Пентаксим

Фармакологічна група: Вакцини (щеплення), Імунітет

Класифікація: J07CA06

Міжнародна назва: Pentaxim

Діюча речовина: Анатоксин дифтерійний, Анатоксин правцевий, Анатоксин кашлюку, Гемаглютинін филаментозному, Вірус поліомієлиту 1-го типу інактивований, Вірус поліомієлтту 2-го типу інактивований, Вірус поліомієлтту 3-го типу інактивований

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Всіх малюків, починаючи з першого дня життя, прищеплюють від різних захворювань, які можуть завдати серйозної шкоди дитячому організму. Матусям відомий той факт, що деякі діти погано переносять ту чи іншу вакцинацію, в ряді випадків супроводжується високою температурою тіла та навіть алергічними реакціями. У цей період малята стають дуже примхливими, оскільки щеплення приносить їм великий дискомфорт. Саме з цих причин багато мам навідріз відмовляються щеплювати своє чадо. У 2008 році з’явилася нова вакцина під назвою Пентаксим. За допомогою неї прищеплюють дітей відразу від п’яти найсерйозніших та небезпечних патологій, таких як: правець, ХІБ-інфекції, коклюш, поліомієліт, дифтерія.

Інструкція з усіма нюансами при використанні вакцини Пентаксим

Дана вакцина має комплекс пріоритетів, до яких можна співвіднести:

  • Дана вакцина – полівалентна, що включає в себе відповідні з’єднання від п’яти інфекцій, які носять важкий характер протікання.
  • Вибираючи Пентаксим або АКДС, перший варіант виграє, оскільки включає до свого складу коклюшні ацелюлярні з’єднання, а також не живі віруси поліомієліту, за рахунок яких дитячий організм малюка сприятливіше переносить щеплення. А вакцина АКДП включає до свого складу коклюшні з’єднання з живими бактеріями, на тлі яких реакція організму малюка не змушує себе чекати. У дитини з’являються жар, алергія різноманітного характеру та інші небажані явища, які відомі практично кожним батькам. Крім цього, живі бактерії можуть спонукати виникнення коклюшу, якщо внаслідок щеплення дитячий імунітет не зміг впоратися з ними. При застосуванні Пентаксиму такий результат подій зводиться на «ні» в ста відсотках випадків.
  • Пентаксим непогано переноситься дітьми, тому що ймовірність виникнення небажаних ефектів спостерігається тільки у 0.6% малюків. Крім усього іншого, вакцина нешкідлива. Це стосується не тільки здорових малюків, а й дітей, імунна система яких ослаблена.
  • Компонент щеплення у вигляді суспензії допускається застосовувати як для дитячої вікової групи, так і для дорослої, незалежно від віку. А цю лікувальну вакцину можна застосовувати у дітей до п’ятирічного віку.

Кваліфіковані фахівці радять застосовувати дану вакцину для щеплення подальшої групи малюків:

  • Малюки, у яких діагностовано такі патології, як: дисбактеріоз, дерматит, анемія, енцефалопатія.
  • Діти, які систематично хворіють.
  • Малюки, у яких діагностовано: ВІЛ; судоми; патології, що носять алергічний характер перебігу.
  • Малюки, у яких є відповідні приписи про скасування від АКДС.
  • Малюки, у яких при первинній вакцинації АКДС спостерігалися тяжкі наслідки після проведення щеплення.
  • Здорові діти з тримісячного віку на підставі національного графіка проведення щеплень.

У підсумку, дану вакцину слід робити малюкам, у яких нестабільний стан здоров’я, причому починати щеплення пентаксином слід з раннього віку, оскільки дана категорія дітей входить до групи ризику.

При використанні даної вакцини є деякі обмеження для будь-якої вікової групи, якщо у них діагностовано подальші стани:

  • Непереносимість складових частин вакцини в індивідуальному порядку.
  • Хронічні патології гострого перебігу.
  • Інфекційні патології гострого перебігу.
  • Патології, що супроводжуються жаром.
  • Алергія в різних її проявах на попередні щеплення.
  • Енцефалопатія.

Важка симптоматика, що виникає протягом сорока восьмигодинного проміжку часу після закінчення щеплення різною вакциною, яка включає до свого складу коклюшне з’єднання. Піднімається дуже висока температура аж до 40 градусів Цельсія, малюк плаче протягом трьох годин, у нього виникають судоми та різко знижується рівень тиску.

Слід відзначити той факт, що малюкам, у яких поставлений такий діагноз, як тромбоцитопенія необхідно з особливою уважністю проводити вакцинацію, оскільки це може послужити причиною відкриття кровотечі.

Щеплення робиться тільки при внутрішньом’язовому введенні. Грудним малюкам до першого року життя, як правило, засіб вводять в стегнову ділянку, а дітям старшого віку – в плече. Робити укол в сідницю виключається. Це обумовлюється тим, що на цій ділянці тіла великий шар підшкірного жиру, а внаслідок вакцинації все дозування може потрапити туди і від щеплення не буде ніякого результату. Крім цього, введення препарату в сідничний м’яз може зачепити нерв, а це спричинить за собою серйозні ускладнення.

Як правильно повинна проводитися вакцинація? Спочатку необхідно витягти шприц, заповнити його суспензією та потім трохи струснути. Тільки потім на шприц одягають голку та вводять вакцину.

Пентаксим може спровокувати небажані реакції, причому як місцеві (проявляються на незначній ділянці тіла), так і системні (зачіпають весь організм цілком).

В цілому реакції можуть бути такими:

  • Зниження рівня артеріального тиску;
  • Проблеми зі сном;
  • Жар;
  • Порушення стільця;
  • Нервозність;
  • Відсутність апетиту.

Перед тим, як проводити щеплення малюка слід добре підготувати до даної процедури. Спочатку в день, коли відбуватиметься вакцинація, малюкові не слід снідати. Йому потрібно дати велику кількість рідини. Крім цього, необхідно простежити за процесом дефекації напередодні щеплення. Якщо ж малюк не сходив «по великому» в туалет, тоді слід дати йому проносні засоби.

По приїзду до медичного закладу малюкові необхідно дати знову попити води. По закінченню щеплення можна трохи подихати свіжим повітрям. По прибуттю додому постаратися не годувати малюка, а дати йому знову попити. Коли малюк захоче поїсти, зварити йому пісний суп або кашу. Головне, щоб це не була солодка або смажена їжа. Протягом трьох діб спостерігати за станом малюка, особливо це стосується температури тіла. Якщо піднімається температура, дати дитині жарознижуючі.

Якщо дитина напередодні перенесла захворювання з подальшими ускладненнями, необхідно дочекатися повного одужання. Кваліфіковані фахівці радять проводити вакцинацію після закінчення двох – чотирьох тижнів після повного одужання дитини. Якщо ж малюк переніс ГРВІ, то вакцинацію можна проводити після того, як спаде жар і температура тіла прийде в норму. Якщо ж дитина перехворіла на менінгіт, то прищеплення має проводитися не раніше, ніж після закінчення шести місяців. Якщо дитина алергік, зокрема це стосується шкірних реакцій, то вакцинацію пентаксином можна робити через два – три тижні після зникнення усієї непотрібної симптоматики, причому даний препарат йде в комплексі з використанням антигістамінних засобів для перорального застосування або у вигляді різноманітних мазей.

Вакцинація даними засобом проводиться малюкам в три, чотири, п’ять, шість місяців. Але це стосується тільки України. По закінченню вісімнадцяти місяців роблять ще одне щеплення для закріплення несприйнятливості. Наступні щеплення проводяться в шість років і в сім. Якщо ж з якихось обставин режим щеплення був порушений, то роблять первинну вакцину, потім через два місяці ще одну і ще через два місяці третю. По закінченню року роблять остаточне щеплення.

Багато батьків задаються питанням: «Куди можна звернутися для щеплення?». Щеплення можна зробити в спеціалізованих вакцинальних установах або в місцевій лікарні. Але варто врахувати той факт, що в місцевій лікарні даної вакцини може і не бути. Але є такі поліклініки, які здійснюють свою діяльність щодо подальшого плану: спочатку батьки замовляють вакцину Пентаксим; потім кабінет, який здійснює щеплення, закуповує цю вакцину та на самостійній основі поставляє її в поліклініку. Потім телефонують батькам та домовляються з ними про час вакцинації.

Відомий всій країні лікар Комаровський стверджує, що щеплювати дитину потрібно обов’язково та батьки малюка повинні знати який виробник у вакцини. Фармацевтична індустрія пропонує великий асортимент таких препаратів, але всі вони мають як позитивні сторони, так і негативні. Комаровський добре відгукується про Пентаксим та говорить про те, що в його особистій практиці зустрічалося чимало малюків, які після щеплення АКДС хворіли на коклюш, а після щеплення пентаксином подібні ситуації були єдиними. Крім того, лікар Комаровський акцентує увагу батьків на такому моменті: здійснювати оцінку самопочуття малюка повинні саме мама та тато, а після виникнення будь-яких сумнівів в обов’язковому порядку повідомити про цей інцидент лікуючого фахівця (педіатра).

У 2017 році в пресі повідомлялося, що через складнощі з сертифікацією зникла з ринку вакцина Пентаксим. На даний момент ця проблематика врегульована на державному рівні.

Чинний склад вакцини Пентаксим

Дане щеплення є комбінованим та включає до свого складу два діючих елемента:

  • Шприц – всередині знаходиться суспензія мутнуватої консистенції.
  • Флакон – заповнений сухим ліофілізатом.

Суспензія, в свою чергу, включає до складу з’єднання для введення вакцини від чотирьох серйозних патологій:

  • Поліомієліт;
  • Правець;
  • Дифтерія;
  • Коклюш.

Флакон, у свою чергу, з вмістом ліофілізату включає до складу лише одне дійове з’єднання для введення вакцини від заражень, спровокованих гемофільною паличкою, що відноситься до типу В (ХІБ-інфекція).

Головне питання тривожних матерів: «Від чого?». У суспензії знаходяться анатоксини проти дифтерії, коклюшу та правця і до того ж мертві віруси поліомієліту. Другорядними сполуками виступають: вода деіонізована, кислота оцтова, алюмінію гідроксид, формальдегід, середа Хенкса. У флаконі також знаходяться такі другорядні з’єднання, як: трометамол та сахароза.

Вакцина виготовляється у Франції. Виробник – SANOFI PASTEUR. Раніше, до появи даної комплексної вакцини малятам робили по три щеплення від кожної загрози, що входить до складу даної вакцини.

Де можна купити якісну вакцину Пентаксим

Придбати даний різновид вакцини можна як в аптечній мережі, так і в спеціалізованих вакцинальних установах. Але варто сказати про те, що в аптечних пунктах вона буде коштувати до трьох разів дешевше, ніж в вакцинальних установах. Звичайно, купити вакцину можна й самостійно. Але при цьому потрібна спеціальна сумка – холодильник, оскільки вакцина повинна знаходитися в холоді. Крім того, при самостійному транспортуванні можуть бути порушені вимоги доставки, та й постачальники можуть виявитися ненадійними, й продадуть вам неякісний товар.

Ціна вакцини Пентаксим

Звичайно, багато спеціалізовані клініки на тлі відсутності даної вакцини в місцевих лікарняних установах намагаються заробити на цьому якомога більше коштів та завищують ціновий аспект. Так, вакцина в таких установах обійдеться вам в два рази дорожче, ніж в аптечній мережі, тому розумніше препарат купити в місцевій аптеці. Продається провізорами на всій території України. Даний препарат не можна віднести до категорії дешевих вакцин. Він коштує дорого, тому не по кожному гаманцю. Внаслідок цього переважна більшість батьків роблять безкоштовні щеплення в місцевих поліклініках.


Увага!

Використання Пентаксим без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.