Сірдалуд

Фармакологічна група: Ліки для нервової системи, Невралгія

Класифікація: M03BX02

Міжнародна назва: Tizanidinum

Діюча речовина: Тизанідин гідрохлорид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Як відомо, існує кілька основних причин розвитку больових відчуттів в області спини. Саме від визначення етіології недуги залежить вибір тактики медикаментозної корекції проблеми. Часто подібне патологічний стан виникає на тлі м’язового спазму без структурних аномалій і неврологічних дефектів. Сильні спастичні прояви породжують різкий біль в попереку та інших відділах хребта, які суттєво порушують загальний стан людини, обмежують його рухливість, тощо. У таких випадках лікарі після детального обстеження призначають пацієнтам препарати з групи міорелаксантів, яскравим представником яких є Сірдалуд.

Сірдалуд – міорелаксант центральної дії, що впливає на передачу нервових імпульсів в центральних відділах нервової системи, а не на її периферії, тобто в м’язовій тканині.

Препарат володіє достатньою ефективністю, швидко усуває міогенний спазм і больові відчуття, пов’язані з ним. Крім основної дії, лікарський засіб під час застосування може спровокувати і ряд побічних ефектів. Тому медикамент не можна призначати собі самостійно. Його прийом дозволений тільки після консультації у лікаря.

Інструкція по застосуванню Сірдалуда

Препарат відноситься до міорелаксантам, які мають центральним типом дії. Він проявляє активність по відношенню до ділянок спинного мозку і стимулює пресинаптичні альфа2-адренорецептори. Це в свою чергу веде до пригнічення синтезу амінокислотних сполук, що збуджують ЦНС, і, відповідно, зниження м’язового спазму.

Таблетки Сирдалуда слід приймати всередину в кількостях, рекомендованих лікарем. Як правило, ліки призначається в таких дозах:

 • при м’язовому спазмі з вираженим больовим синдромом по 2 мг або 4 мг три рази на день;
 • в разі відсутності достатнього терапевтичного ефекту дозу препарату слід підвищити і додатково прийняти 1-2 таблетки (2-4 мг) перед сном;
 • при спастичності скелетних м’язів, пов’язаної з неврологічними проблемами початкова доза препарату повинна становити не більше 6 мг (3 таблетки) на добу з поступовим збільшенням цієї кількості до 12-24 мг в день протягом 2-6 днів.

Оптимальний терапевтичний ефект відзначається при дозуванні 12-24 мг, розділеної на 3-4 прийоми через однакові проміжки часу. Максимальна добова доза повинна становити не більше 36 мг на день.

До побічних ефектів прийому Сірдалуда відносяться:

 • розлади з боку травної функції, нудота і епізодична блювота;
 • виражена сонливість і апатія;
 • запаморочення і порушення загального стану з пригніченням психо-емоційного фону;
 • безсоння;
 • зниження артеріального тиску і частоти серцевих скорочень;
 • підвищена стомлюваність і міастенія.

Дуже рідко в медичній практиці після прийому лікарського засобу зазначаються такі небажані ефекти, як галюцинації, колаптоїдний стан, виникнення симптомів печінкової недостатності і гепатиту, сплутаність свідомості і грубі порушення зорової функції.

Таблетки Сірдалуд – склад та умови зберігання

Препарат випускається у вигляді таблеток білого кольору по 2 мг і 4 мг. В одній упаковці знаходиться 30 таблеток. Ліки слід тримати в місці, недоступному для дітей.

Засіб зберігається при температурі не вище 250 С протягом п’яти років від дати виробництва, вказаної на упаковці. Сірдалуд відпускається в аптеках за рецептом.

Головне діюча речовина ліків – гідрохлориду тизанидин. Серед допоміжних компонентів засобу виділяють лактозу, целюлозу, кремнію діоксид та стеаринову кислоту.

З огляду на особливості складу препарату, Сірдалуд не призначається пацієнтам, що страждають лактазной недостатністю або спадковою непереносимістю галактози.

В процесі застосування засобу у людини може виникати сонливість, що слід враховувати перед тим, як сідати за кермо або обслуговувати техногенні машини.

Приймаючим лікарського засобу пацієнтам слід утримуватися від робіт, пов’язаних з необхідністю концентрації уваги і прояву швидкої реакції.

Сірдалуд – показання та протипоказання до застосування ліків

Згідно з інструкцією із застосування, препарат показаний пацієнтам, у яких діагностовано м’язовий спазм в області хребта, етіологічно пов’язаний з його функціональними порушеннями. Такі зміни найчастіше ведуть до затискання нервових корінців спазмированной м’язовою тканиною і виникнення виражених больових відчуттів безпосередньо в місцях ураження і зонах іррадіації болю. Також ліки призначається хворим після перенесених оперативних втручань щодо корекції тазостегнового суглоба, ураженого остеоартрозом, або міжхребцевої грижі.

Серед показань до застосування лікарського засобу виділяють спастичні процеси скелетних м’язів неврологічного походження, розсіяний склероз, дегенерацію спинномозкових структур, ДЦП. Сірдалуд виписують при спастичному синдромі, який супроводжує патологічні стани, викликані порушеннями мозкового кровообігу.

Абсолютними протипоказаннями до застосування Сирдалуда є:

 • недостатність печінки;
 • наявність алергії на компоненти препарату;
 • дитячий вік до 18 років;
 • систематичний прийом ліків ряду ципрофлоксацину і флувоксаміну.

З обережністю препарат слід приймати пацієнтам з порушенням функціонування нирок і захворюваннями печінки помірного ступеня тяжкості, а також людям, страждаючим алергій і пенсіонерам у віці після 65 років.

Ціна Сірдалуда

Сьогодні Сірдалуд можна купити практично в будь-якій аптеці міста. Він відноситься до числа лікарських засобів іноземного походження, тому його вартість складно назвати бюджетною. Незважаючи на цей факт, ліки можуть собі дозволити навіть громадянин із середнім рівнем достатку.

Препарат завжди можна замінити вітчизняними аналогами, вартість яких в аптечній мережі трохи нижче закордонного медикаменту. Також заощадити кошти на придбанні ліків дозволяють інтернет-аптеки, де ціна на Сірдалуд дещо відрізняється від заявленої в аптеках міста.

Аналоги лікарського засобу Сірдалуда

Найпопулярніші аналоги Сирдалуда – Мидокалм і Тізалуд. Всі ці препарати є яскравими представниками ряду міорелаксантів, але в той же час мають ряд відмінностей, які слід брати до уваги при призначенні лікарських засобів з противоспатичною дією.

Мидокалм – міорелаксант, головною діючою речовиною якого є толперизон. На відміну від Сірдалуда, цей препарат можна призначати дітям з 3-х річного віку. Він позбавлений характерного для свого аналога седативного ефекту і має виражену міорелаксуючої дії. Терапевтичний ефект Мидокалма спостерігається вже через 1-2 дні від початку прийому медикаменту, а через тиждень пацієнти відзначають повну відсутність больових відчуттів в області спини. Що дешевше: Сірдалуд або Мидокалм? Якщо говорити про вартість препаратів, то ціна Мидокалма приблизно на 40% перевищує номінальну вартість його замінника.

Інший аналог Сирдалуда – Тізалуд, який є абсолютним дженериків свого аналога. Від чого допомагають ліки? Застосування Тізалуда показано при інтенсивних больових відчуттях спастичного походження в області спини і хребта, а також операцій на тазостегновому суглобі і міжхребцевих дисках.


Увага!

Використання Сірдалуд без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.