Пентоксифілін

Фармакологічна група: Ангіопротектори і мікроциркуляція, Захворювання крові (Кровоносна система), Препарати для розрідження крові, Серцево-судинна система

Класифікація: С04АD03

Міжнародна назва: Pentoxifylline

Діюча речовина: Пентоксифілін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Пентоксифілін є дієвим засобом, що допомагає поліпшити дихальну мускулатуру. Суттєво впливає на судини людського організму, покращує мікроциркуляцію та підвищує резистентність капілярів. Крім того, блокує процеси утворення тромбів.

Детальна інструкція по використанню засобу високої ефективності Пентоксифіліну

Даний лікарський засіб можна з упевненістю назвати синтетичним медикаментом, який зазвичай виготовляється в декількох лікувальних видах:

 • Ін’єкційний розчин, що містить у своєму складі: воду – об’ємом до одного мілілітра; хлорид натрію – об’ємом дев’яносто міліграмів; Пентоксифілін – об’ємом двадцять міліграмів. Розчин знаходиться в ампулах об’ємом п’ять мілілітрів.
 • Таблетки з концентрацією активного інгредієнта чотириста та шістсот міліграмів. Вони покриті оболонкою, яка добре розчиняється в кишківнику людського організму.
 • Драже з концентрацією активного інгредієнта сто та чотириста міліграмів.
 • Таблетки з концентрацією активного інгредієнта сто та чотириста міліграмів. Вони покриті оболонкою рожевого відтінку, які розчиняється в кишківнику.

Лікарський засіб допомагає відновлювати пластичність еритроцита, що істотно підвищує його здатність проникнення до судин. Особливо це стосується вузьких просвітів. Це вражаюча властивість медикаментозного засобу покращує мікроциркуляцію в тканинах організму. Препарат знижує в’язкість крові.

Засіб допомагає поліпшити кровообіг в порушених хворобою областях. Медикамент позитивно впливає на всю центральну нервову систему та її функціонал.

Перед тим, як приймати лікарський засіб, необхідна загальна консультація лікуючого фахівця. Самолікування та порушення дозування може призвести до негативних наслідків для здоров’я людини.

В даний момент Пентоксифілін – один з найбільш ефективних лікарських засобів. Використовується у складі терапії численних патологій. Найчастіше лікарський засіб виписується при подальших патологіях:

 • Інсульт ішемічний;
 • Бронхіальна астма;
 • Гіпертензія артеріальна;
 • Бронхіт;
 • Імпотенція судинна;
 • Виразка трофічна;
 • Дистрофія м’язова;
 • Спазми на гладких м’язах;
 • Відмороження та подальша гангрена.

За необхідного дозування лікарського медикаменту та використанню можна відзначити наступні методи: ін’єкції, таблетки та крапельниця.

При патологіях загостреного та важкого перебігу внутрішніх органів людського організму рекомендується використовувати даний медикамент у формі ін’єкційних розчинів. Внутрішньовенно використовують лікарський засіб у формі крапельниці. Як правило, використовується одна ампула на двісті мілілітрів розчину натрію хлориду. Це дозування застосовують дуже неквапливо, протяжністю близько півтора – двох годин. Загальне дозування може бути злегка підвищеним, якщо пацієнт добре переносить препарат до 0.3 грамів.

При внутрішньоартеріальному введенні початкове дозування становить 0.1 грам лікарського засобу на п’ятдесят мілілітрів розчину хлориду натрію, потім дозування підвищують до 0.3 грамів.

Весь ін’єкційний розчин вводиться досить неквапливо протягом десяти – дванадцяти хвилин. На всю курсову терапію йде близько десяти вливань.

Можливе передозування медикаментозним препаратом. Це проявляється у вигляді таких симптомів:

 • Незначне запаморочення;
 • Загальне нездужання у всіх частинах тіла;
 • Невелика нудота;
 • Можливі блювання та судоми.

Також іноді виникають й небажані реакції, до яких можна зарахувати:

 • Короткочасна непритомність;
 • Загальна зміна функціоналу дихання;
 • Шок анафілактичний (потрібне термінове надання допомоги медиків).

При перевищенні допустимого дозування слід пройти курс, що починається з промивання у хворого його шлунка. Вводиться всередину вугілля активоване. Повністю нормалізується тиск артеріальний та підлягає відновленню дихальної функції. При крайніх та негативних ускладненнях необхідно скористатися професійною допомогою та обов’язково викликати практикуючого лікаря додому. У подібних випадках найчастіше вводиться адреналін. При посиленій блювоті надається комплексна терапія, яка полягає у невідкладних заходах для повної зупинки шлункових кровотеч.

Пентоксифілін якісно підсилює спільні дії лікарських засобів, які допомагають знижувати рівень тиску артеріального, а також медикаментів, які прописуються для лікування цукрового діабету.

Важливо знати: якщо пацієнту необхідно вживати відразу кілька препаратів, слід дізнатися про їх взаємодії один з одним. На це потрібно звертати посилену увагу та попереджати ведучого вас лікаря заздалегідь перед використанням даних медикаментів. Інакше, у результаті, ви не вилікуєте хворобу, а лише її багаторазово збільшите.

Пентоксифілін як й всі фармакологічні препарати іноді надає деякі небажані побічні ефекти на організм людини. Найчастіше вони виражаються в розвитку деяких негативних симптомів з боку багатьох систем та органів людського організму. До таких побічних ефектів можна віднести:

 • За органам травлення – деякі переповнення в шлунку, незначна нудота, зменшення загального апетиту, блювотні позиви.
 • За серцево судинній системі – біль у серці, болі стенокардичні. Можлива аритмія та зниження рівня тиску артеріального.
 • За органам дихання – астма бронхіальна, можлива недостатність дихання.
 • За алергічних проявів – кропив’янка, незначні свербіжі та почервоніння шкірного покриву. Іноді може розвинутися шок анафілактичний.

При терапії даним медикаментозним засобом фахівець веде регулярний контроль крові у пацієнта. При появі перших ознак алергії слід повідомити про це свого лікаря та перервати застосування медикаменту.

Пентоксифілін з особливим успіхом використовується при лікуванні різних хвороб у людей похилого віку. Також допомагає при порушеннях кровообігу у мозку, що носять характер з хронічною складовою. Системними симптомами даної хвороби можна вважати емоційні та неврологічні прояви, коли з’являється уповільнена розумова активність, незначні порушення сну людини та загальне зниження пам’яті.

При всіх цих проблематиках практикуючі фахівці прописують Пентоксифілін або будь-які з його аналогів. Всі подібні засоби істотно допомагають поліпшити загальну мікроциркуляцію та підвищують плинність всієї крові в організмі. В результаті досить відомих та численних досліджень, проведеними висококваліфікованими фахівцями доведено, що використання Пентоксифіліну протягом місяця якісно перетворює церебральний кровотік на сімнадцять відсотків краще. Також дослідження підтвердили, що використання даного медикаменту не викликає синдромів внутрішньго мозгового обкрадання.

Як всім відомо, обмеження є у всіх лікарських засобів та Пентоксифілін винятком не є. Даний медикамент не рекомендується використовувати пацієнтам з повною непереносимістю даного препарату. Також не рекомендується використовувати даний препарат хворим, які перенесли інфаркт або інсульт.

Медикамент повністю протипоказаний при вагітності та дітям, які не досягли вісімнадцятирічного віку. Лікарський засіб може проникнути в молоко матері та при цьому потрапить в дитячий організм. Виходячи з вищенаписанного, жінка в цей час категорично повинна утриматися від використання медикаментозного засобу або замінити його на будь-якій іншій лікувальний медикамент.

Також необхідно з крайньою обережністю застосовувати Пентоксифілін пацієнтам, які напередодні перенесли хірургічне втручання, оскільки можуть виникнути ускладнення з боку внутрішніх органів та слизових оболонок. Не рекомендується використовувати лікарський медикамент при патологіях нирок та печінки.

Серед усіх препаратів даної фармакологічної групи, які можна застосовувати у бодібілдингу Пентоксифілін займає пріоритетне місце. Він допомагає поліпшити загальний кровообіг у тканинах та посилює ефект в цілому вже по закінченню тридцяти хвилин після його використання. Як відомо, в спорті необхідний потужний та додатковий пампінг, який при використанні Пентоксифіліну може тривати кілька годин поспіль. Не варто забувати про те, що даний препарат може викликати незначні ефекти побічного характеру. Тому займаючись цим видом спорту, необхідно проконсультуватися з практикуючим фахівцем перед використанням Пентоксифіліну, щоб уникнути негативних впливів на організм у майбутньому.

До аналогів даного лікарського засобу можна віднести наступні медикаменти:

 • Трентал – випускається у вигляді невеликих драже. Призначається лікарем при ішемічному інсульті або при будь-яких порушеннях судинної системи. За своєю ефективністю даний лікарський препарат визнаний універсальним та інноваційним. Він з легкістю переноситься багатьма пацієнтами. Його ціна цілком «по кишені» будь-якій людині. Трентал не доставляє ніяких складнощів у загальному застосуванні.
 • Агапурін – загальні обмеження та показання повністю збігаються з вищепереліченим медикаментом та є аналогічним препарату Пентоксифілін. Як правило, використовується у вигляді таблеток, ін’єкцій. Середня вартість на препарат не змусить задуматися пацієнта про його придбання. Вся детальна інформація про лікарський засіб міститься в інструкції по застосуванню.
 • Вазоніт – виготовляється у вигляді таблеток білої колірної гами. Допомагає поліпшити загальне постачання кров’ю та киснем тканини людського організму. Дані таблетки необхідно використовувати строго після прийому їжі, запиваючи необхідною кількістю звичайної води. Як й всі перераховані вище аналоги Вазоніт володіє незначними негативними ефектами. Ціновий сегмент досить високий, але його може дозволити собі купити кожна працююча людина з середнім достатком. Зберігати лікарський засіб не варто більше п’яти років.

Необхідне дозування при застосуванні таблеток Пентоксифілін

У загальному та цілому довгостроковому терапевтичному лікуванні, доза прописується та призначається провідним лікарем пацієнта. Весь курс, як правило, проходить в індивідуальному порядку та залежить від поставленого діагнозу, загальних симптомів та всіх особливостей хворого організму. Таблетки приймаються відразу після прийому їжі. Їх необхідно моментально ковтати, при цьому не подрібнювати та не розжовувати. Також рекомендовано запивати таблетки необхідною кількістю рідини.

За інструкцією, якщо хворому більше вісімнадцяти років призначають двісті міліграмів лікарського засобу за один прийом тричі на день. Якщо таблетка містить дозування у чотириста міліграмів, призначається, як правило, по одній таблетці та не більше двох прийомів за добу. Відповідно до загальної інструкції курс лікування не повинен перевищувати трьох тижнів. При крайній необхідності лікуючий фахівець може істотно скоротити або незначно продовжити загальну довгостроковість терапії.

Ціна на лікарські форми медикаментозного засобу Пентоксифілін

Ні для кого не секрет, що на ціновий аспект безпосередній вплив надають деякі фактори. Пентоксифілін не є винятком. Вартість даного медикаменту різниться в залежності від дозування, а також лікувальної форми. У середньому ціновий аспект на даний різновид лікарського засобу незначний. Його покупка не завдасть істотної матеріальної шкоди пацієнтові. Лікарський засіб відпускається провізорами всіх аптечних мереж тільки за рецептом.


Увага!

Використання Пентоксифілін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.