Платифілін

Фармакологічна група: Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики, Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A03A

Міжнародна назва: Platyphyllin

Діюча речовина: Платифілін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Ниркові, печінкові кольки, гострий напад виразкової хвороби – це все нестерпно боляче. Подібні гострі стани, а також інші спазми болю гладкої мускулатури, втихомирюються швидкодіючим уколом. Часто для цього застосовують Платифілін (Platyphyllini hydrotartratis) підшкірно. Також цей засіб застосовують в якості розширювача очної зіниці, що потрібно при окремих станах організму. Платифілін має свої протипоказання, які повинні враховуватися завжди, незважаючи на гостроту болю й швидкість застосування протиспазматичної терапії.

Перед застосуванням препарату Платифіліну гідротартрат

Platуphillinе-hudrotartrate – це міотропний спазмолітик, який випускається у вигляді ін’єкційного розчину в шприц-тюбиках. Гідротартрат надає міотропну спазмолітичну дію на клітини гладеньких органів. Це стосується всіх відділів кишечника й органів харчуваня, а також жовчних шляхів, очей та обов’язково бронхів. При цьому препарат не має практично ніякого заспокійливого й пригнічувального ефекту на ті гладкі м’язи, які відносяться до судин. Платифілін заспокоює центральну нервову систему, а найбільше така його поведінка направляється конкретно на судиноруховий центр. В результаті розширення судин у пацієнта знижується також артеріальний тиск. Це плюс для тих хворих, які страждають на артеріальну гіпертензію, і мінус для гіпотоників, відповідно.

Лікарі відзначають незамінність препарату при лікуванні такого захворювання, як гострий панкреатит, де відповідна постійна біль атакує хворого з великою силою.

Потрапляючи в організм шляхом підшкірного / внутрішньом’язового введення, Платифілін дуже добре й швидко всмоктується безпосередньо з підшкірної клітковини. Якщо хворому будуть вводити великі або зовсім максимальні дози препарату, то він буде накопичуватися в тканинах ЦНС, причому, концентрації його будуть дуже серйозно-значними. Виведення препарату відбувається за допомогою сечового міхура й кишечника.

Варто відзначити, що Platуphillinе-hudrotartrate – це досить серйозний засіб проти спазмів, який не стерпить самовільного лікування. Отже, його варто застосовувати тільки під пильним лікарським оком в умовах стаціонару, причому, постійно. Однак багато хто нехтує такою серйозною радою й починає застосовувати цей засіб за рекомендацією сусіда або щось в цьому роді. Якщо ви зважилися на такий підхід, то будьте уважні – Platуphillinе має свої побічні ефекти та протипоказання, про які не потрібно ні на хвилинку забувати.

Іноді фахівці швидкої допомоги, які приїхали за викликом, самі радять цей препарат для застосування вдома. В такому випадку не потрібно боятися, головне – це детально вислухати лікаря та слідувати всім його інструкціям. Але при виникненні будь-яких підозрілих ознак варто припинити прийом та набрати номер свого лікуючого фахівця.

Інструкція по застосуванню Платифіліну

Платифілін гідротартрат найчастіше застосовують підшкірно, хоча нерідкі випадки, коли введення засобу відбувається внутрішньом’язово. Перед використанням препарату за призначенням контурна упаковка з ним розкривається зручним методом. Голку-насадку до упору надягають на шприц-тюбик, при цьому з неї не потрібно знімати ковпачок. Далі проколюється корпус шприца, а після цього ковпачок з голки знімається. При цьому шприц-тюбик потрібно притримувати за насадку. Після цього зі шприца-тюбика видаляється зайве повітря, для чого його варто легко стиснути за допомогою вказівного й великого пальця зручною рукою. Після цього відразу ж вводять голку, не розтуляючи пальців, й видавлюють вміст шприца-тюбика під шкіру або в м’яз. Розтиснути пальці можна тільки тоді, коли голка буде повністю вилучена.

Дорослим пацієнтам колють по 1-2 мл 0,2% розчину гідротартрата 1-2 рази на день. Це стосується купірування гострого болю при таких хворобах, як печінкові і / або ниркові кольки (vena iliaca / renum torminibus), болі при виразкових ураженнях шлунково-кишкового тракту (gastrointestinal ulceris), кольки в кишках (intestinorum colic), тривалий напад бронхіальної астми (quae bronchiales suspiriosis), церебральні / периферичні ангіоспазми (vasospasm cerebri / periphericis vasoconstriction). Якщо застосування препарату відбувається зі спазмолітичною метою, то тут дорослим пацієнтам призначають по 1 мл розчину щодня один місяць. У будь-якому випадку, за один раз максимально можна вколоти 10 мг, а в добу – 30 мг препарату. Йдеться про підшкірне введення засобу, яке є більш частим й ефективно-діючим.

Платифілін гідротартрат дуже часто призначають при вагітності, а саме – при тонусі матки на ранніх термінах. Відомо, що тонус матки, якщо його не лікувати, може спровокувати навіть викидень. Тому при найменших його ознаках ( «кам’яніє» живіт, тягне низ живота та ін.) Варто дзвонити своєму фахівцеві-гінекологу. Platуphillinе часто називають паличкою-виручалочкою під час вагітності, й не тільки тому, що він швидко знижує тонус матки – засіб здатний усунути болі в жовчному міхурі, в сечовому міхурі при циститі і багатьох інших гостро-виникаючому болі.

Багатьох майбутніх мам цікавить питання – як ці ліки впливає на плід? Потрібно сказати, що інформації з цього приводу вкрай недостатньо, щоб робити будь-які обґрунтовані висновки. Але тут можна сказати одне – болі, які відчуває жінка (не обов’язково матково-тонусні) є для неї та для майбутнього малюка куди більш шкідливими, ніж самі ліки.

У дитячому віці, категорії міотропно-спазмолітичні засоби не застосовують. Тільки якщо цього вимагає небезпечна ситуація, що склалася.

Як виглядає рецепт на Платифілін?

Як вже відомо, Platуphillinе гідротартрат відпускають за рецептом від лікаря. Безпосередньо рецепт препарату виглядає ось таким чином:

  • Rp: Sol. Platyphyllini hydrotartratis 0,2%
  • Dtd: N 10 in amp.
  • S: Підшкірно по 1 мл 2 рази на день.

Слід зазначити, що цей засіб дуже часто застосовують в офтальмології. Для цього передбачено його місцеве використання.

Ціна ефективного Платифіліну

Пацієнти хвалять Platуphillinе-hudrotartrate не тільки за його ефективність й швидку дію, але й за його бюджетну вартість. Це швидкодопомоговий засіб досить важко купити в аптеці просто так – для цього в основному потрібно рецепт від лікаря.

Плануючи покупку Платифіліну за рецептом, потрібно враховувати, що в тих аптеках, які знаходяться безпосередньо у лікарень, воно буде мати більш високу вартість. Але в інших міських аптечних пунктах вартість, швидше за все, буде трохи нижче, що обумовлено місцем розташування.

При відсутності засобу в. аптеках (це особливо актуально в маленьких містечках, де зосереджено всього пара-кілька аптек) можна спробувати купити його онлайн. Напевно, кожному відомо про таке поняття, як інтернет-аптека – в ній можна купувати ті ж мед перші препарати, але іноді доступніше. Але покупка в такого роду сервісі повинна відбутися тільки після того, як пацієнт об’єктивно погляне на нього, а також по можливості шанує корисні відгуки клієнтів. Бездумні та поспішні рішення придбати ліки в першій-ліпшій й неперевіреній аптеці в мережі може зіграти з вами злий жарт: замість користі, ліки принесуть тільки шкоду.

Особливості застосування

Під час лікування препаратом корисно знати, які взаємодії з ліками корисні, а які – вкрай небажані. При судинних спазмах Платифіліну гітротартрат часто застосовують в комплексі з антигіпертензивними та седативними медікаментоз. засобами.

Описувальний засіб призначають у тих випадках, якщо потрібно продовження снотворно-втихомирювати дії такого засобу, як фенобарбітал. Також він продовжує дію етаміналу і сульфату натрію. Разом з цим, всі ефекти під дією Platyphyllini hydrotartratis будуть заблоковані.

Не варто застосовувати Платифілін разом з адреноміметиками, так як таким чином можна значно підсилити мідріаз. Якщо його застосовувати паралельно з нітратами, то у людини значно підвищується внутрішньоочний тиск.

При перевищенні рекомендованих доз препарату (і навіть при максимально-вирішуваних дозах) у хворого можуть виникнути симптоми передозування. Він, швидше за все, помітить нечувану сухість у роті, утруднене сечовипускання, проблеми з акомодацією, задишку. Крім того, у нього можуть з’явитися судорожно-припадочний стан, проблеми кишківника та інші несприятливі симптоми.

Засіб варто з особливою обережністю застосовувати тим пацієнтам, які страждають від гіпертиріозу (щитоподібної заліза), хронічними хворобами легень, мають проблеми з важкими захворюваннями серця і т.д.

Якщо препарату немає в аптеках, то лікар може порадити його замінники: Vinborone (Віндорон), Gangleron (Ганглерон), Gastritol (Гастритол), Disflatil (Дісфлатіл) Meteospazmile (Метеоспазміл), Drotaverine-hydrohloride (Дротаверин-гідрохлорид), Hylak-Forte ( Хілак-форте), No-spa (Но-шпа).


Увага!

Використання Платифілін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.