Панадол дитячий (бебі)

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Жарознижуючі

Класифікація: N02BE01

Міжнародна назва: Panadol Baby

Діюча речовина: Парацетамол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Панадол дитячий (бебі) – ліки, які збивають температуру, призначені для маленьких пацієнтів. Активною речовиною препарату є відомий жарознижуючий та знеболюючий парацетамол (інша назва — ацетамінофен). Випускається він в рідких формах та ректальних свічках, оскільки діти не завжди люблять ковтати таблетки, більш того, в невеликому віці вони можуть вдавитися ними. Як правильно застосовувати засіб, як швидко він діє та чи є схожі фармацевтичні продукти?

Панадол дитячий (бебі) – інструкція із застосування суспензії

Суспензія призначена для вікової категорії  від 3 місяці – 12 років. Засіб дають, відміряючи дозування в мірних ложечках. З огляду на те, що в 5 мілілітрах рідини міститься 120 мг активної речовини, доза становить половину або цілу ложку діткам від 3 міс. до рочка, одну-дві ложки у віці від 1-6 років, після шести років та до дванадцяти дозування подвоюється й становить 2-4 порційних ложки. Потрібно відзначити присутність дозуючої таблиці в упаковці, що полегшує батькам життя.

Через скільки діє препарат? Коли очікувати зниження температури та знеболення? Завдяки високому ступеню абсорбції Панадол починає проявляти свій ефект через 15-20 хв.

Потрібно відзначити, що в складі дитячих версій Панадола немає спирту, цукру, ібупрофену та аспірину (ацетилсаліцилу). Для смаку використовуються підсолоджувачі, для приємного аромату — ароматизатори. Як результат, діти зазвичай п’ють препарат із задоволенням, але з цієї ж причини потрібно тримати його в закритому доступі, щоб ваше маленьке чадо не змогло до нього дістатися.

Використання Панадолу у формі сиропу

Панадоловий сироп дають дітворі по аналогії з суспензією, оскільки він містить аналогічне дозування активного компонента (120 мг/5 мл). Однак цю версію можна вже не знайти в аптеках, оскільки за станом на кінець 2019 р., згідно з даними офіційного сайту препарату, дитячі варіанти випускаються у вигляді суспензії та супозиторіїв.

Як застосовувати Панадол свічки та таблетки?

Свічки Панадол (медична назва — супозиторії) застосовуються ректально. Вони призначені для вікової категорії від 6 місяців – 6 років. Застосовують по одній свічці від 3 до 4 разів на добу, з чотирьох-шестигодинним інтервалом. Початок дії препарату спостерігається пізніше, ніж у випадку з рідкими формами медикаменту — через півтори-дві години.

Існує також розчинний Панадол. Його потрібно розчиняти з водою — вийде злегка шипучий напій. Вживати його можна як хлопчикам та дівчаткам, так і їх батькам. У віці 6-12 років дозування становить половинку таблетки або цілу до чотирьох разів на добу, інтервал між прийомами повинен бути мінімум чотири години.

Важливо: вище вказані засоби у своїй більшості призначені для дітей. Для дорослих існує Панадол (парацетамол) у твердих таблетках. Часто матусі задаються питанням — чи можна засіб при ГВ (грудному вигодовуванні)? В інструкції прописано наступне правило: використання можливе якщо потенційна користь для матері переважує можливий ризик для малюка.

Показання, протипоказання, побічні ефекти, застереження

Коли показаний препарат? Згідно з інструкцією із застосування, перелік показань включає гарячкову симптоматику та прояви больового синдрому, які можуть виникати внаслідок різних захворювань (інфекційних, наприклад, краснуха, свинка, скарлатина, кір, застудах, грипу), прорізуванні зубів. Допомагає при головних болях та болях у горлі.

Протипоказання. Засіб володіє дивно невеликим списком протипоказань з тріади елементів — гіперчутливість, серйозні печінкові ниркові порушення та період новонародженості.

Побічні дії. До потенційних «побочок» належать:

  • Реакції підвищеної чутливості (свербіж, висипи, набряки).
  • Анемія або недокрів’я (зниження кількості еритроцитів).
  • Тромбоцитопенія (зниження кількості тромбоцитів), лейкопенія (зменшення числа лейкоцитів).

Але якщо застосовувати медикамент суто в рамках рекомендованих дозувань, ризик піддатися побічним ефектам, особливо зазначеним в останніх двох пунктах вище, мізерний.

Важлива інформація. Парацетамол може даватися дітям після досягнення тримісячного віку. Максимально можлива тривалість застосування без лікарської консультації становить 3 дні.

Часто батьки починають бити на сполох при найменшому підвищенні температури, годуючи свою дитину тоннами ліків. Але потрібно мати на увазі, що жар є природно захисною реакцією, яка допомагає «спалити» віруси, бактерії та ін. Якщо температура невелика, можливо, не варто давати жарознижуючі, адже організм вчиться сам справлятися з інфекціями. Але коли ви бачите, що стовпчик термометра піднявся вище 38 градусів (й тим більше до 39), потрібно вживати заходів.

Аналоги Панадола дитячого в аптеках

Існує кілька аналогів дитячого Панадола з ідентичною діючою речовиною. Це Піарон (Piaron) для дітей та Парацетамол-Вішфа (Paracetamol-Vishpha). Подібним терапевтичним ефектом володіють Анапірон (Anapiron), Блімол (Blimol), Гриппостад (Grippostad), Цефекон Д (Cefecon D), Ефералган (Efferalgan).

Якщо брати не Україну, а інші країни, перелік аналогів може різнитися, адже парацетамол випускається під сотнями брендових найменувань у світі. Зокрема, це Babinoks Pediatrik в Туреччині, Baby Rinolo в Італії, Babyrhino в Єгипті, Babygesic в Індії, Acamoli Baby 80mg в Ізраїлі, Acetaminophen Pediatric Jamp в Канаді, Adolor Kids в Македонії, A-Mol Pediatric в Таїланді, Lemsip в Ірландії, Lisospan в Португалії, Neopap в Штатах, Ni Ke в Китаї, Nofebril в Індонезії, Novex Paracetamol в Грузії, Sinomol в Філіппінах, Analgan в Тунісі, APAP dla dzieci FORTE в Польщі, Calpol в Литві, Chemists ‘Own Children’s Paracetamol 1-5 в Австралії, Citodon minor у Швеції, Dolex Pediatrico в Уругваї, Efferalgan Pentru Copii в Румунії.

Цікаві факти та наукові дані

Парацетамол — більш щадний продукт розщеплення ацетаніліду, речовини, яка використовувалася ще в 19 столітті для зняття жару у хворих з лихоманкою. У 1886 році якийсь британський аптекар помилково відпустив відвідувачеві ацетанілід замість пейнкіллеру. Але помилка виявилася хибною — хворий відчув полегшення. З цього історичного моменту почалися дослідження ацетаніліду, які привели до знахідки парацетамолу вже у двадцятому столітті.

У великій кількості юрисдикцій, особливо в Америці, лікарями зафіксовано масу випадків істотних проблем з печінкою через банальне передозування засобу.

Було проведено безліч досліджень, присвячених вивченню результативності та нешкідливості застосування парацетамолу в дитячій популяції. Наведемо кілька прикладів. Згідно B.P. Schachtel, W.R. Thoden (1993 р.), дія одноразової дози парацетамолового та ібупрофенового засобів у маленьких пацієнтів у віці від 2-12 років, які страждають вираженим болем у горлі, порівнювався з плацебо. Через деякий період, лікарі та батьки аналізували ефект використовуючи візуальну аналогову шкалу полегшення болю зі смайлами (Visual Analog Pain Scale, VAPS), яка складається з ряду малюнків з круглими смайликами, від усміхненого до сумного (детальніше можна прочитати у книзі Генрі Джея Пшибось «Зворотний відлік. Записки анестезіолога »). За відгуками, які були дані учасниками випробування, ібупрофен та парацетамол діяли майже ідентично й були набагато ефективніше плацебо. Згідно з даними Dipak J. Kanaba (2017 р.), попри широке використання ібупрофену та парацетамолу, на щастя, рівень важкої токсичності у дітей залишається на низькому рівні.


Увага!

Використання Панадол дитячий (бебі) без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.