Персен

Фармакологічна група: Заспокійливі засоби, Невралгія

Класифікація: N05CM

Міжнародна назва: Persen

Діюча речовина: Валеріани корня екстракт, Меліси лікарської трави екстракт, М’яти листя перцевої сухої екстрат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Персен – це класичний рослинний лікарський засіб, що використовується для боротьби з несильними симптомами психічного стресу (психічне напруження, занепокоєння / тривожність), а також в якості допомоги при проблемах із засинанням та відсутності нормального сну. Виробляється компанією Sandoz, яка є підрозділом глобальної фармацевтичної компанії Novartis International AG, що знаходиться в Базелі, Швейцарія, й належить до світових лідерів в області виробництва дженерикових засобів та біосимілярів (відтворених біологічних медикаментів). Також його випускає словенський підрозділ Сандоз – Lek Pharmaceuticals d.d. (Любляна). Однак сам Персен не належить ні до дженерика, ні до біосиміляру, ​​це оригінальний рослинний комбінований препарат.

Персен – інструкція із застосування препарату

Як приймати таблетки? Дітям та дорослим після дванадцятирічного віку рекомендовано вживати по 3 таблетки тричі на добу при підвищених розумових навантаженнях, високому порушенні нервової системи та дратівливості. Якщо є проблеми із засинанням або безсонням – тоді пити три пігулки за годину до відходження до сну. Для препарату характерний повільний (але впевнений) початок дії. Потрібно пропити Персен мінімум протягом чотириденнего періоду, щоб домогтися оптимального ефекту. Однак якщо оздоровчої дії та ніяких позитивних зрушень не спостерігається після закінчення цього періоду, то потрібно звернутися до лікаря за консультацією. Термін лікування нелімітований, синдрому відміни не спостерігається навіть при довготривалому застосуванні.

Склад. Повністю рослинний. До базових компонентів Персену належать:

  • екстракт коренів валеріани етанольно-водний (Valeriana officinalis L., radix, extractum hydroalcoholic siccum);
  • екстракт листя меліси (Melissa officinalis L., folium, extractum siccum);
  • естракт м’яти перцевої (Mentha piperita L., folium, extractum siccum).

Дозування трав’яних інгредієнтів підібрано на підставі відповідних досліджень. Крім основних, в Персені також міститься ряд додаткових компонентів, включаючи лактози моногідрат, кросповідон, сахароза, тальк, заліза оксид коричневий (який надає таблеткам темно-бордовий колір).

Коли допомагає Персен? Персен допомагає при психічному стресі. Останній являє собою сукупність неспецифічних адаптаційних (нормальних) реакцій людського тіла у відповідь на різні стресові фактори, що порушують саморегуляцію організму та стан нервової системи. Стрес фактично виник з появою цивілізації, з давніх-давен стресорами були такі чинники, як боротьба за виживання, полювання на мамонтів та виживання у ворожому, дикому середовищі. У сучасному розвиненому суспільстві стрес більше не пов’язаний з питаннями виживання. Судячи з цього, він теоретично повинен бути слабшим, але це не завжди так. Зараз стрес може бути пов’язаний з фінансовими труднощами, нездійсненими амбіціями, важкою роботою, проблемами в особистому житті, шумом (наприклад, якщо людина живе біля залізничної колії), забрудненням навколишнього середовища, самотністю та ін. Існує два види стресів. Перший – гострий, він відрізняється короткочасністю та може бути позитивним (внаслідок приємних подій, наприклад, коли людина вперше спустився на лижах з гори) або негативним (наприклад, при запобіганні дорожньо-транспортних пригод). Якщо гострий стрес – нечастий гість у вашому житті, це не проблема. Однак часті гострі потрясіння та наявність постійних стресових факторів, можуть бути дуже неприємними для здоров’я. За допомогою натуральних інгредієнтів Persen допомагає впоратися зі стресовими ситуаціями та хронічною тривожністю.

Побічні ефекти. Persen може викликати неприємні реакції з боку шлунково-кишкового тракту, можливе загострення печії (це потрібно мати на увазі пацієнтам з гастроезофагеальним рефлюксом). Вкрай рідко спостерігаються прояви астенічного характеру, запаморочення та алергія (підвищена чутливість).

Цікавий факт – близько десяти років тому виробник препарату потрапив у невелику скандальну ситуацію. У рекламі продукт позиціонувався як безпечний для вживання дорослими та дітьми однак містив компоненти, які можуть викликати побічні ефекти. Компанія виступила в якості відповідача перед АМКУ (Антимонопольним комітетом України), взяла на себе зобов’язання припинити правопорушення та сплатити штрафні санкції. Однак потрібно зазначити, що побічні ефекти та застереження містилися в інструкції в упаковці із засобом, з якою всі пацієнти зобов’язані ознайомитися перед застосуванням медикаменту.

Вагітність та Persen. Ефективність та дієвість не встановлені при виношуванні дитини й грудному вигодовуванні. Тому в ці періоди препарат не рекомендований.

Передозування. Якщо вжити близько 20 грам валеріани, що еквівалентно близько 103 пігулок медикаменту, може виникнути швидка стомлюваність, тремор, розширення зіниць та інше, в цілому незначні симптоми. Немає повідомлень про передозування іншими компонентами Персену (м’ятою та мелісою). Persen – це не психотропний препарат та не небезпечний антидепресант, тому він не був «фігурантом» випадків самогубства при вживанні препаратом тощо.

Відмінності Персену (Persen®) Форте

Приставка «Форте» зазвичай позначає посилену формулу препарату. Persen Forte випускається в капсульній формі та більш високою концентрацією активних речовин. Препарат призначений для тих, у кого сильно, як то кажуть, шкребуть кішки на душі, тобто при високій тривожності та журбі (або навпаки – збудливості). Головні ознаки, які повинні бути присутніми та при яких допомагає Persen Forte, – це наявність тривоги, неспокою, стресової напруги та / або порушень сну, асоційованих з неврозами.

Персен Форте вживають так же, як і звичайний, але замість 3 таблеток призначається по 2 капсули.
Згідно з офіційною інструкцією, цей препарат також підходить для дітей (після 12 років).

Коли варто вибрати Персен Нічний (Ніч)?

Якщо внаслідок накопичених нервових проблем людина відчуває труднощі з засинанням та безсонням, можна спробувати Персен Ніч (Persen. Night), що являє собою збалансовану комбінацію рослинних компонентів, які діють на синергетичній основі, сприяючи легкому засинанню та міцному сну протягом усієї ночі. Це твердження підкріплено низкою наукових досліджень. Згідно Bent S., Padula A., Moore D., et al. (Бент С., Падула А., Мур Д. та співавторам), 2006, валеріана здатна покращувати якість сну, причому без побічних ефектів. Відповідно до дослідження Cases J. et al. (Кезес Дж. І співавтором). Схожу дію показали мелісові добавки.

Крім того, згідно з новою статтею 2018 року, опублікованій вченими Ranjbar M, Firoozabadi A, Salehi A (Ранджбар М., Фірозабад А., Салехі А, та ін.), Комбінація Melissa officinalis L. та Nepeta menthoides Boiss & Buhse (різновиди котячої м’яти справжньої, трав’янистої рослини із сімейства Ясноткові) може допомогти при безсонні, та супутніх її депресії та занепокоєння. Напевно, ви помічали, що коли не висипається, то стрес «прилипає» швидше і від нього важче звільнитися. Нормально спите – ризик виникнення стресу знижується.

Однак, якщо проаналізувати склади всіх трьох препаратів, можна зрозуміти, що кардинальних відмінностей Persen Night від інших Персенів не існує. Це просто грамотний ребрендинг та правильна подача інформації з боку компанії виробника.

Ціна на Персени в аптеках

Препарати належать до середньої цінової категорії. Всі вони коштують плюс-мінус однаково. Вартість в аптеках України або іншої країни може варіюватися в залежності від конкретного найменування (звичайний, Форте або Ніч). Для покупки ліків медичний рецепт не потрібний.

Який можна вибрати аналог Персену?

В аптечних пунктах та онлайн-точках пропонується маса замінників Персенів.

Серед них:

  • Валеріани лікарської кореневище. Назви препаратів: Аллуна від АМАКС Фарма (Великобританія), Санасон від Лек (Словенія).
  • Пасифлора (Passíflōra). Найменування: Алора сироп від Нобел Ілач Сана Ве Тіджарет (Туреччина), Пасімона сироп від Абді Ібрагім Ілач Сана ве Тіджарет (Туреччина).
  • Пустирника трава (Leonúrus) та хмелю шишки. Медикамент – Антистрес Лабофарм (Польща).
  • Бромкамфор (3-bromo camphor або камфора бромиста). Продається під такою ж назвою – Бромкамфора від Монфарм (Україна).
  • Валеріана плюс меліса. Валево та Дорміплант. Дексмедетомідин (Dexmedetomidine). Це вже не рослинний препарат. За кордоном він продається під найменуванням Precedex (Прецедекс), тоді як у вітчизняних аптеках його можна знайти як Дексдор від Оріон Корпорейшен (Фінляндія), Дексмедетомідин Евер Фарма від Евер Валінджект (Австрія), та Дексмедетомідіна гідрохлорид від Янгс Хенгруі медичні Ко (Китай / Україна ).

Увага!

Використання Персен без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.