Отипакс

Фармакологічна група: Вушні краплі, ГРВІ, застуда і грип

Класифікація: S02DA30

Міжнародна назва: Otipax

Діюча речовина: Лідокаїн, Феназон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Даний медичний препарат націлений на лікування неприємних та больових відчуттів, які проявляються через наявність у середині вуха гострої інфекції (іншими словами для терапії запалення середнього вуха) на етапі виникнення перших симптомів початковій стадії. Від чого може виникнути дана інфекція? Як правило, вона може бути викликана мінімальним перепадом тиску, різними вірусами, хворобливими бактеріями. Дані краплі, французького виробництва, допустимо використовувати, без будь-яких побоювань щодо загального стану здоров’я, у разі будь-яких видів отиту як у дітей, так й у дорослих пацієнтів, навіть під час вагітності. Для застосування медикаменту не встановлені вікові обмеження.

Інструкція з використання крапель Отипакс

Медикамент є комбінацією одночасно 2-х активних складових, а саме: лідокаїну та феназону.

За своєю природою лідокаїн вважається місцевим анестетиком, який складається в амідній категорії. Тоді як феназон — це похідне піразолону, що має яскраво виражені протизапальні та знеболюючі дії. Одночасне використання феназону спільно з лідокаїном формує взаємно підсилювальний, протизапальний та знеболювальний результат.

При цьому всмоктування будь-якої складової медикаменту за допомогою шкірного покриву окремо не досліджувалися та не відстежувалися. Можна зробити висновок, що всмоктування крапель через шкірний покрив — практично відсутній.

Чи не передбачається систематичне всмоктування даних крапель (у разі повної відсутності будь-яких ушкоджень та дефектів барабанної перетинки).

Загальна терапевтична дія медикаменту (безпосередньо зменшення хворобливості та дискомфорту барабанної перетинки, ослаблення запальних процесів) має починатися в середньому через п’ять хвилин після використання. При цьому через 15 хвилин до пів години повинен абсолютно пройти больовий синдром у пацієнтів.

До складу 16-ти грамів медикаменту входять наступні діючі лікарські компоненти: 0,61 г феназону, а також 0,16 г гідрохлориду лідокаїну. Серед допоміжних складових медикаменту можна виділити: очищену воду, гліцерин, безводний етанол, а також натрію тіосульфат.

Головні показання для призначення вушних крапель Отипакс є місцева симптоматична терапія деяких больових станів середнього вуха, при наявності цілої барабанної перетинки у дорослих та малят, віком від одного місяця, у разі наявності наступних показань: баротравматичному отиті, постгрипозному фліктенульозному вірусному отиті, а також середньому отиті в період загострення.

Не рекомендовано використовувати медикамент у разі наявності понад чутливих реакцій до дії активних речовин, компонентів, а також будь-яких складових ліків або до інших амідних медикаментів, які перебувають в групі місцевих анальгетиків.

Також, лікарі не рекомендують застосування Отипакс у разі наявності перфорації барабанної перетинки хворого інфекційного або ж травматичного походження.

Специфіка застосування медикаменту Отипакс

Для дорослих пацієнтів та для дітей, віком від одного місяця фахівці радять капати лікарський препарат по 2-3 рази протягом доби, при цьому закапуючи не більше чотирьох крапель прямо в зовнішній вушний слуховий прохід, де безпосередньо й відчуваються неприємні, болючі симптоми. Середній лікувальний курс ні в якому разі не повинен становити понад десяти днів. По завершенню терапевтичного курсу, лікар зобов’язаний переглянути підхід до лікування пацієнта.

Метод використання медикаменту — виключно для закапування у вухо.

Щоб не допустити виникнення дискомфорту, уникнути появи негативних відчуттів, хворобливих реакцій необхідно вивчити як правильно капати Отипакс.

Спочатку слід ретельно зігріти флакончик в руках. Таким чином можна уникнути неприємних відчуттів після контактування епідермісу в слуховому проході з холодними краплями. Тільки після цього необхідно відкрутити кришку флакончика, з паперового або поліетиленового блістера (в залежності від форми випуску) дістається спеціальна крапельниця. Дане пристосування розміщується безпосередньо на флакончику. З крапельниці слід прибрати захисний ковпачок. Після чого флакон перевертається догори дном, обережно, поступово виконуються натискання на крапельницю для отримання повноцінної краплі лікарського препарату. Таким чином слід продовжувати натискати до отримання повноцінних чотирьох крапель медикаменту. Після використання, крапельницю необхідно зверху накрити ковпачком білого кольору.

Щодо використання медикаменту для лікування малюків, віком до одного місяця, не надано інформації, щодо дієвості та безпеки такого роду терапії. Використання крапель для лікування малюків від одного місяця рекомендовано виключно після лікарської консультації та тільки по лікарському призначенню.

Допустимі загрози прояву алергічних реакцій різних типів, почервоніння та роздратування шкіри слухового проходу.

Перш ніж приступити до безпосереднього використання медикаменту в обов’язковому порядку необхідно перевірити ще раз цілісність барабанної перетинки (як превентивний захід). У тому випадку, коли присутнє руйнування або пошкодження барабанної перетинки, через впорскування медикаменту у вухо хворого може статися взаємодія крапель безпосередньо зі структурами середнього вуха, формуючи негативні небажані впливи у даних тканинах.

Також обов’язково варто брати до уваги наступну інформацію: медикамент у своєму складі має активну складову, яка може демонструвати позитивний ефект у разі проведення тесту на допінг.

Що стосується застосування медикаменту під час грудного годування та під час вагітності, фахівці не встановили можливість прояву певних ефектів під час прийому медикаменту, оскільки загальна експозиція лідокаїну та феназону — мінімальна.

У разі дотримання загальних нормальних умов прийому, комбінація лідокаїну та феназону не здатна насичувати грудне молоко. При необхідності лікарський препарат дозволяється використовувати в період грудного годування, а також під час вагітності, попередньо проконсультувавшись зі своїм лікуючим лікарем.

Медикамент не здатний впливати на здатність обслуговування потенційно небезпечних та ризикованих об’єктів, механізмів, а також на управління автотранспортом.

Отипакс: ціна препарату, де та як можна придбати

Придбати Отипакс, об’ємом флакончика в 16 г можна в будь-якій аптеці країни, в будь-якому місті, а також допустимо оформити замовлення в онлайн аптеці. При цьому ціна медикаменту може трохи розходиться. Щоб дізнатися, скільки коштують ліки у вашому місті, необхідно перевірити ціну в одному з доступних інтернет ресурсів.

Медикамент зараховується до категорії безрецептурних ліків, а тому придбати його можна без рецепта.

Аналоги медикаменту

Оскільки ціна Отипаксу — вище середнього на вітчизняному ринку медикаментів на подібну продукцію, багато хто змушений знаходити більш дешеві препарати-аналоги, вартість яких не так вдарить по гаманцю пацієнта.

Спочатку, необхідно назвати структурні аналоги медикаменту, які можна придбати за доступними цінами. Серед подібних лікарських препаратів можна виділити Ототон, Дроплекс, Отикаїн та звичайно ж Отирелакс.

З точки зору складу та лікувальної дії, дані медикаменти абсолютно однакові та нічим не відрізняються. Єдина відмінність вважає в тому, яка країна та яка торгова марка займається випуском ліків. Прийнято вважати, що іноземні фармакологічні підприємства виробляють набагато якіснішу медичну продукцію, оскільки під час випуску медикаментів всі хімічні компоненти та складові в обов’язковому порядку проходять сумлінну та ретельну процедуру очищення. Крім того, відмінності допускаються в переліку компонентів, що входять в додатковий склад препарату.

Що стосується аналога Отипаксу для малюків та дітей, медикаменти вибираються особливо ретельно. Істотно, щоб до складу крапель для вух не входили компоненти, які несуть загрозу для зростаючого та несформованого дитячого організму.

Так, Отирелакс за своїм складом абсолютно ідентичний Отипаксу. Основне терапевтичне завдання крапель — усунути набряки, прибрати запальні процеси, больовий синдром, наявний у вушній раковині пацієнта. Щоб домогтися найбільшої повної дії краплі рекомендується застосовувати в слуховий прохід при перших симптомах так званих «прострілів», іншими словами у тому стані, коли максимально відчувається в поверхні вуха сіпання. Що стосується побічних дій, протипоказань до використання та показань, розглядаються медикаменти максимально схожі між собою.

Дуже часто пацієнти цікавляться, які краплі більш дієві. В цілому, через наявність однакового складу, ефективність медикаментів однакова, а тому вибір терапевтичного препарату можна зробити, оцінюючи компанію виробника та ціну крапель.

Виробник Отирелакса — Румунська фірма К.О. Ромфарм Компані С. Р. Л. Вартість одного флакона, такого ж обсягу обійдеться як мінімум на третину дешевше, ніж при купівлі Отипаксу.

Черговий економічний аналог — це краплі Отикаїн. Даний медикамент виробляє українське фармацевтичне підприємство під назвою «Здоров’я». Ліки також за своїми складам максимально схожі. Єдина відмінність — це вартість. Один флакончик Отикаїна обійдеться дешевше майже у пару раз. Причому на ефективності препарату це жодним чином не позначається.

Інструкція та склад Отипаксу та Дроплексу повністю ідентичні. Вартість вушних крапель Дроплекс аналогічна медикаменту Отирелакс. Випускається медикамент К.О. Ромфарм Компані. Основна відмінність медикаменту — лікарі дозволяють використовувати його малюкам починаючи з грудничкового періоду.

Медикамент Ототон виробляє українське підприємство «Фармак». Ціна за флакончик аналогічна ціні Отикаїну. Варто відзначити, препарат Ототон — це структурний аналог Отипаксу, має вигідну ціну, а тому медикамент просто незамінний при болях у вусі.

Ні в одному з медикаментів  не присутні антибактеріальні компоненти, а тому у разі інфекційного отиту обов’язково варто використовувати антибіотики під час терапії.

Також як й Отипакс, дані медикаменти добре переносяться хворими, виключно в самих крайніх випадках пацієнти можуть відчувати деякі неприємні реакції, які проявляються у формі різного роду алергії.


Увага!

Використання Отипакс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.