Ранітидин

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A02BA02

Міжнародна назва: Ranitidine

Діюча речовина: Ранітидин гідрохлорид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Виразка шлунка – цей діагноз досить часто зустрічається на сьогоднішній день, який ставиться пацієнтам різних вікових груп. Дуже частою причиною виникнення виразок в шлунково-кишковому тракті стає неправильне харчування. Крім того, зазначені хвороби здатні передаватися у спадок у вигляді схильності, яка при тому чи іншому факторі викликає цю хворобу. Відмінним засобом від виразки шлунка сьогодні є Ранітидин, який випускається в таблетованій формі та формі розчину.

Інструкція по застосуванню Ранітидина

Ранітидин в таблетованій формі дозволений до прийому лише дорослим людям та підліткам, яким вже виповнилося 12 років. Внутрішній прийом таблеток необхідно здійснювати із застосуванням великої кількості води в будь-який час, незалежно від прийому їжі. При цьому їх не варто розжовувати або розкушувати.

При загостреній виразці шлунка або 12-палої кишки, як правило, призначають по 150 мг цього ефективного препарату 2 рази на добу, що відповідає двом таблеткам. Прийом ліків рекомендується здійснювати вранці та у вечірній час. Крім того, можливий також одноразовий прийом ліків в подвійній дозі (300 мг) один раз в день прямо перед вечірнім сном. Загальна тривалість такого лікування повинна становити 1 місяць. У випадках, якщо у пацієнта спостерігаються не зарубцьовані виразки, терапію продовжують ще на 1 місяць.

Іноді причиною виникнення описуваних виразок є тривалий прийом НПЗП. Тому для профілактики виникнення таких хвороб під час лікування нестероїдними засобами рекомендується приймати Ранітидин. При цьому ліки в дозі 150 мг необхідно приймати 2 рази на добу до тих пір, поки терапія НПЗП не припиниться.

При функціональній диспепсії необхідно приймати по 2 таблетки препарату на добу. При цьому терапевтичний курс повинен відповідати 2-3 тижням.

Загострений хронічний гастрит, який відрізняється підвищеною кислотністю вимагає застосування 2 таблеток по 150 мг на добу протягом 2-4 тижнів. При цьому рекомендується дотримуватися дієти в харчуванні та не приймати в їжу пересмажених, надмірно перчених, солоних та кислих продуктів.

Крім усього іншого, Ранітидин дуже часто призначають при ГЕРХ, де препарат допомагає полегшити її симптоми. При цьому в добу слід приймати 2 таблетки – одну вранці та одну ввечері. Лікування тут необхідно продовжувати близько 2 тижнів. Якщо в цьому є необхідність, то терапія повторюється.

Пацієнти з проблемами зі шлунком, які страждають від вираженої ниркової недостатності, можуть приймати на добу не більше 150 мг препарату.

Особливості застосування Ранітидина

Під час проходження прописаного курсу лікування із застосуванням Ранітидина необхідно враховувати, що цей препарат може викликати алергічні реакції. Зокрема, вони виникають у тих пацієнтів, які мають в анамнезі алергію на ті препарати, які відносяться до групи блокаторів Н2 рецепторів гістаміну.

Отже, якщо раніше у пацієнта спостерігалися алергічні реакції після прийому препаратів цієї групи, то йому слід застосовувати Ранітидин з особливою обережністю. Іноді варто й зовсім відмовитися від такого лікування, вибравши інший препарат для лікування виразки.

Якщо у пацієнта спостерігається імунодефіцит або він страждає на порфірію, то йому варто застосовувати Ранітидин дуже обережно, часто спостерігаючись у лікаря.

Хворі, яким виповнилося понад 65 років, повинні приймати мінімальні дози препарату. В іншому випадку такі пацієнти можуть стикатися з побічним явищем Ранітидина у вигляді сплутаності свідомості.

Перед початком курсу лікування із застосуванням Ранітидина важливо переконатися, що у хворого в шлунку немає злоякісних утворень. Препарат здатний неймовірно добре маскувати симптоми такої хвороби, що може стати причиною серйозних наслідків.

Лікування з використанням Ранітидина слід припиняти максимально поступово. В іншому випадку у пацієнта може виникнути синдром «рикошету».

У складі препарату є лактоза, що необхідно в обов’язковому порядку враховувати тим особам, які страждають від рідкісних спадкових захворювань у вигляді непереносимості галактози та інших хвороб.

Ранітидин в формі таблеток

Ранітидин, що випускається у формі невеликих таблеток, є дуже зручним у застосуванні, адже лікування можна без праці здійснювати в домашніх умовах. Після потрапляння в шлунок цей препарат дуже швидко всмоктується безпосередньо в шлунково-кишковому тракті. По закінченню 2-3 годин досягається максимальна концентрація засобу в крові.

Як було зазначено раніше, препарат у вигляді таблеток необхідно застосовувати в незміненому вигляді – важливо, щоб їх розчинення починалося безпосередньо в шлунку. Таблетки покриваються спеціальною плівковою оболонкою, яка легко розчиняється в шлунковому соку. Вони мають характерну круглу форму та жовтий колір.

Показання до застосування Ранітидина

Ранітидин – це незамінний лікарський препарат, який, за умови відсутності протипоказань, повинен бути присутнім в кожній домашній аптечці. Його дуже часто застосовують для симптоматичного лікування гастриту, що виник з різних причин. Крім того, представлені ліки мають й інші показання до застосування:

  • Лікування, а також обов’язкова профілактика виразок шлунка та 12-палої кишки, які часто загострюються;
  • Виразки в шлунково-кишковому тракті, що виникають безпосередньо після одноразового прийому нестероїдних засобів, або після тривалого лікування з їх застосуванням;
  • Різні форми езофагіту, а саме – ерозивний та рефлюкс;
  • Терапія виразок верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, що виникають в результаті тривалих стресів або оперативних втручань;
  • Попередження кровотеч в шлунково-кишковому тракті;
  • Синдром Мендельсона.

Склад Ранітидина

Таблетки – це більш поширена форма випуску препарату, ніж розчин для ін’єкцій. У їх складі обов’язково міститься 150 мг ранітидину гідрохлориду, який виконує роль активного компонента. Крім того, в складі описуваного противиразкового медпрепарату міститься повідон, МКЦ, крохмаль, опадрай жовтий (барвник), лактоза, тальк та магнію стеарат.

Перед початком лікування із застосуванням цих ліків рекомендується вивчити його склад. Це допоможе попередити виникнення алергічних реакцій на один або декілька компонентів ліків.

Протипоказання та побічні дії


Протипоказання

Список протипоказань до використання цього медикаменту невеликий, проте, він вимагає підвищеної уваги. Ранітидин ні в якому разі не можна приймати в разі, якщо у пацієнта спостерігається з надлишком підвищена чутливість до його складових – це здатно значно посилити ймовірність прояву алергічних реакцій під час лікування.

Якщо у пацієнта присутній цироз печінки, то йому не можна приймати цей засіб з тієї причини, що він може сильно погіршити захворювання та принести здоров’ю хворого серйозної шкоди.

Пацієнти, що знаходяться на будь-якому терміні вагітності або грудному вигодовуванні, також повинні відмовитися від Ранітидина. Активна речовина, яка міститься в його складі, здатна проникати в молоко матері, а також безпосередньо через плаценту. У подібних випадках краще вибрати той лікарський засіб, який не принесе дитині або плоду серйозної шкоди.

Ще одне протипоказання до застосування описуваного противиразкового препарату – це дитячий вік до 12 років. Пацієнтам, що не досягли цього віку, Ранітидин не назначають через можливу його ​​шкоду під час терапії.

Побічні ефекти
У деяких випадках під час лікування виразкової хвороби або інших недуг за допомогою Ранітидина пацієнти стикаються з виникненням побічних реакцій. Найчастіше вони виникають при перевищенні рекомендованих доз ліків.

Побічні реакції препарату виглядають таким чином:

  • Розлади стільця, які можуть проявлятися як діареєю, так й запором;
  • Головний біль;
  • Проблеми з травленням – нудота з блювотою та болі прямо в області живота;
  • Висип на різних ділянках тіла;
  • Небезпечні реакції дихальної системи пацієнта – набряк Квінке та бронхоспазм;
  • Стрибок артеріального тиску;
  • Помітне погіршення лібідо;
  • Лейкопенія;
  • Міалгії та артралгії.

При виникненні хоча б одного побічного ефекту препаратом лікування слід припинити. Іноді може знадобитися промивання шлунка, що здійснюється в умовах стаціонару, тому після відміни препарату слід якомога швидше звернутися за допомогою медиків.

Ціна Ранітидина

Ранітидин – це ефективний лікарський препарат противиразкової дії, який можна купити без рецепта від лікаря. Його ціна, на відміну від багатьох інших засобів схожої дії, є дуже низькою. Це дозволяє проходити лікування із застосуванням Ранітидіина без зайвих витрат.

Залежно від форми випуску ліків його ціна може трохи відрізнятися. Це необхідно обов’язково враховувати при покупці лікарського препарату в аптечному пункті.

Аналоги Ранітидина

Від чого б не був призначений Ранітидин пацієнтові, іноді потрібен підбір замінника цього популярного препарата. Як правило, таке трапляється з таких причин, як наявність у пацієнта алергії на ранітидин гідрохлорид та відсутність медпрепарату в найближчих аптечних пунктах. Заміну препарату не варто здійснювати самостійно – протипоказання до застосування аналогів можуть сильно відрізнятися, що необхідно враховувати при виборі. До найбільш популярних замінників Ранітидина слід віднести такі лікарські засоби:

  • Гастросідин. Часто застосовується для лікування виразок в шлунково-кишковому тракті, а також ефективний при профілактичних заходах таких захворювань. Гастросідин також здатний ефективно усунути симптоматичну виразку, що виникла в результаті стресу, прийому медикаментів та інших причин. Недолік цього препарату полягає в тому, що його важко знайти в аптеках сьогодні.
  • Гистак. Має приблизно ту ж вартість, що й Ранітидин. Показання безпосередньо до застосування цього засобу також мало чим відрізняються від оригіналу – гастрит з підвищеною кислотністю шлунка, при якому часто виникає печія, виразка шлунка та інших відділів, що має різне походження та ін.
  • Квамател. Препарат середньої цінової категорії, який часто застосовується для лікування ГЕРХ та інших хвороб, яким характерна зайва секреція. Крім того, Квамател нерідко призначають й в профілактичних цілях для попередження ерозій та виразок в шлунково-кишковому тракті.
  • Ранігаст. Ефективний в лікуванні печії, а також проблем зі шлунком за умови відсутності захворювань шлунково-кишкового тракту органічного характеру.
  • Ранітидин акос. Препарат практично не відрізняється від оригіналу та має ідентичну активну речовину в складі, показання та особливості застосування. Зазначений аналог випускається в двох варіантах активної речовин – 150 та 300 мг.

Увага!

Використання Ранітидин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.