Перекис водню

Фармакологічна група: Антисептики і дезинфікуючі засоби

Класифікація: D08AX01

Міжнародна назва: Hydrogen peroxide

Діюча речовина: Водню пероксид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

В аптечці будь-якої людини є лікарський засіб, яким попередньо обробляють різноманітні травми (подряпини, порізи та багато іншого). Але серед найширшого кола медикаментів даного призначення найбільшою популярністю користується перекис водню. Цей антисептик заслужив довіру практично всіх пацієнтів і не втрачає його протягом дуже тривалого часу. Мало кому відомо, але даним препаратом виліковують патології порожнини рота. Крім усього іншого, цей антисептик переважна більшість людей найчастіше застосовує в народній медицині.

Інструкція та основне застосування перекису водню

Даний антисептик виготовляється в затемнених скляних флаконах об’ємом сто мілілітрів, в які розлитий прозорий безбарвний розчин, який не має запаху. Активна складова частина – перекис водню. Другорядні з’єднання – вода, що пройшла ступінь очищення.

Перекис водню застосовується зовнішньо. Головне призначення цього медикаментозного засобу – обробка ран та патологічних місць при подальших обставинах:

  • Лікування стоматиту (необхідно полоскати ротову порожнину).
  • Промивання й обробка поверхонь гнійних ран.
  • Носові кровотечі (перекис водню зупиняє кров).
  • Різні подряпини, а також порізи.
  • Ангіна гнійна.
  • Даний засіб застосовується лікарями – отоларингологами для вилучення сірчаної пробки з вуха.

Перекис продається в аптечній мережі в подальших різновидах:

  • Гідроперит 35%.
  • Концентрований розчин 27.5% – 31%.
  • Розведений розчин – близько 3%.

Він володіє дезодорованим ефектом, а при концентрації понад 30% можливе подразнення слизової оболонки. Реакція розкладання здійснюється миттєво. При безпосередньому контакті перекису з киснем з’являється піна.

Потрібно сказати, що саме цей антисептик очищає вогнища ураження, видаляючи при цьому гній. До того ж перекис водню миттєво запобігає кровотечі.

У перекису водню є тільки одне обмеження у використанні – непереносимість даного медикаменту в індивідуальному порядку.

Даний лікарський засіб дозволено застосовувати жінкам, які виношують дитину, а також в період грудного вигодовування. Значна частина матерів-годувальниць використовує перекис водню при кривавих тріщинах на сосках.

Подібний антисептик прекрасно переноситься пацієнтами. При обробці ранових ділянок тіла можливе невелике печіння. Але це не є небажаним ефектом перекису водню, а всього лише його особливістю.

Про випадки перевищення допустимого дозування нічого невідомо, навіть при регулярному використанні перекису водню. Якщо у пацієнта чутлива шкіра, то може спостерігатися сухість або лущення дерми на оброблених ділянках.

Даний розчин не можна застосовувати поряд з розчинами лугу, оскільки в умовах другого зменшується антисептична результативність перекису водню. Крім цього, можливе зменшення медикаментозного ефекту, якщо перекис водню буде перебувати під сонцем.

Переважна кількість людей задають такі питання практикуючим фахівцям: «Чи можна пити перекис водню та що буде, якщо випити?». Згідно з анотацією, даний медикамент пити не можна, особливо це стосується пацієнтів з патологіями шлунково-кишкового тракту та крові, оскільки це може спровокувати подальші негативні реакції, такі як:

  • Кровотечі внутрішні;
  • Блювотні позиви, різі в області живота;
  • Нездужання;
  • Перебування в стані сонливості;
  • Набряк гортані;
  • Алергічні прояви;
  • Опіки печінки, стравоходу, а також слизової шлунково-кишкового тракту.

Формула широко відомого антисептика перекису водню

Хімічна формула даного складного з’єднання така: Н2О2. Ця формула вказує на присутність у складі перекису водню двох атомів кисню та двох атомів водню. В умовах звичайного середовища перекис є рідиною, яка утворилася до сиропного стану з щільністю 1.44 г / см3. Температура кипіння дуже висока – 150,2 градусів Цельсія. Є прекрасним іонізуючим розчинником. Поєднувати пероксид водню з водою можна в будь-яких пропорціях.

Методи лікування перекисом водню

На сьогоднішній день можна відзначити подальші методи лікування даним антисептиком:

  • Внутрішнє лікування: закапування та питво.
  • Зовнішнє лікування: різноманітні компреси, розтирання та змазування.

Найвідоміший багатьом професор І.П. Неумивакин рекомендує пацієнтам приймати всередину розбавлений розчин Н2О2 по тридцять крапель на щоденній основі. Прийом всередину слід розділити на безліч разів. Але слід пам’ятати, що пити даний розчин необхідно з дотриманням конкретно призначеного дозування.

Щоб досягти найбільш високу результативність, Неумивакин радить проводити прийом розведеного розчину перекису водню натщесерце протягом десяти днів. При цьому він говорить про обов’язкове дотримання п’ятиденної перерви на етапі курсової терапії.

Важливо: не можна підвищувати допустиме дозування, оскільки велика ймовірність, нанести опік слизовій оболонці.

Початок перорального прийому перекису повинно здійснюватися з крайньою обережністю, оскільки він впливає миттєво, стрімко вбиває мікроби, які знаходяться в людському організмі. Внаслідок цього пацієнт може скаржитися на запаморочення, а також на систематичну нудоту. У першу добу краще не виходити за межі десяти крапель.

Внутрішній прийом Н2О2 реалізують для подальших цілей:

  • При дефіцитності кисню для його зростання. Рушійною силою подібної нестачі є, як правило, викиди забруднюючих речовин різноманітними промисловими підприємствами, вирубка лісів та інші обставини.
  • У профілактичних цілях.
  • В якості лікувальних заходів для усунення певних патологій. Н2О2 вбиває різноманітні грибки, віруси, мікроби, а в ряді випадків веде боротьбу з раковими клітинами.

Безпосередній вплив надає на наступні патології:

  • бронхіт;
  • ангіна;
  • склероз;
  • Синдром Альцгеймера та Паркінсона;
  • тромбофлебіт;
  • гайморит;
  • цукровий діабет;
  • варикоз.

При внутрішньому прийомі перекис слід розводити водою, оскільки людський організм буде набагато легше приймати подібний розчин. Вода повинна бути кімнатної температури. У кип’яченому вигляді застосовувати ні в якому разі не можна, оскільки це ускладнить процес взаємодії перекису водню з водою.

Значна частина пацієнтів використовує Н2О2 як антисептик, для освітлення волосся на руках. Для приготування суміші знадобиться: тридцять мілілітрів дистильованої води й така ж кількість перекису водню. Потім в приготовлену суміш додають десять мілілітрів нашатирю та половину чайної ложки харчової соди. Потім суміш наносять на поверхню рук й чекають шістдесят хвилин. По закінченню цього часу руки слід добре помити.

Мало кому відомо, що перекис можна використовувати для боротьби з ненависними зайвими кілограмами. В результаті численних досліджень виявилося, що перекис збагачує людський організм необхідними білками, мінералами та вітамінами. Внаслідок цього нормалізується кислотно-лужний баланс, а надлишковий цукор виводиться з організму.

Наукою даний процес пояснюється подальшим чином: в результаті взаємодії перекису водню на людський організм відбувається інтоксикація і в підсумку – повна втрата апетиту. Внаслідок цього, подібний метод схуднення абсолютно невиправданий.

Також перекисом водню більшість людей лікують порожнину рота. Але перш ніж почати подібну терапію, слід записатися на консультацію до лікаря – стоматолога. Н2О2 використовують при стоматиті, гінгівіті, пародонтозі. Основне призначення перекису – вбивати хвороботворні мікроорганізми, на тлі яких в ротовій порожнині розвиваються патології інфекційного характеру.

Для приготування суміші знадобиться: половина чайної ложки соди, десять крапель лимонного соку, а також двадцять крапель перекису водню. Приготовленою сумішшю чистять зуби безпосередньо перед сном. Після даної маніпуляції не можна їсти близько двадцяти хвилин.

Також за допомогою перекису водню можна зміцнити зубну емаль та вбити шкідливі бактерії. Для цього знадобиться приготувати таку суміш й втерти в ясна: п’ятдесят мілілітрів води та одна – дві чайні ложки перекису водню. Після даної процедури півгодини не їсти.

На практиці найчастіше використовують компреси з Н2О2. Для цього слід взяти дві – три чайні ложки перекису водню та половину грама води. Потім все перемішати, занурити в отриману суміш невеликий клаптик бавовняної тканини та накласти на вогнище ураження. Пацієнтам, у яких діагностовано синдром Паркінсона та склероз слід протирати 3% перекисом водню всю частину тіла.

Пероксид також використовують для лікування вух. Для цього необхідно взяти одну краплю 3% перекису водню та чайну ложку води. Все перемішати. Потім отриману суміш закапати у вухо. Довгостроковість терапевтичного лікування складає близько тридцяти днів.

Найчастіше закопують перекис водню в ніс при сильному нежиті. Але це слід робити на початковому етапі захворювання. Якщо вчасно почати терапію, то риніт буде попереджено. Для приготування розчину знадобиться шістдесят крапель пергідролю, які додають в склянку з дистильованою водою. Подібною сумішшю промивають ніс. Для приготування крапель для закапування в ніс дистильованої води потрібно менше. Для проведення процедури слід сісти біля раковини та нахилити над нею голову горизонтально, потім робити промивання носа з невеликого заварника. Якщо все робити правильно, то розчин буде витікати з іншої ніздрі.

Перекис водню ефективний від прищів. Схема використання для людини досить проста:

  • Перед застосуванням розводять 3% розчину Н2О2 зі звичайною дистильованою водою. Співвідношення – 1:10.
  • Поверхня особи повинна бути повністю чистою.
  • Розчин розподіляють тільки на пошкоджені ділянки точково.
  • Через деякий час слід нанести крем живильний на обличчя.

Більшість дачників використовує перекис водню для розсади. За допомогою даного засобу урожай зростає набагато швидше. Крім цього:

  • Перекис наповнює урожай силами й допомагає йому швидше адаптуватися до нового періоду вирощування.
  • В результаті подібної підгодівлі до розсади надходить найбільший обсяг необхідних з’єднань.
  • Даним засобом обробляють листя від шкідників на ділянці.

Будь-якому майбутньому врожаю необхідна вода. Огірки є вологолюбними овочами та віддають перевагу дощовій воді. Але що робити, якщо огірки посаджені в парниках? Як замінник дощовій воді для огірків використовують перекис водню. Для приготування розчину знадобиться: дві столові ложки перекису та один літр звичайної води.

Ще перекис водню застосовують для басейну, щоб провести очищення води. Подібний метод очищення з’явився порівняно недавно. Перевагами даного способу є: нешкідливість для людського організму, відсутність запаху, висока ефективність та простота у використанні.

Ціна засобу з великим спектром застосування перекису водню

Даний засіб відпускається провізорами аптечних мереж за дуже низькими цінами. Звичайно, ціновий сегмент в різних аптечних пунктах може різнитися, але незначно. Купити цей препарат можна в звичайній аптеці або в інтернет – аптеці. Відпускається без рецептури.


Увага!

Використання Перекис водню без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.