Риностоп

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Засоби від нежитю

Класифікація: R01AA07

Міжнародна назва: Rinostop

Діюча речовина: Ксилометазолін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Риностоп (Rhinostop) – це загальна назва препаратів для лікування простудних й грипозних захворювань. При цьому, дані засобу мають різні активні компоненти в залежності від форми випуску продукту.

Інструкція по застосуванню Риностопа в сиропі й таблетках

Базові характеристики. Таблетки та сироп Риностоп є комбопрепаратами. До їх складу входять блокатори Н1-рецепторів, ненаркотичний анальгетик й симпатомиметик. Отже, він має знеболюючі властивості, зумовленими парацетамолом (C8H9NO2). Крім того, завдяки антигістамінному впливу, протикашльовому та бронходилатуючому ефектам, ви відчуєте полегшення від неприємних симптомів застуди в короткі строки. Одним з компонентів медикаменту є симпатомиметик псевдоефедрин (pseudoephedrine, C10H15NO), під впливом якого відбувається звуження носових пазух, судин носоглотки, а також істотне зниження ексудативних процесів в носі. Ще один елемент, хлорфенамін (chlorpheniramine, C16H19ClN2), що володіє неінтенсивним седативним впливом, пригнічує алергічні прояви, перешкоджає капілярній проникності (інтенсивна ексудація таким чином істотно зменшується), позбавляє таких дискомфортних явищ як чхання, свербіж та рясне виділення ексудату (ринорея). Цей препарат має короткостроковий вплив на організм – в середньому не більше 4 годин.

Показання. Риностоп в таблетках та сиропі призначається в разі:

 • алергічного риніту;
 • застуд, що супроводжуються такими симптомами, як риніт, біль, лихоманка;
 • грипу.

Спосіб застосування. Згідно з інструкцією до Риностопу, пацієнтам в віковому діапазоні від 2 до 12 років включно призначається це зілля у формі сиропу. Для дітей від 2 до 5 кількість становить 5 мл 2-кратно в добу; від 6 до 12 – 10 мл дворазово в день. Прийом засобу не повинен виходити за часові рамки в 5 днів.

Що стосується таблетованої форми, то таблетки можна приймати як у віці з 6 до 12 років в дозуванні 0,5 таблетки 3-4 рази на добу, так і з 12-річного віку по 1 таблетці до 4 разів на день.

Побічні ефекти. Зазвичай вони не є яскраво вираженими. Серед найбільш часто зустрічаємих можна назвати розлад травного тракту, почервоніння шкірного покриву; також можлива анемія, гемолітична анемія, тромбоцитопенія, панцитопенія, агранулоцитоз (лейкоцитний дефіцит), гепатотоксичність та нефротоксичність. Псевдоефедрин може також викликати підвищений тиск, тахікардію, нервовість й необґрунтовану схвильованість. У рідкісних випадках хлорфенамін може стати причиною підвищеної сонливості, млявості, змору, відсутності апетиту, болю в животі, нудоти та блювоти, розлади шлунково-кишкового тракту.

Протипоказання. Як завжди, при наявності гіперчутливості до лікарських компонентів, застосування препарату заборонено. До протипоказань ще відносяться виразка, гіпербілірубінемія (синдром Жильбера), дефіцит глюкозо-6-фосфат-дигідрогенази. Ліки в даних формах не показані до досягнення дворічного віку.

Риностоп краплі – опис та інструкція

Чільним компонентом крапель Риностоп є альфа-адреноміметик ксилометазолін. Саме за рахунок його вплив відбувається на звуження судин, і, як наслідок, зменшується набряклість.

Фармакокінетика. Місцеве застосування не призводить до абсорбування препарату. Навіть сучасна діагностична апаратура не здатна визначити концентрацію препарату в плазмі крові.

Показання. Ліки призначається в разі риніту в гострій алергічній формі, середнього отиту (з метою усунення набряклості слизової оболонки носоглотки), а також на стадії підготування до діагностичних маніпуляцій.

Протипоказання. Закритокутова глаукома, озена (атрофія, риніт), занадто часте серцебиття, АГ, атеросклероз, гіпертиреоз, оперативне втручання на мозкових оболонках, гіпперчутливості до ксилометазоліну.

Вживання жінками в положенні та годуванні груддю. Застосування при вагітності / лактації повинно бути обережним. Потрібно скрупульозно вивчити вплив субстанції на плід та організм матері, з урахуванням будь-яких ризиків. Ні в якому разі не можна допускати перевищення доз, оскільки це може справити вкрай негативний вплив.

Спосіб застосування препарату, дозування. Риностоп застосовується інтерназально, по черзі в кожну ніздрю. Для дітей від 2 до 6 традиційно доза становить 1-2 краплі 0,05% розчину 1, макс. 2 рази на день. Підростаючим дітям від 6 років можна давати 1-2 краплі з більш високою концентрацією активного агента (0,1%) 2 або навіть 3 рази (не більше) в день. Тривалість закапування коливається від 3 до 5 днів. Більш тривале лікування вимагає кількаденної перерви.

Побічна дія. Занадто часте, а також довгострокове застосування призводить до свербіння, паління, подразнення слизової оболонки, її сухості, чхання, гіперсекреції. У рідкісних випадках можливий набряк (особливо, якщо пацієнт зловживає препаратом), часте серцебиття, аритмія, високий артеріальний тиск, нудота, блювота, запаморочення, сильний головний біль, проблеми із зором, порушення сну, а також депресія (якщо має місце тривале застосування з високим дозуванням).

Аналоги ксилометазоліну за кордоном. Якщо ви мандрівник або проживаєте на закордонній території, вам може бути цікаво дізнатися, як врятуватися від нежиті, використовуючи препарати на основі ксилометазоліну. В інших країнах засіб можна купити під такими бренд-назвами:

 • Sudafed (Судафед);
 • Teppix (Теппікс);
 • Tyzine (Тизин);
 • Rapako xylo (Рапако ксиліт);
 • Rhinivex (Рінівекс);
 • Rhino-stas (Ріно-стас);
 • Rhinxyl (Рінксіл);
 • Rinoblanco (Рінобланко);
 • Sudafed HA Xylo (Судафед ХА Ксило);
 • Xyladur (Ксіладур);
 • Xylo-Comod (Ксило-Комод);
 • Idasal (Ідазаль);
 • Marexyl (Марекс);
 • Nasexilo (Назексіло);
 • Nasobol Xylo (Назобол Ксило);
 • Nasonal (Назонал);
 • Orticare-O (Ортікар-О);
 • Xylo-Acino (Ксило-Аціно);
 • Xylo-Mepha (Ксило-Мефа);
 • Xylopos (Ксилопос);
 • Xylorhin (Ксилорхін);
 • Xyloteva (Ксилотева);
 • Zycomb (Зікомб) з Іпратропію;
 • Xyloteva Enfant (Ксилотева Енфант);
 • Vicks RhinoDuo (Вікс Ріно Дуо);
 • TianCheng Nuo Er (Тіан Ченг НУО Ер).

Риностоп спрей – як застосовувати

Активний діючий компонент спрея ідентичний до того, що знаходиться в краплях. Відповідно, Риностоп спрей надає аналогічний вплив на організм. По досягненню 6 років, пацієнти можуть застосовувати 1 впорскування Риностопа з концентрацією 0,1% розчину в кожну ніздрю. Малюкам від 2 до 6 років показаний спрейчик з концентрацією 0,05%. Частота застосування для таких пацієнтів – 1 уприскування тричі на день. Курс лікування повинен тривате не більше 5 діб.

Що таке Риностоп Аква?

Риностоп Аква вдає із себе четвірку препаратів для догляду за слизовою оболонкою носових шляхів (у тому числі, на постійній основі в якості гігієнічного засобу), а також лікування різних захворювань порожнини носа. Застосування з метою профілактики також допустимо. Основою продуктів є справжня морська вода.

До лінійки продукції Риностоп® Аква належать такі форми випуску:

 • Аква Бебі (Aqua Baby). Назальний обсяг даного продукту становить 125 мл. Може застосовуватися для усунення нежиті у дітей будь-якого віку, а також як засіб гігієни носової порожнини та її зволоження. Дитячий препарат дуже зручний у використанні за рахунок обмежувальної насадки, яка дуже м’яко розпорошує ліки. Така властивість корисно необхідно для дбайливого лікування однорічних маленьких пацієнтів.
 • Теллур (Aqua Soft). Назальний обсяг цього спрею наданий у формі 50 та 125 мл. Призначений для дітей, які досягли віку в півроку, а також для дорослих. Препарат прекрасно підійде для щоденного гігієнічного спрямування “змочування” слизової, а також з метою лікування алергічного нежитю.
 • Аква Норм (Aqua Norm). Назальний обсяг – 125 мл. Підходить для дітей з трирічного віку та дорослим. Служить засобом профілактики застуд в сезон їх розгулу, а також призначений для інтенсивного промивання носових шляхів перед застосуванням інших засобів для підвищення їх біодоступності. Струменевий розпилювач забезпечує інтенсивне промивання носа.
 • Аква Форте (Aqua Forte). Представлений в двох формах: 50 та 125 мл. Призначається дітям з піврічного віку та дорослим для боротьби з ринітом, нестерпного нежиттю та закладеністю носа. Гіпертонічний розчин морської водички визначає дієві властивості спрею.

Ціна Риностопа в аптечних пунктах та онлайн

Ціна Риностопа залежить від форми випуску препарату та від бренду. Зарубіжний бренд може коштувати дорожче, тоді як вітчизняні фармвиробники можуть пропонувати більш дешеві варіанти. Однак деякі люди все ж віддають перевагу іноземним виробникам, оскільки вони, на їхню думку, пропонують більш високий рівень якості. У будь-якому випадку, орієнтуйтеся на настанови, надані вашим лікуючим лікарем, якщо таких немає – на здоровий глузд. Потрібно розуміти, що «безкоштовний сир – тільки в мишоловці». Коли вибираєте інтернет-аптеку, потрібно перевірити, чи є у неї всі необхідні дозволи для продажу фармацевтичної продукції. Якщо у вас є юридична освіта або просто ви орієнтуєтеся в юриспруденції, ви можете перевірити реєстрацію даної фірми в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та цивільних формувань (в Україні) або в ЕГРЮЛ – відомостях про державну реєстрацію юросіб, індивідуальних підприємців, селянських (фермерських) господарств (в РФ). У будь-якому випадку, будьте уважні й обережні.


Увага!

Використання Риностоп без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.