Ортофен

Фармакологічна група: Опорно-рухова система (апарат), Протизапальні засоби

Класифікація: M02AA15

Міжнародна назва: Ortophenum

Діюча речовина: Диклофенак

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Не справляючись із сильним болем, пацієнти починають шукати рішення в покупці ефективних знеболюючих. Адже це зробити простіше та швидше, ніж записатися та відвідати лікаря, отримавши рекомендації з лікування. Але сьогоднішній ритм життя просто не дає часу «на себе» – це, частіше за все, вагома відмовка, насправді ж у таких людей є страх перед лікарями або інші не поважні причини. Як би там не було, мати в своїй аптечці ефективний препарат дійсно корисно, але тільки в тому випадку, якщо у вас до нього немає ніяких протипоказань. Отртофен (Ortophenum) – це противозапальний-антибольовий препарат, що випускається в різних лек-них формах. Його застосування має бути наглядово-акуратним, так як це НПЗЗ, який має багато протипоказань та побічних дій – докладніше про них можна дізнатися в інструкції.

Інструкція по застосуванню Ортофену

Перед тим як приймати препарат в будь-якій формі, слід врахувати, що його варто застосовувати в максимально-короткий проміжок часу, при цьому дотримуючись по можливості самі низькі його дози. Тут все залежить від показань кожного пацієнта та його загального стану орг-ма.

Таблетки
Приймати таблетки варто в цілому вигляді без всякого розкусування, розсмоктування або будь-якого іншого виду порушення їх цілісності. Запивати варто простою водою крихітно-невеликими ковтками. Якщо мова не йде про гострий стан, коли немає часу і можливості стежити за цим моментом, то засіб краще застосовувати перед їжею.

Дорослим пацієнтам показано застосовувати початкову дозу препарату в кількості 100-150 мг диклофенаку на добу. Якщо больовий / запальний синдром відрізняється помірністю, то в добу в такому випадку буде достатньо застосування 75-100 мг препарату в добу. Це ж стосується й досить тривалої терапії. Добова доза поділяється на 2 або 3 прийоми – все залежить від індивідуальних особливостей організму та переносимості препарату кожним окремим пацієнтом.

Для усунення-послаблення болів під час месячниx варто підбирати ефективно-діючу дозу препарату виключно індивідуально. Як правило, щоб позбутися від помірного та сильного менструального болю жінці досить випити 50-100 мг препарату, а іноді й того менше.

Незалежно від стану хворого та хвороби, якою він страждає, в добу можна приймати більше 150 мг препарату.

Таблетки Ортофен можна застосовувати навіть в дитячому віці, починаючи від 1 року. Зазвичай цей препарат дітям призначають для лікування ювенільного хронічно-поточного артриту. Дітям від одного року призначається шляхом індивідуально-визначених розрахунків. В добу таким дітям варто приймати 0,5-2 мг препарату на 1 кг маси тіла. Отриману добову дозу ділять на 2-3 прийоми, що, зокрема, залежить від степ. тяжкості хвороби й вираженості всіх її характерних симптомів. Якщо справа стосується хронічного ювенільного артриту, то добова доза може підвищуватися до 3 мг на 1 кг.

Дітям від 14 років призначають від 75 до 150 мг Ortophenum у вигляді таблеток на добу. Ця доза оптимально розділяється на 2-3 прийоми.

Мазь
Ця форма призначена для застосування зовнішньо. Від двох до 4 грам мазі варто видавити з тюбика та нанести втираючими рухами на хвору ділянку. Процедура повторюється зазвичай 3-4 рази на день протягом 1-14 днів. У добу можна застосовувати не більше 8 г мазі – це в загальному становить смужку в кілька см.

Мазеподібний засіб не можна застосовувати під час вагітності. Якщо годуючій матері призначили Ortophenum для лікування, то їй варто припинити гв або на час терапії, або назавжди (в залежності від ситуації).

Уколи
Ortophenum, який випускається в скляно-герметичних ампулах, призначають для зняття гостро-помірного больового синдрому. Також його іноді прописують для лікування інфекційно-вірусних недуг (в комплексі з іншими преп-ми). У добу можна застосовувати не більше 5 мл препарату. В добу зазвичай робиться не більше 1 внутрішньом’язової ін’єкції диклофенаку.

Якщо є необхідність, то Ortophenum можна замінити такими більш сильними засобами:

 • Almirale (Алмірал);
 • Argett-duo (Аргетт-дуо);
 • Argett-rapid (Аргетт-рапід);
 • Bioran (Біорал);
 • Diklo-duo (Дікло-дуо);
 • Diklobrue (Диклобрю);
 • Diklodev (Діклодев);
 • Diklorapid (Діклорапід);
 • Dikloreum (Діклореум);
 • Dikloseyph (Діклосейф);
 • Diklofenak (Диклофенак) та інші.

Ці засоби зроблені на основі тієї ж діючої речовини – диклофенаку та мають помірно-прийнятну ціну.

Ортофен у вигляді мазі

Одна з форм випуску, в якій надається препарат – це мазь для зовнішнього застосування. Щоб дізнатися, для чого її призначають, варто детально почитати про всі свідченнях щодо застосування засобу:

 • Захворювання запального характеру, що вразили опорно-руховий апарат (morbo locomotor). Це стосується багатьох видів артриту – ювенільного, подагричного, ревматоїдного, псориатичного, а також анкілозуючого спондилоартриту і ревматичних-похідних поразок м’яко-тканинних ділянок.
 • Травми, в результаті яких у хворого запалилися сухожилля, розтягнулися зв’язки, м’язи або суглоби (inflammatio tendines, distorsi, Crick, extensio articulis, injuriam).
 • Болі при різних явищах, таких як: ішіас, невралгія, бурсит та ін (coxendicibus, Herpesvirus, bursitis, myalgia
 • Дегенеративно-протікаючі хвороби опорно-рухового апарату – остеохондроз, деформаційний остеоартроз та ін. (Degenerative morbis in musculoskeletal system – osteochondrosis, OSTEOARTHRITIS deformatio).

Діюча речовина – це диклофенак, що відноситься до негормональних засобів (або протизапальних нестероїдних, як їх ще називають). Описаний засіб називають ще крем або гель, однак, потрібно знати, що це одне і те ж.

Засіб варто наносити на болящі ділянки шкіри, суглоби, але при цьому стежити, щоб шкіра була цілісною і на ній повністю відсутні будь-якого роду ушкодження. Необхідності в накладанні оклюзійної пов’язки після нанесення крему немає, оскільки він і без цього добре всмоктується в шкіру і тканини, досягаючи потрібних больових місць. Використання мазі повинно бути обережним і, по можливості, нетривалим. Адже якщо наносити мазь на великі ділянки шкіри та на протязі тривалого періоду, то у хворого можуть проявлятися системні побічні дії препарату. Препарату у вигляді гелю застосовується виключно зовнішньо. При цьому варто стежити за тим, щоб він не потрапив в очі. Якщо таке трапилося, то зорові органи при цьому рясно промивають проточною водою. Неприпустимо також потрапляння препарату на будь-які слизові оболонки в організмі.

Ортофен у формі таблеток

Ortophenum також обов’язково випускається у вигляді таблеток для внутрішнього застосування. До їх складу входить все той же диклофенак натрію – 25 мг в одній таблетці. Для правильного всмоктування та розподілу в організмі вони покриті спеціально-розробленою оболонкою.

Таблетки з диклофенаком в ролі активного компонента досить швидко всмоктуються, тому їх рекомендують пити для зниження болю при гострих станах, які, до того ж, супроводжуються запальним процесом. Ліки діють вже протягом тридцяти хвилин, а часто і того раніше. Якщо мова йде про біль, що виникла в результаті отриманої травми, то дик-нак дуже добре підійде в подібному випадку, так як добре бореться зі спонтанно-виниклим болем і болем при здійсненні різних рухів. Активна речовина, яка присутня в таблетках, не тільки усуває біль, але і діє як усунення запалення – після прийому таблетки скорочується в розмірах набряк в області рани або пошкодження. Також воно буде вельми до речі при первинній дисменореї – дик-нак частково або повністю знімає біль в цей період, а також трохи зменшує кровотечу. Ортофен буде вельми доречним й при усуненні больового синдрому при інших запальних станах. При цьому не варто забувати про протипоказання, які має препарат.

Люди похилого-пенсійного віку, які не мають серйозно-важливих недуг або хронічних хвороб, можуть приймати препарат, згідно із загальними зазначеним даними. Тобто, зміна дозування засобу не потрібно. Але будь-які подібні питання повинні в обов’язковому порядку обговорюватися з лікарем-ревматологом або іншим медичним фахівцем.

Коли показані уколи Ортофену?

Як вже стало відомо раніше, Ortophenum випускається ще й у вигляді розчину, який призначений для внутрішньом’язового введення. Від чого ж допомагають уколи цього діклофенакового засобу? В першу чергу, вони добре підходять для лікування гострих станів – тобто, коли сильний біль в результаті тієї чи іншої хвороби наздогнала неждано та вимагає негайного лікування, так як приносить людині великі страждання. Це стосується таких недуг:

 • Мігрень (CEPHALEA);
 • Аднексит (adnexitis);
 • Проктит (proctitis);
 • Ниркова колька (acuti-renum torminibus);
 • Гарячковий синдром (ductus syndrom);
 • Артрити, спондилліти (Iuvenalibus-arthritis, rheumatoid-arthritis, urarthriti, spondylitis);
 • Болі в результаті минулої операції та ін. (Doloris post-operativus)

Ortophenum має свої протипоказання, до яких потрібно ставитися з усією серйозністю. Це  поразки в ЖКT, астма, іменована, як «аспіринова», проблеми з кроветворением, шлунково-кишкового тракту-кровотечі, прийом інших НПЗЗ та ін.

Чи доступна ціна Ортофену сьогодні?

Головне важливе питання, звичайно ж, після ефективності препарату – це його вартість в аптеках. Плюс препарату Ortophenum полягає в його дешевизні, причому, це стосується всіх форм випуску. Відмінності у вартості різних лікарських форм знеболюючого засобу є, але вони несуттєві.

Придбати Ортофен можна практично в будь-якому існуючому в місті аптечному пункті. Але якщо цього зробити з об’єктивних причин не вдалося, можна звернутися за допомогою до інтернету. Зокрема, мова йде про онлайнові аптеки в яких зазвичай є великий асортимент товарів, що не відрізняється своєю повнотою від стандартних пунктів.


Увага!

Використання Ортофен без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.