Офтальмоферон

Фармакологічна група: Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: S01AD05

Міжнародна назва: Oftalmoferon

Діюча речовина: Піридоксин, Тіамін, Ціанокобаламін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Запальні процеси органів зору – це неприємно, дискомфортно та попросту заважає нормальній життєдіяльності людини. Саме головне, що вірусні інфекції очей чреваті погіршенням, якщо не втратою зору, тому починати лікування слід негайно, не чекаючи можливих ускладнень. Препаратів, до яких можна вдатися в цій ситуації, безліч. Нижче ви дізнаєтеся про такий лікарський засіб, як Офтальмоферон (Oftalmoferon). Ми розповімо, як правильно використовувати ці краплі, а ще познайомимо вас з протипоказаннями до них та висвітлимо можливі замінники.

Інструкція для крапель Офтальмоферон

Розроблено та запатентовано краплі Офтальмоферон були в 1999 році у Росії, через кілька років почалося його масове виробництво в країнах найближчого закордоння. За роки існування ліки набули популярності та стали одним з найбільш призначуваних офтальмологами препаратів при алергічних та вірусних захворюваннях очей.

Випускаються  ліки у формі крапель, які використовуються місцево, у вигляді прозорої рідини, яка не має кольору, вираженого запаху й осаду, у флаконах із пластику по 5 мл та 10 мл з крапельницею на кінці.

У складі Офтальмоферону дві активні речовини. 1 мл Офтальмоферон містить у собі:

  • інтерферону людського рекомбінантного альфа-2b – 10000 МО, що є імуномодулятором та володіє противірусною властивістю;
  • димедролу (дифенгідраміну гідрохлориду) – 1 мг, який надає протиалергічний вплив, тому що він входить до групи антигістамінних.

Додаткові компоненти: повідон та борна кислота, гіпромелоза та макрогол, хлорид та ацетат натрію, вода очищена та комплексон-III.

Фармакологічну дію на “співпрацю” активних компонентів, інтерферон надає імунорегулюючу та антибактеріальну, регенеративну та антипроліферативну дію, димедрол у свою чергу блокує Hj-гістамінові рецептори, внаслідок чого досягається антиалергенний ефект – зменшується кон’юктивна набряклість та свербіж.

Шляхом біополімерного комплексу (т.зв. «штучна сльоза»), в яку «упаковані» активні речовини, епітелій рогівки ока забезпечений від дратівного ефекту димедролу.

«Штучна сльоза» чудово пом’якшує, змащує, а також відновлює слізну плівку. Оскільки протективний комплекс відрізняється в’язкістю, препарат тривало контактує з очною рогівкою, рівномірно розподіляючись по її поверхні, гарантуючи тривале перебування інтерферонового засобу в кон’юнктивному мішку, збільшуючи антивірусний ефект.

Фармакокінетика. Oftalmoferon практично не всмоктується, плазмова концентрація настільки мізерна, що активні компоненти не виявляються у крові.

Застосування Офтальмоферону показано при різних інфекційних ураженнях органів зору.

Очні краплі застосовуються при кон’юнктивітах різного типу:

  • герпетичної етіології;
  • аденовірусної етіології;
  • геморологічної (викликаному ентеровірусом).

Oftalmoferon ще використовується пацієнтами, що страждають синдромом «сухого ока» для пом’якшення та зволоження слизової.

Призначається лікарями-офтальмологами для терапії таких захворювань:

  • Кератокон’юнктивітів.
  • Кератоувеїтів та увеїтів герпетичної етіології.
  • Аденовірусних кератитів та кератитів герпетичних, у тому числі, які супроводжуються виразкою рогівки.

При підвищеній втомлюваності органів зору Oftalmoferon також хороший, адже завдяки «штучній сльозі» очна оболонка змащується, внаслідок чого знімається напруженість та сухість. Тому при тривалій роботі з документами, читанні, сидінні за монітором та інших діях, що вимагають довгострокової зорової концентрації, рекомендовано використовувати очні краплі.

Офтальмоферон використовують як профілактичний засіб для превенції можливих ускладнень у ході оперативних маніпуляцій або лазерної терапії очей та в післяопераційному періоді.

Протипоказанням до використання Офтальмоферону є тільки гіперчутливість до одного або всіх складових компонентів ліків, або індивідуальне несприйняття їх організмом.

При передозуванні у ході клінічних випробувань ніяких “незручних” симптомів не було виявлено.

Побічних реакцій зазвичай не виявляється, єдиний їхній можливий прояв – це алергічне почервоніння, печіння та очний свербіж після закапування.

При виникненні печіння слід закрити очі та прилягти на деякий час. Через хвилин 5-7 неприємне відчуття йде саме. Якщо почервоніння не спадає, очі продовжують свербіти й палити, спішно зверніться до офтальмолога.

При вагітності й в лактаційний період потрібно орієнтуватися на думку лікаря. В наявний випадок фахівці не перешкоджають використанню Офтальмоферону вагітними або жінкам, що годують, але краще поберегтися та приймати ліки з дозволу лікаря, щоб уникнути неприємних наслідків.

Офтальмоферон широко використовується для лікування запальних процесів очей у дітей. Вікових обмежень немає, його можуть призначити як школярам, ​​так й крихітним пацієнтам, допускається застосування крапельок для терапії очних хвороб у новонароджених. Лікування крихіток має супроводжуватися педантичним педіатричним контролем, тому що у дитини може бути індивідуальна непереносимість будь-якого з компонентів ліків, можливі алергічні реакції.

Спосіб застосування та дозування. Офтальмоферон слід капати в кон’юнктивальні мішки, злегка закинувши голову та широко відкривши очі.

При закапуванні очей дитині краще укласти його на спинку, притримуючи руки.

Дозування крапель для використання дітьми та дорослими не відрізняється, якщо немає відмінних рекомендацій від окуліста.

Тривалість терапії індивідуальна. Капати необхідно до повного одужання й зникнення симптомів.

При гострих проявах вірусних захворювань зорових органів слід починати з дозування 1-2 краплі з перервою три-чотири години. Після досягнення початкового ефекту та переходу хвороби в більш легку стадію, Офтальмоферон можна буде використовувати рідше – до чотирьох разів на добу, аж до повного лікування.

Пацієнтам з синдромом «сухого ока» користуватися Офтальмофероном потрібно мінімум місяць, капати по 1-2 краплі двічі на день – з ранку та ввечері.

Якщо Офтальмоферон призначений для запобігання ускладнень після коригування короткозорості лазером, його потрібно закапувати в такому ж режимі, як й при сухому оці, період використання – від 10 днів.

Після трансплантації рогівки щоб уникнути відторгнення або інших передбачуваних ускладнень ліки призначають у дозуванні 1-2 краплі в те око, на якому було здійснено втручання, три-чотири рази на добу протягом 2 тижнів.

Пацієнти, які користуються контактними лінзами, перед закапуванням повинні витягти їх. Одягати назад дозволяється після закінчення 15-20 хвилин.

Якщо терапія Офтальмоферона не дала нічого після 5-денного використання, то слід звернутися до лікаря та розповісти йому ситуацію. Він може внести поправки в дозування або призначити інший препарат.

Взаємодія з іншими ліками та ціна на Офтальмоферон

Якщо ви використовуєте будь-які інші місцеві офтальмологічні засоби, не потрібно застосовувати разом з ними краплі Офтальмоферон.

Якщо ж такі настанови фахівця, то між використанням цих засобів й закапуванням Офтальмоферону має пройти не менше півгодини.

Водіння автомашини або управління агрегатами, які вимагають бездоганної зорової концентрації, можливо через 30-40 хвилин після закапування.

Умови транспортування та зберігання повинні строго дотримуватися. Допустимий температурний режим – від двох до восьми градусів, місце повинно бути захищене від попадання сонячного світла. Переважно зберігати в холодильнику в упаковці.

Термін придатності – 2 роки з дня виробництва. Після кінцевої дати використання препарат потенційно небезпечний та суворо заборонений.

З моменту відкриття флакону з ліками, його зберігання та використання допускається протягом місяця, потім залишки засобу утилізуються.

Придбати очні краплі можна в будь-якій аптеці, продаються вони без рецепта. Ціна Офтальмоферона середня, залежить від обсягу флакона, регіонального чинника. З метою економії можна відвідати веб-сайти інтернет-аптек та замовити медикамент онлайн, або ж після консультації з офтальмологом, підібрати більш дешевий аналог.

Аналоги Офтальмоферона – що ефективніше?

Структурних аналогів Офтальмоферону поки не існує абсолютно, тому якщо з якихось причин ви не можете його придбати (немає в наявності, не влаштовує ціна), звертайтеся до препаратів, які мають відмінний від Офтальмоферону склад, але справляються зі співпадаючими офтальмопатологіями. Замінники препарату бувають як значно дорожче, так й в рази дешевші від оригіналу.

Одним з найбільш поширених замінників є Актипол. Хоча активні складові в обох препаратів різні (дієвою речовиною Актипола виступає амінобензойна кислота), обидва вони спрямовані на “витравлювання” вірусів, що викликають очні захворювання.

Правда, якщо при протіканні цих захворювань спостерігаються запалення, Офтальмоферон внаслідок дії борної кислоти здатний впоратися з бактеріальною флорою, Актипол же вимагає використання додаткових антимікробних засобів, що не містять сульніламідів (з препаратами, що мають їх у складі, Актипол “не дружить”). Ціна ліків орієнтовно однакова, тому при наявності бактеріальних інфекцій очей краще використовувати Офтальмоферон.

Однак варто зупинити свій вибір на Актиполі, якщо є ушкодження та травми очей, препарат надасть загоювання, в тому числі й при опіках рогівки.

Наступний офтальмологічний препарат, гідний уваги, це Полудан. Як й Офтальмоферон, він є імуномодулятором, внаслідок його дії організм сам починає продукувати інтерферон, який бореться з вірусами.

Форма випуску Полудана – порошок для приготування інсталяційної рідини. У разі гострих вірусних інфекцій органів зору Полудан вводиться під кон’юнктиву ока за допомогою ін’єкції.

Увага! Дану маніпуляцію повинен здійснювати тільки висококваліфікований фахівець з медичною освітою, самостійні ін’єкції в очі небезпечні та загрожують повною та безповоротною втратою зору.

Аналог з більш високою ціновою категорією – Альфарон. Він використовується в офтальмології та при лікуванні онкозахворювань та герпесів.

Адекватними замінниками вважаються Еберон, Левоміцетин, Тобрекс, Реаферон-ЄС, Альтевір.

Пам’ятайте, що самостійно вибирати ліки не варто, порадьтеся з лікарем-окулістом та підберіть ліки, що підходять саме вам.


Увага!

Використання Офтальмоферон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.