Парафін

Фармакологічна група: Дерматологія та регенерація

Класифікація: A06AA01, D02AC

Міжнародна назва: Paraffin

Діюча речовина: Парафін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

До двадцятого століття свічки робили з жирів та віску. Людям потрібен був дешевший та більш запашний матеріал, частково тому з’явився Парафін, саме він зараз є найбільш популярною сировиною для виробництва свічок (хоча для молитов цінуються воскові).

Однак парафін буває різним. Залежно від різновиду, його можуть застосовувати як для змащення ланцюгів велосипедів, так й для омолодження шкіри обличчя. Як його використовувати? Чи шкідливий?

Парафін – що це таке та з чого виготовляють?

Парафін – це суміш граничних (насичених) вуглеводнів, вони ж алкани. Насиченість в даному випадку означає те, що вони містять максимально можливу кількість атомів водню для заданого числа атомів вуглецю. Щільність Парафіну 0,880-0,915 г/см³. 1 см³ Парафіну важить близько 0,9 грам. Для розуміння, можна розібрати, в якій рідині потоне шматок –  в будь-якій щільність якої більша вищевказаної. Це, наприклад, бензин.

Як правило, Парафін містить певну кількість ізопарафінових вуглеводнів, а також вуглеводнів, що мають ароматичне або нафтенове ядро.

Згідно ГОСТу 23683-89, існує кілька типів Парафіну:

  • марка індексу “П” – високоочищені продукти, призначені для харчових виробництв;
  • марка індексу “В” – високоочищені для нехарчових виробництв;
  • марка індексу “Т” – неочищені парафіни для технічних цілей;
  • марка індексу “С” – т.зв “сірниковий парафін”, плавиться дуже швидко, містить багато масла.

Температура плавлення даної воскової речовини від 45 до 65 градусів по Цельсію (в залежності від різновиду).

Парафін виробляють переважно з нафти, також його можуть отримувати з озокериту, природного вуглеводню, що має нафтову природу. Чим можна розчинити парафін? Він розчиняється в нафтопродуктах, наприклад, бензині, солярці, гасі, уайт-спирті.

Його застосовують в різних цілях: від технічних (для змащування лиж та велосипедного ланцюга) до медичних. Синтетичні жирні кислоти, які отримують внаслідок окислення парафіну, використовують в якості заміни тваринних жирів та рослинних олій в парфумерії.

Цікавий факт: парафіном можна зробити взуття непромокаючим (для цієї мети підходить також віск). Порядок дій наступний: ретельно втирайте парафін в поверхню туфель, чобіт або черевик. Потім просушіть феном, речовина розплавиться та вбиреться в матеріал. Обробка взуття займе не більше 5 хвилин. Замшу та нубук (мілковорсиста шкіра) ним обробляти не можна, оскільки взуття втратить привабливість.

Буває, що випадково Парафін капає не туди, куди потрібно. Як же прибрати його з одягу? Простий спосіб: верхню кірку зніміть ножем, з двох сторін обкладіть пляму промокаючими серветками або паперовими рушниками, потім пропрасуйте праскою. При прасовуванні вони будуть вбирати Парафін. Якщо там залишилася масна плямя, протріть тампоном, змоченим в спирті або бензині. В якості альтернативного способу можна порадити наступне: помістіть одяг в пакеті в морозилку, а потім очистіть зубною щіткою. Але для делікатних тканин це не варіант.

Парафін для рук: рідкий та холодний (готовий)

Парафінотерапія – сучасна та затребувана процедура, коріння якої сягає початку минулого століття, коли французький лікар Барт де Сандорф запропонував використовувати теплові властивості парафіну. Широке поширення даний метод отримав за часів Першої світової, де його використовували при лікуванні та відновленні після бойових поранень. Зараз парафінотерапію використовують прихильники салонів краси, спортсмени та інші для лікування деяких захворювань, в адаптаційних, відновлюючих та тренувальних цілях.

Парафіновий шар здатний утримувати рідину, яка випаровується з поверхні шкірного покриву. Це призводить до розпушення епідермісу та розширенню пір. В результаті активізується приплив крові, виводяться шкідливі речовини, процедура також сприяє розсмоктуванню рубців. В області аплікації температура підвищується. Завдяки високій теплоємкості парафіну він зберігається на потрібному рівні протягом півгодини.

Звичайний магазинний парафін для парафінотерапії рук не підійде. Для даної процедури потрібен спеціальний косметичний продукт, який плавиться при температурі 50-55 градусів ( якщо він буде плавитися при більш високій – природньо, людина отримає опіки). Такий парафін не повинен містити шкідливих домішок, для збагачення формули та максимізації корисного ефекту в його склад додають морскі водорості, вітамінні комплекси, екстракти м’яти, ванілі, календули та інших рослин, корисних для шкіри.

У бутиках та інтернет-магазинах можна придбати вже готовий крем-парафін для рук та/або ніг. Продукція такого роду володіє розгладжувальним ефектом, призначеним для “релаксаційно-оздоровлюючого догляду”. Розігрівати такі парафінові креми не потрібно, вони готові до застосування. Їх випускають такі компанії як Irisk, Partisa Nail, Rio Profi и Tnl. Виробники додають різні ароматизатори в продукцію (лайм, шоколад, апельсин, лаванду, мохіто, ромашку, персик та інші аромати), тому процедура буде не тільки корисною, а й приємною.

Парафін для лиця: косметичні маски

Парафін для лиця зазвичай продається у вигляді масок. За складом вони зазвичай більш м’які. Призначені для боротьби з процесами старіння, пом’якшення шкірного покриву, боротьби з сухістю та ін. Деякі виробники (бренди): Waxkiss, Depileve, Starpil, Beauty Image.

Парафінові маски можна робити зі спеціального твердого продукту, будучи при цьому гранично обережним. Потрібно взяти шматок, покласти в кастрюлю та поставити на водяну баню. Почекати поки рідина не стане розрідженою, але не перегрівати. Шкіру потрібно очистити та попередньо зволожити. Пензликом нанести суміш на обличчя, уникаючи очних ділянок, зон біля носа та рота. Відразу ж зробити чотири шари та залишити хвилин на 20. Потім акуратно зняти маску, парофінові залишки можна змити проточною водою. Перед тим, як наносити масочку на обличчя, потрібно спочатку перевірити температуру на невеликій ділянці обличчя – якщо не горить, то можна починати. Речовина повинна бути підігрітою максимум до 55 градусів (як й в застосуванні для рук). Можна зробити парафіново – медову суміш, це допоможе краще зволожити та пом’якшити шкіру. Також можна додавати прополіс, вітаміни А та Е, сік алою, масла ші, какао, льону або амаранту. Якщо на обличчі є судинні зірочки (телеангіектазії, бородавки, великі родимки, підвищена рослинність), процедура протипоказана.

Якщо у вас немає спеціальних знань, таку процедуру краще не практикувати самостійно, оптимальний вибір – придбати кремоподібні (рідкуваті) маски.

Ціна Парафіну та де купити

Парафін простий у виробництві та коштує недорого, вашого бюджету він сильно не торкнеться, якщо тільки не робити процедури в елітних косметичних салонах.

Косметичний або медичний парафін можна купити в аптеці, спеціалізованому магазині або в інтернеті. Ні в якому разі не використовуйте виробничий парафін для масок, він може містити шкідливі речовини, привести до пошкодження шкіри.


Увага!

Використання Парафін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.