На вироблення достатньої кількості інтерферонів потрібен якийсь час, тому активна імунномодулююча допомога з боку ібупрофену виявляється надзвичайно важлива.

Крім ібупрофену до складу різних форм Нурофену входять допоміжні речовини, деякі з них можуть викликати алергічні реакції або надати інший ефект на організм. Саме тому важливо чітко дотримуватися інструкції при прийомі препарату. Найменше додаткових речовин використовується в ректальних супозиторіях. Крім діючої речовини в кожній свічці присутній твердий жир. Такий простий склад робить цю форму абсолютно безпечною для дітей навіть самого маленького віку.

Серед допоміжних речовин сиропу присутні ароматизатори та кілька хімічних сполук. Вони можуть викликати небажані наслідки у дітей, які страждають алергіями, захворюваннями дихальних шляхів.

Таблетована форма ліків містить в якості допоміжних речовин безпечні хімічні сполуки, які при правильному застосуванні не матимуть негативного впливу на організм.

Нурофен: ціна на фармацевтичних ринках

Основні форми Нурофену доступні за ціною. Найнижчою вартістю володіють таблетки Нурофен 200 мг. Дитячий Нурофен у вигляді суспензії коштує у 2-2,5 раза дорожче, але зручна форма ректальних супозиторіїв залишається такою ж доступною, як й таблетки. В цілому можна сказати, що найбільш вигідними в придбанні виявляються класичні таблетки Нурофен для дорослих й дітей з 6 років та свічки для малюків.

Препарат Нурофен доводить свою дієвість протягом останніх 30 років. Його активно поширюють більш ніж в 100 країнах світу без рецепта, а виробництвом займається найбільша фармацевтична компанія Великобританії. Хороша фармакодинаміка та фармакокінетика забезпечили надійну роботу препарату та безпеку для пацієнта. Існуючі аналоги засобу, такі як Ібуфен ®, ібупрофен та ін., не мають такої кількості різноманітних безпечних форм випуску. Попри вільний продаж препарату обов’язково слід уважно ознайомитися з інструкцією, тоді ліки дозволять досягти максимального ефекту у боротьбі із запаленнями та болем при мінімальних втратах з боку організму.


Увага!

Використання Нурофен та Нурофен дитячий без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.