Санорин

Фармакологічна група: Засоби від нежитю

Класифікація: R01AA08

Міжнародна назва: Sanorin

Діюча речовина: Нафазолін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Думки людей, відносно розсудливості та загальної потреби в застосуванні судинозвужувальних спреїв та крапель для носа при нежиті, сильно розходяться. Одні вважають такого типу препарати повністю марними, інші ж невпинно заявляють про їх незамінність під час лікування застудних захворювань з характерною симптоматикою. Для отримання стовідсоткового судинозвужувального ефекту ліки необхідно застосовувати дозовано – як написано в інструкції 3 рази на день, так 3 рази в день й пшикати. Якщо забути про необхідність правильного дозування та пшикати ліки, коли заманеться, то можна отримати лише звикання й засіб не буде діяти, а ніс, як й раніше буде залишатися закладеним. Для отримання судинозвужувального ефекту при застуді часто використовують Санорин та Санорин з маслом евкаліпта. Ліки надовго усувають симптоми нежитю та незручності, які з ним пов’язані, забезпечуючи пацієнта довгоочікуваним вільним диханням.

Інструкція по застосуванню Санорину

Опис та склад препарату. Sanorin відноситься до групи протинабрякових препаратів (antihydropic), а також до симпатоміметиків (sympatomimetycs). Випускається у вигляді назальних крапель, які створюються на основі нафазоліну нітрату (naphazolinye nitrate). Також в нафазоліновом розчині присутня борна кислота (acidi boric), етилендіамін (ethylenediamine), мeтилпарабен (methilparaben) та вода в якості допоміжних компонентів.

Протинабряковий нафазолін працює в процесі зняття набряклості слизової носа за рахунок того, що після місцевого застосування впливає на симпатичну нервову систему стимулюючи, впливаючи при цьому на бeта-адрeнорецептори. Нафазолінові краплі діють судинозвужуючи, а після застосування засобу незабаром пацієнт помічає зменшення набряку слизової носа, знижується рівень почервоніння, а також ексудація. Зняття екcудації особливо важливо та приємно при нежиті, адже в результаті усувається закладеність носа та поліпшується носове дихання. Нафазоліновий Sanorin завдяки зниженню закладеності носа рятує пацієнта від хропіння вночі, яке заважає спати не тільки йому самому, але й його сім’ї.

Засіб від набряку з нафазоліном у складі відкриває та розширює вихідні протоки придаткових пазух носа (sinurs erunt). Це ж стосується й євстахієвих труб (tuba Eustachiana), де може накопичуватися мокрота. Завдяки такому відкриттю й розширенню пазух носа та євстахієвих труб секреція виходить набагато краще, а це значить, що при регулярному очищенні носа від слизу в ньому не осядуть шкідливі бактерії.

Спрей Sanorin, що містить нафазолін застосовується місцево, після чого повністю всмоктується слизовою носа. Протягом п’яти хвилин пацієнт помітить, що засіб з вмістом нафазоліну поступово нарощує свою терапевтичну дію, яка після застосування триває протягом 4-6 годин.

Для чого призначають? Назофаліновий Sanorin застосовується для усунення характерних симптомів гострого риніту при грипі та застуді. Ще він часто прописується пацієнтам при придаткових пазух носа (sulcus infamato paranasal), а також запальних процесах в середньому вусі у вигляді допоміжного препарату.

Sanorin є невід’ємним засобом при діагностичних втручаннях (hominys surgerey) на носі. Це дозволяє зменшити набряк слизової оболонки носа.

Протипоказання. Назофаліновий назальний засіб не можна застосовувати у випадках, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість до головного або допоміжних компонентів препарату. Sanorin також небезпечний для пацієнтів, які страждають від сухого запалення слизової оболонки носа (aridae lippitudinis).

Назофаліновий Sanorin не рекомендується застосовувати паралельно з інгібіторами МAО, антидепресантами трициклічного типу, а також з мапротиліном (Maprotiline), оскільки подібна взаємодія здатна на підвищення артеріального тиску. Причому, це може статися навіть у тих випадках, коли нафазоліновий Санорин почав застосовуватися вже через пару днів після відміни вищевказаних препаратів. Тиск при цьому може підвищитися як відразу, так й через кілька днів після такої небажаної взаємодії.

Небезпеку нафазоліновий засіб може становити для тих пацієнтів, які страждають від серйозних серцево-судинних захворювань. Тому при наявності будь-яких патологій серцево-судинної системи варто порадитися з лікарем, перш ніж застосовувати нафазоліновий Sanorin.

Інструкція по застосуванню. Нафазоліновий Sanorin призначається дорослим та дітям від 3 років. Перед застосуванням бажано струсити флакон з вмістом, а далі приступити до закапування носа.

Дітям, залежно від віку, закапують по 1-2 краплі в кожний ніздрьовий прохід. Пацієнтам від 15 років та далі призначають 1-3 краплі в кожен носовий прохід, в залежності від симптоматики та вираженості нежиті.

Засіб акуратно застосовують зазвичай 3 рази на добу, при цьому інтервал між використанням нафазолінового Санорину не повинен становити менше 4 годин. Дітям засіб застосовують не довше 3 днів, а дорослим – не довше 5 днів. Якщо трапилося так, що Sanorin від набряку допоміг швидше, ніж очікувалося та носове дихання пацієнта поліпшилося за пару днів, то препарат можна скасувати раніше. При необхідності нафазолінові краплі можна почати застосовувати повторно, витримавши при цьому інтервал пару днів.

Нафазоліновий Sanorin також допомагає швидше зупинити носову кровотечу. Для цього варто взяти ватний тампон та змочити його в розчині, після чого покласти його в ніздрю.

Нафазоліновий Санорин від набряку судин при вагітності можна застосовувати тільки в тих випадках, коли в цьому є нагальна необхідність. При грудному вигодовуванні нафазоліновий Sanorin застосовувати також можна, однак, після консультації з педіатром. Можливо, доведеться зробити паузу в гв на пару днів та позціджувати й погодувати малюка молоком з пляшечки, поки буде йти лікування, а потім відновити його.

Дітям до року не призначають нафазоліновий засіб від набряку, як й зазначено в інструкції. Для таких випадків підходить Санорин дитячий – Аква Натур. Він являє собою гіпертонічний одновідсотковий сольовий розчин, який має допоміжні компоненти.

Опис крапель Санорин з евкаліптом

Нафазоліновий Sanorin випускається також у дещо іншій варіації – з маслом евкаліпта (eucalyptius oleymi) в складі, який здатний також добре «пробити» ніс при його закладеності. Фото упаковки препарату ви з легкістю знайдете в інтернеті, якщо це необхідно.

Засіб, що містить екваліпт також випускається у вигляді крапель. Вони мають практично однаковий зі стандартним Санорином склад за винятком ефірного масла евкаліпта, холестерину (cholesteirol), вазелінового масла. Варто зазначити, що дітям ефкаліптовий Sanorin дозволяється тільки після 15-річного віку.

Яка ціна Санорину на сьогоднішній день?

Нафазолінові краплі Санорин продаються практично в кожній аптеці, яка тільки присутня у вашому місті. Це безсумнівний плюс, оскільки інших препаратів буває не знайти. Якщо говорити конкретно про вартість ліків, то вона низька, як для сучасного ціноутворення в галузі фармакології. Нафазоліновий засіб можна купити без рецепта. Якщо він не підходить вам за тими чи іншими критеріями, то ви завжди можете вибрати аналог Санорину з подібною дією. Це може бути:

 • Divopraid (Дівопрайд);
 • Neonox (Неонокс);
 • SeptoAqua (СептоАква);
 • XiloMefa (КсілоМефа);
 • Septanasal (Септанасал);
 • Farmasolin (Фармазолін);
 • Meralis (Мераліс);
 • NazyvinSensitiv (НазивінСенситив);
 • Uropress (Уропрес);
 • Зірочка;
 • НоСоль.

Скарги на ефективність судинозвужувальних препаратів завжди актуальні, не оминають вони стороною й нафазоліновий Sanorin. Варто сказати, що максимальної ефективності від такого препарату, що знімає набряк, можна домогтися, якщо використовувати його дозовано, а не безконтрольно. В останньому випадку можна домогтися тільки звикання, коли засіб буде марним.


Увага!

Використання Санорин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.