Синуфорте

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Засоби від нежитю

Класифікація: R01AX

Міжнародна назва: Sinuforte

Діюча речовина: Ліофілізований сік, Екстракт бульб цикламену

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Звичайна застуда, алергії, тютюновий дим та невпинне вдихання отруйної пари на виробничій роботі може спровокувати розвиток синуситів. Відбувається запалення навколоносових синусів, яке дає підвищення температури, слизисто-гнійні виділення з носа, біль у лицьовій частині черепа й очах. У хід починають йти як «бабусині» рецепти, так і широко розрекламовані медикаментозні засоби, аби проблема зникла. Ми розповімо про препарат, про який не крутять рекламні ролики по кілька разів на дню, про нього не багато людей обізнані, але він має високу ефективність та стане вашим чудо-помічником в гонитві за здоровим диханням.

Особливості Синуфорте та інструкція до нього

Група препаратів для лікування захворювань носа, до якої відноситься Синуфорте, включає в себе безліч засобів, але описуваний нами медикамент не схожий на звичні краплі і спрейчики, що чекають нас в аптеках вже повністю готові до використання.

Синуфорте – це фіто-засіб, представлений у вигляді ліофілізованого екстракту і соку свіжих бульб європейського цикламена, ця речовина і є головним компонентом. У картонній коробці два флакони з вмістом:

  • Ліофілізат (50 мг) – прекрасний поглинач вологи, має відтінки від білого до коричнево-бежевого;
  • Разчинна вода (5 мл) – незамутнена неокрашена рідина.

Після їх з’єднання водиця стає жовтуватою, готовою до закапування.

Як діє цикламен?

За рахунок впливу рослинної витяжки прискорюється вироблення секрету в пазухах носа, сам секрет стає менш в’язким і легше виходить, а також зменшується болючість та набряклість в місцях запалення. Як це відбувається?

У середній частині ходів носа розташований трійчастий нерв, і при впливі цикламена на його закінчення рефлективно розширюються судини,розташовані у секретом виробничих залоз, починає відділятися слиз і гній. Такий ефект відбувається моментально після попадання розпорошеного препарату на слизову, і триває не менше 30 хв., Іноді – до 1,5 годин.

Набряк спадає, розріджені за допомогою ліків виділення виходять в носоглоткову область, і пацієнту стає легше вивести їх назовні, висякавшись.

Фармакокінетику відстежити неможливо, метаболіти не виявляються.

Хто може користуватися Синуфорте?

Синуфорте не всім підійде, наприклад, при алергічних ринітах краще закапати іншим видом крапель.

Застосування Синуфорте допоможе пацієнтам в період післяопераційної реабілітації. Його призначають, якщо робилася ендоскопія:

  • гаймороетмоїдотомія;
  • етмоідотомія;
  • фронтоетмоїдогайморотомія.

Також екстракт цикламена чудовим чином допомагає при синуситах різного ступеня тяжкості. Його застосовують:

  • Від гаймориту (гнійного або катарального);
  • При гнійних інфекційних синуситах разом з антибактеріальними засобами;
  • При фронтитах;
  • При сфеноїдити;
  • При етмоїдитом;
  • При риносинуситах, ускладнених ексудативним отитом.

Поставити правильний діагноз своєчасно дуже важливо. Звернувшись до лікаря при початкових симптомах, ви отримаєте коректні призначення, а їх дотримання позбавить від ускладнень.

Як приготувати розчин і правильно його застосовувати?

Для того щоб отримати готові краплі від гаймориту і інших захворювань, про які щойно йшлося, слід провести кілька простих маніпуляцій:

  • Відгвинтивши кришку-ковпачок у флакона з порошком, витягнути пробку.
  • Розкрити флакон з розчинюючої рідиною, відламавши верхню частину.
  • Залити всю водицю в ліофілізат.
  • Розпилюючи дозатор, який є там же в комплекті, нагвинчувати на бульбашку і збовтувати до розчинення порошку.
  • Все тепер готове до застосування.

Лікування зазвичай займає 10-15 днів, при цьому буде використаний практично весь препарат, що дуже зручно, адже після змішування розчин не можна зберігати довше 15 діб.

Перед використанням приберіть захисну кришку-ковпачок з розпилювального дозатора, при первинному використанні проведіть парочку натискань, розпорошивши ліки в повітряний простір.

Потім без нахилу голови, вводячи в ніздрі по черзі дозатор, зробіть по одному впорскуванню речовини. При цьому дихання повинно затримуватися.

Дана процедура повинна стати щоденною (по одному разу на добу).

Полегшення стане відчутним вже на четвертий день.

Синуфорте: побічні ефекти, протипоказання та ціна

Синуфорте – дуже дієвий препарат, і ті, хто вже познайомився з ним, при рецидивах знову і знову тягнуться до цих ліків. Але навіть якщо вам відрекомендувала це людина, яка вже мала досвід застосування, не поспішайте з покупкою – спочатку займіться вивченням протипоказань. І тільки якщо ваших випадків в списку немає, можете купувати заповітну коробочку.

Небезпечно користуватися спреєм:

  • Дітям до 12 років;
  • При стійкою АГ 2 і 3 ступенів;
  • При поліпозних риносинуситах;
  • При кістозних утвореннях в пазухах носа;
  • Риносинусопатії алергічної природи;
  • Гіперчутливість до цикламену;
  • Через неможливість вивчення кінетичних процесів при застосуванні Синуфорте, лактація і вагітність також поповнили заборонений список.

Закидання голови та вдих на уприскуванні призведе до того, що ліки виявляться в носоглотці,  тому робити це ніяк не можна.

При випадковому попаданні в очі швидко прополощіть їх проточною водою, щоб уникнути подразнення слизової і розвитку кон’юнктивіту.

Так як Синуфорте – це фітопрепарат, то негативних наслідків його застосування зовсім мало:

  • Сльозоточивість і рясне слиновиділення.
  • Блідо-рожевий відтінок виділяється з носа слизу.
  • Задишка або висипання як прояв алергії.
  • Сверблячка та печіння в носоглотці.
  • Про появу реакцій потрібно повідомити отоларинголога, який вирішить, зупиняти терапію або продовжувати її. Такі ж симптоми присутні при перевищенні допустимих разових доз. Слід добре прополоскати горло і промити ніс.

Синуфорте ніяк не можна назвати дешевим медикаментом, він має досить високу вартість. Дозволити собі купити його може далеко не кожен, і якщо у пацієнта є в наявності фінансових труднощів, потрібно попросити ЛОРа переглянути лікування й призначити щось більш доступне, що не буде сильно бити по кишені.

Однак ефективність ліків безумовна, а ціна виправдана, тому варто задуматися та вирішити – може бути доцільніше один раз витратитися і отримати результат, ніж використовувати дешеві і менш дієві речовини, купуючи їх не по одному разу в очікуванні одужання.

Застосування Синуфорте з іншими ЛЗ та аналоги ліків

ЛОР-лікар, який веде лікування, повинен бути в сповіщений про інших ліках, якщо пацієнт приймає їх в даний момент. Чому це важливо? Справа в тому, що цикламен взаємодіє з деякими речовинами, внаслідок чого ефект буде зовсім не такою, якою очікується.

Отже, анестезуючі речовини місцевої дії не повинні використовуватися паралельно зі спреєм, так як відбувається взаімоінгібірующа дія. Те ж стосується й антигістамінів – в контакті з цикламеном значно падає результативність терапії обох засобів.
Дозволяється вводити антибіотики, в тому числі діючі місцево, якщо присутній бактеріальне інфікування.

Допустимі протинабрякові препарати – деконгестантів.

При відмові від Синуфорте через його дорожнечу, врахуйте, що повний аналог існує лише один – Насодрен, проте його ціна практично ідентична, і купити його в країнах СНД вкрай проблематично. Більше жоден препарат не має в своєму складі того ж самого активного компонента.

Тому, коли доктор призначає саме ліофілізат, і виступає проти його заміни по ряду факторів, важливо прислухатися та постаратися купити потрібний засіб. Якщо, звичайно, у вас є алергія на склад, тоді лікар повинен бути попереджений, це буде приводом для перегляду призначень.

Якщо ж після поради фахівця ви отримали схвалення на покупку замінника, або просто не наважилися витратити велику суму, то скористайтеся одним з наведених нижче ліків, які увійшли в ту ж фармгрупп, що й оригінал.

Ліки-замінники:

  • Бороментол – мазь для закладання в носові ходи. Ціна досить низька при непоганому ефекті;
  • Синупрет – драже або пероральні краплі, у яких до того ж імуностимулюючий ефект;
  • Ізофра – спрей проти набряків та інфекційно-запальних захворювань носоглотки;
  • Аквамаріс – добре справляється з набряком і знімає сухість в носі.
  • Гайморин – прекрасний гомеопатичний засіб, у складі якого взаємодіють рослинні, тваринні і мінеральні компоненти. Що без сумніву найбільший плюс – відсутність будь-яких патологічних реакцій.
  • Салін – застосуємо в комплексі для терапії синуситів, також справляється з безліччю різних ринітів, добре звужує судини. Важливо те, що його можна застосовувати з дитинства.

Це лише мала дещиця представлених в світі фармацевтики назальних ліків. Перед тим, як остаточно визначитися, прочитайте інструкцію з протипоказаннями, описом побочек і областю застосування.

Не займайтеся самолікуванням, рекомендації ЛОР-спеціаліста завжди прийдуть на допомогу.


Увага!

Використання Синуфорте без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.