Парацетамол

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: N02BE71

Міжнародна назва: Paracetamol

Діюча речовина: Парацетамол


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Кожна людина протягом свого життя стикався з різними захворюваннями, що супроводжуються високою температурою. Фармацевтичний ринок пропонує своїм замовникам перевірене роками жарознижуючий засіб – Парацетамол (Ацетамінофен). Це антіпірітік-анальгетик. Благопоспешествует зняття жару і «ломоти» тіла. Першо-плановим пріоритетом є той факт, що даний засіб можна призначати дорослій категорії населення і дітлахам, вагітним і годуючим жінкам. Для діточок можна прикупити Парацетамол у формі сиропу або свічок, а для вікової категорії в формі таблеток.

Інструкція Парацетамолу з усіма деталями

В Парацетамолу в таблетованій вигляді знаходиться 250, 325, 500 мг дієвої складової частини – парацетамолу. Вживається перорально. Блістер має в своєму складі 10 або 12 таблеток і подетальної анотацію. Парацетамол, що випускається у вигляді сиропу (2.4%) продається у флаконах об’ємом 50 мл. Парацетамол у вигляді суспензії (2.4%) також випускається у флаконах тільки об’ємом 100 мл. Парацетамол у вигляді ректальних супозиторіїв – дві упаковки в пачці. анальЕтика знімає жар, хворобливі відчуття, призначений для легкого лікування запалень. Перед початком загальнотерапевтичного лікування слід ретельно простудіювати анотацію і порадитися з фахівцем даного профілю, оскільки таблетки протипоказані при подальших прецедентах:

  • Персональна нетерпимість парацетамолу;
  • Найважчі захворювання печінки і нирок;
  • Діти до 12 років;
  • Перші три місяці вагітності;
  • Тривалий алкоголізм.

При потребі систематичного вживання парацетамолу понад п’яти днів потрібно щотижня здавати аналіз крові, щоб виключити порушення печінки. Мало кому відомо, але Парацетамол – це відмінний помічник в боротьбі з прищами. Слід взяти таблетку, подрібнити до порошкоподібного стану, накласти на уражене місце і потримати близько десяти хвилин. При гострій потребі зняття больового синдрому (це може бути перенесена операція) слід ввести Парацетамол внутрішньовенно. Виводиться лікарський засіб через сечовидільну систему близько двох – трьох годин.

Від чого препарат

аблеткі прописують людям при подальших обставин:

  • Хворобливі відчуття різної вираженості і виникнення (від головного болю, болю в зубах, болів при менструальному циклі, болів у вухах, болі після перенесених травм, мігрені);
  • При ураженні периферичних нервів (невралгія);
  • Гарячковий стан при інфекційно-вірусних захворюваннях (зокрема від температури);
  • При вітрянці, скарлатині, прорізуванні зубів у малюків.

Вживання Парацетамолу при вагітності

У перші три місяці вагітності Парацетамол в таблетованій формі вживати не можна, так як на цих ранніх термінах починає формуватися ембріон і його органи.

У наступних двох триместрах вагітності вживання парацетамолу допускається тільки, якщо сприятливі наслідки для матері перевищують виконані ризикованості для плода. Починати медолеченіе слід з половинки пігулки. Довготривалість терапевтичного курсу – не більше одного тижня.

При грудному вигодовуванні фахівці рекомендують припинити лактаційний період, так як парацетаАмол через грудне молоко потраплятиме підростаючому маляті. Але якщо мама, яка годує приймає парацетамол не більш трьох днів, то немає ніякої потреби в закінченні лактаційного періоду. Вживати лікарський засіб потрібно після того, як ви погодуйте малюка грудним молоком. Подальше годування – через тригодинний інтервал після прийняття таблетки.

Необхідна дозування при прийомі Парацетамолу

Незалежно від маси тіла віку або різновидів больового синдрому добові дози визначаються і призначаються тільки лікуючим фахівцем. Як приймати?

Слід акцентувати свою увагу на дозування медикаменту Парацетамол для дітей. Якщо віковий поріг у дитини перевищив дванадцять років, дозування не повинно перевищувати 250 мг за один раз і не більше одного грама за добу.

При прийомі препарату дорослою людиною добове дозування змінюється і становить 325 – 500 мг. В особливо важких випадках з прогресуючою динамікою можливе застосування препарату до одного грама. Ні в якому разі не перевищувати поріг в чотири грами.

Таблетки приймаються незалежно прокількості їжі, яку вживає людина, головне в цьому процесі брати необхідний обсяг рідини. Часовий інтервал між прийомом препарату повинен становити не менше трьох з половиною – чотирьох годин, інакше виникає загроза виникнення побічних явищ. В цілому курс лікування становить п’ять календарних днів. Якщо необхідна подальша терапія потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем і уважно стежити за показниками роботи печінки і трансаміназ печінкових.

Засіб Парацетамол для дітей

При прийомі Парацетамолу в свічках слід враховувати вік і вагу дитини. З тримісячного віку допустимо прийом дитячих свічок 0.08 грам. З дванадцяти місячного віку і аж до шести років допустимо прийом свічок 0.17 грам. При досягненні порогу сім – дванадцять років рекомендується використовувати свічки 0.33 грама. Необхідно враховувати перебіг хвороби дитини і вводити свічки по одній в тимчасовому інтервалі четвертій годині за 3 – 4 штуки в день.

Якщо порівняти якісні дії сиропу і супозиторіїв (рекомендуються для застосування дітям), то перші взаємодіютьз організмом швидше, а другі трохи довше. Використовувати супозиторії значно зручніше і безпечніше, якщо порівнювати їх з таблетками. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що свічки Парацетамол для новонароджених виявляються оптимальним варіантом і необхідною формою лікарського засобу.

Неприпустиме дозування в токсичному еквіваленті становить для підростаючого організму дитини 150 мг і більше.

Всім відомо, що дитячий сироп входить в розпорядок лікування малюкам, вік яких перевищив три місяці. Разовий прийом для дитини від трьох до дванадцяти місяців становить 0.5 – 1 чайна ложка. Коли малюкові виповнюється дванадцять місяців аж до досягнення шестирічного віку можна давати 1 – 2 чайних ложки. З шести – чотирнадцяти років рекомендовано давати від двох до чотирьох чайних ложок. Часовий проміжок в прийомі ліків не повинен бути частіше, ніж один раз в чотири години. Якщо застосовуючи суспензію або сироп дитячий, засіб не справляє належного взаємодії на організм дитини, слід знайти заміну існуючими аналогами з іншими лікувальними Інграміентамі.

Ціна на Парацетамол

Ціновий аспект у всяких аптечних пунктах різниться. На це, перш за все, впливає лікарська форма кошти. Парацетамол у таблетованій формі коштує набагато дешевше дитячого сиропу або свічок. В принципі, препарат не можна назвати дорогим. Він завжди вважався дешевим засобом. Вартість по кишені кожному покупцеві. Тільки є аптечні пункти, які пропонують Парацетамол за завищеною вартістю, щоб заробити більший прибуток. Тому купуйте ліки в перевірених аптеках. Відпускається без рецептури.

Препарат в таблетках

Візуально таблетки насичені білим або кремовим відтінком з фаскою і рискою, плоско-циліндричної форми. Перед прийомом препарату необхідна обов’язкова консультація фахівця даного профілю, так як засіб має шеренгу побічних явищ, таких як:

  • Діарея, болі в шлунку, нудота, блювота, здуття живота, порушення печінки;
  • Скачки рівня артеріального тиску, сильна пульсація;
  • Зменшення числа лейкоцитів і тромбоцитів, анемія;
  • гломерулонефрит, Піурія;
  • Реакції алергічної спрямованості: висип, кропив’янка, можливий ангіоневротичний набряк.

При появі вищевикладеної симптоматики слід негайно звернутися до медустанови за допомогою. Передозування може наступити при прийомі препарату Парацетамол дозуванням, що перевищує 10 грамів на добу. Якщо людина вживає ще й алкоголь проявитися небажані симптоми можуть і раніше. Інтоксикація включає в себе до трьох стадій:

  • 1 стадія – виникає в перші дванадцять – двадцять чотири години. Їй супроводжують симптоми нудоти, пітливості і крайнього роздратування;
  • 2 стадія – проходить протягом двох – трьох днів. Їй супроводжують високий рівень трансаминаза, тривала блювота;
  • 3 стадія – простежує у 20% населення з серйозними отруєннями і пролонгується від трьох до п’яти днів. Їй супроводжують некроз гепатоцитів, тривала блювота, жовтяниця. З’являється симптоматика енцефалопатії, гіпоглікемії.

Як медолікування пацієнтові скасовують медикаментозний засіб, роблять промивання шлунка і прописують слабітельні препарати. Багато хто задає питання, чи допоможе Парацетамол від голови? Так, при одноразовому прийомі, але усунути причину головного болю не допоможе.

Склад

Найголовнішим активної складовою частиною лікарського засобу є Парацетамол (Paracetamolum – C8H9NO2). Саме завдяки йому засіб володіє такою високою ефективністю. Крім усього, препарат має і другорядні складові частини, такі як:

  • Стеаринова кислота
  • Патока
  • Картопляний крохмаль

Але так як, препарат має кілька лікарських форм, то концентрація активних складових частин буде відрізнятися подальшим чином:

  • Склад таблетованого парацетамолу – 200 або 500 мг;
  • Склад ректальних супозиторіїв – 50, 100, 150, 250 або 500 мг;
  • До складу парацетамолу у вигляді сиропу, призначеного для дітей – 24 мг / мл.

Висновок

Парацетамол – це незамінний помічник, який повинен знаходитися у будь-якій аптечці. Його можна прикупити за порівняно доступною ціною і крім усього іншого, лікарський засіб має низку дій найширшої спрямованості, як для детй, так і для дорослої категорії населення. Допоможе зняти не тільки жар, але і різні больові синдроми. Але не варто забувати, що препарат, звичайно, по сприяє зняттю симптоматики, але ні в якому разі не вилікує основоположне захворювання. Всім відомо, що фармацевтичний ринок пропонує цілий ряд абсолютних синонімів парацетамолу, таких як Еффералган, Ацетамінофен, парацета, Панадол, Амінадол. Але всякий хворий не повинен дезінформувати себе. Майте на увазі – кожен аналог має в своєму складі саме Парацетамол. Та й до того ж деякі синоніми обійдуться вам набагато дорожче. Це медикаментозний засіб вже давно перевірена часом і довело свою високу результативність.


Увага!

Використання Парацетамол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.