Проктоседил

Фармакологічна група: Геморой (лікування)

Класифікація: C05AX03

Міжнародна назва: Proctosedyl

Діюча речовина: Бензокаїн, Бутамбен, Гідрокортизон, Гепарин натрію, Фраміцетин, Ескулозид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Таке захворювання вен, як геморой, виникає у людей різного віку та професій. Нерідко він виникає у вагітних як наслідок запору, який дає про себе знати, починаючи з ранніх термінів. Варикозне розширення вен прямої кишки – це хвороба, яку потрібно починати лікувати, як тільки вона дасть свої перші симптоми. Проктоседил – це комбінований протигеморойний препарат, який забезпечує свою різнобічну дію завдяки різним компонентам в складі. Даний засіб зазвичай виписується лікарем, оскільки тільки він може призначити кваліфіковане лікування, яке залежить від тяжкості симптомів.

Інструкція по застосуванню Проктоседилу

Опис та склад препарату. Проктоседил (Proctosedyl) – це комбінований антигеморойний засіб, який показаний не тільки при геморої. Його призначають й при інших захворюваннях, що охоплюють аноректальну область. Головними в складі препарату є такі компоненти, як гідрокортизон ацетат, фраміцетин сульфат, гепарин натрію, ескулозид, бензокаїн та бутамбен. Виходячи з того, який склад у препарату, можна зробити висновок, що він здатний усунути всі можливі симптоми геморою. Слід розібратися, які дії мають вищевказані компоненти:

 • Гідрокортизон (hydrocortisione). Це ГКС, який надає неперевершену протизапальну дію. Крім того, гідрокортизон має антиалергічні властивості, а також компонент здатний на оптимальне зменшення серйозних виділень з вогнища хвороби.
 • Фраміцетин (framycetine). Даний компонент відноситься до антибіотичних засобів – це аміноглікозид, що застосовується виключно місцево. Виходячи з походження, можна зробити висновок, що фраміцетин спрямований на боротьбу з бактеріями, які нерідко можуть з’явитися в області хвороби.
 • Гепарин натрію (sodium-heparine). Представлений компонент, обов’язково присутній в складі Проктоседилу, виконує функцію антикоагулянту. Його дія спрямована на усунення та подальшу профілактику геморагічних ускладнень, які можуть мати тромботичні симптоми.
 • Ескулозид (esculoside). Він здатний збільшити капілярну проникність та значно знизити ламкість їх стінок.
 • Бензокаїн та бутамбен (et benzocaine butambed). Дані складові препарату спрямовані, перш за все, на усунення больових відчуттів та печіння в області гемороїдальних вузлів та анальних тріщин.

З усіх активних компонентів, що входять до складу даного препарату, тільки гідрокортизон частково всмоктується. Це відбувається тільки в області прямої кишки, де і відбувається його застосування. Всі інші речовини відрізняються виключно місцевим впливом та зовсім не всмоктуються в організм, виводячись природним шляхом.

Показання до застосування. Proctosedyl призначається для лікування хвороб, які виникли в аноректальній області. Йдеться про такі неприємні та часом небезпечні хвороби, як:

 • Геморой зовнішній та внутрішній (ani-exteriore);
 • Проктит (activaie proctitiss);
 • Післяопераційний геморой (genues HAEMATORRHOE postoperatives);
 • Післяпологовий геморой (Postpartum in secretiori-partie natiume mulieribuis);
 • Періанальної екземи (prope anum-ECZEMA genues).

Той або інший діагноз хворому ставить фахівець-проктолог, який здійснить огляд та поставить діагноз. Самому ні в якому разі не можна купувати Proctosedyl для лікування геморою, оскільки у пацієнта можуть бути протипоказання до застосування ліків, про які він може й не знати зовсім.

Інструкція по застосуванню. Проктоседил випускається в таких формах, як супозиторії та мазі. Отже, кожна з вищевказаних форм має свій спосіб застосування та дозування, що потрібно, безсумнівно, враховувати під час лікування.

Мазь

Proctosedyl у вигляді мазі можна застосовувати навіть в дитячому віці за показаннями, але дитині повинно бути не менше трьох років.

Мазь для лікування хвороб, що виникли в аноректальній області, використовують зазвичай не довше тижня. Перед нанесенням ліків на анальний отвір слід добре вимити руки з милом, оскільки це буде здійснюватися пальцем. Мазь акуратно видавлюють на палець та наносять в ті місця, які супроводжуються болем та свербінням. Це потрібно робити вранці та ввечері, а також обов’язково кожен раз після того, як пацієнт сходить в туалет та спустошить кишківник.

Якщо гемороїдальні вузли та тріщини присутні трохи глибше, ніж сам анальний вхід, то для застосування мазі варто використовувати додаваємий аплікатор. Його поміщають на тюбик, а потім акуратно поміщають в анальний прохід, трохи видавлюють мазь та акуратно виймають. Для кращого впливу мазі краще одночасно по трішки видавлювати ліки з тюбика та виймати його.

Капсули ректальні (свічки)

Препарат нерідко називаю свічками, хоча він випускається у вигляді ректальних капсул. Проктоседил М, як й мазь, використовується не більше 7 днів. При геморої, а також інших хворобах в аноректальній області, в гострому випадку застосовують по 1 капсулі вранці, ввечері та після кожного акту дефекації. Коли біль в прямій кишці трохи зменшиться разом зі сверблячкою, дозу препарату можна зменшити – однієї капсули на добу буде достатньо. Капсули вводяться глибоко в пряму кишку та не призначені для ковтання.

Варто сказати, що ці форми ліків можна застосовувати не тільки окремо, але й в розумному дозованому поєднанні. Пацієнтам іноді зручно застосовувати й мазь, й капсули одночасно.

Протипоказання. Proctosedyl не можна застосовувати всім та кожному, оскільки даний антигеморойний засіб відрізняється деякими протипоказаннями. Проктоседил не можна застосовувати:

 • При вагітності та годуванні груддю;
 • У дитячому віці до трьох років;
 • При наявності туберкульозного ураження аноректальної зони (Tuberculosise-in aniarea);
 • Під час лікування вірусного, грибкового або паразитарного ураження, яке з’явилося в області ануса (viral, fungail et-aniarea vitio parasitariise);
 • Недосліджені новоутворення, які атакували область прямої кишки та анального проходу (Neoplasmata maligna organoruim in regione prope-anum unexplored);
 • Висока чутливість до компонентів препарату (hypersensityvity ad-componentes).

Проктоседил у вигляді мазі

Одна з форм випуску даного протигеморойного засобу- це мазь місцевого застосування. В її складі є не тільки такі основні компоненти, як гідрокортизон ацетат, фраміцетин сульфат, гепарин натрію, ескулозид, бензокаїн та бутамбен, але і деякі допоміжні. Це стосується холестерину, мінерального масла, білого парафіну в м’якому вигляді, полісорбату 80, пропіленгліколю, поліетиленгліколю 400, 4000 та 1500.

Мазь має звичний білястий колір для такої форми випуску, зрідка вона може переливатися зеленим або жовтим відтінком. За своєю консистенцією засіб однорідний і не має абсолютно ніяких крихт або інших сторонніх частин, за рахунок чого її зручно застосовувати та наносити. Після нанесення вона практично не відчувається саме за рахунок свій консистенції, а також складу.

Проктоседил у вигляді ректальних свічок

Насправді, як це було зазначено раніше, засіб випускається не у вигляді свічок, а у вигляді капсул. Вони призначені виключно для місцевого застосування. Складаються вони з тих же компонентів, що й мазь. Якщо говорити про додаткові речовинах, які необхідні для нормального та зручного введення препарату в пряму кишку, то в капсулах це: ланолін, поліетиленгліколь, вода, желатин, гліцерин, парафін м’який, вазелін, метилпарабен, титану діоксид, пропілпарагідроксибензоат.

Свічки капсули мають біло-жовтий колір та грушеподібну форму. Вони мають м’яку желатинову оболонку, всередині якої зберігається жирна мазь. Зазначені капсули призначені виключно для застосування ректально, оскільки компоненти препарату впливають тільки місцево. Їх не можна приймати всередину!

Ціна Проктоседилу та його аналоги в аптеках

Проктоседил є ефективним комбінованим препаратом, який продається практично в кожній аптеці міста. Але його буде важко купити оскільки антигеморойний засіб продається тільки за рецептом від проктолога, тому купити його може далеко не кожен. Разом з цим, вартість препарату не висока, що залежить, перш за все, від форми випуску.

Не знайшовши Проктоседилу в аптеці або якщо ваш лікар не дав вам рецепт, ви можете пошукати замінники препарату. Але, як і раніше, точного аналога з таким же набором компонентів ви не знайдете – Проктоседил унікальний в цьому плані. Під час пошуку аналога зверніть увагу на такі засоби:

 • Anuzol (Анузол);
 • Aurobin (Ауробін);
 • Bezornil (Безорніл);
 • Atropa belladonna (Екстракт беладони);
 • Betiol (Бетіол);
 • Gemorroidal (Гемороідал);
 • Gemorron (Геморон);
 • Proctozan (Проктозан);
 • Doloproct (Долопрокт);
 • Pilex (Пілекс);
 • Proctan (Проктан);
 • Procto-Glivenoll (Прокто-Гливенол);
 • Relif (Реліф);
 • Ihtiol (Іхтіол);
 • Prosterisan (Простерісан);
 • Rutess (Рутес).

Увага!

Використання Проктоседил без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.