Престаріум

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C09AA04

Міжнародна назва: Prestarium

Діюча речовина: Периндоприлу аргінін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Спекотна погода – це серйозний ворог гіпертоніків. Саме в літню пору трапляється найбільше смертей від цієї частої хвороби. Для того щоб убезпечити себе від поганого самопочуття та інших більш серйозних проблем з високим тиском необхідно вчасно приймати дієвий антигіпертензивний медикаментозний препарат. Великим попитом сьогодні користується препарат під назвою ПРЕСТАРІУМ. Його можна застосовувати тільки після відповідного лікарського призначення, оскільки ці ліки мають протипоказання.

Інструкція по застосуванню Престаріума

Описуваний медикамент в формі таблеток призначений безпосередньо для внутрішнього прийому. Лікар підбирає дозу Престаріума індивідуально. При цьому він враховує вік та інші особливості пацієнта, а також вид та стадію хвороби. У більшості випадків хворому призначають одноразовий прийом таблетки, який необхідно приймати безпосередньо в ранкові години. Як правило, пацієнтам при різних хворобах призначають наступну схему лікування:

Артеріальна гіпертензія:
Тут Престаріум застосовується не тільки в якості монотерапії – його нерідко включають в комплекс лікування, де засіб показує відмінні результати.

Спочатку пацієнтам рекомендують приймати 5 мг на добу, що необхідно робити 1 раз та бажано в ранковий час. При необхідності можна підвищити добову дозу препарату до 10 мг, проте, це можна зробити тільки через 1 місяць терапії.

Пацієнти, які приймають діуретики та не можуть припинити цей прийом з медичних причин, повинні починати лікування високого тиску, починаючи з дози 2,5 мг Престаріуму. При цьому в процесі лікування за функцією нирок хворого повинен бути встановлений ретельний контроль.

Особам, які досягли 65 років та більше, настійно рекомендується застосовувати спочатку не більше 2,5 мг препарату. По закінченню 1 місяця доза підвищується до 5 мг.

Серцева недостатність.

Особам, які страждають безпосередньо від серцевої недостатності, в основному призначають Престаріум паралельно з діуретиками, які відповідають за виведення калію з організму. Початкова доза ліків становить 2,5 мг. Її можна підвищити до 5 мг по закінченню 14 днів терапії, якщо цього вимагає стан здоров’я пацієнта. Далі схема лікування коректується, в залежності від того, яку клінічну відповідь має пацієнт.

Попередження повторного інсульту у тих пацієнтів, які страждають від цереброваскулярних хвороб.
Терапію слід починати з застосування 2,5 мг препарату на добу. Через два тижні цю дозу слід збільшити рівно в два рази. Як і у випадку з іншими хворобами, при профілактиці інсульту Престаріум слід приймати одноразово вранці.

Бувають випадки, коли після 2-тижневого лікування артеріальний тиск хворого вимагає ретельного контролю. Тут пацієнтові призначають такий додатковий медикамент, як Індапамід. Його необхідно приймати одноразово в дозуванні 1 таблетки протягом дня. При цьому цей засіб можна приймати в будь-який зручний час доби.

Престаріум у вигляді таблеток

Престаріум в таблетованій формі випускається відразу в декількох варіантах дозування діючої речовини:

  • 2,5 та 10 мг. Таблетки не можна розділити на дві частини, оскільки вони не мають характерного ознаки на поверхні.
  • 5 мг. Цей засіб можна при необхідності ділити на дві частини – по 2,5 мг.

В якості діючого компонента в цих ліках виступає периндоприлу аргінін в тій чи іншій дозі. Крім активного компонента, в складі препарату також присутні допоміжні речовини. Йдеться про лактози, Е171, Е422, Е464 та ін.

Під час застосування таблеток їх вкрай небажано подрібнювати тим чи іншим способом – краще приймати їх в цілому вигляді. Таким чином можна отримати необхідний клінічний ефект препарату.

Побічні дії Престаріума

Тривале застосування Престаріуму нерідко супроводжується різними негативними реакціями з боку організму. Виникнення побічних реакцій також можливо й в тому випадку, якщо пацієнт приймає підвищені дози препарату.

Представлений гіпотензивний медикамент може мати такі побічні дії під час лікування:

  • Значне зниження артеріального тиску, що доходить до вкрай низьких показників;
  • Головний біль, що змінюються запамороченнями;
  • Проблеми з зором;
  • Нудота зі блювотними позивами;
  • Судоми;
  • Алергічні прояви на шкірі – висип або макулопапульозний висип;
  • Дзвін у вухах;
  • Порушення стільця (запор або діарея);
  • Значні зміни смакового сприйняття;
  • Симптоми зайвої сонливості;
  • Тахікардія;
  • Кашель з задишкою;
  • Сильна пітливість.

У більш рідкісних випадках пацієнти стикаються з панкреатитом, мультиформною еритемією, підвищенням рівня білірубіну безпосередньо в крові, гострою нирковою недостатністю та іншими ознаками. При появі одного або декількох подібних симптомів, які можуть вказувати на побічні дії препарату, слід тут же припинити його прийом. За додатковою консультацією слід зателефонувати своєму лікарю, який скоректує подальше лікування.

Ціна Престаріума

Престаріум – це антигіпертензивний медикамент середньої цінової категорії. Він має як менш, так й більш дорогі аналоги. Його можна купити практично в будь-якому аптечному пункті сьогодні. Престаріум відноситься безпосередньо до рецептурних ліків, тому його продають тільки тому покупцеві, який надає відповідний рецепт від лікаря.

Якщо цей лікарський препарат здався пацієнтові занадто дорогим, то він завжди може звернути свою увагу на його аналоги. Безліч препаратів на сьогоднішній день володіють подібною лікувальною дією, і вони можуть мати при цьому різну ціну.

Аналоги Престаріума

При необхідності можна підібрати дієвий аналог Престаріуму, який би відповідав всім лікувальним вимогам. Пацієнти намагаються замінити ці ліки не тільки в цілях економії, але й в багатьох інших випадках. Найбільш поширеними серед них вважається відсутність медикаменту на прилавках аптек, а також протипоказання, через які його приймати не можна.

Щоб дізнатися, чим замінити Престаріум, необхідно звернутися до лікаря, який порадить найкращий засіб для заміни в кожному конкретному випадку.

Найбільш відомими замінниками Престаріуму вважаються такі лікарські препарати:

  • Квінаприл. Його призначають безпосередньо для ефективного лікування дуже високого тиску, а також профілактики різного роду ускладнень в результаті його прогресування. Дуже часто квінаприл прописують безпосередньо для лікування серцевої недостатності, яка має хронічний перебіг.
  • Ампріл. Допомагає не тільки при надмірно високому тиску, а й сприяє відновленню здоров’я хворого після того, як йому довелося перенести інфаркт або небезпечний наслідками інсульт. Ампріл призначають навіть у випадках, коли у хворого є порушення нирок, в тому числі й діабетична нефропатія. Відмінний засіб безпосередньо для профілактики інфаркту та інсульту.
  • Берліприл ®. Ефективний при високому тиску – медикамент нормалізує його за короткий проміжок часу та перешкоджає виникненню захворювань кровоносної системи.
  • Вітоприл. Як правило, вказаний засіб застосовується в якості монотерапії інфаркту та інсульту, які часто виникають при небезпечній артеріальній гіпертензії. Однак в деяких випадках Вітоприл виконує функцію додаткового засобу при зниженні тиску. Крім усього іншого, представлений аналог здатний запобігти виникненню інфаркту при гострому стані.
  • Престаріум А. Це найбільш відомий замінник Престаріуму на сьогоднішній день. Зазначений замінник має в своєму складі аналогічну престаріуму активну речовину, а також терапевтичний ефект та показання. Ці препарати відрізняються кількістю активної речовини в складі. Крім того, існує також й інша відмінність між зазначеними засобами – форма солі, необхідна для присутності активної речовини в ліках. Однак, незважаючи на це, обидва препарати мають незмінний гіпотензивний ефект.
  • Периндоприл. Цей лікарський засіб випускається у формі таблеток та має більш низьку вартість, ніж оригінал. Периндоприл, як і Престаріум, нерідко призначають безпосередньо для зниження тиску, де він показує свою максимальну ефективність.
  • Перінева. Зазначений замінник Престаріуму має низьку ціну та це одна з причин, чому цей засіб користується популярністю у населення. Випускається однієї словенською компанією у вигляді таблеток. Якщо говорити про показання, то вони практично повністю збігаються з оригіналом.
  • Парнавел. Призначається при проблемах з серцево-судинною системою та має низьку вартість. Парнавел не можна застосовувати особам, яким ще не виповнилося 18 років, оскільки в противному випадку він може принести шкоду здоров’ю пацієнта. Незважаючи на те, що вказаний замінник Престаріум має привабливу вартість, він відрізняється малою ефективністю безпосередньо під час лікування. Про це говорять численні відгуки пацієнтів про цей препарат.
  • Дапріл. Дуже часто ці ліки, що мають середню вартість, призначають при інфаркті міокарда, де його застосування відбувається в перші 24 години. Однак при цьому має бути дотримана одна умова – у пацієнта повинна спостерігатися стабільна гемодинаміка.
  • Диротон. На відміну від інших аналогів, цей засіб має дуже високу вартість. Тому він використовується в якості замінника Престаріуму у вкрай рідкісних випадках. Медикамент має множинні показання до застосування, головні з яких – високий тиск та серцева недостатність хронічного перебігу. При цьому Диротон може застосовуватися як у вигляді монотерапії, так і в складі комплексного лікування з використанням інших медикаментів.
  • Капотен. Це популярний засіб, за допомогою якого ефективно усуваються такі небезпечні сьогодні хвороби, як артеріальна гіпертензія та обов’язково серцева недостатність, що має хронічний перебіг.
  • Квадроприл. Основне показання до використання даного препарату – це есенціальна артеріальна гіпертензія.

Застосування того чи іншого гіпотензивного лікарського препарату не можна починати самостійно. Тут вкрай важливо звернутися за допомогою до досвідченого лікаря, який допоможе з вибором ліків, а також підбере його точне дозування відповідно до стану здоров’я хворого та його самопочуттям.

Багато ліків з вищезгаданого списку на самому початку лікування часто викликають різкі напади гіпотонії. Тобто, у пацієнта різко падає артеріальний тиск. Таке відбувається лише у випадках, коли хворий під час проходження необхідного курсу терапії дотримується важкої дієти, приймає діуретичний препарат або має певні проблеми з дефекацією.


Увага!

Використання Престаріум без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.