Римантадин

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Противірусні препарати

Класифікація: J05AC02

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Сьогодні Римантадин є одним з найпопулярніших противірусних препаратів, що підвищують стійкість організму до більшості відомих вірусних інфекцій. Основою лікарського засобу є однойменна хімічна речовина, винайдене ще в 70-х роках минулого століття провідними американськими вченими. На даний момент цей препарат продовжує користуватися величезним попитом у лікарів і їх пацієнтів, як ефективний засіб попередження сезонних вірусних захворювань, в тому числі епідемій грипу і гострих респіраторних інфекцій.

Інструкція Римантадину, основні показання та протипоказання до його прийому

Римантадин – відомий противірусний препарат для профілактики грипу типу А і його лікування на початкових стадіях розвитку патологічного процесу у дорослих і пацієнтів дитячого віку від семи років. Крім цього, лікарський засіб має високу ефективність по відношенню до кліщового енцефаліту. Воно дозволяє попередити зараження людини після укусу кліща і істотно збільшує шанси хворого на повне одужання. Медикамент має виражено оцінити ефективність, перешкоджаючи поширенню вірусних агентів по організму.

Протипоказаннями до використання лікарського засобу є:

  • підвищена чутливість організму людини до компонентів препарату;
  • наявність у пацієнта в анамнезі гострих патологій печінки з вираженою функціональною недостатністю органу;
  • гострі і хронічні захворювання нирок;
  • тиреотоксикоз;
  • дитячий вік до семи років;
  • період вагітності та грудного вигодовування.

Застосування препарату, як і інших противірусних засобів, може спровокувати розвиток ряду побічних реакцій, серед яких:

  • сильний кашель і розвиток бронхоспазму із задишкою з боку респіраторної сфери;
  • диспепсичні розлади, нудота і епізодична блювота, а також відчуття сухості в роті, біль в животі, відсутність апетиту і розлад травної функції;
  • з боку кардіально-судинної сфери відчуття серцебиття і тахіаритмія, скачки артеріального тиску, формування ознак серцевої недостатності (набряки), серцеві блокади, як прояв порушення провідності міокарда;
  • головний біль та запаморочення, атаксія, тремор кінцівок з порушенням координації рухів, судоми;
  • підвищена збудливість, розлад функції сну, виражена стомлюваність навіть після повноцінного сну, тривога, нервозність, депресивні стани і галюцинації;
  • алергічні реакції на шкірі у вигляді висипки й сверблячки, блідість шкірних покривів;
  • порушення функції смакових аналізаторів, нюху, шум у вухах;
  • загострення хронічних захворювань, які до прийому медикаменту перебували в стані стійкої ремісії.

Римантадин відноситься до числа лікарських засобів, які слід приймати суворо за інструкцією. Недотримання прописаних в анотації рекомендацій щодо дозування препарату – головна причина неефективності медикаменту або того, від чого виникає його передозування. Застосування римантадину в підвищених концентраціях викликає розвиток наступних патологічних симптомів:

  • гіперактивність і постійне занепокоєння;
  • грубі порушення кардіального ритму;
  • галюцинації;
  • підвищена пітливість;
  • збільшення загальної температури тіла і озноб;
  • гиперестезии;
  • виражене сльозотеча;
  • порушення функції ковтання;
  • запор.

При виникненні симптомів передозування людина потребує медикаментозної корекції патологічних станів. В такому випадку слід негайно скасувати Римантадин, промити шлунок і ввести пацієнту внутрішньовенно розчин фізостигміну в дозі 0,5 мг.

У процесі використання препарату необхідно пам’ятати, що його головна діюча речовина легко вступає у взаємозв’язок з іншими лікарськими засобами. Так, Циметидин і гідрокарбонат натрію здатні істотно підвищувати концентрацію Римантадину в крові. З іншого боку, Парацетамол, аскорбінова і ацетилсаліцилова кислота знижують кількість препарату і його ефективність. Противірусний засіб послаблює терапевтичні ефекти протиепілептичних ліків. Його заборонено приймати разом з алкоголем через високого ризику розвитку ускладнень з боку центральної нервової системи.

Таблетки Римантадин: спосіб застосування і допустимі дозування

Лікарі постійно нагадують пацієнтам, що застосування лікарського засобу слід починати якомога раніше після появи перших симптомів грипу. Це дозволить забезпечити ефективність терапії і швидко відновити нормальний стан здоров’я людини. Прийом препарату рекомендується починати не пізніше 48 годин від моменту виникнення перших патологічних ознак вірусної інфекції.

Таблетки Римантадину слід приймати внутрішньо після їди і запивати достатньою кількістю води. Після вживання ліків слід бути готовим до появи резистентності до препарату у деяких штамів вірусів.

Застосування лікарського препарату в разі захворювання на грип у дорослих і дітей від десяти років рекомендується починати з дози 100 мг (2 таблетки) двічі на день. Перед початком прийому Римантадину дитиною, малюка потрібно обов’язково показати лікарю і узгодити з ним адекватні дозування медикаменту. Курс лікування становить 5 днів.

Літнім людям у віці після 65 років Римантадин необхідно приймати з обережністю, особливо, якщо у них в анамнезі є захворювання печінки і нирок. При такому варіанті розвитку подій дозування препарату не повинна перевищувати 100 мг один раз на день.

Для профілактики грипу лікарський засіб призначається по 100 мг двічі на добу (дозування є актуальною для дорослих пацієнтів і дітей старше 10 років). Профілактичний прийом слід починати в період епідемії і продовжувати протягом двох тижнів.

Римантадин застосовується з обережністю у пацієнтів, які страждають патологіями серця, дихальної та травної сфери. У людей похилого віку слід знизити рекомендовані дозування препарату до 100 мг на добу (2 таблетки). Дана дозування актуальна і для пацієнтів, які страждають на епілепсію. У таких хворих, лікарський засіб може спровокувати судомний напад, після розвитку якого Римантадин необхідно негайно скасувати.

Препарат здатний впливати на швидкість реакції і порушувати координацію рухів, тому від його прийому слід відмовитися людям, які керують транспортними засобами та іншими механізмами. Під час застосування засобу заборонено вживати спиртні напої, здатні спровокувати виникнення побічних ефектів з боку центральної нервової системи.

Таблетки Римантадину містять в складі лактозу, тому їх не можна застосовувати людям зі спадковою непереносимістю галактози, лактазной недостатністю або синдромом галактозної мальабсорбції.

Склад препарату і особливості зберігання

Препарат випускається у вигляді білих таблеток округлої форми, поміщених в блістери по 10 штук. В упаковці, як правило, знаходиться два таких блістери.

Головне діюча речовина – римантадину гідрохлорид (1 таблетка містить 50 мг rimantadine). Серед додаткових компонентів слід зазначити крохмаль кукурудзяний, лактозу, повідон, магнію стеарат, кремнію діоксид та інші.

Різні фармакологічні фірми пропонують свої варіанти відомого препарату. Наприклад, Ирбитский хімфармзавод випускає ліки під назвою Римантадин Авексіма, а Оболенський ЗАТ виробляє Римантадин Актітаб.

Зберігати лікарський засіб необхідно при температурі не вище 250 С в місцях, недоступних для дітей. Термін придатності препарату становить 3 роки від дати виробництва, яка вказана на упаковці.


Увага!

Використання Римантадин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.