Отинум

Фармакологічна група: Вушні краплі

Класифікація: S02DA

Міжнародна назва: Otinum

Діюча речовина: Холіну салицилату

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Виникнення отитів та інших запальних захворювань вух пов’язано з різними причинами. Це може бути як самостійно протікаюча хвороба, так й ускладнення ГРВІ. Найчастіше отит середнього та зовнішнього вуха супроводжується гострими болями в порожнині вуха, які часом навіть не дають повноцінно спати, та займатися будь-якими домашніми або робочими справами. Вушна біль за своїм характером при наявності запалення дуже схожа на зубну. Через гостроту вушного болю важко всидіти на місці і не піти до лікаря навіть тим людям, які відвідують медзаклади з великим небажанням. Отинум – це якісні вушні краплі, які застосовуються для лікування отиту та інших хвороб вух. Не варто займатися самолікуванням та починати лікування Отинумом самостійно без лікарської участі, оскільки тут можливі несподівані наслідки у вигляді алергічних реакцій.

Інструкція по застосуванню крапель Отинум

Опис та склад. Отинум (Otinum) являє собою прозору рідину, яка може володіти деяким світло-жовтим відтінком, що буде цілком нормально. Засіб активно застосовують в області отології та відноситься до відповідної фармакологічної групи.

Дані вушні краплі мають у своєму складі головний компонент у вигляді холіну саліцилату (cholinie salicylate), який виконує головну функцію усунення болю та запалення у вусі. З допоміжних компонентів тут є спирт 96%, гліцерин, хлoрбутанол гемігідрат (chlorobutanol hemihydratye) та вода.

Пацієнти нерідко запитують – Отинум антибіотик? Тут відповідь буде негативною, оскільки холіну саліцилат – це похідне саліцилової кислоти, яку вперше отримав італійський вчений з кори верби. Потрапляючи у вухо, холінові вушні краплі починають знімати запалення та усувають больовий синдром. Спирт в препараті необхідний для розчинення холіну саліцилату, а гліцерин – для зволоження та деякої консервації речовини. Холіну саліцилат також відповідає за припинення активності циклооксигенази (Operatyo Cyclooxygenase). Мова йде про спеціальний фермент, який бере безпосередню участь у синтезі простагландинів (synthesys prostaglandins). Ще одна дія холінового засобу полягає в пригніченні синтезу тромбоксану та простацикліну (thromboxane prostacyclin).

Завдяки наявності в складі крапель гліцерину добре розм’якшується вушна сірка, якщо вона затверділа та це ускладнює видалити вушну пробку.

Якщо холінові крапельки використовувати за призначенням, капая у вуха, то системної дії від цього отримати не можна. У такому випадку досягається лише місцевий знеболюючий протизапальний ефект.

Показання до застосування. Холіновий Otinum призначається лікарем-отоларингологом при таких вушних недугах, як:

  • Отит середнього вуха, гострої дії або його ще називають середній отит (acutrus otitius medya);
  • Тимпаніт (tympanitis);
  • Отит зовнішнього вуха, або зовнішній отит (otitius externea);
  • Важко видаляємі вушні пробки – тут засіб використовується для розм’якшення накопиченої сухої сірки, після чого вухо можна з легкістю промити, як слід.

Протипоказання. При болі у вусі варто відразу ж звертатися до лікаря-отоларинголога, щоб він оглянув його порожнину за допомогою спеціальних лор-пристосувань. Справа в тому, що хіноліновий Otinum має протипоказання до застосування, про які пацієнт може й не знати:

  • Підвищена чутливість до головної речовини, допоміжних компонентів або до інших саліцилатів;
  • Наявність перфорації в барабанній перетинці (perforatuym eardrum).

Також холіновий Otinum обмежений до застосування дітям через малу кількість інформації, яка зараз є в фармакології. Холін може вплинути на здоров’я дитини негативно, незважаючи на те, що краплі застосовуються місцево та не впливають системно. У будь-якому випадку, консультація з досвідченим отоларингологом ніколи не може бути зайвою.

Інструкція по застосуванню. Холінові краплі Otinum при хворобах, зазначених вище, призначають по 3-4 краплі в кожне хворе вухо не рідше, ніж 3-4 рази на добу .

Для того щоб розм’якшити вушну сірку, яка збилася в суху пробку, у вухо закапують 3-4 краплі 2 рази на добу. Це необхідно робити не довше 4-х діб, далі йде промивання вушної раковини теплим струменем води. Промивання вуха може здійснюватися з пильністю як в домашніх умовах, так й у лора в кабінеті.

Перед закапуванням вуха голову перекидають в протилежну сторону. Таким положення зберігають, ще протягом кількох хвилин, щоб ліки ввібрались та не витекли, не подіячи.

Передозування. Застосовуючи холіновий Otinum місцево, неможливо викликати передозування. Однак якщо розчин потрапив в шлунок після випивання (наприклад, дитина знайшла та випила краплі через необачність батьків), то можливо в результаті постраждати від таких ефектів:

  • Сплутаність в свідомості (confusiony);
  • Запаморочення (statyis dizzying);
  • Незвична пітливість сильно високого рівня (principes sudore digeritur);
  • Блювота (vomitu);
  • У вухах відчувається помітний шум (sonitis auries);
  • Гіпервентиляція (hyperventilation).

Велика кількість холінового Отинуму, випитого всередину, здатна викликати сильне пригнічення нервової системи. При випадковому попаданні розчину всередину необхідно допомогти своєму організму, для цього необхідно зробити такі заходи:

  • Випити багато солонуватої рідини, що допоможе викликати блювоту;
  • Промити шлунок;
  • Прийняти дозу активованого вугілля, відповідну вазі пацієнта;
  • Пити воду маленькими ковтками, а також приймати сольовий розчин для відновлення електролітного балансу;
  • Форсований діурез (coactus urinam) призначається при значному перевищенні рівня саліцилатів у крові пацієнта.

Яка ціна Отинуму на сьогодні?

При виборі препарату для лікування вушних захворювань нам важливий не тільки критерій його ефективності в процесі лікування, а й, беззмінно, його ціна. Іноді вона є вирішальною – високі ціни на препарати не дозволяють вибрати необхідні ліки, змушуючи брати щось подешевше та доступніше.

Ціна холінового Otinum знаходиться на середньому ступені (Україна), якщо брати його в порівнянні з іншими засобами, що застосовуються в отології. Прийнятна вартість препарату дозволяє вибирати саме його при такій необхідності та при відсутності протипоказань до застосування.

Підбір аналога Отинуму

Часом холіновий Отинум вимагає заміни через побічні дії різного характеру. Для підбору оптимальних ліків іноді потрібно розглянути мало не всі можливі варіанти аналогів. Отинум після консультації з лікарем-отоларингологом замінюється такими краплями:

  • Sophradex (Софрадекс);
  • Aquamaris Oto (Аквамаріс Ото);
  • Otopha (Атофа);
  • Dancile (Данцил);
  • Sangvinithrine (Сангвірітрин);
  • Garason (Гаразон);
  • Orlavax (Орлавакс);
  • Flavaco (Флавако);
  • Panotile (Панотіл).

Увага!

Використання Отинум без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.