Пікамілон

Фармакологічна група: Невралгія, Ноотропи

Класифікація: N06BX

Міжнародна назва: Picamilonum

Діюча речовина: Нікотиноїл гамма-аміномасляна кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Ноотропи в даний час широко застосовуються в сучасній медичній практиці. З їх допомогою стало можливим лікування різних варіантів розумової відсталості, порушень функціональності головного відділу центральної нервової системи в результаті травм, розлади мозкового кровообігу, хронічних інтоксикацій. Одним з найяскравіших представників даного класу препаратів є Пікамілон, який призначений як для внутрішнього, так і для парентерального застосування.

Препарат надає відразу кілька типів дії, серед яких поліпшення церебрального кровообігу, зниження судинного тонусу, збільшення швидкості мозкового кровотоку, нормалізація передачі імпульсних хвиль по синапсах. Крім цього, лікарський засіб здатний створювати протекцію для нейронів головного мозку від токсичних впливів, пригнічувати вплив спиртних напоїв на ЦНС, знижувати в крові концентрацію холестерину. Завдяки такій різноманітності терапевтичної дії сьогодні препарат успішно застосовується в лікуванні патологічних станів у пацієнтів різного віку, які засновані на ланцюжку порушень нормального перебігу відновних процесів в церебральному відділі ЦНС.

Інструкція Пікамілону

Медикаментозний засіб надає заспокійливу, стимулюючу, психотропну, антиагрегантну дію, а також виступає в ролі потужного антиоксиданту. При застосуванні цих ліків реєструється поліпшення функціональності головного мозку, яке забезпечується нормалізацією метаболізму і поліпшенням церебрального кровообігу. Медикамент істотно підвищує швидкість просування крові по церебральних судинах, зменшує опірність судинної стінки, знижує ризик розвитку злипання тромбоцитів.

Препарат показаний при патологіях кровоносних магістралей головного мозку і хронічній недостатності його кровообігу. Він застосовується у пацієнтів після перенесених ЧМТ та інсультів в якості стимулятора відновлення мови і рухової активності, поліпшення пам’яті, уваги, ліквідації головного болю і усунення запаморочення. Крім цього, засіб ефективно підвищує психічну активність і сприяє регенерації нервових клітин. Препарат використовується при полинейропатіях алкогольного походження і старечої деменції. Його призначають пацієнтам, що страждають кинетозом, що дозволяє уникати заколисування в транспорті.

У разі передозування препаратом відзначається посилення симптомів побічної дії. При отруєнні Ноотропом показано симптоматичне лікування. Серед найбільш частих побічних ефектів засоби виділяють диспепсичні порушення у вигляді нудоти і блювоти, розлади функції сну, скачки артеріального тиску в перші дні після початку прийому медикаментозного засобу. При появі симптомів передозування або розвитку небажаних ефектів необхідно негайно припинити прийом препарату і звернутися до фахівців. Іноді все побічні реакції проходять самостійно тільки при зниженні дози лікарського засобу.

Головними протипоказаннями до застосування препарату є:

 • підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу;
 • гострі і хронічні патології органів сечовиділення в стадії серйозних функціональних порушень;
 • важкі форми ренальної недостатності;
 • період вагітності і лактації;
 • дитячий вік до трьох років.

Під час терапевтичного курсу необхідно утримуватися від потенційно небезпечних робіт, що вимагають підвищеної зосередженості і концентрації уваги, а також швидкої реакції при керуванні механізмами та транспортними засобами. Препарат скорочує період дії барбітуратів, що слід враховувати при формуванні схем лікування. Також він підсилює дію опіатів і проявляє себе з негативного боку при спільному вживанні з алкогольними напоями.

Пікамілон таблетки

Кожна таблетка препарату містить в складі активну речовину пікамілон в кількості 50 мг. Лікарський засіб приймається всередину і запивати декількома ковтками води. Його прийом не залежить від вживання їжі.

Під час використання медикаменту слід строго дотримуватися інструкції по його застосуванню. При патологіях, етіологічно пов’язаних з цереброваскулярними порушеннями разова доза препарату повинна становити 0,02-0,05 г 2-3 рази на день. Відповідно, в даному варіанті добове дозування не повинне перевищувати 0,06-0,15 м Найбільш часто лікарі призначають пацієнтам препарат тривалими курсами від одного до двох місяців. Повторне застосування лікарського засобу призначається через півроку.

Депресивні стани старшого віку, включаючи розлади психіки, пов’язані з клімактеричними змінами в організмі жінок, лікуються шляхом призначення 0,04-0,2 г на добу за 2-3 прийоми. При такому варіанті оптимальною вважається тривалість курсу лікування близько трьох місяців при щоденному прийомі 0,06-0,12 г речовини.

При алкоголізмі в період абстиненції препарат призначається в дозі 0,1-0,5 г на добу і коротким курсом 6-7 днів. У важких випадках дозування лікарського засобу підвищується, але тільки під контролем лікаря. Для відновлення працездатності та при підвищених навантаженнях рекомендується вживати по 0,06-0,08 г в день протягом 1-1,5 місяців, для спортсменів в тій же кількості, але протягом двох тижнів всього тренувального періоду.

Пікамілон уколи

Ін’єкційна форма препарату підвищує працездатність як фізичну, так і розумову. При курсовому лікуванні нормалізуються когнітивні функції, відбувається відновлення пам’яті, усувається головний біль, поліпшується якість сну. Розчин сприяє відновленню мовної функції, допомагає при рухових розладах, які виникають після травматичного ураження головного відділів ЦНС, грубих порушень мозкового кровообігу, вроджених патологій.

Дітям препарат призначається з обережністю і тільки при важких станах:

 • Порушення кровопостачання тканин мозку важкого ступеня,
  сильна дратівливість і перепади настрою, що супроводжуються нервовими розладами і вегетативними порушеннями, зокрема, пітливістю, серцебиттям, задишкою.
 • Згідно з анотацією, лікарський розчин не застосовується по відношенню до дітей, які не виповнилося три роки. У виняткових випадках педіатри можуть прийняти протилежне рішення і призначити препарат в період новонародженості.

Головними обмеженнями до застосування лікарського засобу є:

 • наявність у пацієнта індивідуальної нестерпності препарату і його допоміжних компонентів;
 • складні варіанти перебігу захворювань сечостатевої сфери;
 • вагітність і період лактації.

Уколи робляться як в м’яз, так і внутрішньовенно. Для проведення внутрішньовенних вливань слід розчинити ампулу препарату в 200 мл фізіологічного розчину і вводити його крапельно за призначенням лікаря. Як правило, лікарський засіб призначають по 100 мг дітям і 200 мг дорослим курсом від 10 до 15 днів. По закінченню зазначеного періоду розчин потрібно замінити таблетованій формою препарату.

Показання до застосування

Основними патологічними станами, які привертають до необхідності призначення лікарського засобу, є порушення церебрального кровообігу з різким погіршенням харчування клітин головного мозку і транспортування кисневих іонів до тканин.

Добре допомагають ліки при зниженні працездатності, астенічному синдромі, занепаді сил, невмотивованої раптової або хронічної втоми. Лікарі радять вживати препарат пацієнтам, які страждають тривожністю і дратівливістю, а також алкогольним делірієм і наркотичною залежністю.

Ще одне свідчення – енцефалопатії різного походження, включаючи токсичну, які супроводжуються невротичними порушеннями. В анотації до препарату можна знайти інформацію, що він полегшує стан при тяжкому перебігу мігренозних болів, зменшує частоту її нападів і вираженість патологічних проявів недуги.

Показанням до призначення таблеток є ЧМТ та їх наслідки. Крім цього, нерідко ліки можна зустріти в схемах ліквідації симптомів нейроінфекціонних ураження ЦНС.

Ціна препарату Пікамілон

Сьогодні купити Пікамілон можна без проблем в більшості аптек міста. Також препарат є можливість замовити по інтернету, але в цьому випадку необхідно буде попередньо переконатися в надійності реалізатора, наявності у нього сертифікатів якості, справжності продукції.

Скільки коштує лікарський засіб? У порівнянні з деякими аналогами, препарат має досить високу вартість, тому його складно віднести до групи бюджетних медикаментів. При необхідності курсового і тривалого лікування пацієнтові доведеться віддати за ліки чималі гроші, що слід враховувати спочатку терапії.

Аналоги Пікамілону

На сучасному ринку фармацевтичної продукції ноотропні препарати представлені досить широким торговим рядом, тому з пошуком аналогів того чи іншого препарату з цієї групи проблем бути не повинно. Щодо Пікамілону, то тут існують не тільки аналоги за принципом або схожості дії, але і дженерики лікарського засобу. На даний момент цей список може бути розширений до сотні препаратів, які виробляються не тільки в нашій країні, але і в країнах ближнього, а також далекого зарубіжжя. Найвідомішими з них є:

 • Амілоносар, який представлений таблетованій формою препарату, а також його ін’єкційної різновидом;
 • Піканоіл в таблетках;
 • Пікогам табл. по 50 мг;
 • Натрієва сіль N-нікотиноїл-гамма-аміномасляної кислоти.

До числа популярних аналогів препарату слід також віднести:

 • Вазобрал;
 • таблетки, капсули і розчин для внутрішньом’язових ін’єкцій Вінпотропіл;
 • Гліцин;
 • Ноотропіл;
 • Кавінтон і Кавинтон форте;
 • Біотропіл;
 • Віцеброл форте;
 • Пірацетам;
 • Церебролізин.

Увага!

Використання Пікамілон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.