Розторопша

Фармакологічна група: БАДи, Лікарські рослини (трави), Лікування ШКТ, Органи травлення, печінки і нирок

Класифікація: A05BA03

Міжнародна назва: Silybum

Діюча речовина: Плоди розторопші

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Розторопша – це відома рослина, яка володіє неймовірними лікувальними властивостями. За рахунок цього її часто застосовують для лікування різних хвороб печінки. На основі розторопші створено чимало ліків, які можна купити в будь-якій аптеці. Перед застосуванням зазначеної рослини в лікуванні слід знати, які корисні та негативні властивості воно має. Незважаючи на природне походження, розторопшу слід застосовувати після консультації лікаря.

Інструкція по застосуванню розторопші

До кожної форми випуску цього засобу додається окрема інструкція із застосування. З нею потрібно в обов’язковому порядку познайомитися перед тим, як почнеться лікування з використанням розторопші.

Плоди розторопші, які також дуже часто використовуються в народній медицині, заливають окропом. Для цього потрібно взяти 1 чайну ложку плодів, а потім залити цю кількість ліків склянкою окропу. Отриману суміш необхідно настояти протягом 20 хвилин та процідити. Перед прийомом відвару необхідно переконатися, що він теплий. Отриманий засіб приймають 3 рази на день по 1 склянці, роблячи невеликі глотки. Вранці розторопшу рекомендується приймати натщесерце, в обід – за 30 хвилин до прийому їжі, а також увечері безпосередньо перед сном.

Масло, як було сказано раніше, застосовують в чистому вигляді, а також збагачують їм салати та корисні каші. Залежно від захворювання, кожен день потрібно приймати від 1 до 3 чайних ложок цього корисного продукту.

Порошок з насіння розторопші також приймають в чистому вигляді, тобто, його не потрібно заливати окропом. Дорослим, а також дітям від 12 років, рекомендують приймати 1 чайну ложку шроту на добу. Для кращого засвоєння це необхідно робити під час прийому їжі і запивати великою кількістю рідини. Такий курс лікування становить, як правило 30 днів.

Капсули слід приймати тільки тим пацієнтам, яким вже виповнилося 12 років. Рекомендована доза препарату на добу становить 5 капсул 2 рази на день безпосередньо під час прийому їжі. Як і у випадку з іншими формами випуску засобу, капсули приймають протягом 1 місяця.

Якщо говорити про таблетовану форму випуску даного засобу, то її також активно застосовують в лікуванні різного роду захворювань. Лікування із застосуванням таблеток передбачає прийом 1 таблетки в день під час їжі.

Крім усього іншого, в лікуванні різних недуг можна використовувати насіння розторопші. Для цього їх слід перед кожним застосуванням змелюють блендером. Отриманий продукт слід вживати в їжу за півгодини до їди.

Олія розторопші

Для виробництва олії використовується розторопша плямиста. З цією метою застосовують найновішу технологію холодного віджиму олії, після якої в готовому продукті залишаються всі необхідні вітаміни. Масло можна по праву назвати по-справжньому унікальним дієтичним продуктом, який застосовують в їжу. З його допомогою можна добре очистити печінку та усунути інші захворювання.

Зазначений продукт, отриманий з розторопші, має дивно високу біологічну активність, та він практично не шкідливий для організму. Це є великою перевагою масла, а також інших продуктів з рослини, на відміну від безлічі інших ліків природного походження.

Масло з цієї унікальної рослини можна приймати не тільки в лікуванні багатьох захворювань, але і в якості їх профілактики. Для цього його застосовують не більше 1-2 місяців щодня. При цьому спосіб застосування масла може бути різним: його можна приймати в чистому вигляді по 1 чайній ложці після кожного прийому їжі, додавати в вітамінні салати, каші та ін.

Нерідко продукт з розторопші застосовують для додаткового лікування хвороб печінки, шлунка або серцево-судинної системи. При цьому масло слід приймати за 30 хвилин до їди по 1 чайній ложці. Тривалість такої терапії становить, як правило, 1 місяць. Якщо в цьому є велика необхідність, то курс лікування повторюють з однією умовою – перерва 1 тиждень між курсами.

Масло описуваної рослини також застосовують в лікуванні різного роду уражень кишечника. Для цього його використовують в складі мікроклізм, які робляться безпосередньо після очисних клізм.

Крім того, дуже часто розторопшу в цьому виді використовують і для швидкого загоєння ран та опіків. При цьому необхідно взяти серветку з марлі, ретельно змочити її маслом та прикласти до хворого місця.

Шрот з розторопші

Віджимання розторопші, який отримують після масляного віджиму, також вельми активно використовують в медицині для лікування різних хвороб. Шрот з цієї рослини виглядає, як насіння, проте, він насправді являє собою відходи. Незважаючи на те, що з рослини було вижато все масло, в його шроті як і раніше залишається чимало корисних речовин. Для отримання готового до використання продукту в шрот додають розчинники на органічній основі, після чого він стає повністю готовим до використання.

Відходи після вичавлювання олії, як правило, залишаються вельми цінними, оскільки містять велику кількість білка. Причому, це стосується не тільки розторопші, а й інших рослин, таких як соняшник, ріпак, соя та багатьох інших. Їх застосування популярно не тільки в медичній галузі, а й у харчовій промисловості. За рахунок багатого складу такі шроти корисних рослин найчастіше завжди присутні в пекарнях, а також на кондитерських фабриках.

Потрібно сказати, що макуха рослини дуже відрізняється від шроту, оскільки в ньому міститься всього 3% жирів. У шроті при цьому присутній 7% жиру, корисного для здоров’я. Основна користь шроту цієї знайомої всім рослини – це лікування печінки, в якому він показує неймовірні результати. Причина величезної користі шроту для печінки полягає в тому, що в складі рослини є силімарин. Це з’єднання є досить рідкісним на сьогоднішній день, оскільки в його складі міститься 7 корисних для печінки компонентів.

Величезною користю володіють ті речовини в складі силімарину, як силибінін, силіхристин, а також обов’язково силідіанін. Їх властивості численні – ці речовини сприяють зменшенню запальних процесів, а також забезпечують ріст клітин в тканинах організму (зокрема, печінки), захищають печінку від негативного впливу ліків, алкоголю, вірусів та отруєнь. Крім усього іншого, зазначені компоненти здатні також відновити орган в цілому.

Шрот – це корисний порошок з рослини, який дуже часто застосовують при:

  • зайвому високому тиску;
  • різних формах гепатиту;
  • варикозі;
  • різних хворобах шлунково-кишкового тракту;
  • ішемії;
  • запальних процесах безпосередньо в серцевому м’язі;
  • різного роду захворюваннях підшлункової залози;
  • холециститі.

Цей продукт незамінний в якості додаткового препарату при проведенні хіміотерапії або опромінення, а також розторопша добре допомагає при отруєннях. Крім того, за допомогою цього засобу у формі шроту швидко та ефективно відбувається схуднення. Для цього розторопшу в формі порошку застосовують особливим способом.

Розторопша в формі капсул

Кожен пацієнт вибирає сам, яку форму випуску цього засобу придбати. Одним зручнішим виявляється масло рослини, іншим – капсули та таблетки. Потрібно сказати, що капсули є дуже зручними в застосуванні – їх необхідно приймати безпосередньо всередину, при цьому запиваючи водою, як таблетки. Вартість розторопші у зазначеній формі випуску залежить, в першу чергу, від виробника.

Розторопша у вигляді капсул складається з одного компонента – масла цієї рослини. В 1 капсулі при цьому міститься 250 мг корисного масла, яке має зазначена трава.

Капсули застосовуються не тільки для лікування різних хвороб, але і для схуднення. Однак препарат буде ефективним лише в тому випадку, якщо обмін речовин у пацієнта порушився через розлади печінкової функції. Беручи розторопшу, пацієнт отримує відносно швидке та ефективне очищення організму, в результаті якого і знижується вага.

Розторопша в таблетках

Ще однією формою випуску згаданого рослинного засобу є таблетки. Вони містять 100% порошку розторопші, який оформлений відповідним чином. Як правило, в аптеках продаються досить великі упаковки препарату – в одній є 100 таблеток, яких добре вистачає для проходження 1-3 курсу лікування (з урахуванням того, що пацієнт буде приймати 1 таблетку засобу в день).

Іноді в процесі прийому таблеток хворі скаржаться на різке погіршення самопочуття – це свідчить про те, що організм пацієнта активно очищається від шкідливих речовин. Однак якщо погане самопочуття приносить пацієнтові сильний дискомфорт, то дозування препарату зменшують. У таких випадках можна застосовувати, наприклад, половину таблетки в день. Дуже ефективним буде також і прийом більшої кількості рідини протягом дня. Під час лікування вкрай важливо не перевищувати його тривалість.

Протипоказання до застосування розторопші

Незважаючи на ефективність та нешкідливість розторопші, її можна приймати далеко не всім пацієнтам. Такий момент, як протипоказання до застосування цього засобу, необхідно в обов’язковому порядку уточнити перед початком лікування.

Расторопшу і всі засоби на основі цієї рослини не можна приймати вагітним та годуючим жінкам. Головна причина такої заборони полягає в тому, що речовини, які присутні безпосередньо в складі рослини, проникають в грудне молоко, а також через плаценту. Отже, у великих та малих дозах вони можуть принести шкоду грудничку й дитині в утробі.

Ще одним важливим протипоказанням до застосування рослини є дитячий вік до 12 років. Основним поясненням представленого обмеження є те, що дані про корисність розторопші в дитячому віці відсутні і вона може дуже нашкодити.

Наявність онкологічних захворювань у хворого також є серйозним приводом, щоб відмовитися від прийому засобів на основі розторопші. Крім того, приймати цей засіб не можна і тим особам, які є дуже чутливими до виникнення алергічних реакцій і мають підвищену чутливість безпосередньо до расторопші.

Ціна розторопші

Вартість цього засобу залежить, в першу чергу, від конкретної форми випуску, а також від виробника. Однак в цілому розторопшу можна назвати бюджетним засобом, який можна купити не тільки в аптеці – іноді він продається і в продуктових магазинах. При необхідності можна знайти цей засіб в будь-якій формі і в інтернет-магазині.

Найбільш дешевими вважаються такі засоби з описуваної рослини, як масло та шрот. Капсули та таблетки, в яких є екстракт рослини, мають більш високу вартість. Якщо говорити про різні біологічно-активні добавки з вмістом розторопші, то вони відносно дорогі.


Увага!

Використання Розторопша без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.