Солкосерил

Фармакологічна група: Ангіопротектори і мікроциркуляція, Дерматологія та регенерація, Ранозагоювальні засоби, Серцево-судинна система

Класифікація: B05ZA

Міжнародна назва: Solcoseryl

Діюча речовина: Депротеінізований діалізат з крові молочних телят

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Солкосерил по своїй суті вважається медикаментом, універсальним активатором метаболічних процесів у тканинах. Ось чому застосування засобу допустимо з метою прискорення темпів загоєння різноманітних ран, тканинних ушкоджень, з метою скорочення  проявів дисфункцій, що викликані нестачею кровопостачання. Медикамент підвищує темпи загоювання ран, трансформує хвороби судин, що безпосередньо стосуються різкого звуження їх просвіту, в максимально спрощені форми, істотно покращує розумові процеси, пам’ять.

Солкосерил інструкція із застосування

Медикамент у формі мазі використовують з метою обробки таких ран, які розташовані на поверхні епідермісу, для прискорення процесу їх загоєння. Препарат у своєму складі має корисні жири, за допомогою яких формується захисна плівка по всій поверхні рани. Ось чому мазь слід застосовувати з метою терапії сухих ран або ж для підсохлих поверхонь ран, на яких сформувалася грануляція. Ті ділянки рани, у яких підкреслюється початок загоєння, теж покривають маззю. Інші ділянки, де ще непомітне загоєння, необхідно обробляти гелем.

Отже, поверхня однієї рани важливо обробляти паралельно гелем, маззю, проте різні зони. Як правило, вологі типи ран відразу ж проходять обробку гелем. Після чого, через один-два дні свіжо утворений шкірний покрив біля краєчків рани можна обробити маззю, на центральну зону поранення продовжити нанесення гелю. Після того, як повністю вся рана буде суха, її допустимо обробляти виключно маззю пару раз на день. При цьому закривати рану поверх мазі допустимо слабкою стерильною пов’язкою. Припустимо застосовувати мазь до остаточного загоєння рани або ж до формування чіткого шраму.

Очний гель слід дозовано вносити прямо в поверхню кон’юнктивального мішка по краплях три-чотири рази протягом дня, до моменту абсолютного зникнення небажаної симптоматики хвороби. При важкому стані, якщо симптоматика переноситься з ускладненнями, допустимо виконувати закопування гелю в очі з інтервалом в годину.

Перш ніж почати вносити гель слід ретельно продезінфікувати руки, позбутися від бактерій, щоб не внести на кон’юнктиву умовно-патогенних або патогенних бактерій, які можуть вплинути на подальший розвиток інфекційних запалень. Розчин медикаменту доступний у запаяних ампулах. Таку форму допустимо вводити внутрішньовенно або внутрішньом’язово.

Що стосується внутрішньовенного введення, його дозволено реалізовувати струменево (за допомогою введення в вену розчину з ампули за допомогою шприца) або крапельно (за допомогою крапельниці).

Дози розчину медикаменту, тривалість лікування встановлюється залежно від типу хвороби, від темпів розвитку позитивних змін.

Для терапії оклюзійних хвороб вен та артерій Солкосерил 20 мл щодня колять внутрішньовенно в нерозбавленому вигляді, курс триває два-чотири тижні.

Для терапії хронічної венозної недостатності, що супроводжується трофічними виразками 10 мл ліків колять внутрішньовенно у нерозведеному вигляді, тричі на тиждень.

Тривалість курсу – один – чотири тижні, встановлюється в персональному порядку в будь-якій конкретній ситуації, все залежить від темпів прояву перших поліпшень.

У разі інсультів ін’єкції нерозведеним розчином роблять внутрішньовенно, об’ємом 10 або 20 мл щодня протягом десяти днів. Після чого приступають до 2 мл уколів розчину в нерозведеному вигляді внутрішньом’язово або внутрішньовенно протягом 1 місяця.

У разі травм головного мозку складного ступеня щодня внутрішньовенно слід вводять 100 мл розчину у нерозбавленому вигляді протягом п’яти днів.

У випадку неважкої або помірної форми черепно-мозкової травми, при обмінних або судинних хворобах головного мозку медикамент по 10-20 мл вводиться внутрішньовенно щодня в нерозведеному вигляді, курс – десять днів. Після чого приступають до введення 2-х мл розчину у нерозведеному вигляді внутрішньом’язово або внутрішньовенно щодня, курс – 1 місяць.

У разі опіків щодня внутрішньовенно вводять 10 – 20 мл розчину в нерозведеному вигляді.

У разі складного загоєння опікового поранення допустимо підвищити обсяг розчину – не більше 50-ти мл на день. Курс терапії встановлюється персонально, все залежить від конкретного стану рани. Пацієнтам з погано та довго незгоюючими  ранами кожен день колять внутрішньовенно 6 – 10 мл розчину в нерозбавленому вигляді, курсом два-шість тижнів.

Що стосується використання пасти для ясен, перш ніж наносити ліки, варто ретельно просушити слизову рота, за допомогою марлевого або ватного тампона. Після чого з тюбика витягується 5 мл пасти, у тонкий шар, не втираючи, покривають уражені зони слизової рота. Ватною паличкою слід злегка промочити чистою водою всю поверхню медикаменту. Слід виконувати процедури три-п’ять разів на день, після кожного прийому їжі, а також перед сном. Курс лікування залежить від темпів загоєння наявних ран. Варто наносити пасту, поки слизова цілком не заживе. У разі, коли реалізується терапія пролежнів, що виникли від зубних протезів, ліки варто наносити тільки на вимиту, висушену поверхню протеза, що стосується слизової. Після чого медикамент трохи змочують водою, протез тут же розміщують у ротовій порожнині. Адгезивна паста ні в якому разі не повинна потрапляти на ті рани, які з’явилися після апікотомії, видалення зубів, в тому випадку, коли краєчки рани зашивають.

Медикамент не має у складі протимікробних елементів, тому у разі розвитку ураження слизової інфекційно-запального характеру перед її використанням слід реалізувати обробку всіх уражених зон за допомогою протизапальних антисептичних засобів, антибіотиків.

Солкосерил мазь: коли та як використовувати

Подібну форму медикаменту використовують виключно під час терапії сухих ран у разі наявності венозних виразок, мінімальних травм (подряпин, саден, порізів), при опіках I-II ступеня незалежно від походження (сонячної, термічної, хімічної або променевої), у разі відморожень, при наявності важко, довго загоюючих ран (пролежні, трофічні виразки).

Медикамент не проявляє бактерицидної дії, а тому варто використовувати його тільки після попередньої дезінфекційної обробки, рана повинна бути сухою. До того ж, слід охоплювати маззю й такі ділянки епідермісу, на яких можна відзначити початок загоєння рани.

У разі гнійного запального процесу, що дуже часто відзначається в трофічних виразках, глибоких ранах краще для початку пройти хірургічне оперативне втручання по очищенню рани від гнійного скупчення. Одночасно з цим в системі з використанням мазі фахівці можуть виписувати уколи.

Адгезивна паста Солкосерил використовується, як правило, під час терапії хвороб слизової рота, що протікають з формуванням виразок різних типів, ерозій, афт (наприклад, у разі вірусного або афтозного стоматиту). А ще використовують пасту у разі проявів хвороб тканин пародонта – під час пародонтиту, гінгівіту.

Медикамент призначають в разі виникнення травматичних типів ушкоджень слизової рота через вплив механічних, хімічних, фізичних факторів, протезування або видалення зуба. Крім того, засіб показано у разі утворення тріщин на губах, при формуванні пролежнів від носіння зубних протезів, у разі ураженні ясен через усунення зубних каменів. Форму пасти медикаменту дуже часто застосовують дітям до 6-ти місяців у разі утруднення прорізування молочних зубів, або ж дорослим пацієнтам, які болісно переживають прорізування зубів мудрості.

Солкосерил гель: коли та як використовувати

Така форма медикаменту дуже активно використовується у сфері офтальмології для терапії різних захворювань очей:

  • з метою зменшення адаптації до м’яких або твердих видів контактних лінз, а також для оптимальної переносимості лінз;
  • у разі міопатії рогівки, незалежно від походження (при бульозному кератиті, при сухій формі кератокон’юнктивіту, при лагоофтальмічному, нейропаралітичному кератиті);
  • при кератиті, у разі утворення виразок рогівки (грибковий, вірусний, бактеріальний тип) на етапі загоєння в комбінації з використанням антибіотиків, протигрибковими, а також противірусними медикаментами;
  • у разі променевих (створені під впливом рентгенівського, ультрафіолетового та іншого короткохвильового типу лікування), термічних, хімічних (створені під впливом лугів та кислот) опіків рогівки;
  • при механічних пошкодженнях рогівки, а також у разі кон’юнктиву (травми або ерозії), з метою підвищення темпів загоєння розрізів кон’юнктиви, рогівки на етапі післяопераційного втручання (перенісши лазерну корекцію дисфункцій рефракції, операцій з приводу глаукоми, екстракції катаракти та кератопластики).

Солкосерил уколи: коли та як використовувати

Серед показань до використання ампул для ін’єкцій можна виділити – діагностування у пацієнта таких дисфункцій мозкового або периферичного кровообігу:

  • різні дисфункції кровообігу мозку;
  • слаборозумовість, що проявляється через дисфункції кровопостачання мозкових тканин;
  • черепно-мозкові травми;
  • інсульт геморагічного типу;
  • ішемічний інсульт;
  • венозна недостатність в хронічній формі з появою трофічних дисфункцій;
  • оклюзійні хвороби вен, артерій.

Солкосерил: ціна, де та як купити

Придбати потрібні медикаменти допустимо в аптеках або ж за допомогою інтернет сервісів за вартістю, яка залежить від конкретної форми випуску, показників торгової націнки. Найвищу ціну має розчин медикаменту. Тоді як за мазь, гель або дентальну пасту доведеться заплатити приблизно однакову ціну.

Солкосерил: аналоги

Даний медикамент на ринку фармацевтичних препаратів має безліч засобів-аналогів, які створені з такого ж активного компонента. Крім розчину для уколів, у нього немає медикаментів-аналогів, що містять такий же активний елемент зі схожими лікувальними діями. Для певної мети допустимо вибрати аналог розчину медикаменту, що має певний один потрібний лікувальний ефект.

Що стосується дентальної пасти, очного гелю, мазі, гелю, у них є ліки-аналоги, які мають схожу лікувальну дію, проте дані медикаменти містять інші активні елементи.

Так, серед аналогів мазі та гелю для зовнішнього використання Солкосерил допустимо виділити такі медикаменти: екстракт Камадола для зовнішнього та місцевого використання, розчин Дезоксинату для зовнішнього використання, мазі Вулнузан, Апрополь, гель, крем та мазь Актовегін.

Очний гель Солкосерил можна замінити такими медикаментами: гель Корнерегель, порошок Керакол, розчин Глекомен, краплі Адгелон.

Пасту Солкосерил допустимо замінити такими медикаментами: гелі Мундізал, Дологель СТ, Діклоран дента, Вітадент.


Увага!

Використання Солкосерил без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.