Пімафукорт

Фармакологічна група: Дерматологія та регенерація

Класифікація: D07CA01

Міжнародна назва: Pimafucort

Діюча речовина: Гідрокортизон, Натаміцин, Неоміцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Пімафукорт (Pimafucort) – це місцево застосовуючий засіб на основі декількох активних компонентів. Воно випускається у формі мазі та кремів, має протимікробні, антигрибкові, протизапальні властивості. До його складу входять три активних речовини:

 • кортикостероїд з протизапальною дією гідрокортизон (C21H30O5);
 • натуральний антибіотичний засіб неоміцин (аміноглікозид I покоління, C23H46N6O13)
 • протигрибковий компонент натаміцин, він же пімаріцин (C33H47NO13).

Засіб виробляється декількома компаніями: Yamanouchi Еurope (Нідерланди), Astellas Pharma (Японія), Temmler Іtalia.

Інструкція по застосуванню Пімафукорт

Яким чином застосовувати препарат? Мазь або крем наносять тоненькою плівкою на постраждалі зони шкіри. Частота застосування – від 2 до 4 разів на день. Протяжність терапії неодмінно визначається лікуючим лікарем, при цьому враховуються такі чинники, як особливості патології. Крем зазвичай використовується для боротьби з підгострими і гострими дерматозами. Він підходить для намазування на волосисті ділянки шкіри і зони зі складками. Мазь ж краще підходить для усунення хронічних форм, особливо при носінні оклюзийної пов’язки і при наявності інших факторів, які сприяють лихенификації (потовщення) і сухості шкірного покриву.

Засіб можна застосовувати малюкам, починаючи з однорічного віку, проте це потрібно обов’язково робити під лікарським наглядом.

Показання. Pimafucort в невеликих кількостях наноситься на шкірний покрив з метою полегшення сверблячки і неприємних відчуттів при багатьох поверхневих дерматозах, що супроводжуються додатковою бактеріальною і / або кандидозною (грибковою) інфекцією, чутливою до діючих речовин продукту.

Протипоказання. Пацієнтам не можна застосовувати даний медикаментозний засіб при наявності таких обставин:

 • Алергія на будь-який активний компонент, що міститься в препараті, чи то пак на гідрокортизон, натаміцин або неоміцінсульфат, а також «родичі» останнього, що входять в аміноглікозидний клас, в тому числі, канаміцин (Канамак), фраміцетин (ізофра), паромоміцин (Хуматін) й гентаміцин (гараміціном).
 • Реакції на будь-яку іншу допоміжну речовину, вказане в аркуші-вкладиші до придбаного препарату. Як розпізнати алергічну реакцію? Найпоширеніші її симптоми це свербіж, набряклість, висипання і проблеми з диханням.
 • Шкірні хвороби, спочатку викликані бактеріальною, вірусною, грибковою (дріжджовою) або ж паразитарною інфекцією, включаючи великі шкірні ураження. Дане протипоказання пов’язано з тим, що гідрокортизон (один з елементів медикаменту) є кортикостероїдом, а кортикостероїди здатні пригнічувати імунну функцію й, відповідно, пригнічувати природну боротьбу організму з інфекційним захворюванням. Крім того, використання даної речовини може просто приховувати маніфестацію інфекції, тобто особа може не розуміти справжню причину хвороби.
 • Наявність виразок на шкірному покриві, а також ран і опікових поразок (особливо великих).
 • Наявність побічних дій, заподіяних препаратами кортикостероидної групи. Перш за все маються на увазі дерматит навколо рота (медична назва – періоральний дерматит) і розтяжки.
 • Наступні шкірні проблеми: іхтіоз – спадкове шкірне захворювання, яке характеризується порушеннями зроговіння (шкіра стає грубою і схожою на риб’ячу луску); ювенільний долонно-підошовний дерматоз – особлива форма атопічного дерматиту в дитячому віці, яка загострюється в холодну пору року та заважає в літні місяці; звичайні акне (прищі) або акне розацеа – захворювання шкіри, яке характеризується еритемою (сильним почервонінням).
 • Тендітні кровоносні судини, потоншення шкіри та її атрофія.

Побічні ефекти. На початку використання Пімафукорт може розвинутися незначне загострення, яке зазвичай не вимагає зупинки терапії. Інші можливі побічні ефекти: Стрий, синдром відміни після кінця процесу лікування, алергічні реакції, ефект «рикошету» (форма синдрому відміни), атрофія шкіри. До дуже рідкісних несприятливих явищ відносять, зокрема, розацеоподібний дерматит, телеангіоектазії (судинні зірочки), гіпертрихоз та депігментування шкіри. Метилпарагідроксибензоат або пара-оксибензойна кислота метиловий ефір і пропілпарагідроксибензоат, які містяться в препараті, пов’язані з певним ризиком алергії. Вона може бути відстроченою – виникати через деякий час після нанесення.

Взаємодії. Згідно з інструкцією до Пімафукорту, дані про лікарські взаємодії даного препарату відсутні. Потенційно можливі взаємодії між неоміцінсульфатом і речовинами, які мають схожу хімічну структуру. Це, скажімо, паромоміцин та канаміцин. З метою перестраховки не наносьте мазь / крем на ділянки шкіри одночасно з іншими засобами.

Інші настанови. Не використовуйте даний місцевий засіб, безпосередньо перед прийняттям душу (ванни), перед басейном або плаванням у водоймі. Це може знизити ефективність медикаменту. Не використовуйте Пімафукорт після закінчення терміну придатності, що вказаний на упаковці. Якщо вас мучать сумніви, чи варто починати вже наносити крем (мазь), вже краще поговорити з лікарем. Перед застосуванням обов’язково повідомте йому якщо у вас є будь-які шкірні захворювання, алергія на препарати, харчові продукти та інші алергени, а також якщо ви вагітні або годуєте дитину грудьми. Спеціаліст повинен оцінити потенційні ризики і переваги застосування Пімафукорт в таких ситуаціях. Варто відзначити, що кортікостероди можуть проникати через плаценту, тому їх використання допустимо тільки короткочасними курсами на необшірних ділянках шкіри.

Якщо ви забули використовувати Пімафукорт і вже майже час для наступної дози, пропустіть забуту дозування і використовуйте наступну, коли вам потрібно.

Пімафукорт крем – особливості та склад

Пімафукорт крем містить 10 мг активної речовини натаміцина, 3,5 мг неоміцинсульфата і 10 мг гідрокортизону в мікронизованій формі. В якості допоміжних компонентів використовуються емульгатор F, ефір воску цетиловий, макрогол (поліетиленгліколь) та ін. Крем зберігається до 3 років.

Пімафукорт мазь – особливості та склад

В мазь Пімафукорт входить тріада діючих речовин, а також поліетиленовий олеогель, який складається переважно із рідкого парафіну, а також з поліетилену. За дозуванням та пропорції активних речовин мазь не відрізняється від крему. Як зазначалося вище, мазь краще підходить для лікування хронічних станів. Вона може зберігатися до 5 років.

Ціна на Пімафукорт: скільки коштує препарат?

Ціна Пімафукорт трішки вище середнього. Вона може варіюватися в більшу або меншу сторону в залежності від виробника.

Перед покупкою препарату радимо порівняти ціни в інтернеті. Якщо препарат вам потрібен миттєво, можливо, простіше буде його купити в сусідній аптеці. Якщо терміни не горять, можна зробити онлайн-замовлення на ліцензованому сайті.

Аналоги Пімафукорт та схожі засоби в інших країнах

Аналогів Пімафукорт не так вже й багато. Серед них: Гіоксизон від ХФЗ «Червона зірка», Оксікорт від фармзаводу «Ельфа» (на основі гідрокортизону та окситетрацикліну) і Кортоміцетин від «Нижфарм».

Гідрокортизон (один з елементів Пімафукорту) для місцевого застосування доступний за кордоном під наступними назвами:

 • Altus (Алтус) з неоміцином від компанії Fortbenton (Фортбентон), проводиться Аргентиною;
 • Anusol-HC (Анусол-ХЦ) від компанії Salix (Салікс), випускається Сполученими Штатами;
 • Aquanil HC (Акваніл ХЦ) від Person & Covey (Персон і Кові), теж американський препарат;
 • Adco-Neoderm (Адко-Неодерм) від Al Pharm (Ал Фарм), випускається Південно-Африканською Республікою;
 • Coly-Mycin S (Колі-мицин С) з неоміцином від JHP Pharmaceuticals, випускається Штатами;
 • Proctosedyl (Проктоседил) з неоміцином від Ajinomoto Seiyaku (Аджіномото Сеіяку), проводиться Японією;
 • Sintotrat (Сінтотрат) від Bracco (Бракко), проводиться Італією;
 • Cortin (Кортіна) від Flamingo (Фламінго), проводиться Філіппінами.

Брендів гідрокортизону незліченна кількість, це дуже популярне глюкокортикоїдний засіб. Що стосується неоміцина, він також випускається окремо під такими назвами, як Myrosone (Міросон), Dentargle (Дентаргле), Treda (тред) та ін., Але частіше в комбінації з іншими фармацевтичними субстанціями. Зарубіжні бренди натаміцина: Aumnata (Аумната), Optinat (Оптінат), Natoph (Натоф) та кілька інших, цей медикамент не надто зустрічається.


Увага!

Використання Пімафукорт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.