Рибоксин

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: С01Е В

Міжнародна назва: Riboxin

Діюча речовина: Інозин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Зараз захворюваннями серця страждають не тільки люди похилого, а й молодші люди, що відбувається все частіше. Такого роду хвороби порушують функціонування всього організму в цілому, а також стають причиною зниження працездатності та життєвого тонусу. Як правило, всьому причиною є порушення міокарда. У подібних випадках лікарі призначають своїм пацієнтам Рибоксин (інозин, C₁₀H₁₂N₄O₅) – ефективний медикаментозний засіб, що застосовується в кардіології не перший рік.

Опис та ціна Рибоксину

Рибоксин – це медикаментозний препарат, який є нуклеозидом. Його дія полягає в активізації всіх обмінних процесів в міокарді. Крім того, препарат цілюще впливає на кровообіг в коронарних судинах, а також сприяє швидкому відновленню тканин серця. Будучи нуклеозидом, інозин має здатність “пробиратися” в клітини та підвищувати енергобаланс міокарда.

При виникненні у хворого такої проблеми, як киснева недостатність, Рибоксин бере активну участь в нормалізації енергетичного балансу. Це медикаментозний засіб використовується не тільки в кардіології при лікуванні різних хвороб серця – його вельми активно застосовують спортсмени, які прагнуть до швидкого нарощування м’язів. В останньому випадку препарат також збільшує загальну витривалість організму, що особливо важливо при інтенсивних спортивних заняттях. Це пов’язано з тим, що інозин є похідним пурину, попередника аденозинтрифостфата (АТФ) – надважливого ххімічного постачальника енергії при заняттях бодибілдингу. Інозин забезпечує стимуляцію синтезування нуклеотидів, підвищує активність певних ферментів циклу Кребса (Krebs cycle). Потрібно відзначити, що існують навіть деякі спортдобавкі на основі інозину:

 • Premium Inosine від Ultimate Nutrition (Ультімейт Нутрішен);
 • Inosine виробництва Mega-Pro (Мега-Про);
 • Inosine від Life Extension (Лайф Екстеншен);
 • Cell-Tech Hardcore від MuscleTech (Маслтек).

Однак не всі дослідження говорять про ефективність речовини в спорті. Згідно Starling RD (Старлінг Р.Д.), Trappe TA (Трапп Т.А.), Short KR (Шорт К.Р.) і ін. (1996), тривале застосування інозину не покращує аеробні характеристики і короткострокове виробництво енергії під час їзди на велосипеді, але може фактично мати ерголітіческій (ергогенний – поліпшує продуктивність) ефект при деяких умовах випробувань.

Незважаючи на високу ефективність і дієвість представленого лікарського засобу, воно має прийнятну вартість. Слід зазначити, що купити Рибоксин сьогодні можна тільки за рецептом.

Показання та спосіб застосування Рибоксину

Мало кому відомо, що більшість смертей у всьому світі відбувається з таких причин, як інфаркт міокарда та інсульт. Для лікування цих хвороб сьогодні активно застосовують саме Рибоксин. Крім того, представлений препарат має такі показання до застосування:

 • Ішемічна хвороба серця. Це стосується таких форм захворювання, як коронарна недостатність і обов’язково порушення в роботі серцевого ритму.
 • Міокардіодистрофія.
 • Різні види миокардитов.
 • Пороки серця. Препарат ефективний у лікуванні як вродженого, так і набутого недуги.
 • Аритмические розлади. Зокрема, це стосується того виду хвороби, коли вона виникла в результаті прийому серцевих глікозидів.
 • Коронарний атеросклероз.
 • Дистрофія серцевого м’яза. Як правило, ця патологія виникає в результаті таких факторів, як сильні навантаження фізичного характеру і ендокринні проблеми.
 • Цироз печінки. Крім того, Рибоксин застосовують і при гепатиті, який може бути як гострим, так і хронічним, а також під час лікування ушкодження печінки токсичними речовинами або лікарськими препаратами.
 • Відкритокутова глаукома. Йдеться тільки про ті випадки, коли пацієнт має нормалізоване внутрішньоочний тиск.
 • Оперативні втручання на ізольованій нирці. Тут ліки застосовують як засіб фармакозащіти.

Від чого б не був призначений вказаний медикаментозний препарат, його необхідно приймати правильно, дотримуючись прописану лікарем дозування. Це стосується такої лікарської форми кошти, як таблетки, оскільки розчин для ін’єкцій використовується переважно в умовах стаціонару.

Рибоксин в таблетованій формі призначений виключно для внутрішнього прийому, що необхідно робити до їжі. Добова доза препарату для дітей від 12 років і дорослих пацієнтів визначається в індивідуальному порядку і може становити від 0,6 до 2,4 м Як правило, початок терапії вимагає застосування від 0,6 до 0,8 ліки в добу (1 таблетка 3 -4 рази на добу). При цьому хворий повинен ретельно стежити за станом свого здоров’я, щоб ліки добре переноситься організмом. Якщо протягом 2-3 днів негативних реакцій не спостерігається, то в такому випадку можливе поступове збільшення дозування препарату. Протягом наступних 2-3 днів слід застосовувати до 1,2 г засобу на добу, а потім переходити на дозування 2,4 г на добу. Пацієнт, який страждає від урокопорфіріі, повинен застосовувати не більше 0,8 г ліки в добу, що відповідає 4 таблеткам. Якщо говорити про курс лікування препарату в даній лікарській формі, то він повинен визначатися також індивідуально. Як правило, для нормалізації стану хворого потрібно від 1 до 3 місяців.

Препарат випускається не тільки у вигляді таблеток – часто в лікуванні вищевказаних хвороб застосовують і розчин для ін’єкцій. Він використовується за допомогою внутрішньовенно-крапельного або струминного введення. Як правило, необхідність в застосуванні розчину виникає тоді, коли хворий знаходиться в критичному стані і його стабілізація повинна здійснитися в найкоротші терміни. У перші дні вводять внутрішньовенно струменевий 200 мг розчину на добу (разово). Далі, за умови, що препарат добре переноситься пацієнтом, дозу можна збільшити до 400 мг. При цьому ліки вводять 1-2 рази на добу. Курс такого лікування становить, як правило, не більше 10-15 днів.

Що стосується внутрішньовенного крапельного введення препарату, то перед процедурою розчин в ампулах розводять з 5% розчином глюкози, кількість якого складає не більше 250 мл. Далі відбувається крапельне введення препарату, що слід робити повільно – 40-60 крапель за одну хвилину. Такий розчин також можна вводити і струменево, що іноді потрібно при гострих порушеннях серцевого ритму. Для цього препарат вводять одноразово в дозі від 200 до 400 мг, що відповідає 10-20 мл розчину 2%.

Рибоксин в формі таблеток

Таблетками Рибоксин дуже часто застосовують в домашніх умовах, що є дуже зручним. Слід зазначити, що під час курсу лікування слід чітко дотримуватися тієї дозування препарату, яка була призначена лікарем. Якщо в добу приймати більшу кількість таблеток, ніж потрібно, то в цьому випадку можна зіткнутися з побічними діями препарату і таким явищем, як передозування.

Застосовуючи Рибоксин для лікування кардіозахворювань, слід знати, що його склад обов’язково входить таке діюча речовина, як інозин. У кожній таблетці, яка покрита оболонкою, міститься 0, 2 г цієї речовини. В аптеці можна купити упаковку таблеток на 10, 20, 30, 40 або 50 шт.

Рибоксин в ампулах для уколів

У розчині, призначеному для ін’єкцій, також є інозин, який виступає активною речовиною. У 5 мл розчину є 100 мг цього компонента. Крім того, в складі розчину є і такі обов’язкові допоміжні компоненти, як натрію гідроксид, спеціально підготовлена ​​вода для ін’єкцій, а також гексаметилентетрамін. Як було заявлено раніше, розчин для ін’єкцій використовують в стаціонарних умовах для краплинного і струминного введення при лікуванні гострих і важких станів.

Якщо хворий у важкому стані застосовує підвищені дози препарату, то у нього можуть з’явитися побічні реакції Рибоксину. Зокрема, мова йде про виникнення алергічних реакцій на шкірних покривах (кропив’янка і сильний свербіж). У такому випадку застосування препарату слід терміново припинити і переглянути призначену раніше терапію.

Аналоги Рибоксину

Рибоксин – це досить недорогий лікарський препарат, через що часом його важко придбати в аптеці. У таких випадках можна звернути увагу на його аналоги, порадившись попередньо зі своїм лікуючим лікарем. Слід зазначити, що навіть дуже схожий за складом препарат може чинити на організм хворого зовсім інший ефект, тому вкрай важливо перед застосуванням аналога також дуже докладно вивчити інструкцію по його застосуванню.

Як правило, замість Рибоксину іноді призначаються такі препарати:

Riboxin доступний в інших державах як:

 • An Jie Di Lin (Ан Джі Ді Лін) від Topsun Dongsheng Pharmaceutical, Китай;
 • An Qi Mi Rui (Ан Кі Мі Руї) від Duoburuifei Pharmaceutical, Китай;
 • WeiMeiJia (Вей Мей Джа) від Pudu Pharmaceutical Factory, Китай;
 • Yong Rui Neng (Йонг Руї Ненг) від Jinfeng Pharmaceutical, Китай;
 • Yan Luo Qi Aodong (Йан Луо Куї Аодонг) від Yanbian Pharmaceutical Group, Китай;
 • Quan Zhu (Куан Жу) від Fuzhou HaiWang FuYao Pharmaceutical Co., Китай;
 • Inosine Hua-Nah Pharm (інозин Хуа-Нах Пфарм) від Huanan Pharma, теж Китай;
 • Bioxin (Біоксін) від BioPolus, Грузія;
 • Catacol (Катаколо) від Alcon, Туніс;
 • Inosie F (інозит Еф) від Oriental, Тайвань;
 • Inosine Towa (інозин Това) від Towa Yakuhin, Японія;
 • Isoprinosine Ewopharma (Изопринозин Евофарма) від Ewopharma, Хорватія;
 • Riboxine-Darnitsa (Рибоксин-Дарниця) від Darnitsa, Грузія;
 • Catacol 0.1% (Катаколо 0.1%) і Correctol 0.1% (Корректол 0.1%) від Alcon, Франція;
 • Inokat (Інокат) від Atlas Farmc., Аргентинська Республіка;
 • Lumiclar (Луміклар) від Raymos, Аргентинська Республіка.

Також існує ветмедікамент Tonarsyl (Тонарсіл) від французького виробника Vetoquinol, яке застосовується в разі серцевої недостатності у теляти, коні і собаки.


Увага!

Використання Рибоксин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.