Поліфепан

Фармакологічна група: Антидоти і ентеросорбенти, Лікування ШКТ

Класифікація: A07BC

Міжнародна назва: Polyphepan

Діюча речовина: Гідролізований лігнін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Зіткнувшись з отруєнням, важливо вчасно та правильно вжити заходів першої допомоги. Важливу роль в лікуванні різного роду інтоксикацій грають ентеросорбенти. Вони допомагають вивести з організму токсини, які послужили причиною отруєння. При гострих симптомах отруєння слід відразу дзвонити в швидку, так як може наступити серйозне та часто небезпечне зневоднення. Поліфепан є відмінним адсорбуючим засобом, яке можна застосовувати з грудничкового віку, згідно запропонованої дозуванні.

Інструкція по застосуванню Поліпефана

Polyphepan є темно-кавовий порошок (колір), який має будь-якого виражено-зрозумілого смаку і запаху. Він не розчиняється у воді. Препарат має стовідсотково-природне походження, так як виготовляється на основі лігніну деревини.

Гідролізований лігнін деревини – це засіб, який насправді має найвищими сорбційними показниками. Воно виводить з організму шкідливі мікроорганізми разом з їх продуктами життєдіяльності, а також токсини, отрути, солі важких металів, небезпечні речовини (аміак), кислоти жовчі, холестеринові катіони.

Лігнін, який виступає головно-діючим компонентом в порошку, є не тільки чудовим адсорбуючим засобом, а й виконує наступні функції:

  • Здійснює дезинтоксикацію в організмі;
  • Зупиняє діарею;
  • Виконує антиоксидантну дію;
  • Забезпечує організм гіполіпідемічну дію.

Разом з цим, Поліфепан показаний при таких станах й хворобах:

  • Різно-спрямовані хвороби шлунково-кишкового тракту гострого та хронічного характеру (gastrointestinal morbo anguli). Це стосується діареї, харчового отруєння, розладів диспептичного характеру, кишечникового дисбактеріозу, дизентерії, колітів різних ступенів, холери, вірусного гепатиту.
  • Гостро-протікаючої хвороби з паралельною інтоксикацією організмі загального характеру (ebrietas anguli). Це ниркова недостатність, гестоз, а також обов’язково недостатність системи печінки.
  • Захворювання алергічного походження (allergic morbo originem). Препарат показує свою ефективність при кропивниці, алергії на харчові продукти і медпрепарати, а також при ангіоневротичний набряк.
  • Ліпідно-обмінні порушення (a lipidorum metabolismi perturbationes). Йдеться про атеросклероз, ожиринні. Також Polyphepan завжди призначають при відновленні організму в результаті променевої терапії та хіміотерапії.
  • Гінекологічно-класифікуються захворювання (gynecological morbis). Це кольпіт бактеріального типу, цервіцит, вагіноз, пов’язаний з дією бактерій, а також кандидоз.
  • Стоматологічні недуги (dentalis). Порошкоподобний Поліфепан призначають як допоміжний засіб при лікуванні пародонтиту генералізованого типу, а також в терапії періодонтиту, стоматитів різних видів.
  • Попадання в організм радіонуклидів, а також шкідливо-діючих ксенобіотиків (radionuclides, xenobiotics) .Polyphepan допомагає вивести їх ефективно і швидко.
  • Абсинднентний алкогольний синдром (Vocatus syndrome ad receptum angustias).

Поліфепан використовується для усунення вищеописаних хвороб тільки в складі допоміжної терапії, де показую відмінну ефективність. Перед застосуванням засобу варто докладно почитати інструкцію із застосування, в якій вказана точне дозування порошку та інші нюанси його прийому для лікування хвороб.

Засіб приймається всередину, але попереднє розмішування порошку у воді не потрібно, тобто, воно не обов’язково. Його набирають в ложку, кладуть в ротову порожнину, а вже потім запивають водою. Якщо ж такий спосіб застосування засобу для пацієнта неприйнятний, то він може розмішувати порошкоподібні ліки в третині склянки води. Ліки приймають за одну годину до їди.

Дітям грудничкового віку, тобто, до року, дають по чайній ложці засобу, 1-7 років – по десертній, а діти від 7 років приймають порошок по столовій ложці 3-4 рази на добу. Якщо мова йде про лікування будь-якого гострого стану, то терапія триває від 3 до 10 днів. Але у разі, коли Поліфепан застосовується при хронічній недугзі, то курс лікування може тривати від 14 до 45 днів. Також лікування може бути курсовим – прийом триває 10-15 днів, а перерва між прийомами робиться в розмірі 7-10 днів.

Також порошок застосовується шляхом зондів в різні шлунково-кишкового тракту-відділи і через дренажні системи. Для промивання кишечника Поліфепан використовують у вигляді ректальних клізм.

Перед введенням засобу через зонт його спочатку розводять водою в спввдношенні 1: 5-1: 10. Тобто, все залежить від обсягу рідини, що вводиться і місця, куди це введення буде здійснюватися.

Після прийому препарат не всмоктується в шлунково-кишковому тракті, а проходить по природним харчовим шляхами. Його виведення відбувається разом з калом в повністю первородному вигляді.

Протипоказання та побічні дії

Засіб дозволено для лікування раніше зазначених хвороб далеко не всім – як і будь-яка інша, навіть саме, здавалося б, просте і невинне, має свої протипоказання. Поліфепан не можна приймати при:

  • Хронічно-які проявляються або просто частих запорах. Адсорбуючий засіб здатний лише погіршити ситуацію. Мало хто знає, що бувають навіть такі запори, які «не бере» жодне проносний-розріджуючий засіб, що імітує природну перистальтику і практично закам’янілі калові маси дістає хірург. Тому для усунення від ускладнень слід відмовитися від цього препарату, вибравши альтернативне лікування.
  • Індивідуальної непереносимості деревного лігніну.
  • Виразці шлунка і 12-палацовий кишки.
  • Атонії кишечника.
  • Гастриті анацидного типу.

В результаті тривалого застосування у хворого може виникнути запор, навіть якщо він до таких кишковим прояви зовсім не схильний. Також побічною дією препарату може бути алергія та порушення вітамінного всмоктування. Тому для профілактики пацієнти п’ють полівітамінні комплекси та кальцієво-вмісткі засоби.

Ціна Поліфепану зараз

Варто сказати, що порошкоподібний Polyphepan продається майже у всіх аптеках, які тільки можна знайти в своєму місті. Тому купити його зовсім нескладно, тим більше, що на нього не потрібно навіть рецепт від лікаря. При раптово-виниклої ситуації, коли прийом ентеросорбентів просто необхідний, можна забігти в будь-яку аптеку поблизу і придбати цей засіб в терміновому порядку (якщо, звичайно, перед вами немає великої черги покупців).

Вартість препарату, що випускається в пакетиках, дивує своєю доступністю. Тобто, препарат зовсім недорогий та підходить для лікування різних верств населення.

Чи є у Поліфепану гідні аналоги?

Якщо трапилося так, що у людини почався пронос та йому терміново знадобилися адсорбуючий засіб, але Поліфпепана не виявилося в аптеці, то в такому випадку можна поцікавитися у фармацевта наявністю заміннику засобу в конкретній аптеці. Polyphepan – це засіб, який має чимало аналогів, а саме:

  • Polisorb-MP (Полісорб-МП);
  • Silix (Силікс);
  • Ultrasorb (Ультрасорб);
  • Atoxil (Атоксіл);
  • Maxisorb (Максісорб);
  • Benta (Бента);
  • Diosorb (Діосорб);
  • Neosmektin (Неосмектин);
  • Smecta (Смекта);
  • Smectit (смектит);
  • Sorbentogel (Сорбентогель);
  • Sorbentomax (Сорбентомакс);
  • Enterosgel (Ентеросгель);
  • Enterosgel-extrakaps (Ентеросгель-екстратабс);
  • Entegnin (Ентегнін);
  • Lignosorb (Лигносорб);
  • Poliphan (Поліфн);
  • Вугілля активоване;
  • Filtrum (Фільтрум);
  • Білий вугілля.

Ці засоби випускаються переважно порошкоподібного – перед прийомом їх розводять у воді. Але бувають й інші лікарські форми з різними смаками – зі смаком апельсина, полуниць, ванілі та ін. Ентеросгель випускається у вигляді орально-застосовної пасти, а Ентеросгель-екстракапс – капсули для швидкого внутрішнього прийому із запиванням водою. Активоване чорне вугілля є найвідомішим і дешевим аналогом Polyphepan, його приймають з розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги. Біле вугілля – це повітряний порошок, який міститься в пляшці. В цей повітряно-білий порошок додають прохолодну кип’ячену воду, готуючи таким чином суспензію. В інструкції до засобу чітко описано, в яких випадках та дозах його слід приймати. При лікуванні білим вугіллям варто пам’ятати, що засіб придатний до використання тільки протягом не більше, ніж 32 годин після приготування.

Зручним засобом, яким можна замінити Polyphepan, є порошок Смекта, що випускається в пакетиках для одноразового приготування. Вміст пакети змішують приблизно з половиною склянки води і, поки не випав осад, випивають. Дітям це засіб, як і практично всі інші, які відносяться до групи ентеросорбентів, не дуже подобається, тому рекомендується давати його з шприца по чуть-чуть.

Багато адсорбуючих засобів з перерахованих вище, в тому числі і Polyphepan, використовуються для схуднення. Однак тут необхідно бути вкрай обережним й не вдаватися до крайніх заходів. Наприклад, деякі жінки, а також чоловіки, практично замінюють свій раціон білим або чорним вугіллям, не беручи при цьому корисної їжі. Це робити категорично заборонено, так як можна отримати серйозний гіповітаміноз, а також захворювання, пов’язані з ним.


Увага!

Використання Поліфепан без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.