Полідексa

Фармакологічна група: Антибіотики, ГРВІ, застуда і грип, Засоби від нежитю

Класифікація: S02C A06

Міжнародна назва: Polydexa

Діюча речовина: Дексаметазон, Неоміцин, Поліміксин B

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Полідекса, що випускається у двох лікарських формах, є відомим антибактеріальним та протизапальним препаратом. Він випускається французькою фармацевтичною компанією та призначений для лікування бактеріальних отитів та інших захворювань. Полідекса має кілька протипоказань – їх потрібно в обов’язковому порядку вивчити перед покупкою та використанням лікарського препарату.

Інструкція по застосуванню Полідекси

Спосіб застосування зазначеного протибактеріального препарату залежить від конкретної форми випуску. Як було сказано вище, препарат випускається у формі назального спрею, а також у вигляді крапель вушних. Краплі в ніс слід застосовувати таким чином:

  • Дорослі, як правило, здійснюють 1 впороскування препарату у кожну ніздрю не частіше 3-5 разів на добу. Що стосується дітей, які досягли 15 років, то їм дозволено застосовувати ліки таким же способом тільки 3 рази на день. В середньому, терапевтичний курс за допомогою Полідекси складає близько 5 днів.

Одне впорскування спрею відповідає одному натисканню на флакон, який повинен знаходитися у вертикальному положенні, а голова пацієнта – нахилена вперед. Під час застосування ліків не варто нахиляти голову назад, тому що струмінь рідини просто пройде через ніс, не затримуючись.

Інший вид препарату, а саме – вушні краплі слід застосовувати у такий спосіб:

  • Дорослі пацієнти закапують в уражене інфекцією вухо 1-5 крапель 2 рази на день. Ліки слід закапувати в зовнішній слуховий прохід з ранку, а також увечері, перед сном.

На відміну від спрею, краплі для закапування вух Полідекса можна застосовувати в будь-якому дитячому віці, дотримуючись рекомендацій лікаря та призначеного дозування. Як правило, дітям призначають по 1-2 краплі розчину в кожне хворе вухо 2 рази на добу.

При початковій стадії того чи іншого захворювання лікування проходить швидше, але при занедбаності хвороби терапія буде тривалою. У переважних випадках лікування за допомогою вушних крапель не перевищує одного тижня.

Перед використанням Polydexa слід подбати, щоб його температура була належною для застосування. Не рекомендується закапувати у вуха холодні краплі, особливо відразу з холодильника – необхідно трохи потримати флакон з ліками в руках для нагрівання. Щоб розчин краще потрапив в слуховий прохід, після закапування голову слід нахилити убік та потримати у такому положенні плюс-мінус 5 хвилин.

Описувані краплі для лікування отиту або іншого захворювання не можна вводити під тиском. Після повного відходу симптоматики та фіналу лікування флакон необхідно викинути, навіть якщо в ньому залишився розчин, адже препарат після відкриття флакона має дуже короткий термін придатності.

Особливості застосування Полідекси у формі крапель та спрею

Перед початком застосування Полідекси для лікування певної недуги слід дізнатися, які особливості застосування вона має. При цьому одна лікарська форма Полідекси відрізняється від іншої.

Спрей

Полідекса у формі спрею складається з таких активних компонентів, як неоміцин, поліміксин, дексаметазон та фенілефрин. В якості додаткових речовин виступає вода очищена, цитринова кислота, LiCl, Е218, полісорбат 80. Препарат призначений для лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини носа. До подібних захворювань також відносять гострий риніт та синусит.

З тієї причини, що у складі спрею є фенілефрин, його ні в якому разі не можна приймати одночасно з такими препаратами, як неселективні інгібітори МАО, непрямі симпатоміметики та альфа-симпатоміметики.

Застосовуючи спрей для лікування інфекційно-запального захворювання, пам’ятайте: його ковтання вкрай небажане. Небажаний та дуже тривалий прийом препарату, тому що у хворого у результаті може виникнути синдром скасування, а в деяких випадках й ятрогенний риніт. Часті інгаляції можуть спровокувати деяке звикання до препарату, через що він втратить свою ефективність під час терапії.

Спрей можна застосовувати з іншими системними протибактеріальними препаратами, якщо вимагає лікування. З тієї причини, що у складі Полідекси є такий компонент, як симпатоміметик, ні в якому разі не можна нехтувати призначеним дозуванням ліків, а також тривалістю курсу лікування. Якщо у хворого у результаті лікування Полідекси у зазначеній формі виникла артеріальна гіпертензія, він почав скаржитися на нестабільність серцевого ритму, нудоту або будь-яку підозрілу ознаку неврологічного характеру, то йому слід вмить відмовитися від подальшого застосування препарату та при необхідності звернутися за лікарською допомогою.

У складі Полідекси міститься кортикостероїдна речовина дексаметазон – при допінг-контролі вона здатна вплинути на позитивний результат. Про це необхідно знати всім спортсменам, які беруть участь в змаганнях. До речі, були й негативні прецеденти відсторонення гравців через позитивний допінг-тест на речовину. У травні 2018 р. важкоатлет Ерік Моліна був відсторонений від боїв з боксу на цілих 2 роки. 36-річний американець “попався” в грудні цього ж року. Але дексаметазонований засіб дозволений поза змаганнями.

Препарат не слід застосовувати жінкам, які годують дитину груддю або ж перебувають на будь-якому терміні вагітності.

Краплі

На відміну від попередньої форми випуску препарату, у складі вушних крапель Полідекси немає фенілефрину. За рахунок цього ліки дозволено до застосування практично в будь-якому дитячому віці. Ця форма препарату призначена для місцевого лікування отитів бактеріального характеру, при яких цілісність барабанної перетинки не порушена.

Як правило, краплі для вух застосовуються виключно монотерапією – під час лікування препаратом не варто застосовувати інші антибактеріальні засоби місцево.

У рідкісних випадках пацієнти скаржаться, що після застосування описуваних вушних крапель від отиту у них виникають висипання на шкірних покривах та інші алергічні реакції. Зіткнувшись з таким неприємним явищем, слід негайно припинити застосування препарату та звернутися до лікаря, щоб підібрати інші для продовження терапії.

Тривалість терапії будь-якого захворювання залежить від його стадії. Якщо після 10-денного застосування Полідекси симптоми отиту залишилися незмінними, то в такому випадку пацієнт повинен звернутися до лікаря, який підбере інше лікування з урахуванням всіх особливостей організму хворого.

Якщо барабанна перетинка не порушена, то препарат у формі крапель з ймовірністю в 100% не потрапить у кров. Але його не рекомендують застосовувати як під час вагітності, так й в період, коли жінка годує свою дитину грудьми. Полідекса в таких ситуаціях може призначити тільки лікар у разі, якщо є крайня необхідність.

Важливо: хоча Полідексу багато нахвалюють, не варто стрімголов мчати за нею в аптеку при будь-якій болячці. Все ж таки, це напівгормональний препарат та напівантибіотик. Спочатку потрібно проконсультуватися з фахівцем-отоларингологом, а потім вже починати лікуватися.

Протипоказання

Будь-який лікарський препарат має протипоказання – Полідекса не є “білою вороною”. Її не можна застосовувати в таких випадках:

  • Вік менш як 15 років;
  • Зайва чутливість до одного або декількох компонентів, що містяться в препараті;
  • Простий та оперізуючий герпес;
  • Вітряна віспа;
  • Гіпертензія тяжкого перебігу;
  • Перенесений інсульт;
  • Схильність пацієнта до конвульсій;
  • Підозра на присутність у пацієнта глаукоми або такого явища, як затримка сечі, що виникає при уретро-простатичних порушеннях;
  • Коронарна недостатність, що має важкий перебіг.

Іноді лікарі призначають ліки, не надаючи великого значення розділу «Протипоказання». З цієї причини їх слід вивчити самостійно та у разі необхідності, більш уважно підібрати разом з лікарем інший препарат.

Ціна Полідекси

Полідексу не можна назвати бюджетним лікарським засобом – його вартість є вищою за середню. Якщо потрібний економний варіант, то ліки можна безперешкодно замінити аналогом. Переважний відсоток пацієнтів розуміє: ціна препарату пояснюється його ефективністю та навіть не витрачає час на підбір дієвого замінника.

Точна ціна безпосередньо залежить від клінічної форми – спрей для інтраназального застосування або вушні краплі. Polydexa відноситься до тих антибактеріальних засобів для місцевого застосування, які відпускаються без надання рецепта від лікаря.

Аналоги Полідекса

Такий відомий препарат, як Полідекса з фенілефрилом має список ліків, схожих за дією, показаннями й терапевтичного ефекту. Невелика частина аналогів має нижчу вартість, ніж оригінал, що багато пацієнтів ставлять на перше місце при підборі подібного засобу.

Полідекса можливо замінити такими засобами:

  • Аваміс (Avamys). Лікарський засіб призначається тим людям, які страждають від риніту алергічного походження. Зарубіжні синоніми: Flixonase (Фліксоназе) 0.05%, Flixotide (Фліксотид), Flucomix (Флюкомікс), Rinosal (Рінозал), Ticonase (Тіконаз), Alenys (Аленіс), Alisade (Аліседа), Cutivate (Кутіват), Rinoco (РИНОК), Rontilona (Ронтілона), Trialona (Триалон), Ubizol (Убізол).
  • Аллертек назо (Allertec Nazo). Аллертек Назо у формі спрею ефективний для лікування та профілактики сезонного та цілорічного риніту. Для цього препарат слід застосовувати за 4 місяці до того моменту, як почнеться сезонне запилення. Крім усього іншого, Аллертек назо часто призначають в комплексі з іншими ліками в лікуванні гострих синуситів у дітей від 12 років та дорослих.
  • Галазолін (Galazolin). Медикамент ефективний в лікуванні гострих ринітів різного походження. Galazolin випускається у формі крапель і часто призначається для лікування отиту. Зарубіжні синоніми: Neozolin (Неозолін), Rinil (Рініл), Septanazal (Септаназал), Ксило Комод (Xylo Comod), Актігріп (Actigrip), Decon (Декон), Tyzine (Тузіні).
  • Ксімелін Екстра (Xymelin Extra). Лікарський препарат, який у багатьох випадках є невід’ємним в лікуванні респіраторних захворювань, що супроводжуються набряком і ринореєю. Якщо виникає така необхідність, то вказане засіб застосовують і для лікування отиту, що виник в середньому вусі.
  • Ізофра (Framycetin). Є ефективним і сильнодіючим протимікробним препаратом, який призначають при різних інфекційних захворюваннях, які вразили верхні дихальні шляхи. Ізофра застосовують виключно місцево після призначення лікарем. Іноді пацієнти стоять перед серйозним вибором – ізофра або Полідекса? Обидва варіанти вкрай дієві при лікуванні інфекцій верхніх дихальних шляхів.
  • Ототон (Ototone). Дуже ефективний засіб проти таких хвороб, як гострий отит і гострий отит вірусного походження. Завдяки особливому складу Ототона, він усуває запальні процеси в середньому вусі; відповідає за зменшення больового синдрому. Аналоги: Finoten (фінзвітності), Dropleks (Дроплекс), Auripax (Ауріпакс), Otipax (Отіпакс), Otirelax (Отірелакс), Otirilin (Отірілін), Otofix (Отофікс).
  • Отофа (Otopha). Зазначений лікарський препарат призначають для лікування різних видів отитів, а також у випадках, коли у хворого розірвалася барабанна перетинка. Нерідко Отофа застосовують і в післяопераційний період, коли пацієнт переніс хірургічне втручання в вусі або поблизу нього. У цьому випадку він виконує протибактеріальній функції.
  • Отинум (Otinum). Показаний для лікування отиту, де забезпечує пацієнта за потрібне знеболенням. Отинум є одним з кращих лікарських препаратів для розчинення сірчаних пробок в слуховому проході. Синоніми: Audax (Аудакс), Ора Сивий (Ora Sed), Mundisal (Мундізал), Tricosal (трікозан), Оррегель (Orregel), Букагель (Bucagel).
  • Макситрол. Один з кращих аналогів Полідекса – він має схожий з оригіналом складу (в ньому також є неоміцин, поліміксин і дексаметазон). Отже, Макситрол має ідентичне оригіналу фармакологічна дія. Макситрол має досить широке застосування – він призначається для лікування захворювань очей, які мають інфекційне або грибкове походження, для лікування отитів, ринітів і різних захворювань верхніх дихальних шляхів.

Самостійно підбирати препарат для заміни Полідекси вкрай не рекомендується. Щоб не зіткнутися згодом з несприятливими наслідками самолікування, будь-яка заміна та застосування ліків надалі повинно проводитися після узгодження з фахівцем.


Увага!

Використання Полідексa без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.