Регідрон

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: А07С А

Міжнародна назва: Rehydron

Діюча речовина: Декстроза, Калію хлорид, Натрію хлорид, Натрію цитрат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Регідрон (Rehydron) – must-have препарат в кожній домашній аптечці. Особливо це стосується тих сімей, де є діти. Це дуже ефективний електролітичний засіб, що приходить на допомогу при діареях, а також багатьох інших недугах, коли в організмі відбувається втрата рідини. Для ефективності препарату необхідно точно знати, як його дозувати і яким способом застосовувати, про що написано в інструкції по його застосуванню.

Інструкція по застосуванню Регідрону

Регідрон використовується для відновлення водно-сольового балансу як дорослим пацієнтам, так і дітям. Як правило, це потрібно при тривалих діареях, різних кишкових інфекціях, харчових отруєннях і ротовірусних інфекційних хворобах. За допомогою препарату-електролітика відбувається відновлення необхідного водно-електролітного балансу, підтримка мікрофлори кишківника, необхідної для його повноцінного функціонування.

Електролітик при виробництві фасують в пакетики – в одному міститься 18,9 грама порошку. Перед вживанням регідронового засобу, необхідно приготувати розчин. Візьміть один пакетик, висипте його в ємкість з 1 літром води й ретельно перемішайте. Вода повинна бути закипілою та охолодженою – після приготування розчин повинен мати кімнатну температуру. У готовий розчин ні в якому разі не можна додавати ніяких інших компонентів – вони можуть порушити його дію. Приймати розведені ліки необхідно невеликими ковтками та регулярно – рясне пиття може спровокувати блювоту (це стосується станів організму, що супроводжуються блювотою).

Ще один спосіб застосування електролітика – введення препарату за допомогою зонда. Таке введення завжди здійснюється в стаціонарі під наглядом лікаря. Як правило, зазначений спосіб застосування препарату актуальний в тих випадках, коли пацієнт перебуває в дуже поганому стані й не здатний приймати розчин самостійно.

Лікування за допомогою електролітичного засобу слід починати тільки після зважування пацієнта. Це допоможе визначити, який відсоток маси тіла втрачено в процесі зневоднення і який ступінь має зневоднення в конкретному випадку.

У процесі лікування не рекомендується приймати жирну їжу, їжу з великою кількістю цукру. Прийом Rehydron більш результативний, якщо лікування з його допомогою розпочато після діареї.

Якщо у пацієнта частий рідкий стілець, то прийом електролітіка слід здійснювати після кожної дефекації. Через 3-6 годин такого застосування ліків його доза може становити близько 30-60 мл / кг маси тіла пацієнта. В існуючих випадках Rehydron приймають не більше 3-4 днів – за цей період діарея повністю припиняється.

При дегідратації рекомендується приймати Регідратуючий препарат перші 6-10 годин в тій кількості, яка перевищує втрату маси вдвічі. Наприклад, якщо хворий втратив 200 г, то йому необхідно випити 400 мл Регідрону. Якщо хворий заповнює рідину і солі в організмі за допомогою зазначеного препарату, то в іншому питті він не потребує.

При продовженні діареї та після коригування дегідратації, протягом доби можна приймати й інші рідини. Регідрон можна застосовувати в будь-якому дитячому віці. Цей препарат при ротавірусних інфекціях, які часто виникають у дітей будь-якого віку, призначають одним з найперших.

Регідрон застосовують і для лікування дегідратації та для її профілактики. Це стосується теплових і фізичних навантажень, що призводять до підвищеного потовиділення. Відзначимо, що при виснажливих фізичних навантаженнях можна використовувати препарати-електролітики, що належать до класу спортивного харчування, наприклад, Ale Race 544g, Olimp Iso Plus 700g, ізотоніки Sea Energy з левокарнітином  від Академія-Т, Maxler Max Motion, IRONMAN напої-ізотоніки, VPLab Fit Active + CoQ10, VPLab FitActive Isotonic Drink, Smart Pit H20 Смарт, Sis GO Isotonic Energy Gel, Aptonia ISO + Isotonic Drink, Sponser Competition, Fit Active Low-Calorie від Multipower тощо.

Регідрон Біо

Сьогодні в аптеці можна купити не тільки Rehydron, але і схожий за складом Регидрон-Біо (Rehydron Bio) від фінської фармфірми Оріон. Це біоактивна добавка, навіть не вважається ліками – зазначену інформацію містить докладний опис препарату. До її складу входять не тільки солі й глюкоза, а й інші компоненти, що забезпечують більш швидке одужання пацієнта. Зазначеними компонентами є дуже корисні для організму людини пребіотики (мальтодекстріновий компонент) і лактобактерії (ліофілізовані Lactobacillus rhamnosus GG). Засіб з префіксом Біо, як і традиційний препарат, можна застосовувати абсолютно в будь-якому дитячому віці.

Біо-версія Регідрону, за рахунок свого особливого складу, є більш безпечною під час застосування. Якщо його використовувати правильно, дотримуючись усіх рекомендацій лікаря, побічні ефекти обійдуть пацієнта стороною. Вкрай рідко пацієнт після прийому Регідрону-Біо може зіткнутися з деякими алергічними реакціями, що виникають на окремі компоненти в його складі.

Особливості застосування Регідрону

В період лікування регідроном необхідно строго дотримуватися рекомендованих доз і не перевищувати їх, якщо потреба організму в додаткових електролітах не була підтверджена шляхом здачі відповідних аналізів. В іншому випадку пацієнт може зіткнутися з симптомами передозування препаратом, що виглядають наступним чином:

  • надлишок в організмі калію або натрію;
  • постійна сонливість, яка не залежить від часу доби;
  • аритмія;
  • слабкість у всьому тілі, яка вкрай небажана для виснаженого зневодненням організму;
  • судоми;
  • скрутне дихання через зниження вентиляції легенів;
  • помітне зниження м’язового тонусу.

Прийом сильно завищених доз препарату-регідратантів здатний викликати небезпечну для життя хворого зупинку дихання. Виникнення будь-яких ознак передозування ліками має стати вельми серйозним приводом для звернення за лікарською допомогою. Як правило, наслідки передозування регідроном усуваються в умовах стаціонару.

Якщо у дитини або дорослого внаслідок певної хвороби виникла важка ступінь дегідратації, то вона повинна усуватися, в першу чергу, за допомогою внутрішньовенного введення необхідних розчинів. Тільки після затихання симптомів починають застосування Регідрону.

Багато пацієнтів цікавляться – коли після прийняття регідронового розчину можна приймати їжу? У цьому випадку немає особливих обмежень і поїсти можна відразу після регідратації.

У випадках, коли дегідратація виникає у хворих з-за таких захворювань, як ниркова недостатність, цукровий діабет, а також будь-яких інший хвороб хронічного перебігу, за станом пацієнта повинен бути встановлений ретельний контроль. Втрата рідини з вищевказаних причин в переважних випадках вимагає негайної госпіталізації.

Пацієнти, які мають серйозні захворювання печінки, повинні приймати Регідрон з особливою обережністю. Особливо це стосується випадків, коли хворий знаходиться на натрієво і / або калієводефіцитній дієті. Іноді такі пацієнти повинні знаходитися в лікарні, поки діарея не пройде повністю.

Застосування медикаментів-регідратантів в дитячому віці до 6 місяців завжди мають бути схваленими педіатром. Гостра діарея у новонароджених часто призводить до стрімкого погіршення стану і початку сильного зневоднення. У деяких випадках може знадобитися навіть термінова госпіталізація дитини.

Вкрай рідко на тлі сильного зневоднення у хворого, що приймає Регідрон, можуть виникати такі стани:

  • зміни в психічному стані пацієнта – він надмірно дратівливий, знаходиться в стані летаргії або апатії;
  • уповільнення мови, яке помітне для сторонніх людей, а також сонливість, відсутність реакції на будь-яке запитання і вкрай швидка втома;
  • безперервна блювота;
  • поява лихоманки, при якій температура тіла хворого перевищує навіть 39 градусів;
  • сильні болі в області живота;
  • раптове припинення діареї, що супроводжується сильними болями в животі;
  • відсутня сеча.

Поява одного або декількох вищеописаних станів має вкрай насторожити – тут необхідно терміново дзвонити в швидку допомогу для госпіталізації і лікування хворого.

Регідрон – препарат, який дозволяється застосовувати під час вагітності, лактації. Однак консультація лікаря в подібних випадках обов’язкова.

Склад Регідрону

Rehydron є порошок, в складі якого є такі обов’язкові для відновлення електролітичного балансу речовини, як:

  • Натрій хлорид (проста кухонна сіль);
  • Хлорид калію;
  • Цитрат натрію;
  • Глюкоза.

Саме зазначені компоненти здатні забезпечити заповнення потрібних речовин, втрачених в процесі діареї та блювоти.

Ціна Регідрону

Ціна вища за середню, проте, вона легко розтлумачується високоефективністю препарату. Щоб дізнатися, скільки коштує Регідрон, можна скористатися онлайн-пошуком та відвідати сайт однієї або декількох онлайн-аптек. Таким чином, можна визначитися, чи підходить препарат за ціною, не покидаючи затишний будинок / квартиру. При необхідності можна таким же способом підібрати ефективний та більш дешевий аналог препарату-електролітіка.

З тієї причини, що Регідрон є безпечним для життя і здоров’я людини, його можна без проблем купити без рецепта від свого лікуючого лікаря.

Аналоги Регідрону

Як було сказано раніше, вартість Регідрону не є низькою – з цієї причини багато пацієнтів намагаються його замінити більш доступним аналогом. Найефективнішим замінниками медикаменту-електролітіка є такі засоби:

  • Трисоль (Трисол) від українського ПАО «Інфузія». Цей препарат має істотну відмінність від Регідрона і полягає у випуску аналогового. Трисол випускається у формі готового розчину для інфузій. Але він має показання аналогічні Регідрону.
  • Трігідрон (TRIHYDRON) від «Марбіофарм» (г. Йошкар-Ола). Для лікування дегидратації, що виникли при діареї, ротавірусної інфекції або інших захворювань, найчастіше призначають цей препарат. Трігідрон має більш низьку ціну, ніж Регідрон, проте, ефективність від оригіналу практично не відрізняється.
  • Гідровіт (Hydrovit) від STADA Arzneimittel AG (Бад-Фільбель). Якщо Регідрон виявився дорогим для пацієнта або відсутній в аптеці, то замість цього препарату можна купити Гідровіт. Він також випускається у формі порошку для самостійного приготування розчину і дозволений до застосування в будь-якому дитячому віці. Більш того, Гідровіт і є дитячими ліками, про що свідчить його дозування – в одному пакетику міститься 4,869 г порошку (одноразова доза). Гідровіт має приємний ягідний смак, за рахунок чого подобається дітям. Препарат має свої протипоказання, а також побічні ефекти, через що перед застосуванням слід детально ознайомитися з інструкцією із застосування.
  • Гідровіт Форте (Hydrovit® forte) від STADA Arzneimittel AG. Даний регідратант відрізняється від попереднього аналога тим, що має велике дозування. У цьому випадку один пакетик містить 6,03 г порошку для приготування розчину в охолодженій кип’яченій воді.
  • Електрал (Electral) від індійсько-британської Євро Лайфкер (Euro Lifecare). Типовий мінеральний медикамент-електролітик зі смаком цитруса.
  • Гастроліт (Gastrolit) від польської Тева Оперейшнз Поланд. Діючі компоненти ті ж, але Гастроліт також збагачений ромашковим екстрактом (Chamomilla).
  • Орсола (Oresol) від британсько-індійської XL Lab. Регідративний засіб. Мінус Орсоля – надмірна кількість речовин-ароматизаторів та барвників, хоча це і покращує його органалептичність.

При необхідності Регідрон можна замінити будь-яким з вищеохарактеризованих препаратів. Однак існують такі критичні ситуації, коли виникає необхідність вдатися до самолікування за допомогою приготування сольового розчину для заповнення рідини в організмі своїми силами. Для цього необхідно взяти харчову соду і звичайну кухонну сіль – ці компоненти є на будь-якій кухні. Приготування сольового розчину зажадає 500 мл кип’яченої води, яку слід ретельно остудити. У цій воді необхідно розмішати 1/4 ч.л. солі й таку ж кількість соди, а потім додати близько 2 столових ложок цукру. Як і Регідрон або будь-який регідратант, приготований власноруч розчин слід пити маленькими ковтками після діареї.

Головний недолік homemade розчину полягає в тому, що в його складі відсутній калій, необхідний для повноцінного відновлення балансу рідини та солей безпосередньо в організмі хворого. Але якщо в домашній аптечці є калію хлорид, додайте його в розчин в кількості чверті чайної ложки.


Увага!

Використання Регідрон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.