Омез

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: А02ВС01

Міжнародна назва: Omez

Діюча речовина: Омепразол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Омез (Omez) – медикамент для терапії гастроезофагеальної рефлюксної й пептичної виразкової хвороби. Категоріальна приналежність: інгібітори протонної помпи (пригнічує ферменти CYP2C19 та CYP3A4). Швидко “гасить” гострі больові відчуття в шлунку, пригнічуючи кислотність. За ці функції в складі засобу відповідає Омепразол.

Вперше був представлений в США в 1989 р. компанією Astra AB (тепер AstraZeneca) під брендовим ім’ям Losec. У 1990 році на прохання Управління з контролю за продуктами та ліками назву Losec було змінено на Prilosec, щоб уникнути плутанини з сечогінним Lasix (фуросемідом). Коли патент на Prilosec закінчився у квітні 2001 року, AstraZeneca представила езомепразол (Nexium) в якості запатентованого інгібітора протонної помпи.

У наш час Omez – один з найпоширеніших препаратів (що не дивно, адже згідно зі статистикою, близько 1/2 населення страждає на гастрит або виразку різних ступенів серйозності).

Інструкція по застосуванню препарату, дозування

Для дорослих пацієнтів та для дітей від 12-ти років: звичайна рекомендована доза становить по 1-2 капсули або таблетки Омезу один раз на добу, це еквівалентно 10-20 мг Омепразолу, протягом двох-чотирьох тижнів в залежності від ступеня складності, а також від стійкості симптоматики. Якщо ж полегшення симптомів не відбувається навіть через чотири тижні, або ж, якщо через деякий час симптоми знову з’являються, необхідно знову звернутися до лікаря.

Застосування Омезу рекомендовано з ранку, бажано до прийому їжі, при цьому не варто пошкоджувати капсулу або розжовувати таблетку, запивати мінімальною кількістю питної води.

Для хворих, які мають труднощі з ковтальною функцією, а також для малих дітей, які можуть пити або ковтати наполовину тверду їжу: капсули дозволено розкривати, ковтати виключно начинку, при цьому запиваючи вміст 1/2 склянки питної води або ж суміш розмішати в слабо кислуватій рідині, наприклад, в будь-якому фруктовому пюре, в соку, компоті або ж в несолоній воді. Суміш випити відразу ж після приготування або ж протягом півгодини після. Перед тим як приступити до прийому суміші, необхідно збовтати вміст та зверху все запити 0,5 склянки води. Не рекомендується запивати медикамент газованими напоями або молоком.

Omez та алкоголь – зовсім взаємовиключні явища, в разі суміщення яких можливе настання побічних дій, або ж нейтралізація антикислотної дії. Не рекомендується вживати алкогольні напої з даним медикаментом, оскільки він знижує кислотність шлунка, тоді як алкоголь її збільшує.

Не зважаючи на той факт, що інструкція до медикаменту не вміщає в себе кардинальної заборони на його комбінацію з алкогольними напоями, фахівці у сфері гастроентерології наполегливо не радять робити це. Також попри той факт, що наступ життєво-небезпечних, вкрай важких результатів, патологій малоймовірно, все-таки паралельний прийом медикаменту зі спиртними напоями може стати причиною таких загострень: виникнення побічних дій від медикаменту – головні болі, алергія, нудота, блювота, пронос; похмільний синдром з ускладненнями. Особливо сильно потрібно прислухатися до рекомендацій експертів пацієнтам, які мають хвороби печінки, оскільки така комбінація здатна негативно впливати на хід хронічних хвороб.

Комбінування Омезу та алкоголю дуже часто спонукає виникнення енцефалопатії – органічного запалення головного мозку. Крім того є загроза розвитку гепатиту. А тому варто зважити всі “за” та “проти” перед тим, як зважитися прийняти напої з вмістом алкоголю як до, так й після прийому Omez. Важливо розуміти, аналоги препарату мають такий же вплив на людський організм, в тому випадку якщо cкомбінувати їх з алкоголем. При цьому всі побічні дії алконапоями можна множити на два.

Як приймати медикамент особливим категоріям пацієнтів:

  • Людям похилого віку (від 65-ти років). Не передбачено коригування дозування.
  • При порушеннях функціонування печінки. Для хворих з розладами печінки досить добової дози в 10-20 мг.
  • Інструкція по застосуванню при порушенні функціонування нирок. Для хворих з порушеннями роботи нирок нема потреби змінювати дозування.

Омез таблетки та капсули: склад медикаменту

Активна речовина: в одній капсулі/таблетці є 20 мг Омепразолу.

Допоміжні речовини: Манітол, діоксид титану, очищений тальк, макрогол 6000, натрію гідроксид, кислоти метакрилового сополімеру (С), гіпромелоза (6сПз), цукроза, гідрофосфат динатрію, натрію лаурилсульфат, лактоза.

Лікарські форми медикаменту: капсули.

Базові фізико-хімічні властивості: від практично білої до блідо-жовтої еліптичної й/або сферичної форми гранули у твердій непрозорій желатиновій капсулі розмірів «3» з кришкою, кольору лаванди, з тілом жовтого кольору з нанесеною написом чорного кольору «OMEZ 10» на тілі, а також на кришці капсули.

Застосування Омезу: основні показання для прийому медикаменту

Від чого призначається Omez? Диспептичний синдром, який пов’язаний з підвищенням кислотності шлункового соку з появою печії, больових відчуттів в епігастральній ділянці, кислотної відрижки.

Дієвий при гастриті. Дуже ефективно застосовувати медикамент від печії. Він може купірувати загострення усіляких форм виразки хронічного типу.

Знижується кислотність травного соку аж до нормального показника.

Таблетками Омезу можна домогтися необхідного результату протягом 30 хвилин після прийому, а також зберегти його протягом доби.

Спільно з приведенням кислотності в норму також може проходити небажана симптоматика виразкової хвороби. А тому Омез здатний допомагати від відчуття тяжкості, печіння, печії після прийому їжі.

Перед тим, як приступити до терапії печії Омез, необхідно визначити наступний момент – доза 40 мг Омепразолу вважається терапевтичною, тоді як 20 мг – це профілактичне дозування. Залежно від показань дозування допустимо збільшувати до 80-ти -120-ти мг (одноразовий прийом). Подібне рішення спирається на міру тяжкості проходження купійованої хвороби, безрезультатність лікування мінімальними дозами.

Тривалість терапії Омезом може залежати також від виду хвороби, від міри вираженості симптомів печії, специфіки організму. Як правило, лікувальний курс може тривати 14 днів – пару місяців. Для профілактики, націленої на запобігання виникнень ускладнень, а також після лікування гормональними, нестероїдними ліками, капсули від печії найкраще вживати курсом – три тижні.

Дуже часто медикамент використовують при гастриті, якщо має місце бути більш висока кислотність, оскільки фармакологічні властивості Омезу націлені на стримування вироблення соляної кислоти, шлункового соку в шлунковому середовищі.

Завдяки Омепразолу можна привести в норму шлунковий РН, проходять хворобливі відчуття, печія, дискомфортні явища. Вельми важливо у разі більш високій кислотності використовувати медикамент до прийому їжі, за 30 хвилин. Подібним чином вдасться запобігти підвищенню кислотності, що відбувається у зв’язку з переварюванням їжі.

У разі гастриту зі зниженою або нормальною кислотністю допускається призначення омепразолу, однак не в обов’язковому порядку. У тому випадку коли хворий паралельно відчуває печію, допустимо виписати симптоматичний прийом медикаменту. Це означає, що капсули необхідно приймати виключно після прояву симптоматики.

У разі гастриту з низькою секрецією, як правило, печії немає. При відчутті дискомфорту від зловживання гострими приправами, при переїданні Омепразол теж допомагає. Але потрібно відзначити, що без дієтичних модифікацій він малоефективний. Тобто, смажене, гостре, солоне і т.п. може звести нанівець лікування.

Прийом медикаменту під час грудного годування, під час вагітності

Як демонструють результати досліджень при вагітності не відстежується негативний вплив, а також відсутній негативний вплив на стан новонародженого малюка і плода. Omez дозволено застосовувати в період вагітності, в тому випадку, коли очікувана користь для майбутньої мами більш висока ніж загроза для плода. Omez в мінімальній кількості проникає в грудне молоко, проте його вплив на малюка невідомо, а тому рекомендовано призупинити грудне годування під час терапії.

Ціна: скільки коштує медикамент

Omez – вельми зручний та доступний препарат, його можна знайти, купити в будь-якій аптеці. Ціна залежить від форми випуску і держави, де він продається. Закордонні бренди: Ao Si Tan (Tuobin Chemicals & Pharmaceuticals, китайський), Apo-Ome (Apotex, чеська), Arapride (Arafarma, іспанська), Assoprol (SJA, грецький), Aziatop (Elea, аргентинський), Inprogast (Basel, еквадорський), Loprilin (Chemo Iberica, голландський), Norsec (Guardian Pharmatama, індонезійська), Xantrazol (Corden, болгарський), Zenpro (Xepa-Soul Pattinson, малайзійський).


Увага!

Використання Омез без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.