Рибоксин

Фармакологическая группа: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Классификация: С01Е В

Осмотрено и одобрено 14.08.2018
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Зараз захворюваннями серця страждають не тільки люди похилого віку, а й молодші люди, що відбувається все частіше. Такого роду хвороби порушують функціонування всього організму в цілому, а також стають причиною зниження працездатності і життєвого тонусу. Як правило, всьому причиною є порушення міокарда. У подібних випадках лікарі призначають своїм пацієнтам Рибоксин – вкрай ефективний медикаментозний засіб, що застосовується в кардіології не перший рік.

Показання та спосіб застосування Рибоксину

Мало кому відомо, що більшість смертей у всьому світі відбувається з таких причин, як інфаркт міокарда та інсульт. Для лікування цих хвороб сьогодні активно застосовують саме Рибоксин. Крім того, представлений препарат має такі показання до застосування:

 • Ішемічна хвороба серця. Це стосується таких форм захворювання, як коронарна недостатність і обов’язково порушення в роботі серцевого ритму.
 • Міокардіодистрофія.
 • Різні види міокардитов.
 • Пороки серця. Препарат ефективний у лікуванні як вродженої, так і набутої хвороби.
 • Аритмія. Зокрема, це стосується того виду хвороби, коли вона виникла в результаті прийому серцевих глікозидів.
 • Коронарний атеросклероз.
 • Дистрофія серцевого м’яза. Як правило, ця патологія виникає в результаті таких факторів, як сильні навантаження фізичного характеру і ендокринні проблеми.
 • Цироз печінки. Крім того, Рибоксин застосовують і при гепатиті, який може бути як гострим, так і хронічним, а також під час лікування ушкодження печінки токсичними речовинами або лікарськими препаратами.
 • Відкритокутова глаукома. Йдеться тільки про ті випадки, коли пацієнт має нормалізований внутрішньоочний тиск.
 • Оперативні втручання безпосередньо на ізольованій нирці. Тут ліки застосовують як засіб фармазахисту.

Від чого б не був призначений вказаний медикаментозний препарат, його необхідно приймати правильно, дотримуючись прописаного лікарем дозування. Це стосується такої лікарської форми препарату, як таблетки, оскільки розчин для ін’єкцій використовується переважно в умовах стаціонару.

Рибоксин в таблетованій формі призначений виключно для внутрішнього прийому, що необхідно робити до їжі. Добова доза препарату для дітей від 12 років і дорослим пацієнтам визначається безпосередньо в індивідуальному порядку і може становити від 0,6 до 2,4 м. Як правило, початок терапії вимагає застосування від 0,6 до 0,8 ліків на добу (1 таблетка 3-4 рази на добу). При цьому хворий повинен ретельно стежити за станом свого здоров’я, щоб ліки добре переносилися організмом.

Якщо протягом 2-3 днів негативних реакцій не спостерігається, то в такому випадку можливе поступове збільшення дозування препарату. Протягом наступних 2-3 днів слід застосовувати до 1,2 г засобу на добу, а потім переходити на дозування 2,4 г на добу. Пацієнт, який страждає від урокопорфіріі, повинен застосовувати не більше 0,8 г ліків в добу, що відповідає 4 таблеткам. Якщо говорити безпосередньо про курс лікування препарату в даній лікарській формі, то він повинен визначатися також індивідуально. Як правило, для нормалізації стану хворого потрібно від 1 до 3 місяців.

Препарат випускається не тільки у вигляді таблеток – часто в лікуванні вищевказаних хвороб застосовують і розчин для ін’єкцій. Він використовується за допомогою внутрішньовенно-крапельного або струминного введення. Як правило, необхідність в застосуванні розчину виникає тоді, коли хворий знаходиться в критичному стані і його стабілізація повинна здійснитися в найкоротші терміни. У перші дні вводять внутрішньовенно струменевий 200 мг розчину на добу (разово). Далі, за умови, що препарат добре переноситься пацієнтом, дозу можна збільшити до 400 мг. При цьому ліки вводять 1-2 рази на добу. Курс такого лікування становить, як правило, не більше 10-15 днів.

Що стосується внутрішньовенного крапельного введення препарату, то перед процедурою розчин в ампулах розводять з 5% розчином глюкози, кількість якого складає не більше 250 мл. Далі відбувається крапельне введення препарату, що слід робити повільно – 40-60 крапель за одну хвилину. Такий розчин також можна вводити і струменево, що іноді потрібно при досить гострих порушеннях серцевого ритму. Для цього препарат вводять одноразово в дозі від 200 до 400 мг, що відповідає 10-20 мл розчину 2%.

Рибоксин в формі таблеток

Препарат, що випускається у формі таблеток, дуже часто застосовують безпосередньо в домашніх умовах, що є дуже зручним. Слід зазначити, що під час курсу лікування слід чітко дотримуватися тієї дозування препарату, яка була призначена лікарем. Якщо в добу приймати більшу кількість таблеток, ніж потрібно, то в цьому випадку можна зіткнутися з побічними діями препарату і таким явищем, як передозування.

Застосовуючи Рибоксин для лікування кардіологічних захворювань, слід знати, що його склад обов’язково входить таке діюча речовина, як інозин. У кожній таблетці, яка покрита оболонкою, міститься 0, 2 г цієї речовини. В аптеці можна купити упаковку таблеток на 10, 20, 30, 40 або 50 штук.

Рибоксин в ампулах для уколів

У розчині, призначеному для ін’єкцій, також є інозин, який виступає активною речовиною. У 5 мл розчину є 100 мг цього компонента. Крім того, в складі розчину є і такі обов’язкові допоміжні компоненти, як натрію гідроксид, спеціально підготовлена ​​вода безпосередньо для ін’єкцій, а також гексаметилентетрамін. Як було заявлено раніше, розчин для ін’єкцій використовують в стаціонарних умовах для краплинного і струминного введення при лікуванні гострих і важких станів.

Якщо хворий у важкому стані застосовує підвищені дози препарату, то у нього можуть з’явитися побічні реакції Рибоксину. Зокрема, мова йде про виникнення алергічних реакцій на шкірних покривах (кропив’янка і сильний свербіж). У такому випадку застосування препарату слід терміново припинити і переглянути призначену раніше терапію.

Опис і ціна Рибоксину

Рибоксин – це відомий медикаментозний препарат, який є метаболітом. Його дія полягає безпосередньо в активізації всіх обмінних процесів в міокарді. Крім того, препарат благотворно впливає на кровообіг в коронарних судинах, а також сприяє швидкому відновленню тканин серця. При виникненні у хворого такої проблеми, як киснева недостатність, Рибоксин бере активну участь в нормалізації енергетичного балансу. Це медикаментозний засіб використовується не тільки в кардіології при лікуванні різних хвороб серця – його активно застосовують спортсмени, які прагнуть до швидкого нарощування м’язів. В останньому випадку препарат також збільшує загальну витривалість організму, що особливо важливо при інтенсивних спортивних заняттях.

Незважаючи на високу ефективність і дієвість представленого лікарського засобу, він має прийнятну вартість. Слід зазначити, що купити Рибоксин сьогодні можна тільки за рецептом.

Аналоги Рибоксину

Рибоксин – це досить недорогий лікарський препарат, через що часом його важко придбати в аптеці. У таких випадках можна звернути увагу на його аналоги, порадившись попередньо зі своїм лікуючим лікарем. Слід зазначити, що навіть дуже схожий за складом препарат може чинити на організм хворого зовсім інший ефект, тому вкрай важливо перед застосуванням аналога також дуже докладно вивчити інструкцію по його застосуванню.

Як правило, замість Рибоксину іноді призначаються такі препарати:

 • Кавінтон. Представлений аналог схожий з оригіналом своїм хімічним складом. Одне з його основних дій полягає безпосередньо в розширенні судин головного мозку і постачанні його достатньою кількістю необхідного кисню. Кавинтон дуже часто призначають після недавно перенесеного інсульту, а також атеросклерозу судин. Крім того, цей замінник застосовують і в офтальмології.
 • Корвалол. Представляє групу комбінованих медикаментів і дуже часто застосовується для зняття напруги і спазмів. Випускається у вигляді крапель, які також використовують в лікуванні неврозів, безсоння, а також обов’язково на ранніх стадіях тих захворювань, які пов’язані з підвищенням артеріального тиску. Даний препарат має деякі протипоказання, а також побічні дії у вигляді запаморочення, цілодобової сонливості і підвищеної стомлюваності. Вкрай важливо дотримуватися всіх правил дозування препарату.
 • Аспекард. Препарат відноситься безпосередньо до групи НПЗЗ, а це значить, що він має виражену протизапальну, знеболюючу і, звичайно, жарознижуючим ефектом. Аспекард застосовують не тільки при різних видах болю, при лихоманці і лікуванні ревматизмів, але і для терапії ішемічної хвороби серця. Не менш ефективним цей препарат є і при таких недугах, як перенесений напередодні інфаркт міокарда, інфекційно-алергійний міокардит і нестабільна стенокардія. Самолікування зазначеним медикаментозним препаратом неприпустимо, тому що підвищується ризик виникнення побічних дій (шум у вухах, погіршення звукового сприйняття, прогресування серцевої недостатності серцевого типу). Крім того, неправильне лікування Аспекардом без відома лікаря може бути небезпечним виникненням гострої ниркової недостатності.
 • Капотен. В результаті правильного прийому препарату навантаження на серце значно знижується, а підвищений артеріальний тиск швидко приходить в норму. При цьому терапевтичний ефект препарату хворий може відчути вже через годину-півтори після його прийому всередину. Для лікування гіпертонії цим препаратом найчастіше застосовуються мінімально ефективні дози, а курс лікування при цьому повинен складати кілька тижнів. Дозування Капотену не слід збільшувати самостійно.
 • Гіпотіазид. Цей замінник Рибоксину є ефективним сечогінним препаратом, що забезпечує поліпшення роботи нирок. Крім того, його нерідко призначають і при серцевій недостатності, а також такому недугу, як постійне підвищення артеріального тиску. Гіпотіазид ні в якому разі не можна приймати при таких захворюваннях, як цукровий діабет, подагра і ниркова недостатність, що має важкий перебіг.
 • Сакур. Препарат спрямований, перш за все, на зниження артеріального тиску, а також на поліпшення роботи серцево-судинної системи. При цьому Сакур заборонено приймати при серцевій недостатності, а також пацієнтам дитячого віку і вагітним. Слід зазначити, що для кращої всмоктуваності препарату його рекомендують приймати разом з соком грейпфрута.

Увага!

Використання Рибоксин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.