Пантогам і Пантогам Актив

Фармакологічна група: Невралгія, Ноотропи

Класифікація: N06BX

Міжнародна назва: Pantogam

Діюча речовина: Гопантенова кислота


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Пантогам прийнято зараховувати до препаратів ноотропного типу. Медикамент здатний покращувати стійкість людського мозку до різноманітних токсичних джерел, до гіперемії, активізує течію анаболічних процесів, удосконалює розумову активність і загальну працездатність. Як правило, використовується медикамент з метою терапії дисфункцій головного мозку різноманітного походження як у дітей, так і у дорослих пацієнтів (церебральний параліч у дітей, дитяча розумова недостатність, дитяче нетримання сечі, заїкання, напади епілепсії, випадки екстрапірамідної гіперкінези, сенільний деменції, при невралгії трійчастого нерва, при черепно-мозкових травмах, цереброваскулярної недостатності, різних проявах шизофренії або нейролептичному синдромі).

Інструкція по прийому медикаменту

Діткам від трьох років найкраще приймати таблетовану форму. Для малюків добова доза в деяких випадках варіюється в межах 0,75 – 1,5 гр.

Доза медикаменту для діток старше семи років не може перевищувати 1-2 гр в день. Оптимальніше всього приймати медикамент до 17.00. У відповідно до лікарських відгуками, дітям лікарський засіб у формі таблеток рекомендовано вживати не раніше ніж через 30 хв після обіду.

Для дорослих пацієнтів таблетки можуть призначатися так: тричі в день, прийом по одній таблетці. Курс терапії дорослим пацієнтам приймає індивідуально лікуючий лікар.

У формі сиропу лікарський засіб вживають всередину через 15 хв. – через півгодини після сніданку чи обіду. Одноразова доза для дорослих хворих, як правило не перевищує 2,5 – 10 мл; розмір добової дози для дорослих від 15-ти до 30-ти мл. Тривати подібна терапія – від 1-го до 4-х місяців, в найскладніших випадках лікування затягується до півроку. Зробивши перерву в три-шість місяців допустимо реалізувати повторний терапевтичний курс.

Дітям сироп рекомендується приймати також через півгодини після їжі. Згідно з інструкцією до Пантогаму сироп, в найперші дні терапії необхідно приймати мінімальну вікове дозування, з часом збільшуючи обсяг препарату до тієї, що призначена лікарем.

По завершенню курсу лікування, дозу сиропу слід поступово скорочувати. Діткам медикамент може призначатися так: протягом першого року життя сироп дозволено давати від 0,5 до 1 гр в день; дітям від 1-го до 3-х років сироп призначається 0,5 – 1,25 гр; діткам від 3-х років можна призначати таблетовані ліки.

Що стосується прийому Пантогаму актив, медикамент призначається дорослим. П’ють капсули всередину, через 15-20 хв. після їжі. Пити необхідно від 1-ї до 3-х капсул по два-три рази протягом доби, оптимальніше всього вдень ​​або з ранку. Найбільша добова доза може становити вісім капсул. Загальна тривалість терапевтичного курсу обмежується 1-4-ма місяцями, в найбільш запущених випадках становить півроку – рік.

Пантогам сироп: склад, специфіка медикаменту

Основним діючим компонентом медикаменту є 10 гр кальцію Гопантената. Серед додаткових складових можна виділити 25,8 гр гліцерину, 100 мл чистої води, 15 гр сорбіту, 0,05 гр аспартама, 0,1 гр моногідрату лимонної кислоти, 0,01 гр натурального харчового ароматизатора «Вишня 667», а також 0, 1 гр натрію бензоату.

Препарат у формі сиропу допустимо приймати малюкам починаючи з найперших днів існування. При цьому, курс терапії, а також конкретні дози для дітей може призначати педіатр в персональному порядку, оцінюючи міру вираженості симптоматики, а також тяжкість перебігу хвороби.

Пантогам таблетки: що входить до складу, специфіка медикаменту

Так, в таблетках є наступний активний компонент – 500 або ж 250 мг пантогама. Серед додаткових складових варто виділити тальк, вуглекислий магній, метилцеллюлозу і кальцію стеарат.

Таблетована форма Пантогаму призначається в разі прояву різних неврологічних хвороб. Від чого допомагає медикамент? Ліки рекомендовано до прийому в наступних випадках:

  • при наявності розумових, пізнавальних дисфункцій, різноманітних уражень головного мозку (різні інтоксикаційні дисфункції, нейроінфекції, а також наслідки ЧМТ), невротичних дисфункцій;
  • в разі наявності цереброваскулярної недостатності (іншими словами, при дисциркуляторній енцефалопатії), що проявилася через церебрального атеросклерозу;
  • при шизофренії, що супроводжується неврологічною браком;
  • в разі появи екстрапірамідних дисфункцій (в число яких входить хвороба Паркінсона, Вільсона-Коновалова, міоклонус-епілепсія, захворювання Хорея Гентингтона та інші), під час терапії, профілактичних заходів прояви нейролептического екстрапірамідного синдрому;
  • під час епілепсії з призупиненням активізації психічних течій (виключно паралельно з протиепілептичними препаратами);
  • якщо присутнє відчуття слабкості, що індукована зниженою працездатністю, психоемоційними перевантаженнями;
  • якщо має місце бути дисфункція сечовипускання нейрогенной природи;
  • в разі перинатального мозкового ушкодження, включаючи церебральний параліч у дітей, що супроводжується нервовими розладами, відсталістю розумової діяльності, а також гальмуванням моторного, психомовного зростання або ж їх комбінацією, в разі гіперкінетичних дисфункцій.

Таблетки не рекомендується застосовувати в разі присутності будь-якого роду алергічних реакцій, в разі наявності важких, гострих хвороб і дисфункцій нирок. Заборонено використання медикаменту незалежно від форми під час грудного вигодовування, вагітним пацієнткам. Таблетки Пантогам дозволено застосовувати в педіатрії, дітям від трьох років.

Пантогам актив: що входить до складу, специфіка застосування

В одній капсулі є активний компонент – 300 мг рац-Гопантеновая кислоти. Серед додаткових складових можна виділити 1,53 мг магнію стеарату, 20,97 мг мікрокристалічної целюлози, а також тверді желатінообразний капсули номер 0 (що складаються з желатину і з титану діоксиду).

Завдяки Пантогам актив здатна підвищуватися мозкова стійкість до впливу шкідливих токсичних речовин, крім того до гіпоксії, безпосередньо в нейронах запускаються анаболічні процеси, засіб комбінує в собі легку стимулюючу дію і помірний заспокійливий ефект. Ліки також має легке протівотревожное, протівоастеніческім вплив. Структурує поведінку, скорочує моторну нервозність. Запускає працездатність і розумову діяльність.

Активізує призупинення тонусу детрузора, а також болісно високий міхурцевий рефлекс.

Ціни на Пантогам

Щоб дізнатися скільки коштує медикамент, можна порівняти розцінки на одному з онлайн ресурсів. Залежно від конкретного регіону, вартість може відрізнятися.
Пантогам зараховують до рецептурних медикаментів. Для покупки знадобитися надання лікарського запису. При цьому не потрібно наявність суворої форми рецепта.

Основні ліки-аналоги Пантогаму

Як правило, медикамент Пантогам незалежно від форми випуску пацієнтами переноситься досить добре, крім того він має обмежений перелік протипоказань. Саме з такої причини, в цілому, пошук ліків-аналогів, припустимо через вартості медикаменту.

Крім оригінального лікарського засобу, вельми позитивні відгуки мають такі аналоги: Гопантам, Кальцію гопантенат, Фенибут, а також Пантокальцін.

Найближчим аналогом прийнято вважати Пантокальцін і Кальцію гопантенат. Деяких пацієнтів цікавить, що ж купити, Пантогам або ж Пантокальцін? Однозначну відповідь надати дуже складно. Кожен аналог Пантогаму володіє подібними фармакологічними діями, і все ж їх склад трохи відрізнятися, з цієї причини вдається досягти індивідуального впливу на організм хворого. Крім того, з цієї ж причини, однаковий медикамент може бути дуже дієвим для одного пацієнта, при цьому майже неефективним для другого.

Пантокальцін – це препарат ноотропной категорії, проводиться російською компанією з метою терапії багатьох дисфункцій нервової системи, а також патологічних станів головного мозку. Точно так же, як і Пантогам, медикамент в своєму складі містить кальцію гопантенат. У порівнянні з оригіналом, замінник доступний виключно в таблетованій вигляді.

Таблетки Фенибут випускає латвійська фарм компанія. Також, як і інші аналоги Пантогаму, це ноотропний засіб, що має анксиолитический ефект. Розрізняє оригінал і аналог – головний діючий елемент.

Якщо особливо гостро стоїть питання економії, фармацевти рекомендують зупинити свій вибір на Кальцій гопантенат. Назва медикаменту відповідає наявному активного компоненту оригінального препарату. Багато медиків саме цей засіб вважають оригіналом.

З метою стимуляції функціонування нервової системи, нормалізації мозкової активності, попередження прояву ускладнень у разі гіпоксії, для усунення нейронних судом дуже часто призначають засобом Гопантам.
Як би там не було, всі названі засоби мають прийнятну ціну. У разі заміни Пантогаму аналогом, в обов’язковому порядку варто додатково проконсультуватися з лікарем.


Увага!

Використання Пантогам і Пантогам Актив без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.