Панкреатин

Фармакологічна група: Лікування підшлункової залози, Лікування ШКТ, Ферменти

Класифікація: A09AA02

Міжнародна назва: Pancreatin

Діюча речовина: Панкреатин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Вироблення підшлунковою залозою особливих травних ферментів забезпечує правильну роботу процесу травлення людського організму. Медицина давно зрозуміла, що недолік ферментів можна заповнити за допомогою препаратів, отриманих науковим шляхом. Одним з найбільш ефективних серед них вважається панкреатин, що виготовляється з підшлункової залози корів і свиней.

Це засіб дозволяє заповнити дефіцит власних ферментів підшлункової і сприяти усуненню неприємних симптомів захворювань кишково-шлункового тракту.

Інструкція по застосуванню панкреатину

Лікарський засіб приймається під час прийому їжі або відразу після нього. При цьому таблетка не повинна подрібнюватися або розжовуватися. Запивати ліки дозволяється помірною кількістю води або соку. При недотриманні умов вживання препарату ферменти не зможуть досягти кишечника і надати ефективну допомогу організму.

Дозування визначається причинами, через які потрібно приймати панкреатин. У профілактичних цілях досить приймати 8000-16000 ОД речовини на добу. При призначенні з лікувальною метою доза може варіюватися від 8000 до 32000 ОД за один прийом після кожного прийому їжі, тобто 3-4 рази на добу. При повній відмові підшлункової залози дозування може зрости до 400000 ОД на добу. Лікувальна доза дитини в самому крайньому випадку не повинна перевищувати 100000 ОД на добу.

Тривалість курсу визначається індивідуальною ситуацією пацієнта. Можна здійснювати прийом протягом декількох днів поки не відновиться вироблення власних ферментів або вживати ліків кілька місяців і навіть років при нездатності організму до нормальної роботи.

Серед найбільш можливих побічних ефектів виділяються алергічні реакції на компоненти препарату. Набагато рідше можуть виникнути діарея, запор. У разі передозування змінюється рівень сечової кислоти в крові і сечі пацієнта. Її симптомами вважаються біль в животі, м’язах, суглобах, головний біль, нудота, нервовий тик.

Панкреатин впливає на засвоюваність організмом фолієвої кислоти і заліза, тому при прийомі препаратів, що містять ці вітаміни необхідна додаткова консультація з фахівцем, що призначає лікування.

Небажано одночасно приймати ферменти і антациди з кальцієм або магнієм. Ці речовини значно знижують ефективність роботи панкреатину.

Протипоказаннями до вживання препарату вважаються непереносимість лактози, дефіцит лактази, дитячий вік до 2 років і індивідуальна непереносимість компонентів.

Для чого потрібен панкреатин

Панкреатин – це одне з тих лікарських засобів, використання якого можливо ще до настання хвороби, з метою профілактики і поліпшення загального самопочуття організму. Неправильне харчування, що містить в собі велику кількість жирної і шкідливої ​​їжі, здатне привести до виникнення почуття тяжкості в шлунку, підвищеного газоутворення. Зазвичай ці симптоми говорять про брак ферментів, що сприяють травленню. Панкреатин розщеплює надлишкові складні білкові, вуглеводні і жирові з’єднання і покращує загальне самопочуття. Застосування засобу може бути одноразовим, наприклад, після святкового обіду.

Під час другого і третього триместрів вагітності, коли перебудова в жіночому організмі призводить до зміщення органів черевної порожнини і зміни їх роботи, препарат дозволить мінімізувати дієту і продовжувати приймати звичну для майбутньої матері їжу. Призначення засобу проводить фахівець, провідник вагітності або терапевт.

Істотну допомогу травленню надасть панкреатин і в випадках, коли надходить в організм їжа недостатньо ретельно подрібнюється в ротовій порожнині, наприклад, при ураженнях зубної емалі, коли жування стає болючим. В цьому випадку можна приймати ферменти протягом декількох днів, поки здатність до нормального жування нічого очікувати відновлено.

З профілактичною метою препарат використовують перед проведенням рентгенологічного, ультразвукового та інших обстежень органів черевної порожнини. У цьому випадку прийом засобу розпочинається напередодні процедур і завершується після їх проведення.

Деякі самостійно вирішують приймати ліки під час дотримання дієти для схуднення, але лікарі стверджують, що розщеплення жирових з’єднань не сприяє загальному зниженню ваги і панкреатин в цьому випадку може надати допомогу тільки тоді, коли дієта не стабілізована.

Від чого призначають панкреатин

Лікарське застосування панкреатину надзвичайно широко. В першу чергу, призначення до застосування препарату отримують особи, які страждають хронічною недостатністю ферментів підшлункової, що виникає в результаті розвитку хронічного панкреатиту або муковісцидозу. Крім цього засіб показано пацієнтам з функціональними порушеннями травної системи, лежачим хворим і людям, які ведуть слабо рухливий спосіб життя (літнім, інвалідам), післяопераційним хірургічним хворим, особливо у випадках, коли оперативне втручання стосувалося проведення трансплантації або лікування органів черевної порожнини. Препарат здатний надати допомогу в комплексній терапії лікування хронічних захворювань печінки (гепатиту, холіцестіти, цирозу і т.д.), жовчних шляхів, кістозного фіброзу.

Робота діючої речовини полягає не тільки в розщепленні органічних продуктів і очищенні шлунково-кишкового тракту. Крім відновлення травних процесів, що входять до складу панкреатину компоненти знімають больовий синдром, розслаблює органи і забезпечують їх продуктивну роботу в майбутньому, стимулюючи вироблення нових ферментів.

З лікувальною метою препарат призначається після комплексного обстеження пацієнта і виявлення конкретних порушень. Правила прийому, дозування, тривалість лікування визначається фахівцем, що здійснює контроль за перебігом захворювання.

Панкреатин в таблетках

Препарат панкреатин випускається у вигляді таблеток з кишковорозчинною оболонкою. До складу засобу входять ферменти амілаза, ліпаза, протеаза. Амілаза здійснює розщеплення крохмалю, ліпаза сприяє переварюванню і розчинення жирів, а протеаза бере на себе розщеплення білкових з’єднань. У сукупності ці ферменти здатні впоратися з усіма органічними речовинами, які надходять в шлунок.

Відчутний вплив проявляється вже через 30-40 хвилин після прийому препарату.

Кількість того чи іншого ферменту в одній таблетці визначається виробником.

Вирішальним стає кількість ліпази. Оригінальний препарат панкреатину містить 8000 липолитических ОД, 5600 амілолітичних і всього 370 протеолітичних. Для дітей засіб випускається у зниженою дозуванні. Для того щоб заявлена ​​кількість ферментів в таблетці досягло мети, не зруйнувавшись під дією шлункового соку, таблетки покривають спеціальною оболонкою, яка розчиняється в лужному середовищі тонкого кишечника.

Кількість ліпази 8000 од в одній таблетці не є єдиним можливим. Деякі виробники знижують цей показник до 6000 ОД або, навпаки, підвищують до 40000 ОД. Перед початком прийому препарату необхідно уважно ознайомитися з наданою інструкцією, щоб дізнатися, як приймати засіб виходячи з дозування, призначеної лікарем.

Ціна на панкреатин і його аналоги

Ціна на препарат встановлюється в залежності від кількості активної речовини, що міститься в ньому. Як правило класичний панкреатин 8000 од знаходиться в доступній ціновій категорії і здатний заощадити кошти, якщо прийом ферментів обумовлений профілактичними цілями або триває короткий час. При призначенні великих доз протягом тривалої кількості часу доцільніше зупинити свій вибір на більш дорогих аналогах, що містять в одній таблетці 25000, 36000, 45000 ОД.

Найпопулярнішими аналогами є препарати мезим і креон. Вони випускаються в таблетках з декількома варіантами дозувань. Вартість мезима перевищує ціну класичного панкреатину приблизно в 6 разів, а креон – ще істотніше. Однак кількість таблеток, які потрібно випити на добу в цих ліках трохи нижче, ніж в панкреатин 8000 од.

На відміну від більшості інших медикаментів, вітчизняний панкреатин не найдешевший варіант. Існують аналогічні препарати, вироблені в Індії та інших азіатських країнах. Їх низька ціна обумовлена ​​кілька зниженою кількістю активної речовини.

Всупереч розхожій думці препарат панкреатин не слід призначати самостійно. Без консультації фахівця допустимо одноразовий прийом речовини. При появі симптомів захворювання кишково-шлункового тракту доза повинна бути визначена фахівцем, з урахуванням колишнього анамнезу та особливостей харчування пацієнта. В цілому ж препарат зарекомендував себе як дієвий засіб, що дозволяє заповнити недолік ферментів в організмі без шкідливих впливів.


Увага!

Використання Панкреатин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.