Протаргол

Фармакологічна група: Від болю в горлі, ГРВІ, застуда і грип

Класифікація: R01AX10

Міжнародна назва: Protargolum

Діюча речовина: Серебра протеінат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Протаргол або іншими словами срібла протеінат являє собою колоїдний розчин срібла, вироблений, який можна застосовувати як водний колоїдний розчин, відрізняється виразним дезинфікуючим, антіфлогістіческім, в’язким ефектом. Медикамент являє собою сухий екстракт (порошок), який складається з 7,8 – 8,3-х відсотків срібла, саме з такого складу в виробничих аптечних відділах виготовляють 1% або 2-х% водний розчин. А потім його допустимо використовувати як очні краплі, краплі в ніс, або ж як розчин, застосовуваний з метою промивання сечового міхура. Даний медикамент дуже часто використовують під час лікування будь-яких запалень, що відбуваються в області отоларингології, урології або офтальмології, лікарями виписується з метою терапії запалень, включаючи запалення гнійного типу – уретрити, фарингіти, аденоідіти, кон’юнктивіти, а також риніти. Основними позитивними характеристиками лікарського препарату прийнято вважати момент відсутності будь-яких дисбіотичних дисфункцій кишкової мікрофлори (безпосередньо кишкового дисбактеріозу), а також відсутність звикання до прийому медикаменту. Він дуже дієвий під час терапії складних форм нежиті не залежно від етіології – у разі тривалого гнійного риніту, фронтіта, етмоїдити, гаймориту, з метою терапії тривалих і повторюваних фарингитах, назофарингіт, з метою терапії запалень середнього вуха гнійного тип, аденоидитов. Під час переважно ускладненого або ж запального процесу слизової очної оболонки гнійного типу (в разі кон’юнктивітів), в процесі терапії запалень хвороб сечовипускального тракту (уретрити, цистити). Крім того, з метою профілактичних заходів подальшого прояву блефариту у немовлят.

Протаргол інструкція та основні показання до застосування

У згоді з головною інструкцією, медикамент призначається з метою терапевтичної дії на запалення:

  • в сфері отоларингології: гострих і хронічних форм назофарингіту, запалень середнього вуха гнійного типу, при аденоїдах, гайморитах, ринітах в хронічному вигляді, фарингітах, синуситах;
  • в офтальмології: терапевтична дія на запальні очні патології, включно з кон’юнктивітом, блефаритом;
  • в гінекології: при лікуванні сальпінгіту, аднекситу, цервицита, вагініту, ендометриту, крім того, ерозії шийки матки, інших дисфункцій;
  • в урології: циститу, уретриту.

Використання медикаменту допустимо в разі діагностування прохідності слізних шляхів.

Лікарський розчин дозволено застосовувати виключно з метою місцевого використання. Під час терапії урологічних хвороб за допомогою розчину, препаратом промивають, виконують мастило слизової сечового міхура, а також сечівника, задіють для реалізації інстиляцій, тампонаціі уретри. У сфері гінекології медикамент задіють, в основному, у формі спринцювань або тампонацій.

Медикамент здатний взаємодіяти з іншими лікарськими продуктами до складу яких включено папаин.

При цьому, папаїн є протеолітичних ферментом, який зараховується до категорії гидролаз, видобувається з недозрілих плодів фрукта папайї. Паралельне застосування папаїну і срібла протеінат здатне скоротити ферментний ефект останнього елемента.

Слід уникати паралельного використання спільно з медикаментами, що створені на основі папайї. В обов’язковому порядку необхідно чітко дотримуватися запропонованих дозувань, а також варіантів використання медикаменту. У разі надмірного використання срібла протеінат протягом тривалого часу допустимо виникнення отруйних ефектів.

Краплі і розчин Протаргол: особливості застосування

Що таке водний розчин, яка доза передбачена?

По суті, краплі вважаються медикаментом, який служить виключно тільки для місцевого застосування. Медикамент випускається виробниками у вигляді одно-відсоткового колоїдного водного розчину.

На ділянках слизових оболонок або шкірних покривів, схильних до запалень медикамент формує своєрідну захисну плівку (завдяки процесу осадження за допомогою срібла білків). Ліки Протаргол скорочує чутливість слизової оболонки, епідермісу, звужує судини, і це в свою чергу є причиною припинення реакцій запального характеру. Завдяки іонів срібла не допускається подальше розмноження різноманітних бактерій, небезпечних вірусів.

Медикамент випускають у формі водного розчину, що застосовується для місцевого застосування.

З метою терапії ЛОР-хвороб, наприклад, отиту, фарингіту, звичайної нежиті або ж риніту, доза для дітей, дорослих наступна: двічі протягом дня слід капати ніс по три-п’ять крапель.

З метою терапії інфекцій урологічної природи 2-х відсотковий медикамент задіють безпосередньо з метою промивання сечівника, а також сечового міхура.

З метою терапії очних хвороб запальної природи діткам, дорослим пацієнтам слід закапати в очі 1% або 2-х% розчин медикаменту дозуванням по дві-три краплі двічі або чотири рази протягом доби.

Серед базових рекомендацій, щодо застосування медикаменту Протаргол слід виділити наступні: перш ніж закапати ліки обов’язково необхідно добре промити носову порожнину (особливо це стосується дітей). Виконавши промивку носа, малюка слід розмістити на спину, виконати закопування передбаченої дози однаково для кожного носового проходу. Використовувати медикамент рекомендовано ввечері і вранці. Може проявлятися ефект медикаменту буквально через пару днів (від двох до трьох днів). Курс терапії ліками налічує 14 днів.

Серед найбільш часто проявляються небажаних дій під час застосування медикаменту Протаргол варто назвати: відчуття сонливості, легке запаморочення, головний біль, відчуття оніміння, почервоніння в очах, відчуття сухості в порожнині рота, свербіж епідермісу, почуття легкого печіння, мале подразнення слизової. Вкрай рідко проявляється: атопические дерматіческіе реакції, анафілактичний шок, набряк Квінке, а також кропив’янка. При прояві будь-яких перерахованих негативних проявів в ході застосування медикаменту потрібно відразу ж звертатися до лікаря (ймовірно призначення іншого медикаментозного засобу).
Тривалість терапії медикаментом Протаргол встановлює тільки лікуючий лікар.

Протаргол ціна: як і де допустимо придбати медикамент

Суть в тому, що подібний розчин не можна зарахувати до тих медикаментів, які у вільному доступі і в готовій формі реалізується аптеками. Його виробляє фахівець-фармацевт, безпосередньо виконує виготовлення медичних розчинів в аптечному виробничому департаменті. Оформити замовлення, купити Протаргол допустимо виключно маючи на руках лікарський рецепт.

У малих містах, як правило аптечні пункти не мають особистого виробничого департаменту, що пропонує виготовлення медикаментів, з цієї причини доведеться шукати поблизу районний центр, в якому розташовані аптечні мережі, попередньо проконсультувавшись у телефонному режимі з аптечної довідковою або ж відшукавши всі потрібні відомості в онлайні .

В аптечному пункті випуском крапель може займатися фахівець-фармацевт, за допомогою звичайного мікшування екстракту, дистильованої води, процедура виготовлення колоїдного розчину відніме мінімум за часом. Однак замовлення екстракту, його мимовільний розлучення – неприпустимі оскільки потрібно чітке дотримання норм по виготовленню, суворе дотримання всіх пропорцій необхідних компонентів.

Що стосується ціни, медикамент доведеться по кишені будь-якому хворому, через свою доступності, і все ж це не основна перевага даного медичного препарату. У порівнянні з багатьма ультрасучасними медикаментами – краплями, спреями, що описуються компаніями виробниками як нешкідливі, найбільш ефективні, краплях Протаргол, вони значно поступаються щодо діапазону впливу на грибкову флору, хворобливу бактеріальну мікрофлору. Крім того, медикамент не здатний впливати на появу кишкового дисбактеріозу. Тоді як комбінація активну в’яжучий, протизапальну дію виключно розширюють його дієвість, швидкість і загальну якість ефекту.

Разом з тим варто розуміти, за своєю суттю Протаргол є високоефективним, проте абсолютно нешкідливим медикаментом, який має деякі протипоказання, негативні дії, вимагає суворого дотримання лікарських рекомендацій, щодо курсу терапії, кратності використання протягом дня, заходи концентрації, дозувань в разі різноманітних хворобливих станів пацієнтів. Ось чому медикамент не можна зараховувати до ліків вибору під час початкової стадії вірусної інфекції, нежиті, в разі первинних симптомів синуситу або кон’юнктивіту. Ліки виписують виключно в поліклініці, по результату лікарського огляду, в разі крайньої міри або ж неефективності терапії іншими медикаментами.

Аналоги Протарголу

Якими лікарськими засобами допустимо замінювати цей медикамент? Так, одні фахівці рекомендують Колларгол, як субститут Протарголу, пояснюючи це тим фактом, що ці ліки мають срібло в своєму складі.

І справді, це медичні засоби єдиного типу, і все ж в протарголом вміст срібла налічує близько 8-ми%, тоді як в коларголом – близько 70-ти%, а тому відмінність між ними відчутно. Такий препарат заборонено використовувати для терапії захворювань носової порожнини, а також не застосовують пацієнтам підліткової і дитячої категорій.

Медикамент Протаргол допустимо замінювати різними антибактеріальними краплями, наприклад, ізофра або Полідекса з фенілефрину. Дані комбіновані і сучасні ліки здатні надати чіткі противобактериальное і протизапальну дію.

Абсолютно аналогічним ліками прийнято вважати Сіалор Протаргол. Випускається у вигляді крапель або спрея, на базі іонів срібла. Їх випускають своїми силами в стандартних домашніх умовах.

Протаргол: склад медикаменту

Медикамент в формі крапель славиться завдяки своєму неординарному складу. По суті, препарат вважається антибактеріальним. Завдяки колоїдному сріблу ліки здатні паралельно дезінфікувати, а також застерігати виникнення дисбактеріозу.

В цілому, сто грам розчину Протаргол включає в себе 2 грами argenti proteinas (срібла протеінат). Серед інших складових можна виділити чисту питну воду, імідосечовина, калію дигідрофосфат, і звичайно ж натрію фосфат.


Увага!

Використання Протаргол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.