Регідрон

Фармакологическая группа: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Классификация: А07С А

Осмотрено и одобрено 03.08.2018
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Регідрон є тим препаратом, який повинен бути присутнім в кожній домашній аптечці. Особливо це стосується тих сімей, в яких є діти. Це дуже ефективний препарат, який приходить на допомогу при діареях, а також багатьох інших недугах, коли в організмі відбувається втрата рідини. Для ефективності препарату необхідно точно знати, як його дозувати і яким способом застосовувати, про що написано в інструкції по його застосуванню.

Інструкція по застосуванню Регідрону

Регідрон – це досить популярний препарат на сьогоднішній день, який використовується безпосередньо для відновлення водно-сольового балансу як дорослим пацієнтам, так і дітям. Як правило, це потрібно при тривалих діареях, різного роду кишкових інфекціях, харчових отруєннях і ротовірусних  інфекційних хворобах. За допомогою Регідрону відбувається не тільки відновлення необхідного водно-електролітного балансу, а й підтримку тієї мікрофлори кишечника, яка необхідна для його повноцінного функціонування.

Ліки при виробництві фасують в пакетики – в одному міститься 18,9 грамів порошку. Перед тим, як пити Регідрон, необхідно приготувати розчин. Для цього необхідно взяти один пакетик препарату, висипати його в ємність з 1 літром води і ретельно розмішати. Вода повинна бути обов’язково кип’яченою і охолодженою – після приготування, розчин повинен мати кімнатну температуру. У готовий розчин ні в якому разі не можна додавати ніяких інших компонентів – вони можуть порушити його дію. Приймати розведені ліки необхідно невеликими ковтками і часто – велику кількість рідини може спровокувати блювоту (це стосується тих станів організму, які супроводжуються блювотою).

Ще один спосіб застосування Регідрону – це введення препарату безпосередньо через назогастральний зонд. Таке введення ліків завжди здійснюється безпосередньо в стаціонарних умовах під чітким контролем лікаря. Як правило, зазначений спосіб застосування препарату актуальний в тих випадках, коли пацієнт перебуває в дуже поганому стані і не здатний приймати розчин самостійно.

Лікування за допомогою Регідрону слід починати тільки після зважування пацієнта. Це допоможе визначити, який відсоток маси тіла був втрачений безпосередньо в процесі зневоднення і який ступінь має зневоднення в конкретному випадку.

У процесі лікування не рекомендується приймати жирну їжу, а також їжу, в складі якої міститься велика кількість цукру. Регідрон буде більш ефективним, якщо лікування з його допомогою буде розпочато після діареї.

Якщо у пацієнта частий рідкий стул, то прийом Регідрону слід здійснювати після кожного акту дефекації. Через 3-6 годин такого застосування ліків його доза може становити близько 30-60 мл / кг маси тіла пацієнта. У переважних випадках зазначений лікарський препарат приймають не більше 3-4 днів – за цей період діарея повністю припиняється.

При дегідратації рекомендується приймати препарат перші 6-10 годин в тій кількості, яка перевищує втрату маси вдвічі. Наприклад, якщо хворий втратив 200 г, то йому необхідно випити 400 мл Регідрону. Якщо хворий заповнює рідина і солі в організмі за допомогою зазначеного препарату, то в іншому питті він не потребує.

При продовженні діареї і після того, як відбулася корекція дегідратації, протягом доби можна приймати і інші рідини.

Потрібно сказати, що Регідрон можна застосовувати в будь-якому дитячому віці. Цей препарат при ротавірусних інфекціях, які часто виникають і у дітей будь-якого віку, призначають одним з найперших.

Регідрон застосовують не тільки для лікування дегідратації, а й для її профілактики. Це стосується теплових і обов’язково фізичних навантажень, які відрізняються підвищеним потовиділенням.

Регідрон Біо

Сьогодні в аптеці можна купити не тільки Регідрон, але і схожий за складом Регідрон Біо. Це біологічно активна добавка, яка навіть не вважається ліками – зазначену інформацію містить докладний опис препарату. До її складу входять не тільки солі і глюкоза, а й інші компоненти, що забезпечують більш швидке одужання пацієнта. Зазначеними компонентами є дуже корисні для організму людини пребіотики і лактобактерії. Засіб з приставкою Біо, як і традиційне ліки, можна застосовувати абсолютно в будь-якому дитячому віці.

Зазначене сучасний засіб, за рахунок свого особливого складу, є більш безпечним під час застосування. Тобто, якщо його використовувати правильно, дотримуючись усіх рекомендацій лікаря, побічні ефекти обійдуть пацієнта стороною. Вкрай рідко пацієнт після прийому описуваного засобу може зіткнутися з деякими алергічними реакціями, які виникають на окремі компоненти в його складі.

Особливості застосування Регідрону

Під час лікування регідрон необхідно строго дотримуватися рекомендованих доз і не перевищувати їх, якщо потреба організму в додаткових електролітах не була підтверджена шляхом здачі відповідних аналізів. В іншому випадку пацієнт може зіткнутися безпосередньо з симптомами передозування препаратом, які виглядають наступним чином:

 • надлишок в організмі таких речовин, як калій або натрій;
 • постійна сонливість, яка не залежить від часу доби;
 • аритмія;
 • слабкість у всьому тілі, яка вкрай небажана для виснаженого зневодненням організму;
 • виникнення судом;
 • скрутне дихання через зниження вентиляції легенів;
 • помітне зниження м’язового тонусу.

Прийом сильно завищених доз препарату може також викликати небезпечну для життя хворого зупинку дихання. Виникнення будь-яких ознак передозування ліками має стати вельми серйозним приводом для звернення за лікарською допомогою. Як правило, наслідки передозування регідрон усуваються в умовах стаціонару.

Якщо у дитини або дорослого внаслідок певної хвороби виникла важка ступінь дегідратації, то вона повинна усуватися, в першу чергу, за допомогою внутрішньовенного введення необхідних розчинів. Тільки після того, як стан хворого стане не таким важким, починають застосування Регідрону.

Багато пацієнтів цікавляться – коли після прийняття розчину Регідрону можна приймати їжу? У цьому випадку немає особливих обмежень і є можна відразу після регідратації.

У випадках, коли дегідратація виникає у хворих з-за таких захворювань, як ниркова недостатність, цукровий діабет, а також будь-який інший хвороби хронічного перебігу, за станом пацієнта повинен бути встановлений ретельний контроль. Крім того, втрата рідини з вищевикладених причин в переважних випадках вимагає негайної госпіталізації.

Пацієнти, які мають серйозні захворювання печінки, повинні приймати Регідрон з особливою обережністю. Особливо це стосується тих випадків, коли хворий знаходиться на дієті зі зниженим вмістом таких речовин, як натрій і калій. Іноді такі пацієнти повинні знаходитися в лікарні, поки діарея не пройде повністю.

Застосування препарату в дитячому віці до 6 місяців завжди має бути схваленим педіатром. Справа в тому, що гостра діарея у новонароджених часто призводить до того, що стан хворого стрімко погіршується і починається сильне зневоднення. У деяких випадках може знадобитися навіть термінова госпіталізація дитини.

Вкрай рідко на тлі сильного зневоднення у хворого, що приймає Регидрон, можуть виникати такі стани:

 • зміни безпосередньо в психічному стані пацієнта – він надмірно дратівливий, знаходиться в стані летаргії або апатії;
 • уповільнення мови, помітне для сторонніх людей, а також сонливість, відсутність реакції на це запитання і вкрай швидка втома;
 • безперервна блювота;
 • поява лихоманки, при якій температура тіла хворого перевищує навіть 39 градусів;
 • сильні болі безпосередньо в області живота;
 • раптове припинення діареї, що супроводжується сильними болями в животі;
 • відсутня сеча.

Поява одного або декількох вищеописаних станів має вкрай насторожити – тут необхідно терміново дзвонити в швидку допомогу для госпіталізації і лікування хворого.
Регідрон – це той препарат, який дозволяється застосовувати під час вагітності, а також при лактації. Однак консультація лікаря в подібних випадках є обов’язковою.

Склад Регідрону

Препарат під назвою Регидрон є порошок, в складі якого є такі обов’язкові для відновлення електролітного балансу речовини, як:

 • Натрій хлорид (проста кухонна сіль);
 • Хлорид калію;
 • Цитрат натрію;
 • Глюкоза.

Саме зазначені компоненти здатні забезпечити заповнення потрібних речовин, втрачених в процесі діареї і блювоти.

Ціна Регідрону

Ціна представленого препарату є вищою за середню, проте, вона легко пояснюється високою ефективністю препарату. Щоб дізнатися, скільки коштує Регідрон, можна скористатися інтернетом і відвідати сайт однієї або декількох онлайн-аптек. Таким чином, можна визначитися, чи підходить препарат за ціною, не покидаючи свій будинок. Крім того, при необхідності можна таким же способом підібрати ефективний і більш дешевий аналог препарату.

З тієї причини, що Регидрон є безпечним препаратом для життя і здоров’я людини, його можна без труднощів купити без рецепта від свого лікуючого лікаря.

Аналоги Регідрону

Як було сказано раніше, вартість Регідрону не є низькою – саме з цієї причини багато пацієнтів намагаються його замінити більш доступним аналогом. Найбільш дієвими замінниками представленого ліки є такі засоби:

 • Трисоль. Цей препарат має істотну відмінність від Регідрону і воно полягає в формі випуску аналогового препарату. Трисоль випускається безпосередньо в формі готового розчину для інфузій. Незважаючи на це, він має ті ж показання, що і Регидрон.
 • Тригідрон. Для лікування дегідратації, що виникла при діареї, ротавірусної інфекції або іншому захворюванні, нерідко призначають цей препарат. Він має більш низьку вартість, ніж Регидрон, однак, ефективністю від оригіналу практично не відрізняється.
 • Гідровіт. Якщо Регідрон виявився дорогим для пацієнта або його просто немає в аптеці, то замість цього препарату можна купити Гідровіт. Він також випускається у формі порошку для самостійного приготування розчину і дозволений до застосування в будь-якому дитячому віці. Більш того, Гідровіт і є дитячим ліками, про що говорить його дозування – в одному пакетику міститься 4,869 г порошку (одноразова доза). Крім того, Гідровіт має приємний ягідний смак, за рахунок якого подобається дітям. Препарат має свої протипоказання, а також побічні ефекти, через що перед його застосуванням слід детально ознайомитися з інструкцією із застосування.
 • Гідровіт Форте. Зазначене лікарський засіб німецького кошти відрізняється від попереднього аналога тим, що має велику дозування. У цьому випадку один пакетик містить 6,03 г порошку для приготування розчину в охолодженій кип’яченій воді.

При необхідності Регідрон можна замінити будь-яким з перерахованих вище препаратів. Однак існують такі критичні ситуації, коли виникає необхідність вдатися до самолікування за допомогою приготування сольового розчину для заповнення рідини в організмі своїми силами. Для цього необхідно взяти харчову соду і звичайну кухонну сіль – ці компоненти є на будь-якій кухні. Приготування сольового розчину зажадає 500 мл кип’яченої води, яку слід ретельно остудити. У цій воді необхідно розмішати чверть чайної ложки солі і таку ж кількість соди, а потім додати близько 2 столових ложок цукру. Так само, як і Регидрон або будь-який аналоговий препарат, приготований власноруч розчин слід пити маленькими ковтками після діареї.

Головний недолік домашнього розчину полягає в тому, що в його складі відсутній калій, необхідний для повноцінного відновлення балансу рідини і солей безпосередньо в організмі хворого. Однак якщо ж в домашній аптечці є такий засіб, як калію хлорид, то його також слід додати в розчин в кількості чверті чайної ложки.


Увага!

Використання Регідрон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.