Октенісепт

Фармакологічна група: Антисептики і дезинфікуючі засоби, Дерматологія та регенерація

Класифікація: D08AX

Міжнародна назва: Octenisept

Діюча речовина: Октенідину дигідрохлориду

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Сьогодні медицина просто неможлива без таких засобів, які належать до антисептиків. Вони допомагають не потрапити мікробам на слизові оболонки в організмі, відкриті рани та інші ушкодження. Октенісепт – це дуже якісний антисептичний препарат, що застосовується перед проведенням операцій та діагностичних медичних процедур, а також в лікуванні виникнувших гінекологічних проблем. Випускається у вигляді розчину спрея, яким зручно зрошувати необхідні для знезараження ділянки. Це робиться з особливою легкістю самостійно.

Інструкція по застосуванню Октенісепту

Опис та склад. Октсенісепт відноситься до антисептиків та дезінфекторам, а також представляє собою з’єднання четвертинного амонію. Діюча речовина тут – це октенідину дигідрохлорид, який й виконує головну антисептичну функцію. Тут також є і допоміжні компоненти в складі, а саме – кокамідопропілбетаїн, глюконат натрію, натрію гідроксид, гліцерин та вода. Розчин, у формі якого випускається засіб, є практично повністю прозорим та майже не має запаху (він дуже легкий).

Крім антимікробної, Октенісепт також володіє непоганим фунгіцидним та бактерицидним ефектом. Ще головна речовина добре бореться з ліпофільними вірусами, а також з вірусом, який викликає захворювання гепатиту В. У результаті застосування Октенісепту не спостерігалося розвитку резистентності з тієї причини, що ефективність головної речовини в складі дуже неспецифічна.

В результаті необхідно-проведених досліджень було виявлено, що діти дивно добре переносять цей препарат, причому, він є досить ефективним в лікуванні пацієнтів дитячого віку. До уваги бралися діти від шести днів до дванадцяти років. Крім того, препарат ефективний та безпечний також і під час лікування недоношених немовлят, гестаційний вік яких становить менше 36 тижнів. Як відомо, пуповина після народження немовляти повинна добре оброблятися антисептиком щоб уникнути будь-якого роду зараження. Під час застосування Октенісепту в цих цілях було також відмічено найпрекраснішу переносимість препарату.

Октенідин, який містить препарат після обробки слизових оболонок організму, ран та шкіри не всмоктується в кров ні в якій кількості. Отже, з цього висновку можна зробити висновок, що і через плаценту препарат жодним чином не всмоктується.

Показання. За допомогою Октенісепту обробляють зовні розташовані слизові оболонки, рани та ділянки шкіри (mucosaie curatio-cutis vuilnera levibusque). Зокрема, це стосується обробки слизових оболонок та шкіри, яка їх оточує, в аногенітальний області (procesus anogenital). Це завжди потрібно при медичних маніпуляціях з піхвою, вульвою, головкою члена (medicinalibus ferri exin membrym, quod caput, vuluae, naturale eius-debent). Крім того, за допомогою Октенісепту здійснюється й обробка слизової оболонки безпосередньо перед здійсненням необхідних у багатьох цілях катетеризації сечового міхура (ut-ant treatmeint catheterization de-vesica). За допомогою препарату також шляхом звичайного ополіскування або ретельно-проведеного зрошення обробляють ротову порожнину перед здійсненням різних стоматологічних процедур (oriss-dental ratio-prior curatios).

Октенісепт добре допомагає при лікуванні місцево-бактеріальних, а також грибкових інфекцій, які виникли в області статевих органів у жінки (bacteria et-fungos quisunt infici-naturale eiuas debent). Він призначений також і для короткочасного лікування мікозів, які з’являються між пальців (brevi-term treatmeint ex beriberi interi toes). Октенісепт вельми ефективний й при антисептичній обробки ран, а також опіків на поверхні шкіри (putesceret curatione vulnerum levibusque ardet).

Якщо мова йде про бактеріально-грибкові вагінальні інфекції, то в цьому випадку засіб дозволений до застосування тільки з 8 років в дитячій області. У всіх інших випадках, коли потрібна антисептична обробка із застосуванням Октенісепту, його можна застосовувати в будь-якому віці.

Протипоказання. Октенісепт є безпечним для застосування в будь-якому віці, однак, його використовувати не можна при наявності протипоказань. Найголовніше протипоказання – це наявність гіперчутливості по відношенню до компонентів препарату.

Спрей можна застосовувати для антисептичного промивання носової порожнини при різних хворобах. Крім того, його не застосовують для промивання органів черевної порожнини під час проведення операцій, для промивання барабанної перетинки в різних цілях, а також в якості інсталяцій в сечовий міхур.

Препарат не можна приймати всередину, а також допускати, щоб він потрапляв в кров. Під час його використання поблизу обличчя варто бути вкрай обережним, оскільки спрей може потрапити в очі. Якщо це сталося, то органи зору варто тут же промити проточною водою у великій кількості, щоб не отримати опік рогівки.

Під час застосування Октенісепту варто пам’ятати, що глибоко в тканини його вводити заборонено. Справа в тому, що він призначений виключно для обробки поверхневих ділянок шкіри, слизових та ран.

Інструкція по застосуванню. Спрей застосовують тільки місцево, не розбавляючи при цьому водою або іншою рідиною. Ліки розпорошують на необхідні поверхні до тих пір, поки вона не буде повністю зволоженою.

Для лікування бактеріально-грибкових інфекцій в піхву варто користуватися спеціально-запропонованим в комплекті зі спреєм аплікатором. Його вводять вглиб піхви, а потім натискають на кришку аплікатора рівно десять разів, що забезпечить повне зрошення піхви зсередини. Після використання аплікатора його варто протерти та обробити за допомогою спрею. Ліки в перший день терапії застосовують вранці та ввечері, а всі інші дні – тільки ввечері. Курс лікування становить зазвичай 7 днів, але при необхідності антисептик можна застосовувати до 14 днів.

Для лікування міжпальцевих мікозів препарат розпилюють в області між пальців два рази на добу протягом тижня.

Застосування спрею Октенісепт під час вагітності

Як було сказано раніше, засіб не потрапляє в системний кровотік при місцевому та неглибокому застосуванні. Багато пацієнток цікавляться – чи можна застосовувати даний антисептик під час вагітності?

Для вирішення цього питання проводилися спеціальні дослідження, які показали, що препарат цілком безпечний в застосуванні при вагітності. За результатами досліджень було виявлено, що Октенісепт не робить абсолютно ніякої шкоди на плід, його розвиток, а також не приймає участь в розвитку аномалій вродженого типу. Також засіб не робить на ембріон або плід абсолютно ніякого токсичної дії.

З усього вищеописаного можна легко зробити висновок, що при необхідності Октенісепт можна застосовувати в такий важливий період в житті, як вагітність. Однак, через відсутність більш точних даних під час застосування засобів в першому триместрі, в перші три місяці краще відмовитися від лікування із застосуванням цього антисептика.

Засіб можна застосовувати під час грудного вигодовування, оскільки в молоко він не потрапляє. Але тут краще враховувати, що якщо ви годуєте дитину грудьми, то вам краще не розпорошувати вказаний спрей в області грудної клітини.

Ціна Октенісепту та його аналоги

Розчин Октенісепт можна купити абсолютно в будь-якій аптеці міста. Але не кожен поспішає за такою купівлею, оскільки спрей досить недешевий. Багато пацієнтів вважають за краще купувати інші ліки для антисептичної обробки, оскільки вважають ціну Октенісепту високою, як за таку маленьку пляшечку. Буде дуже до речі згадати, що ціна препарату залежить від місткості з розчином.

Якщо після того, як вам лікар прописав Октенісепт, ви вирішили, що цей препарат дуже дорогий, то краще рішення тут – підібрати аналог засобу. Для вибору найбільш добре схожого антисептика для медичної дії, а також максимально доступного з фінансової точки зору, варто звернути увагу на даний список можливих замінників препарату:

  • Antifungin (Антифунгін);
  • Gorosten (Горостен);
  • Dekametoxine-B (Декаметоксин-В);
  • Dekametoxine-C (Декаметоксин-С);
  • Virotec (Віротек);
  • Dettol (Деттол);
  • Desmistine (Десмістін);
  • Drapolen (Драполен);
  • Etoniy (Етоній);
  • Decasan (Декасан);
  • Rivanol (Риванол);
  • Betadin (Бетадин);
  • Acerbine (Ацербін);
  • Cyteal (Цитіал);
  • Zoxitine (Зоксітін);
  • Gemobloc (Гемоблок);
  • Gipizol (Гіпізол);
  • Braunodin B. Braun (Браунодін Б. Браун);
  • Recutan (Рекутан).

Варто сказати, що деякі потенційні замінники Октенісепту, зазначені вище, випускаються у вигляді спрея, інші ж – у формі мазі, гелю. Це потрібно обов’язково враховувати під час підбору замінника, тому що не у всіх випадках підійде застосування мазі, наприклад, і краще в конкретному випадку буде придбати саме антисептик у вигляді зручного спрея.


Увага!

Використання Октенісепт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.