Реланіум

Фармакологічна група: Заспокійливі засоби, Ліки для нервової системи, Невралгія

Класифікація: N05BA01

Міжнародна назва: Relanium

Діюча речовина: Діазепам

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Захворювання нервової системи сьогодні не такі рідкісні, як може здатися на перший погляд. На жаль, часто з ними стикаються навіть маленькі діти по відомим та нез’ясованим причинам. Для лікування будь-якого роду неврозоподібних та невротичних хвороб, які до того ж, супроводжуються високим рівнем тривожності, дуже часто прописують Реланіум. Цей засіб має багато позитивних показань до застосування, разом з чим відрізняється і чималою кількістю протипоказань. Все це повинно обов’язково враховуватися до, а також під час лікування. Попередньо рекомендується добре дослідити кожний пункт, наявний в інструкції по застосуванню препарату.

Продаж Реланіуму – тільки за рецептом

З тієї причини, що Реланіум відноситься до сильно впливаючого на центральну нервову систему транквілізаторного засобу, його можна придбати тільки за рецептом наданим від провідного медспеціаліста. Препарат вважається наркотиком, якщо використовувати його неправильно та не з метою лікування. Більш того, використання Реланіуму у ​​вигляді наркотику може виявитися вкрай небезпечним, оскільки препарат має важкі побічні дії (в результаті застосування в свідомо-підвищених дозах).

Якщо ви маєте будь-які проблеми зі здоров’ям нервової системи, то вам варто якомога швидше звернутися до лікаря за допомогою для призначення дієвого препарату. Рішення про призначення Реланіуму при наявності відповідних патологій приймається не відразу – тільки поміркувавши про можливі побічні ефекти та більшу користь від лікування лікар може прописати пацієнтові даний засіб, видавши на руки відповідний рецепт.

Реланіум – це транквілізатор, що має побічні дії

Будучи відомим препаратом з транквілізаторної технологічно-терапевтичної групи, Реланіум, в першу чергу, надає свою дію на центральну нервову систему. Більш детальну інформацію про препарат та його активні речовини може підказати відомий сайт Вікіпедія. З тієї причини, що засіб має незліченно-велике число побічних ефектів, його може призначити до застосування тільки лікар-невролог або інший медичний фахівець, а разом з цим видати рецепт для покупки медпрепарату в аптеці.

Реланіум – анксіолітик другого покоління, який пригнічує нервову систему. Крім пригнічування, засіб має протисудомну, міорелаксантну дію, а також снодійну та анксіолітичну функцію.

В ході дозованого застосування даного препарату пацієнт помічає, що лікування допомагає позбутися страху, неспокійних думок, тривоги та сильної напруги з боку емоційного стану. Цьому сприяє анксіолітичний та седативний ефекти. Варто сказати, що основна дія препарату в ролі седативного засобу полягає в пригніченні клітин ретикулярної мозкової формації.

Ще одна здатність Реланіуму – це відносно швидке підвищення больового порогу пацієнта. За рахунок цього засіб застосовують в якості предмедикації, що проводиться перед загальною анестезією. Крім того, Реланіум у вигляді знеболюючого застосовується в стоматології, ендоскопії, а також в ході серцевої катетеризації та кардіоверсії.

Препарат Relanium має дві форми випуску – розчин в ампулах, який призначений для уколів (внутрішньовенно або в сідницю), а також таблетки для внутрішнього застосування. Всмоктування препарату, незалежно від застосовної форми випуску, відбувається досить швидко та через 60 хвилин спостерігається максимальна концентрація активної речовини в крові.

Склад. Загальною діючою речовиною в складі Реланіуму є діазепам. Це транквілізатор, що відноситься до бензодіазепінового ряду. Додаткові речовини залежать від конкретної форми випуску даного психолептичного засобу.

Побічні ефекти. Самі по собі вони можуть з’явитися лише у деяких людей та далеко не завжди, тобто, рідко.

Побічні ефекти засобу зазвичай проявляються у вигляді таких змін в роботі центральної нервової системи:

 • Ейфорія (signa autem-euphoric) ;
 • Атаксія (ataxia apudhomines) ;
 • Сонливість (Corpus enim somno) ;
 • Емоційно-психічне притуплення (missis praeter naturam animi) ;
 • Антероградна амнезія (ecmnesia) ;
 • Непідвладні, безконтрольні для хворого рухи тіла (Aegri corporis motus disputationi) ;
 • Тривожно-притаманні галюцинації (perturbatio vagos) ;
 • Суїцидальні думки (perniciosasque-cogitationes) ;
 • Головний біль (incapitis dolore) ;
 • Гіпорефлексія та ін (hyporeflexia).

Інструкція по застосуванню Реланіуму

Показання. Як було сказано вище, препарат володіє відразу декількома фармакологічними діями, за рахунок чого його застосовують при багатьох патологічних станах, а саме:

 • При лікуванні невротичних та неврозоподібних станів, які зазвичай супроводжуються тривожними розладами (morbo quasi anxietatem perturbationes cum neurotic et neurosis).
 • Для купірування перезбудження психомоторного характеру, яке виникло на тлі підвищеної тривожності у пацієнта (relevium de-psychomotor overexcitation).
 • При купіруванні нападів епілепсії, а також судом м’язів, що мають різне походження (musculus nervorum distentiones et ex omni subsidio comitiales morbi originem).
 • При лікуванні хвороб, які зазвичай характеризуються надмірно-високою напругою м’язових груп – при зараженні на правець, при серйозних порушеннях мозкового кровообігу та ін. (Hypertensio in textum muscularem et TETANUS, perturbationes cerebri circulatorii).
 • У ході купірування синдрому відміни у людей, які страждають на алкоголізм, а також для усунення делірію у пацієнтів цієї групи (ad receptum angustias syndrome, delirium).
 • З метою премедикації та атаралгезії, які зазвичай приймаються із застосуванням інших препаратів та потрібні перед проведенням різного роду медично-діагностичних процедур (premedication ante elit ataralgesia).
 • Для лікування гіпертонії, де засіб застосовується в комплексі з іншими препаратами (hypertension comitata mentis indicia). Зазвичай такого роду гіпертонічна хвороба ще й характеризується високим рівнем нервової збудливості, судомними спазмами, розладами клімактеричного та менструального характеру (nervosi-iracundias, vascularium nervorum distentio, menstruo perturbationes).

Інструкція та дозування. Розчин вводиться або внутрішньовенно за допомогою крапельниці (1 хв / 1 мл), або інфузійно. У разі, якщо такий спосіб застосування з якої-небудь причини недоступний для пацієнта, то розчин вводять в сідничний м’яз, однак, це досить болісно.

Доза препарату та тривалість лікування з його застосуванням залежить від виду хвороби, яку необхідно лікувати.

Для седації розчин вводиться в дозі 0,1-0,2 мг / на 1 кг маси тіла пацієнта. Таким чином, шляхом середніх підрахунків, можна встановити, що дорослим зазвичай вводиться від 10 до 20 мг препарату за процедуру, але тут все ж повинен бути присутнім індивідуальний розрахунок. Премедикація, яка потрібна при деяких видах медичних процедур, проводиться в такій же дозі – 0,1-0,2 мг на 1 кг маси тіла пацієнта.

При правці початкова доза Реланіуму становить 0,1-0,3 мг на 1 кг маси тіла пацієнта. Дозу повторюють через 1-4 години – все залежить від стану хворого та динаміки поліпшення його стану здоров’я. Крім того, Реланіум в цьому випадку можна також вводити внутрішньовенно-крапельно, дотримуючись дози 3-10 мг на 1 кг маси тіла на добу. Якщо прогрес захворювання привів пацієнти в дуже важкий стан, то доза препарату збільшується.

Для лікування епілептичного статусу препарат вводять внутрішньовенно в початковій дозі 0,15-0,25 мг на 1 кг маси тіла пацієнта. У разі, якщо в цьому є така необхідність, то засіб в друге та подальші рази вводиться не раніше, ніж через 30-60 хвилин. Реланіум також можна вводити і за допомогою крапельниці.

При делірії, гострих фобічно-тривожних станах зазвичай призначають 10 мг препарату внутрішньовенно або, якщо такої можливості немає через тяжкий стан хворого, внутрішньом’язово. У такій дозі при даних станах препарат можна вводити не раніше, ніж через 4 години.

При вагітності даний психолептичний засіб не застосовують з тієї причини, що немає достовірно-з’ясованих даних, які говорять про безпеку Реланіуму в лікуванні жінок в положенні. Крім того, під час лікування варто відмовитися від грудного годування, оскільки діазепам проникає в грудне молоко.

Ціна Реланіуму сьогодні

Реланіум є досить потужним транквілізатором, який не завжди є в аптеках найближчого розташовання. Вартість препарату швидше середня, ніж висока або бюджетна. Якщо засіб не вдалося купити ні в одній стандартній аптеці через відсутність, то можна звернутися в інтернет-аптеку.

При виборі онлайн-аптеки для придбання Реланіуму або будь-якого іншого препарату варто проявити свою максимальну пильність. Йдеться про безпеку обраної аптеки, тому варто приділити увагу відгукам, які зазвичай присутні на сторінках онлайн аптек. Крім того, варто звернути увагу на положення сайту аптеки на сторінці пошуку в пошуковій системі – легальні пункти зазвичай розташовуються на перших позиціях, або хоча б на перших сторінках.

Аналоги. Даний психотичний засіб при гостро-виникнувшій необхідності можна замінити такими засобами, як:

 • Diazepam (Діазепам);
 • Diazepex (Діазепекс);
 • Relium (Реліум);
 • Sibazon (Сибазон);
 • Alprazolam (Алпразолам);
 • Zolomax (Золомакс);
 • Xanax (Ксанакс);
 • Neurol (Неурол);
 • Helex (Хелекс);
 • Gidazepam (Гідазепам);
 • Lorazepam (Лоразепам);
 • Grandaxin (Грандаксин);
 • Rudotel (Рудотель);
 • Fazepam (Фазепам);
 • Fenazepam (Феназепам).

Увага!

Використання Реланіум без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.