Превенар

Фармакологічна група: Вакцини (щеплення), Імунітет, Пневмокок

Класифікація: J07AL02

Міжнародна назва: Prevenar

Діюча речовина: Вакцина для профілактики пневмококові інфекцій

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Вакцинація сьогодні є, мабуть, найсильнішим способом профілактики багатьох хвороб, які становлять небезпеку життю та здоров’ю людини. Вирішуючи питання про те, чи ставити дитині щеплення, лише деякі батьки спочатку вивчають його досконально. Зараз дуже відомі в області медицини є щеплення Превенаром. Основний відсоток батьків впевнений, що після того, як дитині вколют цю вакцину, він не захворіє отитом, менінгітом та будь-якими іншими стрептококовими інфекціями. До того ж, вакцинація із застосуванням Превенару має певні побічні дії. Про можливість їх виникнення повинен знати кожен батько, перш, ніж зробити вибір в ту чи іншу сторону.

Інструкція по застосуванню Превенару

Не важливо, від чого батьки вирішили поставити своїй дитині цю вакцину – перед процедурою рекомендується вивчити детальну інструкцію до застосування описуваного засобу. Слід зазначити, що цей препарат застосовують виключно в умовах стаціонару, де за пацієнтом буде здійснений ретельний лікарський контроль протягом 30 хвилин після проведення вакцинації. Як правило, засіб вводять в латеральний широко стегновий м’яз (дітям грудного віку), а також в дельтоподібний плечовий м’яз (старшим дітям та дорослим). Введення Превенару в область сідниць строго заборонено.

Достатню імунізацію можна здійснити лише шляхом чотириразового введення описуваної вакцини, що рекомендується офіційно. Перед використанням вакцини шприц необхідно ретельно струснути до тих пір, поки рідина не стане однорідною. Справа в тому, що при зберіганні вакцина може розшаруватися – в шприці в результаті можна спостерігати осад повністю білого кольору та водянисту рідину. Також вкрай важлива перевірка вакцини на наявність в її складі твердих частинок, що робиться строго візуально. Крім того, вид вакцини повинен строго підходити опису і, якщо препарат відрізняється від певних вимог, його не застосовують.

Описуване щеплення призначається тим дітям, яким вже виповнилося 2 місяці. Необхідність проведення вакцинації збільшується, якщо дитина часто хворіє, має ті чи інші хронічні хвороби або народився раніше свого терміну. Всі дози вакцини необхідно зробити до 5 років. Справа в тому, що у дітей, вік яких понад 5 років, необхідна реакція імунітету не виробляється та вакцину в результаті можна назвати малоефективною. Це стосується і дорослих пацієнтів, яким введення вакцини показано лише при гострій необхідності.

Вакцинацію безпосередньо від пневмококів можуть робити різними препаратами, одним з яких і є Превенар. Однак якщо перша доза здійснювалася саме цим засобом, то і наступні щеплення повинні передбачати використання Превенару.

Для здійснення первинної вакцинації Превенаром необхідно здійснити три введення засобу дитині від 2 й до 6 місяців. Перша процедура повинна здійснюватися в 2-місячному віці. Далі вводять 2 та 3 дозу вакцини не менше, ніж з 1-місячним інтервалом. Що стосується останньої, четвертої дози щеплення, то її настійно рекомендується робити в 11-15 місяців.

Щеплення особливо рекомендують робити недоношеним немовлятам, оскільки вони дуже схильні до інфекційних захворювань. Зокрема, це стосується тих дітей, які з’явилися на світ в гестаційному віці до 37 тижнів. Недоношеним дітям вводять дози вакцини по 0,5 мл, згідно з календарем без винятків.

Якщо дитина, вік якої становить 7-11 місяців, не проходила планову вакцинацію, то в такому випадку їй вводять всього три дози препарату по 0,5 мл. При цьому дві робляться з місячним інтервалом, а третя – тільки на другому році життя.

Невакциновані діти 12-23 місяців отримують дві дози Превенару. Інтервал між ними повинен становити більше 2 місяців.

Діти від 2 до 17 років повинні отримати тільки одну дозу препарату.

Як було сказано раніше, дорослим людям щеплення Превенаром роблять рідко через її малу ефективність. Однак під час епідемій, наприклад, менінгіту або пневмонії її робити рекомендують. Особливо це стосується тих пацієнтів, які мають певні хронічні захворювання. Пацієнтам від 18 років, включаючи людей похилого віку, показана одна доза препарату. В цьому випадку в повторному введенні засобу немає ніякої необхідності.

Превенар – це ефективне пневмококове щеплення

Вакцинація в нашій країні не є обов’язковою – перед процедурою мати дитини повинна написати згоду на її проведення. Якщо батьки вирішили не вакцинувати своїх дітей з певних причин, то в такому випадку підписується відмова від щеплення. Потрібно сказати, що перед проведенням планової вакцинації кожен батько повинен вивчити питання щеплень з усіх боків і зважити всі «за» та «проти».

Превенар 13 є дуже відомим щепленням, яке з 2014 року включили до загального календаря. Головна причина такого нововведення – це небезпека пневмококових бактерій для дітей перших років життя. Відомо, що зазначені бактерії викликають не тільки запалення легенів, але і менінгіт, який представляє величезну небезпеку для життя людини. Дуже часто це захворювання закінчується летальним результатом – у хворого тримається вкрай висока температура тіла та сильно болить голова.

Особливість Превенара полягає в тому, що він майже не застосовується для вакцинації дорослих людей та використовується тільки в необхідному віці. Інформація, яка стосується введення вакцини в період вагітності та годування груддю, відсутня, проте, вакцинації в цей період краще не проводити через можливі негативні реакції. При цьому постраждати може не тільки жінка, але й плід (немовля).

Склад вакцини Превенар

Описуване щеплення має в своєму складі переважну частину (90%) серотипів, які викликають зараження пневмококовими інфекційними хворобами. Серед них також ті хвороби, які не піддаються потрібному лікуванню антибактеріальними препаратами.

За вироблення імунітету проти пневмококових інфекційних уражень відповідає 13 кон’югатів. Зазначена вакцина є не живою. Також в складі препарату є інші речовини, без яких вона неможлива:

  • сіль алюмінієва;
  • бурштинова кислота;
  • вода;
  • хлористий натрій;
  • полісорбат.

Форма випуску відомого Превенару – розчин, за допомогою якого здійснюються внутрішньом’язові ін’єкції. Вакцину ще називають суспензією. Цей засіб поміщається в одноразові шприци по 0,5 мл та упаковується повністю герметично. Разом з вакциною в комплекті йде стерильна голка для введення засобу.

Ускладнення після щеплення Превенаром

Перед проведенням процедури вакцинації кожен батько повинен поцікавитися – чи має вона негативні наслідки? На жаль, на сьогоднішній день багато людей стикаються з негативними реакціями щеплень. Деякої частини таких реакцій можна було уникнути, якби люди вивчали питання можливої ​​шкоди щеплень та не ставили б їх при наявності деяких протипоказань.

Відразу після введення препарату пацієнтові йому не варто залишати медичний заклад – протягом півгодини він повинен знаходитися під наглядом медсестри або лікаря. Протягом зазначеного періоду часу у пацієнта може статися небезпечна для здоров’я анафілактична реакція. Однак реакція може виникнути й набагато пізніше цього часу – контроль за станом здоров’я пацієнта повинен тривати не менше 72 годин. Особливо це стосується дітей молодшого віку. У групі ризику знаходяться пацієнти, дихальна система яких є кілька незрілою.

Багато батьків прислухаються до того, що говорить з приводу щеплень відомий сьогодні лікар Комаровський.

Найбільш часто в результаті введення цього засобу у людей виникають такі реакції:

  • підвищення температури тіла до досить високих показників;
  • лімфовузли починають турбувати пацієнта своєю хворобливістю та збільшенням;
  • алергічні реакції різного характеру;
  • боль в місці уколу, а іноді і вся нога;
  • нудота, перетікає у блювоту.

Ці реакції вважаються нормальними – вони повинні проходити протягом 1-3 діб. Для того щоб збити температуру краще приймати ефективні жарознижуючі ліки. Якщо у дитини спостерігається нудота або блювота, то тут показано застосування абсорбенти.

Про наявність ускладнень після щеплення можна говорити лише в тому випадку, якщо для усунення негативних її реакцій необхідно звертатися безпосередньо за медичною допомогою. Найбільш часті причини появи ускладнень:

  • погана якість самої вакцини;
  • особливості організму;
  • недотримання правил здійснення щеплення.

Під ускладненнями маються на увазі такі негативні реакції:

  • Непереносимість компонентів вакцини. Вона проявляється у вигляді висипки на шкірі. Цей висип може покрити навіть все тіло пацієнта. Крім того, алергія також може мати вигляд рожевих плям, які сильно та неприємно сверблять.
  • Алергічні реакції, в яких задіяна дихальна система. Це може бути анафілактичний шок, а також набряк Квінке або задуха.
  • Місце ін’єкції стає дуже збудженим – воно сильно набрякає та червоніє.
  • Судоми різної інтенсивності.
  • Симптоми, що нагадують ГРВІ.

Для того щоб полегшити стан після отримання вакцини слід також дотримуватися деяких загальних рекомендацій. Дитину слід стримувати від відвідування громадських місць протягом 3 днів після процедури, так як він може в цей час заразитися ГРВІ. В такому випадку хвороба може протікати з серйозними ускладненнями.

Протипоказання

Список протипоказань до проведення щеплення невеликий, проте, він вимагає максимальної уваги. Якщо дотримуватися цих правил, то можна уникнути появи у дитини негативних реакцій після процедури. Превенар ні в якому разі не можна застосовувати при наявності таких протипоказань:

  • Висока чутливість, яка може виникнути на будь-яку речовину в складі препарату;
  • Інфекційні захворювання;
  • Симптоми грипу або застуди.

Якщо дитина на момент вакцинації відчуває себе недобре – у неї підвищилася температура, захворіло горло, з’явився нежить, то її слід відкласти. В іншому випадку ризик ускладнень значно зростає. Після стовідсоткового одужання повинно пройти не менше 14 днів і тільки в цьому випадку можна провести щеплення.

Ціна Превенару

Як і більша частина вакцин на сьогоднішній день, Превенар має дуже високу вартість. За необхідні 4 дози препарату потрібно заплатити чималу суму, однак, при покупці вакцини необхідно ретельно простежити за її якістю.

Превенар сьогодні можна купити також і в інтернет-аптеці. Це дуже ризиковано, оскільки існує великий ризик покупки неякісного продукту. Найбільш часто батьки платять за вакцину безпосередньо в поліклініці перед процедурою її введення пацієнту. У деяких випадках поліклініка не може надати цю вакцину через її відсутність.


Увага!

Використання Превенар без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.