Пульмікорт

Фармакологічна група: Дихальна система (захворювання)

Класифікація: R03BA02

Міжнародна назва: Pulmicort

Діюча речовина: Будесонід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Pulmicort для проведення інгаляційних процедур є глюкокортикоїдним медикаментом, що має яскраво виявлену протизапальну дію, активно застосовується у разі бронхітів, ларингіту, захворювань легенів та при астмі.

За допомогою місцевого використання ліки здатні істотно скоротити міру інтенсивності симптоматики, припинити астматичні напади без додаткових небажаних ефектів або ж з мінімальними ускладненнями, ніж у разі внутрішнього прийому глюкокортикостероїдів.

Пульмікорт інструкція

Як коректно розводити ліки за допомогою фізрозчину? Перед використанням медикамент необхідно розвести фізіологічним розчином – 0,9% натрію хлориду. При цьому дозування ліків повинно бути наступним 250 мг на один мл медикаменту необхідно розбавити фізіологічним розчином до утворення такого обсягу – 2 мл.

Випускається препарат у вигляді суспензій небули, а також турбухалера. Дуже часто Пульмікорт застосовують у лікуванні дитячого ларингіту з метою реалізації інгаляційних процедур безпосередньо в небулайзері.

Для проведення інгаляційної терапії за допомогою Пульмікорту та небулайзера в обов’язковому порядку необхідно застосовувати мундштук, маску. Такі заходи використовуються з метою реалізації глибокого вдиху малюком, через що надалі медикамент максимально рівномірно розходиться по всій дихальній системі.

Якщо вірити лікарським відгукам, інгаляції здатні чудово допомагати в терапії дитячих захворювань дихальної системи в хронічній формі, будучи дієвим інструментом профілактики. Відразу ж після інгаляційних процедур (незалежно від форми випуску) необхідно як слід сполоснути ротову порожнину остигнувши кип’яченою водою з метою запобігання утворенню кандидозу в ротоглоточній порожнині.

Відразу ж після процедури інгаляції очищення небулайзера слід реалізовувати вже після 2-го застосування — інструмент слід ретельно просушувати, виконувати очищення, що стосується мундштука та маски, їх слід обробляти після кожного використання.

Пульмікорт для інгаляцій: як правильно проводити терапевтичні інгаляції

Активний компонент медикаменту — будесонід. Особлива міра чутливості такого елемента як будесонід, майже в п’ятнадцять разів більша, ніж у преднізолону. Крім того, будесонід здатний демонструвати протизапальні, протиалергічні дії.

Відповідно до інструкції з проведення інгаляцій, терапевтична дія від використання допустимо виявити вже через пару годин. Оздоровчий ефект виявляється через два тижні після активного застосування медикаменту.

Інгалятор Пульмікорт доступний як 500 мкг/мл суспензія, а також об’ємом 250 мкг/мл, що упакована в поліетиленову тару.

До того ж, якщо описувати склад медикаменту, допустимо ідентифікувати такі додаткові компоненти: едетат динатрію, натрію хлорид, натрію цитрат та звичайно ж лимонну кислоту.

Терапевтичний препарат pulmicort також використовується для здійснення інгаляцій в процесі полінозу, сінної астми, що супроводжується алергічними проявами, у разі проявів змішаної, неалергічної, або бронхіальної астми, під час легеневих захворювань невизначеного походження, при назофарингіті та вазомоторному риніті.

Звичайно, медичний засіб часто виписують дітям при проявах ларингіту. Інгаляційні процедури здійснюють позитивний вплив у разі гавкаючого, сухого кашлю, при проявах свистячого подиху пацієнта на вдиху.

Медикамент розширює бронхіальний просвіт, усуває набряк слизової оболонки дихальних шляхів.

Як правило, в медичній практиці ліки застосовують під час невідкладної терапії, з метою проведення постійної терапії перевагу можуть віддавати процедурі інгаляції беродуалом, що дієво справляється з кашлем, задишкою та бронхоспазмами.

Не дозволяється використовувати Пульмікорт малюкам, яким не виповнилося шести місяців.

Заборонено використовувати медикамент в разі наявності алергічних реакцій на активний компонент препарату – будесонід.

Настійно не рекомендується проводити інгаляційні процедури Пульмікортом пацієнтам, які мають легеневі інфекційні ураження вірусного, грибкового або бактеріального характеру, з туберкульозом легень.

Не дозволяється медикаментозне застосування при виявленні пухлинних утворень на шкірних лицьових покривах, при еритематозних вугрових висипаннях, при дерматиті та хвороби туберкульозу епідермісу.

Не дозволяється застосування медикаменту у разі цирозу печінки. Вкрай обережно слід виписувати інгалятор при наявності будь-яких ниркових захворювань.

Пульмікорт дозування для ефективної терапії

Денна доза для дорослих пацієнтів, включаючи хворих, які перебувають в категорії похилого віку, у разі дотримання підтримуючої терапії налічує від 0,5 до 4-х мг. На етапах загострення допустимо незначно підвищувати дозування. На самому початку терапії дозування не повинно бути більше 2-х мг за добу.

Для малюків інгаляції Пульмікортом можна виписувати тільки після шестимісячного віку, одночасно з цим вихідна денна доза, відповідно до головної інструкції, може налічувати від 0,25-ти до 0,5-ти мг. Припустимо підвищити дозування, однак її розмір не повинен бути більше одного мг протягом дня.

У ситуації застосування денного дозування медикаменту, яке обмежується 1 мг, дозволяється виконувати ввечері 1 інгаляційну процедуру. У ситуації, коли денна доза налічує понад 1-го мг, її необхідно розбивати на 2 процедури – одна – з ранку, а друга – ввечері.

Для дітей до дванадцятирічного віку можна протягом дня виконувати від однієї, максимум три інгаляцій з дозуванням медикаменту 0,25 мг/мл, а оскільки разова доза налічує менш ніж два мл, це означає, що для інгаляцій її потрібно розводити фізіологічним розчином пропорцією один до одного.

Для інших дорослих пацієнтів, а також при обсязі одноразової дози понад дві мл інгаляцію медикаментом допустимо виконувати в нерозбавленому вигляді.

Розмір дози лікарського засобу для інгаляційних процедур дітям під час підтримуючої терапії – близько 0,25-ти до 2-х мг/день. Під час вибору дози для інгаляційних процедур лікар намагається вибрати найменшу кількість Пульмікорту, яка здатна забезпечити дієвий лікувальний ефект.

Денна доза, дієва для інгаляцій 0,25 мг відповідає одному мл Пульмікорту 250, згідно з даними інструкції до необхідного обсягу її можна довести за допомогою фізрозчину – 0,9% розчину звичайної кухонної солі.

Для проведення інгаляційних процедур у разі добової дози 1 мг беруть 4 мл медикаменту, що має дозування 250 мкг/мл або ж 2 мл медикаменту 500 мкг/мл.

Використання ліків може викликати оборотне тимчасове припинення розвитку та зростання.

При цьому, системні ускладнення під час терапії поширені великими дозами, у разі вкрай частого застосування можна спостерігати гіпофункцію надниркових залоз.

У разі проведення терапії Пульмікортом можна відстежувати кашель, відчуття сухості у горлі, невелике роздратування, ураження грибком типу кандида слизової рота, спазми в бронхах, головні болі, алергічні реакції, що проявляються як кропив’янка, шкірні висипання.

Іноді відстежуються деякі зміни в образі поведінки, розвиваються депресивні стани, збільшується міра збудливості.

Використання даного медикаменту для інгаляційних процедур за допомогою небулайзера із застосуванням маски в певних ситуаціях здатна викликати роздратування епідермісу, утворювати кров’яні набряки на шкірі обличчя

Пульмикорт ціна

У тому випадку, якщо зіставити, скільки коштує в різних аптечних пунктах медикамент для інгаляційної терапії з дозуванням 500 мкг/мл, можна помітити, розкид розцінок досить мінімальний.

При цьому вартість препарату у вигляді порошку для інгаляції нижча, проте даний медикамент має набагато більше побічних дій, крім того передбачено деякі вікові обмеження, що стосується використання – не можна використовувати діткам до шести років.

В цілому, медикамент відмінно переносять пацієнти, його варто використовувати як профілактичний засіб для боротьби з рецидивами нападів бронхіальної астми, використовують з метою усунення бронхоспазму під час оарінготрахеїта, обструктивного бронхіту.

Засіб варто використовувати тільки по лікарському призначенням, оскільки самолікування за допомогою гормональних медикаментів заборонено.

Пульмікорт аналоги: якими медикаментами можна замінити засіб

З метою припинення астматичних нападів, налагодження функції легенів допустима заміна Пульмікорту медикаментами, що мають аналогічний принцип дії.

Так, аналоги Пульмікорту – це медикаменти, активним компонентом яких є будесонід.

Серед аналогів засобу можна виділити порошок для інгаляційних процедур Пульмікорт турбухалер, Цикортид, Циклокапс, Будостер, Буденіт, Апулеїн, Тафен  назаль, Бенакап та звичайно ж Будесонід.

Для малюків замінити Пульмікорт для проведення інгаляцій допустимо Буденітом стер-Небом, його вартість безпосередньо залежна від міри концентрації розчину.

Якщо підбирати, чим саме допустимо замінити аналізований медикамент, варто звертати свою увагу як на виробника, на вартість, так й на перелік протипоказань, оскільки далеко не кожен аналог дозволяється діткам для інгаляційної терапії. Наприклад, Бенакорт допустимо використовувати виключно з шістнадцятирічного віку, Будостер можна застосовувати з шести років, а Бенакап заборонено застосовувати малюкам до семи років.


Увага!

Використання Пульмікорт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.