Пропанорм

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C01BC03

Міжнародна назва: Propanorm

Діюча речовина: Пропафенон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Зазвичай проблеми з серцем дають про себе знати в глибокому зрілому віці, але останнім часом почастішали випадки, коли подібні хвороби виникають у людей більш молодого віку. Слідом за цим, можна сказати, що серцеві хвороби «молодіють». Будь-який розлад в роботі серцево-судинної системи тягне за собою додаткові проблеми, які не обійдуться без розумно-спрямованого лікування. Пропанорм – це дієвий протиаритмічний препарат, який призначають для лікування та профілактики проблем з серцем. Але його не можна застосовувати самостійно, якщо, наприклад, раптом закололо в області серця – попередньо повинен бути поставлений точний діагноз, який в змозі поставити тільки досвідчений лікар. До того ж, Пропанорм має протипоказання до застосування, про які не слід забувати.

Інструкція по застосуванню Пропанорму

Опис та склад препарату. Пропанорм (Propanorm) відноситься до антиаритмічних препаратів Іс-класу та вже багато років досить успішно застосовується для лікування серцевих проблем. Основним компонентом в складі препарату є пропафенон. Його дія полягає в тому, що він стабілізує міокардіальні мембрани, а також бере безпосередню участь в зменшенні швидко-вхідного струму та виконує інші життєво необхідні дії для нормальної роботи серцево-судинної системи.

Вже через 2-3 години після прийому препарату в крові досягається максимально-прийнятна концентрація пропафенона. Причому, він всмоктується однаково добре, незалежно від прийому їжі пацієнтом. Пропафенон досить швидко розподіляється по всьому організму, зв’язуючись в результаті з білками плазми крові.

Якщо пацієнт страждає від порушення функції нирок або печінки, то йому може знадобитися індивідуальна корекція дози. Залежно від тяжкості захворювання, тільки лікар може призначити певний режим дозування пацієнту з печінковими або нирковими порушеннями.

Іноді корекції режиму дозування препарату можуть вимагати та пацієнти похилого віку. Особливо це стосується тих літніх людей, які відчувають проблеми з роботою нирок або печінки.

Показання. Propanorm часто призначається дорослим пацієнтам самого різного віку для лікування та профілактики таких хвороб, як:

  • вентрикулярна аритмія абсолютно будь-якого перебігу (arrhythmia aliquia-vena in-ventriculoreum).
  • Пароксизмальні суправентрикулярні тахіаритмії (paroxysmali Supraventricuilar-tachyarrhythmias). Слід зазначити, що хвороба виліковується навіть під час її перебігу в пароксизмальній формі тріпотіння або фібриляції передсердь (aut-paroxysmali peredserdy atrial fibrillatione).

Пропанорм не призначається дітям, оскільки його лікувальні дії цієї категорії пацієнтів не доведені та не вивчені належним чином. Засіб дозволяється застосовувати тільки після повноліття.

Купуючи Propanorm, не можна виходити за рамки дозволеного та підвищувати собі дозу препарату самостійно нібито для збільшення показання терапефтичного ефекту та зменшення швидкості його остаточного наступу. Нехтуючи лікарськими рекомендаціями, а також даними, які є в інструкції, можна постраждати від побічних ефектів препарату та явищ передозування.

Інструкція по застосуванню. Лікування, в ході якого буде застосовуватися Пропанорм, завжди має розпочинатися лише в лікарні, де за хворим буде здійснений цілодобовий контроль медперсоналу. Лікар-кардіолог, який веде пацієнта, повинен володіти неперевершеним досвідом роботи у своїй сфері при лікуванні аритмічних відхилень, оскільки терапія вимагає професіоналізму та відповідальності. Тільки після того, як пацієнт пройде спеціалізоване кардіологічне обстеження йому можна буде призначити допустимо-підтримуючу дозу для лікування аритмії будь-якого виду. Крім кардіологічного обстеження, пацієнта направляють на ЕКГ та чітко контролюють його загальний артеріальний тиск.

При збільшенні QRS-комплексу більше, ніж на 20% в процесі лікування аритмії, дозування препарату зменшується або його зовсім скасовують на час. Призначення лікування лікарем-кардіологом із застосуванням Пропанорму та його нової дози можливо тільки тоді, коли ЕКГ не нормалізуються.

Таблетки ковтаються цілими без усілякого порушеннях цілісності їх поверхні та запиваются водою, бажано в рясній кількості. Якщо таблетку надкусити, навіть випадково, то можна відчути, яка вона неприємно гірка. До того ж, вона при розкусуванні володіє деяким знеболюючим ефектом і у хворого може трохи заніміти рот.

На самому початку терапії препаратом дорослим призначають, як правило, 150 мг Пропанорму 3 рази на добу. Далі, дотримуючись строго-триденного інтервалу, доза поступово збільшується до тих пір, поки не буде складати 300 мг 2 рази на добу. Якщо такої дози виявиться мало для купірування аритмії пацієнтові, то доза також поступово збільшується до 300 мг 3 рази на добу (це максимальна доза пропафенона).

В лікуванні пацієнтів похилого-пенсійного віку було не раз помічено, що при прийомі таких же доз, як і молодшій людині, у них спостерігалася більш висока концентрація пропафенона в крові. Отже, пацієнтам літнього віку може знадобитися застосування Пропанорму в більш низьких дозах, ніж зазначено вище. Але у випадку з особами похилого віку підвищення дози, якщо вона необхідна, повинна здійснюватися не раніше, ніж через 6-8 днів після початку лікування. Справа в тому, що ця група пацієнтів дуже схильна до прояву побічних реакцій препарату та алергії на компоненти.

Протипоказання. Перед застосуванням Пропанорму лікар-кардіолог повинен точно переконатися, що у його підопічного пацієнта немає протипоказань до застосування ліків. Адже їх наявність – це завжди вагомий привід, який може послужити для відмови від Пропанорму та якнайшвидшого розгляду терапії.

Отже, пропафенон протипоказаний, якщо у пацієнта спостерігається:

  • Висока чутливість до пропафенону, або до іншої речовини, яка є в складі препарату (princeps-animai trahituyr duciturque propafenone);
  • Попередньо-виявлений синдром Бругада (revelatur Brugada syndromie);
  • У пацієнта був інфаркт в останні 3 місяці (si tres olim cor-impetum);
  • Хронічно-поточна серцева недостатність, що не піддається ніякому контролю (inimicitias impotenti re-medica, cor defectume, inveteratia);
  • Кардіогенний шок, причина прояву якого не аритмія (Non arrhythmic cardiogenic-inpulsya);
  • Брадикардія з важко-протікаючими симптомами (Cum-signa acuta difficilie bradycardia);
  • Порушення в електролітному обміні (et-electrolytici metabolismie violationes);
  • Лікування, де застосовується ритонавір (curatio in ritonavir);
  • Хвороби легенів, які мають тяжкі обструктивні ознаки (pulymonis-morbo cum obstructione);
  • Дисфункція синусового вузла (Praesent sinu nodi);
  • Блокада пучка Гіса (bundle genere obstructionum);
  • Міастенія гравіс (Myasthenia-gravisi);
  • Печінкова недостатність, що має важке протягом (gravibuis parum hepatis).

Крім того, Пропанорм на основі пропафенона погано взаємодіє з деякими препаратами, про що вам повинен розповісти лікар, який назначив лікування. Наприклад, з особливою обережністю слід застосовувати препарат в тому випадку, якщо пацієнт проходить лікування з застосуванням ліків, які містять звіробій. В ході терапії стан здоров’я пацієнта має бути під постійним контролем лікаря, адже буває так, що наявність протипоказань проявляється вже безпосередньо на початку лікування.

Ціна Пропанорму в аптеках сьогодні

Пропанорм – це дієвий протиаритмічний препарат, який застосовується в умовах стаціонару. Іноді пацієнта переводять на домашнє лікування, однак, в таких випадках за станом його здоров’я, як і раніше повинен спостерігати фахівець. Даний препарат продається в аптеках тільки за рецептом від фахівця і купити його «просто так» навряд чи вдасться.

Якщо говорити про вартість препарату, то її ніяк не можна назвати низькою – для багатьох пацієнтів це хоч і не захмарно-дорогий засіб, але все ж ціна позначається на бюджеті сім’ї. Тому, якщо цей препарат дуже дорогий, особливо, якщо з його застосуванням планується тривале лікування, ви можете запитати у лікаря про можливість його заміни аналогом.

Чи є у Пропанорму гідні аналоги?

При виникненні гострої необхідності в підборі замінника Пропанорму слід обов’язково порадитися в цьому питанні з лікарем кардіологом. Самостійно також можна поглянути на список можливих аналогів препарату, яких зовсім небагато:

  • Ritmocard (Рітмокард);
  • Ritmonorm (Ритмонорм);
  • Flecainid-Sandos (Флекаїнід-Сандоз);
  • Flecainid-Stada (Флекаїнід-Стада).

Зверніть увагу, що вартість аналогів залежить від кількості діючої речовини в них. Якщо говорити про діючу речовину, то це може бути не тільки пропафенон, але й флекаїнід (flecainid).


Увага!

Використання Пропанорм без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.